Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розрахунок основних техніко-економічних показників по проекту



На заключному етапі розрахунків у якості основних техніко-економічних по­ казників по проекту (у цілому) приймаються ті ж показники, що і при порівнянні ва­ріантів (див. § 1.3.1), але з урахуванням усіх фактичних витрат по всіх взаємопогоджених (в організаційно-технологічному плані) процесах - механізованих і ручних - відповідно до графіка виконання земляних робіт (див. § 1.6.2, табл. ф. 1.6.2, гр.11).

Урахування всіх витрат по всіх процесах означає, що на даному етапі розра­хунків враховують витрати праці, часу і грошей як по механізованих, так і ручних ро­ботах відповідно до структури комплексного процесу виконання земляних робіт у ко­тловані житлового будинку (див. § 12.1, табл. ф. 1.2.1, гр. З, 6).

Урахування фактичних витрат означає, що в розрахунках на даному етапі за­мість нормативних показників витрат праці і часу використовуються відповідні при­ йняті показники (див. § 1.6.1, табл. ф. 1.6.1, гр.13, 20).

Загальна тривалість виконання земляних робіт на об'єкті - у котловані жи­тлового будинку Тзагз.р. , роб. зм. Розрахункова формула і розшифровування позна­чень розглядалися при порівнянні варіантів виконання робіт (див. § 1.3.1, ф. 1.1). На даному (заключному) етапі розрахунків усі зазначені параметри враховуються і ви­значаються за графіком виконання робіт (див. § 1.6.1, табл. ф. 1.6.1, гр.22).

У тому числі тривалість {прийнята) зайнятості екскаватора (ведучої ма­ шини) на об'єкті - у котловані житлового будинку Текск.пр зм визначається за графі­ком виконання робіт (див. § 1.6.1, табл. ф. 1.6.1, гр.22).

Витрати праці на розробку одного кубічного метра (7 м3) ґрунту (питомі витрати праці), люд.-год/м3:

qод = Qзагк / Vзагк = (ΣQiмех + ΣQiруч)k * c / Vзагк (1.20)

де ΣQiмех - загальна прийнята (фактична) трудомісткість механізованих ро­біт (усіх механізованих процесів) відповідно до структури комплексного процесу зем­ляних робіт, люд.-зм. (див. § 1.2.1, табл. ф. 1.2.1), люд.-зм.; визначаються на даному етапі розрахунків як результат технологічних розрахунків (див. § 1.6.1, табл. ф. 1.6.1, гр. 13 : усього по об'єкту, у тому числі по механізованих роботах);

ΣQiруч - загальна прийнята (фактична) трудомісткість ручних робіт (усіх руч­них процесів, що виконуються робітниками) відповідно до структури комплексного процесу земляних робіт (див. § 1.2.1, табл. ф. 1.2.1), люд.-зм.; визначаються на да­ному (заключному) етапі розрахунків як результат технологічних розрахунків (див. § 1.6.1, табл. ф. 1.6.1, гр.13: усього по об'єкту, у тому числі по ручних роботах);

с =8 год.; \/кзаг - розшифровування позначень наведене раніше (див. § 1.3.1, ф.1,4).

Вартість розробки одного кубічного метра (1 м3) ґрунту (питома вар­тість), грн/м3:

Сод = Сзагк / Vзагк = (ΣСiмех + ΣСiруч)k / Vзагк (1,21)

де ΣСiмех - загальна вартість виконання механізованих робіт (усіх механізо­ваних процесів) відповідно до структури комплексного процесу земляних робіт (див. § 1.2.1, табл. ф. 1.2.1):

Сiмех = 1,08 (Смаш.-год * Тпр * с)I                   (1.22)

де Смаш.-годi - собівартість однієї години експлуатації i-ої машини механізованого процесу, що входить у комплект, грн/маш.-год; розраховується на даному етапі з урахуванням типу i-ої машини і Tпр замість Tн за раніше розглянутими формулами (див. § 1.3.1, ф. 1.12-1.17); Tпр - прийнята тривалість роботи i-ої машини механізо­ваного процесу, що входить у комплект, зм.; на даному етапі визначається по техно­логічних розрахунках (див. § 1.6.1, табл. ф.1.6.1, гр.20); С = 8 год - тривалість ро­бочої зміни в добі;

ΣСiруч- загальна вартість виконання ручних робіт (усіх ручних процесів) на об'­єкті відповідно до структури комплексного процесу (див. § 1.2.1, табл.ф.1.2.1), грн; розрахункова формула і розшифровування позначень розглядалися при порівнянні варіантів виконання робіт (див. § 1.3.1, ф. 1.18); на даному (заключному) етапі розра­хунків загальна сума заробітної плати робітників, що виконують ручні роботи, ΣЗiруч враховується і визначається за калькуляцією трудових витрат і заробітної плати (див, § 1.5, табл. ф. 1.5, гр.13: усього по об'єкту, у тому числі по ручних роботах).      

Додаткові вихідні дані до визначення основних техніко-економічних показників по проекту (у цілому) при виборі остаточного варіанта виконання робіт фіксуються у відповідних графах раніше складених таблиць, як-от вихідні дані до визначення:

-      тривалості зайнятості екскаватора на об'єкті -див. § 1.3.1, табл.ф.1.3.1.1, гр.10;

- питомих витрат праці-див. §1.3.1, табл.ф.1.3.1.2, гр. 8-9, 13-14;

- питомої вартості -див. § 1.3.1, табл.ф.1.3.1.3, гр. 8-9, 19-20.

Розрахунок показників виконується відповідно до методичних рекомендацій (див. § 1.3.1, ф. 1.1-1.19). Результати розрахунків заносяться в підсумкову таблицю техніко-економічних показників виробництва земляних робіт (див. § 1.3.2, табл.ф.1.3.2, гр.6).

Техніко-економічні показники виробництва робіт по проекту (у цілому) повинні відрізнятися від відповідних показників по варіантах, тому що вони враховують усі фактичні витрати по всіх роботах (механізованих і ручних), що складають комплекс­ний процес виконання земляних робіт у котловані житлового будинку.

Приклад розрахунку основних техніко-економічних показників виконання зем­ляних робіт на об'єкті - у котловані житлового будинку - по проекту (у цілому) (фраг­мент) і відповідні методичні рекомендації наведені в посібнику [5, с. 124-125, рис.60].

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 160; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь