Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Визначення задач моделювання ⇐ ПредыдущаяСтр 6 из 6
На цьому етапі необхідно одержати вираз для обчислення показників якості варіантів імітаційної моделі, їхній зв’язок зі складом розв'язуваних задач. Другий етап також не відрізняється від звичайних способів побудови імітаційної моделі кожною з мов моделювання.
Опис моделі мовою ДАСІМ Формальний опис імітаційної моделі системи у вигляді мережі масового обслуговування є узагальненою схемою вузлів і зв'язків між ними. На схемі виконується нумерація позасистемних потоків шляхом присвоєння їм певних індексів сов і встановлюються зв'язки між окремими вузлами. Кожен зв'язок (лінія, що з'єднує два вузли) характеризує технологічний маршрут передачі вимог на черговий етап обробки. Послідовно уточнюються наступні аспекти, що характеризують вузол: 1) вхідні потоки і їхні характеристики (тип розподілу, параметри, клас, пріоритет, період запуску); 2) порядок формування черг (загальна, окрема, змішана), їхні пріоритети й обмеження; 3) механізм обслуговування (у порядку надходження, у зворотному порядку і т. д.); 4) характер розподілу часу обслуговування і його параметрів; 5) спосіб підключення до обслуговування і правила вибору вільного пристрою; 6) можливість відмови обслуговуючого пристрою, правила його відновлення і порядок резервування. Основна концепція, покладена в основу реалізації імітаційної моделі вхідною мовою ДАСІМ, полягає в декомпозиції мережі і блоку управління на окремі вузли і наступний їхній опис, виконуваному в довільному порядку [4].
Параметризація імітаційної моделі і складання плану експерименту Параметризація моделі і складання плану експерименту виробляються відомими класичними методами. В ході використання мови ДАСІМ параметризація моделі значно спрощується через те, що параметри моделі включаються безпосередньо в її опис. Крім того, на етапі виконання експерименту користувачу надається можливість доступу до будь-якого параметра моделі з метою не тільки контролю, але і зміни його значення.
Проведення експерименту з імітаційною моделлю Машинний експеримент з імітаційною моделлю включає такі етапи: запуск моделі, налагодження синтаксису, перевірка адекватності функціонування моделі (тестування), установлення необхідного інтервалу моделювання, одержання стійких і достовірних результатів, проведення експериментів відповідно до плану. Виконання цих етапів значно поліпшується за рахунок використання інтегрального середовища, у яке включено моделюючий комплекс. Інтерпретація результатів Інтерпретація результатів моделювання полягає в оцінці адекватності (перевірці співвідношення між поведінкою моделі і поведінкою досліджуваної системи) з використанням статистики функціонування реальних систем-прототипів. На етапі інтерпретації відсутня необхідність перекладу результатів моделювання на змістовну основу, оскільки функціонування об'єкта і результати моделювання відбиваються за допомогою однакових статистичних оцінок (коефіцієнт завантаження, середня затримка повідомлень і т.д.). Під час дослідження великих систем ускладнюється процес оцінки їхнього функціонування на основі локальних характеристик. Тому оцінку функціонування таких мереж на основі їхніх моделей необхідно проводити з використанням інтегральних показників якості, що розраховуються автоматично на основі окремих оцінок характеристик окремих компонентів.
Для нотаток
Навчальне видання
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до лабораторних занять для студентів усіх форм навчання
спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» за спеціалізацією «Інформаційні мережі зв’язку» з дисципліни «Управління та якість послуг ІМЗ»
Упорядники: КОЛТУН Юрій Миколайович СКОРИК Юлія Валеріївна ГЛУЩЕНКО Ольга Сергіївна
Відповідальний випусковий В.М. Безрук
Редактор Б.П. Косіковська
Комп’ютерна верстка Л.Д. Медведєва
План 2016, (друге півріччя), поз. 42
Пiдп. до друку 05.07.2016 Формат 60´84 1/16. Спосіб друку – ризографія. Умов. друк. арк. 3,9. Облiк. вид. арк. 3,6. Тираж 40 прим. Зам. № 1-42. Цiна договірна.
ХНУРЕ. Україна. 61166, Харків, просп. Науки, 14
Віддруковано у видавничо-редакційному відділу ХНУРЕ 61166, Харків, просп. Науки, 14 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 155; Нарушение авторского права страницы