Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Вибір способів виконання робіт і комплектів машин
Залежно від запроектованого обсягу і характеру ґрунту, умов його переміщення тощо котловани розробляють різними способами з різним ступенем механізації і за допомогою різних комплектів машин. Проте в житловому будівництві найбільш поширений механізований спосіб розробки ґрунту безпосередньо робочим органомземлерийної машини з навантаженням ґрунту в транспортні засоби, який базується на комплексній механізації усього процесу устрою котловану [1, с. 32-34]. Комплексна механізація передбачає виконання всіх складових комплексного процесу земляних робіт за допомогою комплектів машин, пов'язаних між собою технологічним призначенням, продуктивністю, технічними параметрами та характеристиками, а також термінами виконання складових у комплексному процесі. Ведуча машина виконує основний процес, який диктує темп робіт у комплексному процесі усього комплекту, а допоміжні (комплектуючі) машини виконують допоміжні процеси. При цьому окремі (комплектуючі) машини в комплекті працюють як єдина система, послідовно (чи паралельно) виконуючи відповідні роботи, тобто безперервним потоком [1,с. 93].
1.2.1. Розробка структури комплексного процесу земляних робітпо устрою котловану Передбачається механізований спосіб розробки ґрунту в котловані екскаватором, обладнаним змінним навісним устаткуванням - робочим органом типу ківш: «пряма лопата», «зворотна лопата», «драглайн». Розроблений у котловані ґрунт транспортується автосамоскидами у відвал, розташований на відстані Lтр км від котловану. На відвалі ґрунт вивантажується, пошарово розрівнюється бульдозером при фіксованій товщині прошарку ґрунту і також пошарово ущільнюється причіпним (напівпричепним) котком за розрахункову кількість проходок по одному сліду. Товщина прошарку ґрунту δпр фіксується за нормативами [11]. Технологічний недобір ґрунту в котловані після роботи екскаватора доробляється бульдозером (тобто виконується остаточне планування дна котловану). Для зворотного засипання пазух котловану ґрунт доставляється автосамоскидами з відвалу. Засипання пазух котловану виконується вручну пошарово з наступним трамбуванням прошарків ручними трамбівками (при фіксованій товщині прошарку ґрунту δпр, м) або за допомогою електричних трамбівок за два проходи (при фіксованій площі ущільненої поверхні прошарку fпр, м2). Ґрунт у зону пазух котловану переміщується бульдозером. Відповідно до заданої технології виконання робіт і встановлених габаритів котловану (див. рис.1.1), використовуючи рекомендації [5, с.59; АНТІ: табл.4], визначається структура комплексного процесу виконання робіт і обчислюються обсяги робіт по складових комплексного процесу. Результати подаються в табличній формі 12.1. Таблична форма 1.2.1 Структура комплексного процесу виконання земляних робіт
Закінчення табличної форми 1.2.1
1.2.2. Попередній добір ведучої машини за технічними характеристиками і принципової схеми виконання робіт (по варіантах) У комплексному процесі виконання земляних робіт по устрою котловану ведучим процесом, що диктує темп робіт для всіх його складових, є риття котловану. Тому ведучу машину комплексного процесу обирають для розробки ґрунту в котловані. Для риття ґрунту за ведучу машину приймається екскаватор, обладнаний різнимизмінними робочими органами. Вибирають два варіанти конкурентоспроможних екскаваторів, що найбільш повно відповідають вимогам завдання на проектування. Далі за типом навісного устаткування, місткістю ковша, обсягом ґрунту в котловані, глибиною котловану, керуючись рекомендаціями посібника [5, с. 59-61, рис.39] і співставляючи довідкові матеріали [5, АНТІ: с. 136-138, табл.9], [З, с. 192-193, дод. 8], ЕНиР [7, с 33-45], виписують у таблицю основні технічні характеристики ведучих машин (по варіантах) (таблична форма 1.2.2).
Таблична форма 1.2.2. Технічні характеристики ведучих машин (по варіантах)
Для цих варіантів попередньо підібраних ведучих машин за співвідношенням ширини котловану по верху Вкв і радіуса (mах) копання Rкmах екскаватора, користуючись рекомендаціями [5, с.60, 62-63, рис.40-41], підбирають принципові схеми розробки котловану (по варіантах). Прийняте рішення в масштабі М 1:500 (1:1000) оформляється на аркуші формату А4 у вигляді принципових схем розробки котловану ведучими машинами по варіантах.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы