Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Режими редагування моделі



Після завантаження моделі у вікно редактора автоматично встановлюється режим "Вставка". При цьому будь-які символи, що вводяться, посувають рядок вправо від позиції курсору. Введення може робитися, поки курсор не встановиться в останній стовпчик вікна редактора. Після цього символи, що знову вводяться, ігноруються. Останній стовпчик вікна редактора не використовується. У ньому знаходяться символи "кінець рядка" чи "кінець файла". При натисканні клавіші <End> у заповненому рядку курсор встановлюється в кінець рядка. Скасування режиму "Вставка" виконується натисканням клавіші <Insert>. Після цього встановлюється режим "Заміна".

Звичайно режим "Заміна" використовується для редагування тексту. Він дозволяє в позиції курсору зробити заміну символу. При цьому курсор переміщається на одну позицію вправо, надаючи тим самим можливість заміни наступного символу [4].

Запис моделі

Збереження знову створеного або модифікованого файла виконується натисканням функціональної клавіші <F2>. Після цього на екран видається вікно для введення підтвердження операції запису або відмовлення від неї. У випадку підтвердження відкоректований файл записується в колишній каталог з тим самим ім'ям. При цьому виконується автоматичне збереження вихідного файла. Його ім'я збігається з ім'ям відредагованого файла, але має розширення <.BAK>. У цьому файлі зберігається інформація, що відбиває стан файла до початку редагування. Відмовлення від запису виробляється шляхом натискання клавіші <Esc>. Якщо файл, що зберігається, раніше був створений тільки для читання, процедура запису не виконується і видається попередження "Файл не може бути відкритий для запису".

 

Команди редактора

Ідентифікація місця положення курсору у файлі, що редагується, здійснюється за допомогою двох координат Y і Х, виведених у нижньому правому куті екрана. Координата Y визначає номер рядка у файлі, що редагується, а координата X – номер стовпчика в рядку. Після зміни у вікні позиції курсору автоматично змінюються відповідні координати X чи Y.

Курсор у режимі "Вставка" зображується на екрані рискою, а в режимі "Заміна" – мерехтливим прямокутником. Управління курсором може здійснюватися за допомогою клавіатури або маніпулятором "мишка".

За допомогою клавіш < стрілка вгору > і < стрілка вниз > забезпечується скролінг файла у вікні редагування. Якщо установити курсор у перший рядок і натиснути клавішу < стрілка вгору >, то у вікні редагування виробляється зсув виведеного тексту на один рядок униз. При перебуванні курсору в останньому рядку вікна і натисканні клавіші < стрілка вниз > виробляється зсув тексту на один рядок нагору.

При керуванні курсором за допомогою "мишки" необхідно курсор маніпулятора установити в необхідну позицію вікна редактора і натиснути ліву кнопку "мишки". Після цього курсор введення установиться в позицію, зазначену маніпулятором "мишка".

Операції з блоками. Блоком називається фрагмент текстового файла, виділений іншим кольором. Можна виділяти рядкові і символьні блоки. Рядкові блоки містять кілька цілих рядків (можна одну) і мають завжди прямокутний вид. Символьний блок є частиною одного рядка.

Для виділення рядкового блоку необхідно установити курсор у будь-яку позицію першого рядка виділюваного блоку і натиснути клавіші <Ctrl-B>. Для оцінки кінця рядкового блоку курсор необхідно перемістити в будь-яку позицію останнього рядка виділюваного блоку і натиснути клавіші <Ctrl-E>. Після цього виділений блок на екрані монітора стане іншого кольору.

Для виділення символьного блоку необхідно установити курсор у першу позицію виділюваного блоку і натиснути клавіші <Ctrl-B>. Для оцінки кінця символьного блоку потрібно перемістити курсор в останню позицію виділюваного блоку всередині рядка і натиснути клавіші <Ctrl-І>.

Скасувати виділений блок у тексті можна шляхом натискання комбінації клавіш <Ctrl-K>. При цьому виділений блок на екрані монітора придбає первісний колір.

З виділеним блоком можливі такі операції: копіювання, переміщення, видалення. З рядковим блоком можлива також операція вив друку.

Для того щоб скопіювати блок з одного місця у файлі на інше слід зазначити початок (<Ctrl-У>) і кінець блоку (<Ctrl-E>). Потім установити курсор на місце переміщення блоку, що копіюється, і натиснути клавіші <Ctrl-O>. Рядковий блок, що копіюється, займе місце перед рядком, на якій знаходиться курсор незалежно від його положення в рядку. Після повторного натискання комбінації клавіш <Ctrl-O> виділений блок копіюється ще раз. Зняття оцінки блоку здійснюється за допомогою клавіш <Ctrl-K>.

При переповненні буфера редактора копіювання блоку не виконується. Символьний блок копіюється в рядок перед поточною позицією курсору. При цьому частина рядка, що залишилася, зрушується. Скопійований блок буде виділений іншим кольором. Якщо сума довжин зазначеного блоку і рядка, у яку необхідно включити блок, буде більше 120, копіювання блоку не виконується.

Щоб перемістити блок з одного місця у файлі на інше, необхідно попередньо зазначити початок (<Ctrl-B>) і кінець блоку (<Ctrl-E>). Потім установити курсор на місце переміщення виділеного блоку і натиснути клавіші <Ctrl-V>. Аналогічно операції копіювання рядкового переміщуваного блоку займе місце перед рядком, на якій знаходиться курсор, незалежно від позиції курсору в рядку. Символьний блок переміститься з первісного положення усередину рядка перед поточною позицією курсору. При цьому переміщений блок буде виділений іншим кольором.

Для видалення з файла блоку з декількох рядків чи символів потрібно попередньо зазначити початок (<Ctrl-B>) і кінець блоку (<Ctrl-E>). Видалення блоку виробляється шляхом натискання комбінації клавіш <Ctrl-D> незалежно від поточної позиції курсору у файлі.

Рядкові блоки можна виводити на друк. Для цього слід зазначити початок блоку (<Ctrl-B>), кінець блоку (<Ctrl-E>) і натиснути клавіші <Ctrl-J>. Після виконання цих команд блок буде виведений на друк. Для виведення на друк файла потрібно натиснути клавіші <Ctrl-F>. При цьому друкувальний пристрій має знаходитися в стані готовності. У протилежному випадку на екран видається повідомлення, що інформує користувача про стан принтера: "Пристрій друку не готовий".

 

Операції з рядками. Операції з рядками виконуються за допомогою команд дублювання і видалення рядків. Для дублювання рядка необхідно за допомогою клавіш управління установити курсор у будь-яку позицію рядка і натиснути клавіші <Ctrl-L>. Для видалення рядка необхідно установити курсор у будь-яку позицію рядка, що видаляється, і натиснути клавіші <Ctrl-Y>.

 

Видалення символу і слова. Для видалення символу, на якому знаходиться курсор, необхідно натиснути клавішу <Del>. Клавіша <BackSp> видаляє символ, що знаходиться ліворуч від поточного положення курсору.

Видалення слова, що знаходиться праворуч від курсору, здійснюється шляхом натискання комбінації клавіш <Ctrl-W>.

Пошук і заміна шаблона у файлі. Під час підготовки вихідних текстів моделей часто використовуються операції пошуку місця розташування необхідних шаблонів у файлі і за необхідності заміни знайдених фрагментів. Для цієї мети використовуються команди пошуку чи заміни. Активізація операції пошуку здійснюється шляхом натискання функціональної клавіші
<F4 – Пошук>. У результаті на екран видається вікно вибору операції пошуку, що містить дві альтернативи: "Пошук", "Заміна".

Команда "Пошук" дозволяє відшукати необхідний шаблон у тексті моделі й установити кількість входжень даного шаблона у файл. Пошук шаблона ведеться, починаючи з поточного положення курсору і до кінця файла. Для перегляду усього файла необхідно перемістити курсор на початок тексту шляхом натискання клавіш <Ctrl-Home>. Шаблон має знаходитися в одному рядку. Після активізації команди "Пошук" на екран виводиться вікно з найменуванням "Уведіть шаблон". Потім потрібно набрати на клавіатурі шуканий шаблон і натиснути кнопку "Уведення". Якщо шаблон у тексті вітсутній, на екран видається повідомлення "Шаблон не знайдено". У протилежному випадку курсор буде встановлений на початок знайденого шаблона й у вікно підрахунку входжень даного шаблона у файл виводиться текст "Знайдено 1". Для продовження пошуку необхідно натиснути будь-яку клавішу. Вихід з режиму пошуку здійснюється за допомогою натискання клавіші <Esc>.

Команда "Заміна" призначена для пошуку шаблона в тексті моделі і його заміни. Після активізації цієї команди на екран видається вікно з найменуванням "Пошук і заміна" (рис. А.13) [4].

У поле "Шаблон" необхідно ввести фрагмент тексту моделі, що підлягають модифікації, а в поле "Новий текст" потрібно задати рядок, на якому необхідно замінити зазначений шаблон. Після введення інформації в обох полях натисканням кнопки "Уведення" чи клавіші <Enter> активізується процедура пошуку і заміни. Знайдений шаблон у тексті моделі виділяється кольором. Одночасно видається вікно для введення підтвердження виконання операції заміни. При позитивній відповіді виконується заміна знайденого шаблона. У протилежному випадку продовжується пошук наступного шаблона. Вихід з режиму пошуку і заміни здійснюється за допомогою натискання клавіші <Esc>.

Операцію пошуку і заміни можна використовувати для видалення непотрібних фрагментів у тексті моделі. Для цього в поле "Шаблон" необхідно ввести текст, що видаляється, а поле "Новий текст" залишити порожнім і натиснути кнопку "Уведення".

 

Рисунок А.13 - Вікно введення шаблонів

 

Робота з вікнами. Текстовий редактор надає можливість використання двовіконного інтерфейсу, що дозволяє при формуванні вихідного тексту моделі мати одночасно доступ до двох файлів. Для одержання другого вікна необхідно натиснути функціональну клавішу <F3-вікно>. У результаті на екран видається меню вибору файла. Після вибору іншої моделі і натискання клавіші <Enter> робоча область редактора поділяється на два вікна. У першому вікні залишається колишній текст, а в друге вікно завантажується нова модель
(рис. А.14).

У наведеному прикладі після завантаження файла з найменуванням МОDЕ6.C активним стає друге вікно. При цьому курсор автоматично встановлюється в перший стовпчик першого рядка. Після завантаження моделі користувачу надається можливість за допомогою команд редактора робити коректування файлів в обох вікнах. Активне вікно виділяється подвійною рамкою. Для переходу в інше вікно необхідно скористатися функціональною клавішею <F3> або "мишкою". В останньому випадку курсор "мишки" необхідно установити в поле неактивного вікна і натиснути ліву кнопку маніпулятора.

Після завершення обробки тексту за допомогою клавіші <F2-запис> необхідно зберегти змінені моделі.

 

 

Рисунок А.14 - Двовіконний режим роботи редактора

 

При перекладі редактора в двовіконний режим роботи в нижній частині екрана змінюється рядок підказок, що містить інформацію про призначення функціональних клавіш:

<F1-допомога> – доступ до списку команд редактора;

<F2-запис> – збереження моделі на гнучкому чи твердому магнітному диску;

<F3-вікно> – перехід в інше вікно редактора;

<F4-пошук> – пошук і заміна у файлі заданого шаблона;

<F5-екран> – видалення неактивного вікна текстового редактора. Активне вікно, у якому знаходиться курсор, розширюється на екран, займаючи повне вікно текстового редактора (21 рядок). Цього можна також досягти шляхом установки курсору "мишки" у позицію [ ] і натискання лівої кнопки маніпулятора.

<F6-запуск> – старт моделі на виконання, що знаходиться в активному вікні. Таким чином, користувачу надається можливість стартувати модель з будь-якого вікна редактора. Для цього необхідно за допомогою керуючої клавіші <F3> активізувати вікно, у якому знаходиться необхідна модель, а потім зробити її запуск. Цю саму операцію можна виконати шляхом установки курсору "мишки" у поле неактивного вікна і натискання лівої кнопки маніпулятора. При запуску моделі, коли редактор знаходиться в двовіконному режимі, необхідно попередньо записати обидві моделі у бібліотеку.
У протилежному випадку останні зміни можуть виявитися недоступними.

 

Одним з найбільш ефективних властивостей двовіконного інтерфейсу є можливість копіювання блоків з однієї моделі в іншу. Використовуючи засоби копіювання, можна досить просто компонувати текст нової моделі. Для цього в друге вікно завантажується модель, у якій є необхідні фрагменти опису устроїв-імітаторів. За допомогою клавіш <Ctrl-B> і <Ctrl-E> встановлюються відмітки початку і кінця необхідного блоку. Потім за допомогою клавіші <F3-вікно> курсор переводиться в перше вікно, що містить текст моделі яка компонується. Далі треба установити курсор на місце, у яке необхідно скопіювати виділений блок. Після натискання клавіш <Ctrl-N> здійснюється копіювання блоку з іншого вікна. При цьому блок займає місце перед рядком, на якому знаходиться курсор. Для копіювання наступного блоку знову активізується друге вікно. Потім шляхом натискання клавіш <Ctrl-K> скасування попереднього виділення блоку. Тим самим забезпечується можливість копіювання з вікна у вікно наступного блоку.

Двовіконний інтерфейс надає також можливість компонування тексту нової моделі з декількох файлів. Для цього після завершення процедури копіювання необхідних фрагментів за допомогою клавіші <F5-екран> забезпечується видалення непотрібного вікна текстового редактора. Повторне натискання клавіші <F3-вікно> дозволить зробити завантаження в друге вікно наступного файла. Після завершення його обробки (копіювання необхідної інформації у вихідну модель) друге вікно можна вилучити. Потім за допомогою клавіші <F2-запис> виробляється збереження на диску скомпонованої моделі.

 

Організація машинного експерименту

 

1) складання змістовного опису об'єкта моделювання;

2) визначення задач моделювання і формулювання показників якості варіантів імітаційної моделі досліджуваної чи проектованої системи;

3) формальний опис імітаційної моделі системи у вигляді мережі масового обслуговування, що забезпечує рішення задач моделювання;

4) реалізація імітаційної моделі мовою «ДАСІМ»;

5) параметризація імітаційної моделі і складання плану експерименту;

6) проведення експерименту з імітаційною моделлю;

7) інтерпретація результатів.

 




Опис об'єкта моделювання

Складання змістовного опису об'єкта моделювання припускає визначення і формалізацію алгоритмів окремих його компонентів, а також установлення взаємодії між ними з погляду організації управління. Найчастіше цей опис є деяким огрубінням фізичних процесів, що залежать від рівня деталізації представлення об'єкта і цілей дослідження системи.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 158; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.026 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь