Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розділ 1. Теоретичні засади власного капіталу підприємства та його складові.



ЗМІСТ

Вступ

Розділ 1. Теоретичні засади власного капіталу підприємства та його складові.

Сутність власного капіталу підприємства як джерела фінансування діяльності підприємства.

Функції та складові власного капіталу підприємства.

Нормативно-правове забезпечення формування власного капіталу підприємства

Розділ 2. Аналіз та ефективність управління власним капіталом підприємства ВАТ «І нгулецький гірничо-збагачувальний комбінат »

Техніко-економічна характеристика ВАТ «ІнГЗК»

Оцінка ефективності управління власним капіталом підприємства

Аналіз впливу факторів на рентабельність власного капіталу ВАТ «ІнГЗК»

Розділ 3. Напрямки удосконалення структури капіталу підприємства та оптимізація джерел його формування

Заходи щодо удосконалення формування капіталу підприємства

Прогноз головних елементів власного та позичкового капіталу підприємства

Методи оптимізації джерел формування власного капіталу

Висновки

Список використаних джерел

Додатки

 

 

Вступ

 

    Актуальність теми в тому що, капітал підприємства є одним з найважливіших понять фінансового менеджменту. Управління капіталом підприємства є одним з найбільш важливих ланок системи фінансового менеджменту. Про актуальність цього управління свідчить активний розвиток в останні десятиліття його теоретичного базису та ефективні форми практичного здійснення. Коло питань, що вирішуються менеджментом капіталу, досить великий, та як прийняті управлінські рішення в цій галузі нерозривно пов’язані з усіма основними видами діяльності підприємства і всіма стадіями його життєвого циклу.

Показником діяльності підприємства є його фінансовий стан який відображає всю інформацію про те чи інше підприємство що функціонує на території держави. Нині на території України є дуже велика інфраструктура підприємств яка виготовляє та забезпечує послуги особам які того потребують. Але головним фактором в економіці держави це є фінанси підприємств які використовуються та формуються цими підприємствами.

Окремі аспекти багатогранної проблеми, що розглядаються в роботі, були і є предметом наукових досліджень ряду вчених далекого зарубіжжя: Є.Ф. Брігхема, Н.Р. Холта, Ван Хорна, Дж.М. Ваховича, Е. Нікбахта, А. Гропеллі, Ф. Модільяні, М. Міллера, Ф.Л. Ченга, Дж.І. Фіннерті, Д.К. Шима, Д.Г. Сигела, Б. Коласса, а також російських науковців: І.Т. Балабанова, В.В. Ковальова, О.С. Стоянової, Р.Г. Попової, Г.Б. Поляка, В.Г. Бєлоліпецького та інших. Належне місце в проведені науково-теоретичного обґрунтування основ управління структурою капіталу підприємства посідають праці вітчизняних вчених-економістів: І.О. Бланка, В.М. Суторміної, М.Д. Білик, А.М. Поддєрьогіна, О.О. Терещенка, Г.Г. Кірейцева, М.В. Гридчини, В.П. Савчука, О.С. Редькіна, Є.Г. Рясних, Л.О. Коваленко, Л.М. Ремньової та інших.

Одним із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом або спеціальними підрозділами підприємства, є аналіз власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело фінансування діяльності підприємства. Саме на основі результатів такого аналізу є керівництво приймає рішення щодо ефективності тих чи інших видів господарської діяльності, рішення про доцільність розвитку напрямків виробництва, про прибутковість видів продукції, що показує необхідність дослідження різних методик аналізу і визначає актуальність обраної теми.

Власний капітал підприємства – це підсумок першого розділу пасиву балансу, тобто перевищення балансової вартості активів підприємства над його зобов’язаннями. Основними складовими власного капіталу є статутний капітал, додатковий і резервний капітал, нерозподілений прибуток. Показник власного капіталу є одним з головних індикаторів кредитоспроможності підприємства. Він – основа для визначення фінансової незалежності підприємства, його фінансової стійкості та стабільності.

Предметом дослідження є аналіз власного капіталу підприємства як головне джерело фінансування діяльності суб’єкта господарювання.

Об’єктом роботи обрано відкрите акціонерне товариство «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» та результати його діяльності за 2013–2015 роки.

Метою даної роботи є визначення шляхів удосконалення структури капіталу підприємства та визначення його оптимізаційної структури.

Для досягнення визначеної мети необхідно виконати наступні завдання:

- дослідити сучасні напрямки аналізу власного капіталу підприємства як джерело фінансування діяльності підприємства

- визначити сутність власного капіталу, його функції та його складові;

- провести дослідження методик аналізу власного капіталу підприємства;

- провести аналіз власного капіталу за даними досліджуваного підприємства;

- визначити стан фінансово-господарської діяльності об’єкта дослідження;

- проаналізувати ефективність використання власного капіталу підприємства;

- визначити фактори впливу на ефективність використання власного капіталу та ступінь їх впливу на результативні показники діяльності підприємства;

- надати рекомендації щодо оптимізації формування капіталу підприємства.

До основних методів дослідження слід віднести діалектичний та структурно-функціональний методи, а також системне, комплексне дослідження, опрацювання і використання інформації фінансового характеру. Також при проведенні дослідження використовувались методи та прийоми економічного і фінансового аналізу – статистичні, порівняння, відносних величин, метод факторного аналізу.

Інформаційною та правовою базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, що регламентують облік і аналіз власного капіталу, офіційні статистичні матеріали, методичні матеріали, дані мережі Інтернет.

Таблиця 1.1. Функції та цілі збільшення статутного капіталу

Функції статутного капіталу Цілі збільшення Цілі зменшення
1 2 3
заснування та введення підприємства в дію реалізація інвестиційного проекту згортання діяльності
відповідальність і гарантії виконання вимог щодо мінімального розміру статутного капіталу підвищення ринкового курсу корпоративних прав
захисна функція проведення санації санація балансу
управління та контролю поглинання чи придбання контрольного пакета інших підприємств концентрація капіталу в руках активних власників
фінансування та забезпечення ліквідності поліпшення ліквідності та платоспроможності приведення у відповідність обсягів власного капіталу та майна
рекламна функція модернізація чи розширення виробництва вирішення конфліктів між власниками
база для нарахування дивідендів оптимізація дивідендної політики проведення певної дивідендної політики

 

Абсолютна та відносна величини власного капіталу підприємства залежать від фінансових можливостей підприємства та обраної ним політики щодо структури капіталу. Фінансування діяльності підприємства за рахунок власного капіталу є альтернативою до залучення позичкових коштів. Основні переваги і недоліки фінансування за рахунок власного капіталу пояснюються, виходячи з його функцій, цілей зменшення та збільшення.

Наступним елементом статутного капіталу є резервний капітал підприємства можна розглядати в широкому та вузькому розумінні.

У широкому розумінні до резервного капіталу належать усі складові капіталу, призначені для покриття можливих у майбутньому непередбачених збитків і втрат. У вузькому розумінні з резервним капіталом ідентифікується капітал, який формується за рахунок відрахувань з чистого прибутку і відображений за статтею балансу «Резервний капітал». В економічній літературі резерви підприємства прийнято класифікувати за такими ознаками:

- джерелами формування;

- способом відображення у звітності;

- обов’язковістю створення.

За джерелами формування резерви поділяють на:

- капітальні резерви – формуються за рахунок коштів власників та інших осіб;

- резервний капітал, сформований за рахунок чистого прибутку підприємства;

- резерви, які створюються за рахунок збільшення витрат підприємства.

За способом відображення у звітності резерви поділяють на відкриті та приховані. Відкриті резерви можуть бути засвідчені в балансі за статтями «Додатковий капітал» та «Резервний капітал», а приховані резерви жодним чином не фігурують у балансі.

За обов’язковістю створення виокремлюють обов’язкові та необов’язкові резерви. Створення перших регламентується чинними нормативними актами. Останні ж формуються з ініціативи менеджменту підприємства та його власників. До обов’язкових резервів належать резерв сумнівних боргів і резервний капітал. Усі інші резерви, наприклад резерв дивідендів, резерв виконання гарантійних зобов’язань, є необов’язковими.

Зрозуміло, що основне призначення резервів полягає в забезпеченні виконання захисної функції власного капіталу підприємства.

Як бачимо, підприємства можуть спрямовувати на покриття збитків усі види резервів, а також за певних обставин – статутний капітал. Зрозуміло, що насамперед на покриття збитків слід направити нерозподілений прибуток. За вичерпання такого прибутку для таких цілей слід використати приховані резерви і резервний капітал, створений за рахунок прибутку. У разі дефіциту і цих джерел на погашення непокритих збитків можна спрямувати капітальні резерви. Останньою можливістю покриття збитків є спроба отримати санаційний прибуток у результаті зменшення статутного капіталу, про що йтиметься далі.

Згідно із законодавством України на кожному підприємстві, заснованому у формі акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю тощо, повинен бути сформований резервний капітал. Розмір цього капіталу регламентується засновницькими документами, але він не може бути меншим за 25% статутного капіталу підприємства. Для акціонерних товариств мінімальна величина резервного капіталу повинна становити 15% акціонерного капіталу. Розмір щорічних відрахувань у резервний капітал також передбачається засновницькими документами, але не може бути меншим за 5% суми чистого прибутку підприємств.

Отже, резервний капітал – це сума резервів, сформованих за рахунок чистого прибутку в розмірах, установлених засновницькими документами підприємства та нормативними актами. Резервний капітал може використовуватися на такі основні цілі:

- покриття збитків суб’єкта господарювання;

- виплата боргів у разі ліквідації підприємства;

- виплата дивідендів;

- інші цілі, передбачені законодавством чи засновницькими документами.

До формування мінімально необхідного розміру резервів їх можна використовувати лише для покриття збитків. Інформація про рух резервного капіталу міститься у Звіті про власний капітал підприємства. У цьому ж звіті відображається динаміка капітальних резервів.

До так званих капітальних резервів, тобто резервів, які створюються за рахунок капіталу власників, належить додатковий капітал. Джерелом формування зазначених резервів не є господарська діяльність підприємства. Поняття «Додатковий капітал» з’явилось у вітчизняній економічній практиці відносно недавно. Згідно з визначенням, яке наводиться у стандартах бухгалтерського обліку, додатковий капітал – це сума приросту майна підприємства, яка виникла в результаті переоцінки, безоплатно одержаних необоротних активів та від емісійного доходу. Вітчизняними нормативними актами не встановлено жодних обмежень щодо розмірів капітальних резервів.

Розрізняють додатковий вкладений капітал та інший додатковий капітал. Додатковий вкладений капітал характеризує суму емісійного доходу, отриманого в результаті реалізації акціонерними товариствами власних корпоративних прав. До складу іншого додаткового капіталу належать такі складові:

- інший вкладений капітал;

- дооцінка необоротних активів;

- вартість безкоштовно отриманих необоротних активів.

До іншого додаткового капіталу належить інший вкладений засновниками підприємств капітал, що перевищує статутний капітал, раніше внесений такими засновниками без прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу. На нашу думку, до додаткового капіталу слід відносити також капітальний дохід у вигляді різниці між номінальною вартістю викуплених та анульованих корпоративних прав та ціною викупу. Природа цього доходу є такою самою, як і емісійного доходу. Окрім цього, до додаткового капіталу доцільно зараховувати суму перевищення курсу емісії конвертованих облігацій над їх номінальною вартістю.

До складу дооцінки необоротних активів відноситься сума дооцінки активів, яка проводиться у випадках, передбачених законодавством. Зазначимо, що дооцінку оборотних активів не можна розглядати як додатковий капітал підприємства, вона відображається за відповідними позиціями Звіту про фінансові результати.

До складу вартості безкоштовно отриманих необоротних активів включається вартість необоротних активів, безкоштовно одержаних підприємством від інших осіб. Вона вважається додатковим капіталом i зменшується на суму нарахованої амортизації, величина якої визнається доходом одночасно з її нарахуванням. Зауважимо, що безкоштовно отримані оборотні активи розглядаються як дохід підприємства i не можуть бути додатковим капіталом.

 

Висновки

 

Власний капітал підприємства – це підсумок першого розділу пасиву балансу, тобто перевищення балансової вартості активів підприємства над його зобов’язаннями. Основними складовими власного капіталу є статутний капітал, додатковий і резервний капітал, нерозподілений прибуток. Відомості про розміри статутного і резервного капіталу містяться у статуті підприємства. Показник власного капіталу є одним з головних індикаторів кредитоспроможності підприємства. Він – основа для визначення фінансової незалежності підприємства, його фінансової стійкості та стабільності.

Основою управління власним капіталом підприємства є управління формуванням його власних фінансових ресурсів. З метою забезпечення ефективності управління даним процесом на підприємстві розробляється спеціальна фінансова політика. Політика формування власних фінансових ресурсів є частиною загальної фінансової стратегії підприємства, що полягає в забезпеченні необхідного рівня самофінансування його виробничого розвитку.

Важливим чинником, який впливає на величину власного капіталу підприємства, є обсяг чистого прибутку та порядок його використання у звітному періоді. Базова інформація щодо цього міститься у звіті про фінансові результати та в рішенні зборів власників підприємства щодо порядку використання прибутку.

Основним видом діяльності ВАТ «ІнГЗК» є виробництво залізорудного концентрату. Протягом 2013–2015 років майно підприємства збільшилося на 37,63% за рахунок збільшення загального обсягу оборотних та необоротних активів.

За результатами аналізу за даними 2013–2015 рр. визначено ВАТ «ІнГЗК» як прибутковий суб’єкт господарювання, динаміка показника прибутку має позитивне значення. Так чистий прибуток підприємства протягом 2015 року збільшився на 536145 тис. грн. відносно даних 2014 року і сягнув значення 723733 тис. грн. Такі зміни пояснюється різними темпами збільшення показників виручки реалізації та собівартості продукції.

Аналіз фінансових показників свідчить про збільшення рентабельності виробництва товарної продукції з 17,17% до 50,19%, збільшення власних обігових коштів з 307862 тис. грн. до 776316 тис. грн. та збільшення чистого прибутку з 187588 тис. грн. до 723733 тис.грн. Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0,095 близький до нульового значення, що вказує на дефіцит грошових коштів для покриття короткострокових зобов'язань. Коефіцієнт загальної ліквідності 2,116 вказує на здатність покриття поточних зобов'язань за рахунок використання всієї суми оборотних коштів, що свідчить про достатній рівень ліквідності підприємства.

Протягом 2015 року власний капітал ВАТ «ІнГЗК» збільшився на 540542 тис. грн. або на 32,66% відносно попереднього періоду. Це збільшення досягнуто за рахунок отриманого чистого прибутку за період.

Станом на кінець 2015 року найбільша питома вага в структурі власного капіталу ВАТ «ІнГЗК» належить нерозподіленому прибутку – 50,07%.

За результатами проведеного аналізу власного капіталу ВАТ «ІнГЗК» за період 2013–2015 рр. можна зробити висновок, що підприємство прагне відмовитися від зовнішніх джерел фінансування та розраховувати на власні кошти, перш за все на суму нерозподіленого прибутку. Дане прагнення можна пояснити відношенням ВАТ «ІнГЗК» з 2016 року до складу гірничорудного дивізіону ТОВ Метінвест – Холдинг, що передбачає відповідні відносини між учасниками холдингу відносно фінансування їх діяльності. Підприємство має позитивні тенденції щодо подальшого розвитку, що підтверджується результатами структурного та динамічного аналізів власного капіталу підприємства та результатами проведеного коефіцієнтного аналізу власного капіталу за 2005–2007 роки.

Формування оптимальної структури капіталу підприємства для фінансування необхідного обсягу затрат та забезпечення бажаного рівня діяльності є одним із найважливіших завдань, що вирішуються в процесі фінансового управління підприємством. Серед механізмів управління формуванням капіталу ВАТ «ІнГЗК» найбільш складними є питання мінімізації вартості капіталу і оптимізації його структури, тому потрібно ретельно розглядати ці питання.

Розглянувши два варіанти збільшення інвестиційних коштів шляхом додаткового випуску акцій або шляхом отримання кредиту було визначено, що в даному випадку більш ефективним буде значення кредитних ресурсів, які забезпечать більший прибуток при його залучені з незмінною нормою прибутку та більшу ефективність теж з постійною нормою прибутку.

Важливе значення при аналізі структури капіталу підприємства має прогнозування основних показників структури капіталу. До них відносяться власний та позичковий капітал. Найбільш поширеною моделлю прогнозування є лінійна модель. За результатами проведеного прогнозування можна зробити наступні висновки. У 2008 році відбудеться збільшення власного капіталу ВАТ «ІнГЗК», внаслідок підвищення головних його елементів, а саме він збільшиться на 3930910 тис. грн. Також помітно зросте і позичковий капітал підприємства – на 49881 тис. грн. Для ВАТ «ІнГЗК» є дуже позитивною тенденція збільшення частки власного капіталу та зменшення частки позичкового капіталу, саме це необхідно підприємству, щоб оптимізувати свою структуру капіталу з метою мінімізації вартості сукупного капіталу підприємства.

При цьому частка власного капіталу в структурі сукупного капіталу на кінець 2016 року повинна збільшитися, що дозволить мінімізувати вартість капіталу підприємства до рівня 9,84%, що на 0,66 пункти менше показника попереднього періоду.

 

Список використаних джерел

1. Абрютина, М. С. Аналіз фінансово-економічної діяльності

підприємства навчально-практичний посібник / М. С. Абрютіна,

А. В. Грачов. - 2-е вид. , Испр. - М. : Справа і Сервіс, 2000. - 256 с. - ISBN 5

8018-0037-9.

2. Анісімова, Г. С. Вплив Структури Капіталу на фінансово-

економічний стан промислового підприємства [Текст] / Г. С. Анісімова //

Економічний вісник Донбасу. - 2010. - № 1 (19). - С.96 - 102.

3. Андрєєва, Г. І. Організація і методика економічного аналізу [Текст]:

навчальний посібник / Г. І. Андрєєва. - Суми: ДВНЗ «УАБС НБУ», 2010. -2.4. Афанасьєв, А. А. Управління структурою Капіталу [Teкст] /

А. А. Афанасьєв, С. А. // Економіка Кравченко. Фінанси. Право. - 2003.

№ 1. - С. 25-28.

5. Баліцька, В. В. Борги предприятий України: проблеми не

розв'язуються / В. В. Баліцька // Актуальні проблеми економіки.

2008. - № 2. - С. 48-60.

6. Баліцька, В. В. Організаційно-функціональний механізм впліву на

формирование Капіталу предприятий / В. В. Баліцька // Фондовий

ринок. - 2008. - № 43. - С. 24-34.

7. Баліцька, В. В. Структурування Капіталу предприятий та оцінка

ефектівності его использование / В. В. Баліцька // Формування

Ринковий отношений в Україні. - 2008. - № 6. - С. 56-62.

8. Бланк, І. А. Управління використанням капіталу /

І. А. Бланк. - К. : Ніка-Центр: Ельга, 2000. - 656 с.

\9. Бланк, І. А. Управління формуванням капіталу

підручник / І. А. Бланк. - К. : Ніка-Центр, 2000. - 512 с.

10. Блонська, В. І. Управління цільовою структурою Капіталу

підприємства / В. І. Блонська // Науковий вісник НЛТУ України. -

2009. - № 19.3 - С. 163 - 169.

11. Блонська, В. І. Діагностика управління КАПІТАЛОМ підприємства

/ В. І. Блонська, Т. М. Хватамуха // Науковий вісник НЛТУ України. -

2009. - №. 19.11. - С. 252 - 258.

12. Бондарчук, А. В. Економічна Сутність Капіталу [Електронний

ресурс] / А. В. Бондарчук // НБУ ім. Вернадського. - 2009. - Режим доступу:

http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Oif_apk/2009_4/24_Bodn.pdf. - Загл. з

екранах.

13. Бутинець, Ф. Ф. Організація бухгалтерського обліку

навчальний посібник / Ф. Ф. Бутинець. - Житомир: Рута, 2002. - 591 с. -

ISBN 966-8059-10-7.

14. Варавка, В. В. Аналіз ділової актівності як інструмент управління

грошовими потоками підприємства / В. В. Варавка // Актуальні

проблеми економіки. - 2008. - № 2. - С. 184-192.

15. Варічєва, Р. В. Звіт про власний капітал як джерело аудиту операцій

з руху власного Капіталу [Електронний ресурс] / Р. В. Варічєва // НБУ ім.

Вернадського. - 2010. Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum

/ptmbo/2010_2/5.pdf. - Загл. з екранах.

16. Вікіданець, І. В. Методи оптімізації Структури Капіталу

підприємства [Електронний ресурс] / І. В. Вікіданець // НБУ ім.

Вернадського. 2009. Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gu

м / Vdnuet / Econ / 2009_3 / 27.pdf. - Загл. з екранах.

17. Вівчар, О. Й. Власний капітал як фінансове джерело

Функціонування підприємства / О. Й. Вівчар, В. М. Саварин //

Науковий вісник НЛТУ України. - 2009. - № 19.5. - С.146 - 150.

18. Воськало, Н. М. Проблеми формирование и использование резервного

Капіталу [Електронний ресурс] / Н. М. Воськало, В. І. Воськало // НБУ ім.

Вернадського. - 2009. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/

88

\Vnulp / Нагляд / 2009_647 / 52.pdf. - Загл. з екранах.

19. Ганієв, А. Капітал Акціонерного: принципи формирование,

оптимізація Структури / А. Ганієв // Ринок цінних паперів України. -

2002. - № 7-8. - С. 41-45.

20. Головач, В. В. Власний капітал - что має знати користувач звітності

про підприємство / В. В. Головач // Економіка. Фінанси. Право. -

2005. - № 12. - С. 9-12.

21. Гольцова, С. М. Бухгалтерський облік [Текст]: навчальний

посібник. / С. М. Гольцова, І. Й. Плікус. - Суми: ВТД «Університетська

книга », 2006. - 255 с. - ISBN. 966-680-231-7.

22. Городня, Т. А. Сучасна стратегія управління КАПІТАЛОМ

підприємства / Т. А. Городня, О. Р. Стефанюк // Науковий вісник

НЛТУ України. - 2008. - № 18.10. - С. 250 - 253.

23. Грачов, А. В. Облік внутрішньої структури капіталу /

А. В. Грачов // Фінансовий менеджмент. - 2003. - № 2. - С. 33-48.

24. Давидова, Л. В. Особливості формування структури капіталу

підприємства [Текст] / Л. В. Давидова, С. А. Ільмінська // Фінанси і

кредит. - 2007. - № 47. - С. 42-52.

25. Джунковській, В. Д. Формування оптімальної Структури Капіталу

[Електронний ресурс] / В. Д. Джунковській // НБУ ім. Вернадського. - 2007.

- Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/ nvnltu / 17_5 / 149_

Dzundzowski_17_5.pdf. - Загл. з екранах.

26. Дробчак, С. З. Особливості управління КАПІТАЛОМ підприємства у

процесі інтеграції України в глобальну економіку знань

/ С. З. Дробчак // Актуальні проблеми економіки. - 2005. - № 11. - С. 44-50.

27. Єрмошенко, М. М. Фінансовий менеджмент курс лекцій

/ М. М. Єрмошенко, С. А. Єрохін, О. А. Стороженко // Національна академія

управління. - К. : НАУ, 2004. - 506 с. - ISBN 966-8406-10-9.89

28. Єфіменко, Н. А. Теоретичні засади відтворення якості основного

Капіталу предприятий / Н. А. Єфіменко // Актуальні проблеми

економіки. - 2010. - № 5 - С.74-85.

29. Зборовська, Ю. О. Капітал підприємства: теоретичні аспекти

визначення Капіталу / Формування ринкового отношений в Україні. -

2007. - № 7. - С. 35 - 39.

30. Кірсанова, Т. О. Система управління власним капіталом

підприємства / Т. О. Кірсанова, Н. О. Коляда // Віснім Сум ДУ. -

2010. - №1. - С.58 - 63.

31. Ковальчук, Н. О. Основні аспекти АНАЛІЗУ та управління структурою

Капіталу підприємства [Електронний ресурс] / Н. О. Ковальчук,

Т. І. Репужінська // НБУ ім. Вернадського. - 2009. - Режим доступу:

http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Nvbdfa/2009_4/4(17)_2009_articles/4(1

7) _2009_articles_7 / 4 (17) _2009_articles_7_kovalchuk.pdf. - Загл. з екранах.

32. Коркушко, О. Н. Обліковій аспект АНАЛІЗУ власного Капіталу

[Електронний ресурс] / О. Н. Коркушко // НБУ ім. Вернадського. - 2010. -

Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Ekonk/2010_30/058_

korkushko.pdf. - Загл. з екранах.

33. Крамаренко, Г. О. Фінансовий аналіз підручник /

Г. О. Крамаренко, О. Є. Чорна. - К. : Центр навч. л-ри, 2008. - 392 с. -

34. Латишева, І. Л. Вплив Структури Капіталу на забезпечення

економічної безпеки підприємства/ І. Л. Латишева // Вісник

економіки транспорту и промісловості - 2010. - № 29. - С. 130 - 134.

35. Лисиця, М. І. Огляд моделей теорії структури капіталу та аналіз

їх спроможності / М. І. Лисиця // Фінанси і кредит. - 2007. -

№9. - С. 48-56.

36. Литовченко, О. Ю. Оптимізація Структури Капіталу як складового

стратегії забезпечення Фінансової безпеки підприємства [Текст]90

/ О. Ю. Литовченко, С. А. Макуха // Вісник економіки транспорту и

промісловості - 2010. - № 29. - С. 134 - 136.

37. Ліпіч, Л. Г. Капітал в системе управління підприємством

/ Л. Г. Ліпіч, О. І. Надзевіч // Науоквій вісник Волинського національного

університету ім. Лесі Українки. - 2009. - №26 - С. 114 - 119. - 20

38. Луценко, С. І. Характеристики фінансової структури капіталу

компанії / С. І. // Луценко Фінансовий менеджмент. - 2010. - №3.

- С. 38-50.

39. Марюта, О. М. Адаптивного управління прибутком підприємства

/ О. М. Марюта // Фінанси України. - 2004. - № 3. - С. 83-90.

40. Мельник, О. В. Особливості формирование власного Капіталу

підприємства [Електронний ресурс] / О. В. // Мельник Науковий вісник

Национального университета ДПС України. - 2010. - Режим доступу:

http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Nvnudpsu/2010_1/2010_1_Melnik_Dan

ilova_Vengurenko_Stepanenko.pdf.

41. Мельник, М. І. Факторний підхід до формирование оптімальної

Структури Капіталу підприємства [Електронний ресурс] / М. І. // Мельник

НБУ ім. Вернадського. - 2009. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/

Портал / chem_biol / nvnltu / 20_9 / 203_Melnyk_NV_20_9.pdf. - Загл. з екранах.

42. Нестеренко, Ж. К. Нерозподілений прибуток як джерело

Збільшення власного Капіталу підприємства [Електронний ресурс]

/ Ж. К. Нестеренко, Т. А. Афанасьєва // НБУ ім. Вернадського. - 2009. -

Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Ekpr/200931/Zmist/_2

2 PDF.pdf. - Загл. з екранах

43. Оцінка актівів підприємства навчальний посібник

/ Ред. Ю. В. Панасовській. - Суми: Університетська книга, 2009. - 512 с. -

ISBN 978-966-680-464-1.

44. Пілецька, С. Т. Механізм формирование власного Капіталу

підприємства [Електронний ресурс] / С. Т. Пілецька // НБУ ім. Вернадського.

- 2010. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/sre/2010_2/91

141.pdf. - Загл. з екранах

45. Податковий кодекс України від 01.01.2016 № 2755-VI [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon.nau.ua/doc/?doc_id=594896.9

46. ​​Пойда-Носик, Н. Н. Управління вартістю и структурою Капіталу

підприємства як елемент Фінансової безпеки / Н. Н. Пойда-Носик, Л.

В. Петришинець // Фінанси України. - 2010. - № 6. - С. 117-124.

47. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні [Електронний ресурс] : Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.2015 № 996-XIV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/996-14.

48. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 "Звіт..."

zakon.rada.gov.ua›Законодавство України›z0399-99

Мінфін України; Положення від 31.03.1999 № 87 (Редакція станом на 19.03.2013).Режим доступу: http://buhgalter911.com/Res/PSBO/PSBO5.aspx

49. Попович, П. Я. Економічний Аналіз діяльності суб'єктів

господарювання підручник / П. Я. Попович // - Тернопіль:

Економічна думка, 2004. - 416 с. - ISBN 966-654-132-7.

50. Про акціонерні товариства [Електронний ресурс]: Закон України

від 17.09.2008 № 514-VI - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgibin/laws/main.cgi?nreg=514-17.

- Загл. з екранах

51 Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні [Електронний ресурс] : Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.2015 № 996-XIV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/996-14.

52. Про затвердження Інструкції про порядок відкриття...

zakon.rada.gov.ua›Законодавство України›1172/8493

Національний банк; Постанова, Інструкція, Форма типового документа, Заява, Картка від 12.11.2003 № 492 (Редакція станом на 07.04.2016)

 [Електроннийресурс]: - Режим доступу:http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi? нерз = z1172-0.

53. Про затвердження Положення про розкриття інформації...

НКЦПФР; Рішення, Положення, Форма, Повідомлення, Звіт, Інформація, Форма типового документа від 03.12.2013 № 2826 (Редакція станом на 10.06.2016)... [Електроннийресурс]: - Режим доступу:http:// zakon.rada.gov.ua›Законодавство України›z2180-13

 

 54. Про затвердження Положення щодо підготовки...

Держкомісціннихпаперів; Рішення, Положення від 19.12.2006 № 1528 (Редакція станом на 24.10.2014)... [Електронний ресурс]: - Режим доступу: http:// zakon.rada.gov.ua›Законодавча база України›z0053-07

55. Про формування єдиного інформаційного масиву даних про емітентів цінних паперів. Текст правового акту із змінами та доповненнями на жовтень 2010 року [Електронний ресурс]: порядок Державна комісія з цінних паперів та фондового ринкувід 27.05.2003 № 233. - Режим доступу: HTTP: // zákon. rada.gov.ua/cgibin/laws/main.cgi?nreg=z0516-03.

ЗМІСТ

Вступ

Розділ 1. Теоретичні засади власного капіталу підприємства та його складові.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 303; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.134 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь