Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


З електричним та комбінованим опаленням напругою 3000 В



 

1.    На залізницях пасажирські вагони опалюються електроенер­гією високої напруги у поїздах та від стаціонарних пунктів опален­ня у такі періоди (орієнтовно):

Уралу, Сибіру, Далекосхідних — з 5 вересня по 15 травня;

Жовтневої, держав Балтії, Білоруської, Московської, Горьковської, Куйбишевської, Західно-Казахстанської — з 20 вересня по 5 травня;

Південно-Східної, Південно-Західної, Львівської, Молдавської, Одеської, Південної, Придніпровської, Донецької, Північно-Кав-казької — з 1 жовтня по 25 квітня.

2. Підключення високовольтної опалювальної магістралі (далі —опалювальна магістраль) головного вагона поїзда до електровоза і постійне подавання напруги в магістраль необхідні незалежно від температури зовнішнього повітря в пунктах формування та оборо­ту поїздів у строки, зазначені у п. 1.

3. Перевірка комплектності та справності електрообладнання ва­гонів та електровозів при підготуванні їх до зимових перевезень повинні закінчуватися не пізніше, ніж за 20 днів до початку опа­лювального сезону.

4. На кожному пасажирському поїзді, сформованому із вагонів з високовольтним електричним або комбінованим опаленням, по­винен бути тільки один із ключів опалення поїзда, призначений для підключення електроопалення (рисунок Б.1).

5. Для перевірки на електровозах пристроїв опалення поїзда по­винна бути передбачена необхідна кількість ремонтних ключів опа­лення поїзда в депо приписки електровоза.

Забороняється видавати електровоз під поїзд із ремонтним клю­чем опалення поїзда.

6.    На ключі опалення поїзда повинна бути позначка із зазначен­ням індексу залізниці, локомотивного депо або вагонного депо (дільниці, ДОП) та порядковий номер ключа.

Для обліку ключів у вагонному депо (дільниці, ДОП) повинна вестися книжка, у яку записують номер ключа, дату і час його ви дачі, отримання або здавання, прізвище, ім'я та по батькові осіб, які видають, здають і отримують ключ опалення поїзда.

6. Забороняється особам, які обслуговують високовольтне опа­лення вагонів, та локомотивним бригадам мати та вживати на ваго­нах та електровозах будь-які ключі та інші пристосування, за ви­нятком ключів опалення, передбачених п. 4, які дозволяли б відкри­вати ящики з апаратурою або міжвагонні з'єднання, а також включати електроопалення.

8. З'єднує і роз'єднує опалювальну магістраль головного вагона поїзда та електровоза поїзний електромеханік (ПЕМ), а при його відсутності — начальник поїзда із обов'язковою присутністю ма­шиніста електровоза з ключем від електричних ланцюгів управлін­ня електровозом. При цьому на електровозі повинні бути опущені струмоприймачі.

Після з'єднування опалювальної магістралі головного вагона по­їзда із електровозом ПЕМ або начальник поїзда передає ключ опа­лення поїзда машиністу, а після роз'єднання ключ повинен знахо­дитися у ПЕМ або начальника поїзда.

З'єднується опалювальна магістраль у составі поїзда двома міжвагонними з'єднаннями.

Опалювальна магістраль між головним вагоном та електрони зом з'єднується одним міжвагонним з'єднанням при кількості вагонів у составі поїзда до 20. При більшій кількості вагонів у со­ставі поїзда з'єднання повинно здійснюватися двома міжвагонни­ми з'єднаннями.

При приєднанні головного вагона до електровоза одним міжвагон­ним з'єднанням його штепсель вставляють у розетку електровоза.

9.    З'єднують і роз'єднують опалювальну магістраль составів поїздів у міжпоїзному відстої від стаціонарного пункту опалення працівники вагонного депо (дільниці, ДОП або ПТО), допущені до обслуговування обладнання високої напруги, разом із ПЕМ або на­чальником поїзда.

Після підключення состава поїзда на опалення від стаціонарно­го пункту електроопалення ключ опалення поїзда повинен знахо­дитися у відповідального за нього працівника вагонного депо (дільниці, ДОП або ПТО), а після відключення — у ПЕМ або на­чальника поїзда.

Під час опалення состава поїзда від стаціонарного пункту елект­роопалення провідники вагонів повинні знаходитися у вагонах.

10.З'єднувати та роз'єднувати опалювальну магістраль поїзда від електровоза або стаціонарного пункту опалення ПЕМ, начальник поїзда або працівник вагонного депо (дільниці, ДОП або ПТО) по­винні тільки у діелектричних рукавичках.

11.При приєднанні опалювальної магістралі до електровоза або стаціонарного пункту опалення штепселі повинні бути щільно вставлені у розетки, а кришки замкнуті ключем опалення поїзда.

Після відключення електровоза від головного вагона або соста­ва поїзда від стаціонарного пункту електроопалення штепселі міжвагонних з'єднань повинні бути вставлені у глухі струмоприй­мачі і замкнуті. Кришки розеток повинні бути закриті і замкнуті ключем опалення поїзда.

12.  Опір ізоляції опалювальної магістралі підготовленого при ТО-1 у пункті формування поїзда у составі до 24 вагонів повинен бути не менше 1,2 МОм.

Забороняється підключати до електровоза на опалення кількість вагонів більше установленої. Кількість вагонів, які мож­на опалювати від електровоза, указується на його кузові. У маршруті машиніста ПЕМ указує фактичну кількість опалювальних ва­гонів у составі поїзда.

13. На підготовлений у рейс состав пасажирського поїзда повин­на бути дана готовність до подавання на нього високої напруги відповідальною особою за його підготовлення щодо електричного або комбінованого опалення вагонів в порядку, обумовленому на­казом начальника вагонного депо (дільниці, ДОП).

При подачі состава поїзда для посадки пасажирів та на шляху його прямування температура повітря всередині вагонів повинна бути +18 —+ 22 °С.

14. Після підключення підготовленого у рейс состава поїзда на опа­лення від електровоза або стаціонарного пункту опалення провідник кожного вагона повинен установити перемикач пульта управління у положення, відповідне автоматичному режиму опалення вагона.

У випадку відмови автоматики управління опаленням провідник повинен визвати ПЕМ або начальника поїзда для відновлення її роботоздатності та визначення необхідності переходу на ручний ре­жим опалення.

Від'єднувати состав поїзда від стаціонарної установки слід після відключення опалювальних пристроїв вагонів.

15. Після підключення опалювальної магістралі поїзда до елект­ровоза змінного струму необхідно здійснити пуск допоміжних ма­шин, а потім ввімкнути опалення поїзда. Виключати опалення слід перед виключенням допоміжних машин.

16. При спрацюванні апаратів захисту опалювальної системи на електровозі машиністу дозволяється здійснювати включення тільки один раз. У випадку повторного спрацьовування апаратів захисту наступні включення здійснювати після виявлення та усу­нення причини спрацьовування за усною заявкою ПЕМ або на­чальника поїзда.

У випадку пошкодження опалювальної магістралі одного із ва­гонів у поїзді з електричним опаленням на частину рейсу, що зали­шилась, тривалістю руху більше 4 год., вагон на найближчій станції, із тривалістю стоянки поїзда більше 10 хв., повинен бути переставлений у хвіст поїзда і на електроопалення не підключаєть­ся. Решта вагонів повинні опалюватися електроенергією, яка по­дається із електровоза. Допускається також не заміняти високо­вольтний запобіжник на вагоні, якщо частина рейсу, що залишила­ся, не перевищує 4 год.

Випадок пошкодження опалювальної магістралі оформляють актом форми ФМУ-73.

У випадку пошкодження опалювальної магістралі поїзда із ком­бінованим опаленням, в залежності від місця її пошкоджгміг.і став поїзда, група вагонів або окремий вагон повинні бути перше дені на вугільне опалення.

Про необхідність перестановки вагона у поїздах із електричним опаленням начальник поїзда повинен заздалегідь повідомити на найближчу станцію, на якій стоянка поїзда не менше 10 хв., через машиніста електровоза, станційних працівників або телеграмою.

17. При розриві поїзда на шляху прямування машиніст електро­возу повинен зняти напругу з опалювальної магістралі і разом із ПЕМ або начальником поїзда забезпечити відключення міжвагонних з'єднань в електровоза в установленому порядку

18. Вагони поїздів із електричним або комбінованим опаленням повинні відправлятися із пункту формування з підзарядженими акумуляторними батареями, які мають напругу, в залежності від типу вагона, не нижче 45 або 85 В при підключенні споживачів електроенергії із загальним струмом 20—25 А.

19. Провідникам вагонів забороняється роз'єднувати або з'єднувати міжвагонні з'єднання до електровоза, стаціонарного пункту опалення та між вагонами, відкривати ящики із високо­вольтною апаратурою, закривати кожухи електронагрівачів на котлі опалення.

20. Забороняється при наявності високої напруги на составі по­їзда виконувати будь-які роботи з технічного обслуговування елек­трообладнання високої напруги та пов'язаного з ним електрооблад­нання низької напруги.

21. Працівникам поїзної бригади на електрифікованих дільни­цях колії забороняється залізати на покрівлю вагона для виконан­ня будь-яких робіт.

Драбина для підіймання на покрівлю вагона повинна бути замк­нута на тригранний ключ та опломбована.

22. У випадку течі води із системи водопостачання або котла комбінованого опалення для її усунення та видалення води, що зібралася, слід відключити ланцюги електронагрівачів високовольт­ного комбінованого котла опалення.

23. На вагонах із комбінованим опаленням дозволяється робити вологе прибирання підлоги, крім котельного відділення, не відключаючи ланцюги електронагрівачів високовольтного комбінованого котла опалення.

24. У пунктах відстою пасажирських поїздів підключення їх на опалення та порядок роботи на стаціонарному пункті опалення по­винні здійснюватися згідно з місцевою інструкцією, затвердженою та узгодженою в установленому порядку.

25. Технічне обслуговування та ремонт установлених на елект­ровозах та вагонах пристроїв для електричного опалення поїзда не­обхідно виконувати згідно з правилами техніки безпеки, установ­леними діючими інструкціями по експлуатації та ремонту електро­возів та вагонів.

26. Бригада, яка обслуговує вагони поїзда, та машиніст електро­воза у випадку виникнення пожежі повинні діяти згідно з діючими "Инструкцией по обеспечению пожарной безопасности в вагонах пассажирских поездов", ЦВ-ЦУО/4290 та "Инструкцией по обеспе­чению пожарной безопасности на локомотивах и моторвагонном подвижном составе", ЦТ-ЦУО/4159.

 

Додаток В (довідковий)

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь