Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Зберігання переглянутих Web-сторінок



Web-сторінки, що завантажувались, зберігаються в системній папці Temporary Internet Files. Завдяки цьому можна ПОВТОРНО переглядати Web-сторінки з цієї папки після відключення від Internet. Об'єм папки Temporary Internet Files для зберігання Web-сторінок встановлюється командою " Сервис" => " Свойства обозревателя" => вкладка " Общие" => кнопка " Настройка", де встановити параметр " Занимать на диске не более" за допомогою лічильника " Мб".

 

Щоб переглянути в автономному режимі Web-сторінку, треба за допомогою вікна " Мой компьютер" на диску С: у папці WINDOWS відкрити папку Temporary Internet Files і клацнути на відповідній піктограмі. Для полегшення цієї процедури зручно створити ярлик папки Temporary Internet Files і розмістити його на робочому столі.

Питання для самоконтролю:

1. Якими способами можна ввести адресу Web-сторінки?

2. Як ввести URL-адресу з клавіатури?

3. Як ввести URL-адресу за допомогою посилання?

4. Які можливості дає контекстне меню, викликане на посиланні?

5. Як встановити зв'язок з провайдером?

6. Яка інформація виводиться про завантаження Web-сторінки?

7. Які елементи може мати вікно перегляду Web-сторінки?

8. Як перейти на наступну сторінку?

9. Які елементи може мати наступна Web-сторінка?

10. Як вийти з перегляду Web-сторінки?

11. Де зберігаються переглянуті Web-сторінки?

12. Як повторно переглянути Web-сторінку без виходу в Internet?

Вправа 2. " Завант аження і перегляд Web-сторінки"

Виконати такі дії:

1) Завантажити Internet Explorer одним із доступних методів.

2) Ввести URL-адресу http: //edu.ukrsat.com або іншу, вказану викладачем.

3) Встановити віддалений зв'язок з провайдером.

4) Відкрити Web-сторінку, вивести інформацію про процес відкриття

Web-сторінки: швидкість, час, об'єм одержаної інформації.

5) Назвати елементи вікна початкової Web-сторінки.

6) Відкрити наступну сторінку " Учбові заклади", знайти школи вашого

міста або області, які мають зв'язок з Internet.

7) Відкрити наступну сторінку, яка описує вибраний навчальний заклад.

8) Назвати характеристики навчального закладу: назва, історична

довідка, кількість учнів, адреса тощо.

9) Повернутися на початкову Web-сторінку, зберегти Web-сторінку.

10) Закрити Internet Explorer.

11) Повторно переглянути Web-сторінки в автономному режимі.

12) Закінчити роботу, закрити вікна всіх програм і папок.

3. Робота на Web- сторінці

Перехід між Web-сторінками

Для переходу з однієї Web-сторінки на іншу Web-сторінку можна скористатися одним із способів:

- Активізація посилання на Web-сторінці.

- Перехід до нової сторінки за адресою URL.

- Використання кнопок " Назад" і " Вперед" на панелі інструментів.

- Використання панелі " Журнал" (див далі).

- Вибір покажчика Web-сторінки із папки " Избранное".

Для переходу між сторінками, які завантажувались раніше, найкраще використовувати кнопки " Назад" і " Вперед" на панелі інструментів, за допомогою яких можна " перегортати" Web-сторінки.

Панель " Журнал"

Для переходу з однієї Web-сторінки на іншу зручно користуватися панеллю " Журнал", на якій зберігаються адреси Web-сторінок, які переглядали протягом якогось часу (кілька днів або тижнів) тому.

Кожного разу при завантаженні нової Web-сторінки, Internet Explorer розміщує дані про неї в папку Windows\History. Ознайомитися зі змістом цієї папки можна за допомогою кнопки " Журнал" на панелі інструментів.

Якщо клацнути на кнопці " Журнал", в лівій частині вікна Internet Explorer з'явиться список Web-сторінок, які відкривались користувачем. Цей список згруповано за днями і тижнями, коли працювали з Web-сторінками. Протягом одного дня список згруповано за вузлами, які відвідував користувач.

Щоб завантажити потрібну Web-сторінку, треба знайти її у списку " Журнала" і клацнути на відповідному значку. Після

цього Internet Explorer спробує знайти вказану сторінку у своєму буфері. Якщо це не вдасться, то Internet Explorer зв'яжеться з мережею і завантажить вказану сторінку.

Завантажити Web-сторінку із " Журнала" можна і в автономному режимі (звичайно, що посилання працювати не будуть). Для переходу в автономний режим треба клацнути на кнопці " Работать автономно" у діалоговому вікні " Удаленное соединение". Якщо потрібна сторінка відсутня в панелі " Журнал", то з'явиться таке вікно з пропозицією підключитися до Internet.

Вказана сторінка відкривається у правій частині вікна Internet Explorer, а в лівій частині залишається панель " Журнал". Для збільшення вікна перегляду панель " Журнал" можна забрати з екрана, клацнувши на в рядку заголовка.

Якщо за допомогою панелі " Журнал" відкривається документ, підготовлений у якомусь редакторі, то спочатку буде завантажено цей редактор і в ньому вибраний документ. При цьому меню Internet Explorer автоматично буде замінено на меню програми-редактора, але панель інструментів Internet Explorer залишається на екрані.

 

У папці Windows\History зберігаються ярлики трьохсот останніх сторінок і документів, які переглядалися. Якщо настала потреба очистити цей список, треба виконати команду " Сервис" => " Свойства обозревателя'. У діалоговому вікні, що відкриється, вибрати вкладку " Общие" і клацнути на кнопці " Очистить".

Поруч з кнопкою " Очистить" є лічильник, в якому можна встановити кількість днів, протягом яких будуть зберігатися елементи в панелі " Журнал" (з мовчазної згоди - 20 днів). Після закінчення вказаного строку відповідні файли із папки Windows\History будуть стиратися, і відновити їх не буде можливості.

Список " Избранное"

При регулярній роботі в Internet можуть з'явитися улюблені Web-сторінки, які відвідуються частіше за інші. Для цього випадку Internet Explorer має список " Избранное", щоб можна було швидко звертатися до часто відвідуваних Web-сторінок. Цей список формується користувачем за допомогою меню " Избранное".

При використанні списку " Избранное" надаються такі можливості:

Перегляд вибраної Web-сторінки Щоб відкрити Web-сторінку, що знаходиться в списку " Избранное", треба ввійти в меню " Избранное", відкрити потрібну папку і клацнути на відповідному значку посилання. Після цього у вікно Internet Explorer буде завантажена Web-сторінка, на яку вказує посилання.

Посилання в списку " Избранное" можуть вказувати не тільки на Web-сторінки, але і на інші ресурси (поштові адреси, текстові документи, електронні таблиці тощо). Якщо вибрати через меню " Избранное" такий ресурс, то буде спочатку завантажена відповідна прикладна програма Windows і відкрито вікно з цим документом.

Додавання нового елемента до списку. Щоб додати поточну Web-сторінку у список " Избранное", треба виконати такі дії:

- Увійти в меню " Избранное" і вибрати опцію " Добавить в Избранное", появиться відповідне діалогове вікно (якщо на екрані вже є панель " Избранное", то клацнути на кнопці " Добавить" ).

- Пересвідчитись, що перемикач із групи

" Подписаться на эту страницу? " стоїть у потрібному положенні {" Да, но лишь уведомлять об обновлениях" або " Да, уведомлять и загружать страницу" ). З мовчазної згоди цей перемикач встановлено у положення " Нет, только добавить в Избранное".

- Натиснути " OK" - і посилання на поточну Web-сторінку буде

додано у список " Избранное".

Використання контекстного меню. Вище описаний спосіб додавання посилання на поточну Web-сторінку у список " Избранное" не завжди зручно використовувати, тому що додавання посилання на Web-сторінку вимагає її обов'язкового завантаження.

Для додавання посилань без завантаження і перегляду Web-сторінок використовують контекстне меню, яке треба викликати на потрібному посиланні і в якому виконати команду " Добавить в избранное". За цією командою буде відкрито діалогове вікно " Добавление в избранное", операції в якому описані вище.

Чат (chat- базікання)

На Web-сторінці може знаходитись спеціальна сторінка, яка називається чат (chat - базікання), для проведення спілкування між двома і більше " співрозмовниками" в реальному часі. Тема " розмови" може бути будь-якою: від " Як справи, чим займаєшся? " до обговорення наукової проблеми групою спеціалістів.

!!! Тексти спілкування у чаті не зберігаються і по ходу  " бесіди" замінюються на нові.

Для роботи в чаті потрібно виконати такі дії:

- Відкрити Web-сторінку, на якій є чат.

- Відкрити чат, зареєструватись (у спеціальному полі записати своє прізвище, ім'я або псевдонім).

- Увійти в чат, натиснувши відповідну кнопку, на екрані з'явиться повідомлення про нового учасника.

- Написати повідомлення, яке помістити на сторінці чату.

- Чекати відповіді на своє повідомлення, після його появи написати нове повідомлення, помістити його на сторінці чату.

- Після обміну кількома повідомленнями вийти із чату.

!!! Щоб робота у чаті не була пустим базіканням, краще  спілкуватися з " співбесідниками" у назначений день і час.

Наприклад, перед Всеукраїнською науково-практичною конференцією з інформатики у місті Хмельницькому проводились чати з керівними і науковими працівниками МОіН, яким можна було задати питання, і через хвилину-другу одержати на них відповідь. Серед них чат з начальником Управління освіти та науки Київської області Лікарчуком Ігорем Леонідовичем.

Форум

Більш високим рівнем спілкування спеціалістів є форум як місце, де кожен може виступити з власною думкою. Форуми організовують на Web-сторінці для обговорення питань з певної тематики.

В одному форумі, як правило, обговорюються кілька наукових або практичних напрямків, які оформлені як окремі сторінки. Кожен має можливість зробити повідомлення, після чого чекати відгуків від інших учасників форуму, які можуть з'явитися через кілька годин або днів.

!!! Протокол проведення форуму зберігається і завжди  доступний для перегляду і аналізу.

Для роботи у форумі потрібно виконати такі дії:

- Відкрити Web-сторінку, на якій є форум.

- Відкрити форум, зареєструватись (у спеціальному полі записати своє прізвище, ім'я або псевдонім).

- Вибрати напрямок форуму, переглянути архів повідомлень, створити власне враження про порушені питання.

- Написати своє повідомлення або відповісти на повідомлення іншого учасника форуму.

- Розмістити своє повідомлення на форумі.

- Перейти на інший форум або покинути Web-сторшку.

!!! Форум дає можливість обговорити з колегами різноманітні питання і зберегти протокол багатоденного  " засідання " для вивчення його іншими спеціалістами.

Наприклад, за два місяці до початку у м. Хмельницькому Всеукраїнської науково-практичної конференції " Інформатика та комп'ютерно-орієнтовані технології навчання" проводився форум за такими напрямками:

- Проблеми пропедевтики у молодших класах.

- Інформатика в основних і старших класах.

- Комп'ютерно-орієнтовані технології навчання.

- Наступність навчання інформатики в середній і вищій школі.

- Телекомунікаційні технології у навчальному процесі.

- Підготовка і перепідготовка вчителів-предметників.

- Створення і застосування педагогічних програмних засобів.

- Інформатизація сільської школи.

- Робота з обдарованою молоддю.

Матеріали конференції можна прочитати і тепер у будь-який час на Web-сторінці edu.ukrsat.com/labkonf2

(для прикладу тут наведено одне із повідомлень на форумі конференції у напрямку " Інформатика в основних і старших класах" )


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 184; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.037 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь