Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Чати для Локальної мережі



Ще в Win98 була простенька програма Win pop-up, призначена для обміну текстовими пакетами. У Win 2000/xp їй на зміну прийшла " Служба повідомлень MS" і команда " Net Send". Щоб викликати командний рядок натисніть " Пуск> выполнить", так само ви можете використовувати пакетні " bat" або " cmd" файли.

Формат команды: NET SEND имя_компьютера текст_сообщения.

Навіть без використання, яких-небудь програм, вже засобами самої операційної системи Windows Xp/2000, можна легко обмінюватися повідомленнями, хоча даний спосіб і не відрізняється особливою зручністю. На жаль системи Windows 98/me як не передають, так і не приймають повідомлення служби NET SEND в Windows Xp/2000, тому для зв'язку між різними системами необхідно використовувати продукти сторонніх розробників.

Якщо вам не хочеться кожного разу возитися з командним рядком, то можна скористатися програмою " Send Message" або аналогічною, яка є набагато зручнішим аналогом команди.

Програма виключно проста в роботі, потрібно тільки скласти список мережевих імен комп'ютерів, яким ви хочете послати повідомлення, що дуже легко зробити за допомогою кнопки " огляд". Взяти програму можна тут.

Повідомлення, відправлені командою net send, з'являються у спливаючому вікні з високим пріоритетом, таким чином можна викликати користувача, який дивиться фільм або грає в гру, вікно повідомлення просто згорне майже будь-який повноекранний додаток. Проте потрібно враховувати, що подібні дії можуть дратувати, крім того, деякі програми можуть працювати некоректно або зависати при отриманні вікон повідомлень net send. Просто не треба забувати, що на іншому кінці мережі знаходиться не машина, а жива людина зі своїми проблемами і турботами.

Net Send уміє розсилати повідомлення не тільки усередині локальної мережі, але і по IP адресам в Інтернет. Останнім часом цим почали користуватися недобросовісні спамери. Вони використовують net send для відправки тисяч повідомлень по випадково IP, що згенерував. Щоб захиститися від небажаної кореспонденції можна скористатися програмою Сергія Чорноярова, ANS (Anti Net Send): кожні 10 мілісекунд вона перевіряє наявність вікна повідомлення Net Send і при виявленні закриває його раніше, ніж які-небудь додатки зможуть відреагувати. Просто додайте її в автозавантаження і можете забути про повідомлення Net Send. Якщо ви захочете знову отримувати вікна служби повідомлень Windows, просто натисніть " ctrl+alt+del" знайдіть в списку процес ANS.exe і завершіть його. Особливо актуальне використання ANS на серверах на базі ОС від Microsoft, іноді після декількох тижнів можна виявити сотні спамерських вікон Net Send, що знижує продуктивність і стабільність системи. Використання ANS вимагає до 3 Мб RAM.

Скачати ANS (3 кб).

Intranet Chat

Один з кращих чатів для локальних мереж будь-якого розміру.

I-chat має 2 основних вікна: загальний чат і дошку оголошень. Повідомлення, відправлені до загального чату, будуть доступні всім учасникам. У вікні " Оголошення" можна залишити повідомлення довжиною до 300 символів, які решта користувачів зможе прочитати, навіть коли ваш комп'ютер буде вимкнений. Клікнувши правою кнопкою на імені користувача, ви дістанете доступ до розширених опцій бесіди.

При необхідності приватного спілкування можна обмінюватися особистими повідомленнями або створити особистий чат, який буде доступний тільки вам і вашому співбесіднику. Якщо в розмові декілька десятків учасників, то доцільно створити " лінії обговорення", додаткові аналоги вікна " Загальний чат". Якщо користувач заважає вам, то його можна внести до " чорного списку", ігноруючи особисті або всі його повідомлення.

Щоб закрити " особистий чат" або " лінію обговорення", після закінчення бесіди натисніть " Alt+t". У користувача може бути 4 режими в I-chat: На зв'язку, Зайнятий, Дуже зайнятий, Мене немає. Використовуйте їх, щоб вас не турбували під час перегляду фільму, гри, або важливої роботи. У режимі Зайнятий, програма повідомлятиме тільки про нові особисті повідомлення, а в останніх двох режимах I-chat взагалі не реагуватиме на повідомлення.

Якщо зайти в опції програми " Ctrl+p", то в розділі " Підключення" можна задати своє ім'я і вибрати тип підключення: виділений сервер або mail-slots, це специфічний протокол Microsoft для передачі тексту в ЛВС. Крім цього, I-chat дозволяє призначати звуки на події, записувати повідомлення на " автовідповідач", задавати текст на гарячі клавіші, ця функція особливо стане в нагоді для тих, хто друкує з малою швидкістю. Програма не підтримує скінів, проте має широкі можливості з налаштування інтерфейсу в розділі " Шрифти". Якщо вживається ненормативна лексика, то в розділі " Фільтри" можна надрукувати список слів і виразів, що будуть блокуватися. Функція " показувати прапорець в системному треї" і " виносити чат на передній план", стане в нагоді, якщо ви не хочете використовувати звукове оповіщення.

Заважає невелике вікно статусу I-chat? Його легко відключити, клікнувши правою кнопкою на значок I-chat в треї, зайти в налаштуваннях і прибрати галочку з параметру " Показувати вікно стану чату", там же можна вибрати режим отримання особистих повідомлень: у окремому вікні або в загальному чаті. Якщо ви звикли до роботи з ICQ, то вам сподобається функція " Багаторядковий редактор", при цьому довжина повідомлень не обмежена 300 символами, як в звичайному режимі, а відправка повідомлень проводиться звичним поєднанням клавіш " Ctrl+enter". Просто натисніть F4 для включення режиму. При відправці дуже великих повідомлень (десятки сторінок тексту) програма може працювати нестабільно, втім, в нормальній розмові це і не потрібно.

Сервер Intranet Chat

I-chat може працювати як без виділеного сервера, так і з ним, при цьому функціональність програми значно зростає: за допомогою сервера I-chat можна об'єднувати для спілкування складні багатосегментні мережі і забезпечувати зв'язок з віддаленими машинами через інтернет. Для коректної роботи через інтернет сервер повинен мати фіксовану адресу IP.

Використання I-chat Server для зв'язку комп'ютерів локальної мережі з віддаленими користувачами через інтернет.

Сервер практично не вимагає якої-небудь настройки, відразу після запуску він з'являється в системному треї і готовий до роботи, за умовчанням сервер встановлюється на 6666 порт. Цю та інші настройки ви можете змінити, відредагувавши Ichatsrv.ini - файл, що знаходиться в теці з програмою.

Ви можете дати IP адресу сервера I-chat вашим друзям, що мають доступ в Інтернет, і тоді вони зможуть підключитися в I-chat, немов вони були членами вашої локальної мережі. Це зручніше, ніж користуватися для цих же цілей ICQ або MSN, оскільки, I-chat не має реклами і витрачає значно менше трафіку. У такий спосіб через інтернет можна об'єднувати для спілкування практично необмежену кількість користувачів. Існують версії сервера I-chat для всіх версій Windows, а так само для Linux і FREEBSD. Для підключення користувачів до сервера необхідно змінити режим роботи I-chat, за умовчанням програма використовує mail-slot передачу повідомлень, її необхідно поміняти на використання виділеного сервера і вказати IP адреса комп'ютера, де встановлений I-chat Server. Якщо сервер знаходиться усередині вашої локальної мережі, тоді необхідно вказати локальну внутрішньомережеву адресу IP, наприклад: 192.168.0.1 якщо ж ви хочете підключитися до видаленого сервера I-chat в Інтернет, то потрібно вказати глобальну IP адресу сервера, наприклад: 80.237.98.211.

Якщо ви використовуєте Firewall, не забудьте відкрити 6666 порт для зовнішніх запитів. Якщо у вас встановлений тільки стандартний брандмауер Microsoft, то зайдіть в його властивості: Пуск> Настройка> Панель управления> Сетевые подключения> Свойства соединения с интернет> Дополнительно> Параметры> Добавить" і дозвольте зовнішній доступ до 6666 порту як показано на малюнку.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь