Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кольорова й тонова корекція в Adobe Photoshop.



План

1.понятя корекція

2. види гістограм

Гістограма. Оцінка зображення

Інструмент Гістограма (Histogram) дозволяє оцінити розкид між мінімальною і максимальною яскравістю зображення (динамічний діапазон). З його допомогою стає можливим отримати наочне уявлення про розподіл всіх тонів у зображенні. Тому гістограма є одним з основних засобів, використовуваних для контролю за тональними і колірними налаштуваннями зображення. Гістограмою називається графік, що відображує розподіл пікселів зображення по яскравості. При побудові цього графіка по осі X відкладаються значення яркостей у діапазоні від 0 (чорний) до 255 (білий), а по осі Y - кількість пікселів, що мають відповідне значення яскравості. Аналіз гістограми дозволяє зрозуміти, які тонові області зображення потребують корекції й у якій саме. Також за допомогою гістограми можна оцінити тоновий діапазон зображення, тобто визначити, які тонові області домінують: тіні (темні області), світла (світлі області) або середні тони.

Терміни тіні (shadows), середні тони (midtones) і світла (highlights) використовуються в графічних редакторах для позначення відповідно темних, середніх і світлих тонів зображення.

Тонова корекція зображення

Сенс тонової корекції полягає в доданні зображенню максимального динамічного діапазону. Це безпосередньо пов'язано з налаштуванням яскравості зображення.

Тон - рівень (градація, відтінок) сірого кольору. Тонове зображення має безперервну шкалу градацій сірого від білого до чорного. Для одного каналу число таких градацій дорівнює 256.

Для оцінки й корекції яскравості й контрастності зображення, тобто для його тонової корекції, у професійних растрових редакторах є широкий набір засобів. До них відносяться потужні універсальні інструменти Рівні (Levels) і Криві (Curves), а також простіші, наприклад Яскравість/Контраст (Brightness/contrast), призначені для усунення найбільш грубих дефектів типу недостатньої яскравості або підвищеної контрастності.

Колірна корекція й колірний баланс

Цветокоррекция - зміна колірних параметрів пікселів (яскравості, контрастності, колірного тону, насиченості) з метою досягнення оптимальних результатів. Найбільш поширеними засобами, які використовуються для підвищення якості кольорових зображень, є такі команди, як Баланс кольорів (Color balance) і Відтінок/Насичення (Hue/saturation).

Колірний баланс - співвідношення кольорів у зображенні. Регулювання колірного балансу дозволяє підсилити або ослабити один колір за рахунок іншого додаткового (комплементарного йому).

  Фільтри (Plug-ins) і спецефекти (Effects)

В основному фільтри призначені для створення спеціальних ефектів, таких, як імітація мозаїки або якого- не будь мальовничого стилю. За допомогою тривимірних спецефектів двомірні графічні програми здатні перетворити плоске двомірне зображення в об'ємне.

Фільтрами і спецефектами є невеликі програми, що виконують заздалегідь встановлену послідовність команд. Смороду автоматично обчислюють значення й характеристики шкірного піксела зображення й потім модифікують їх відповідно до нових значень.

  Робота з кулями

Куля (layer) - додатковий рівень (полотно) для малювання, метафора прозорої кальки. Кожен куля повторює всі параметри основного зображення - розміри, дозвіл, колірну модель, число каналів. При збільшенні кількості шарів зростає розмір зображення. Шари можна міняти місцями, робити невидимими, а також можна малювати лише на одному шарі, не зачіпаючи інші.

Природно, що якщо закрасити який- не будь куля суцільним малюнком або щільним суцільним кольором, те на нижніх кулях не буде видне того, що там намальоване. Проте комп'ютерний живопис дозволяє зробити куля напівпрозорим, що відкриває нові можливості в редагуванні зображень.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 439; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь