Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ІЗ ЕКСПЛУАТАЦІЇ УСТАНОВКИ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ



 

1. УСТАНОВКА ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТИПУ "ТЕСЛА"

1.1. Система пожежної сигналізації (УПС) призначена для авто­матичного виявлення пожежі у місцях установки пожежних сповіщувачів.

1.2. УПС складається із блока управління (рисунок В.1) та спе­ціальних пожежних сповіщувачів. Пожежні сповіщувачі розташову­ють у приміщеннях вагона згідно з його плануванням та у котель­ному відділенні.

У приміщеннях вагона установлюють сповіщувачі, які реагують на задимленість, а у котельному відділенні — на найбільшу темпера­туру 70 ± 5 °С та диференціал температури (швидкість зміни темпе­ратури 10 °С не більше, ніж за 3 хв.). На кожному сповіщувачі вмонтований червоний світлодіод, який світиться при спрацьовуванні та перевірці роботоздатності сповіщувача спеціальними пристроями.

Кожний сповіщувач має власну лінію, яка підключається до бло­ка управління.

1.3. На лицевій панелі блока управління є табло 1, на якому зоб­ражені планування вагона та місце установки пожежних сповіщу­вачів у вигляді світлодіодів червоного кольору.

При нормальній експлуатації кришка 11 блока закрита на спе­ціальний ключ і повинен світитися постійно світлодіод 6 зеленого кольору.

1.4. У випадку виникнення пожежі блок управління отримає сиг­нал від сповіщувача пожежі і забезпечить подавання акустичного (звукового) сигналу (АС) із частотою 1—2 Гц і світіння світлодіодів 2, які блимають з цією ж частотою.

На табло 1 також буде світитися постійно один із червоних світлодіодів, який указує на місце виникнення пожежі.

1.5. У випадку подавання УПС сигналу про пожежу слід переко­натися в її наявності. Для цього потрібно відключити АС кнопкою 5.

При цьому світлодіоди на табло 1 залишаються включеними. Якщо пожежі в дійсності не виявлено, то слід нажати кнопку 4 "О", після чого УПС повернеться у вихідне положення. Помилкове спра­цьовування пожежних сповіщувачів може виникнути від випадко­вого попадання на них установленої кількості диму.

1.6. У випадку виникнення несправності у ланцюгу пожежних
сповіщувачів на табло 1 буде світитися постійно світлодіод 3 жов­того кольору і АС буде подавати безперервний звуковий сигнал. У цьому випадку слід відключити кнопкою 4 АС та визначити не­справності за допомогою вмонтованих пристроїв діагностування, розташованих під кришками 11 та 16, описаним далі способом.

1.7. Слід керуватися тим, що провідникам вагонів дозволяється користуватися кнопками 4 та 5 у раніше описаних випадках. Решту видів робіт виконують тільки ПЕМ.

1.8.  У випадку, коли УПС подає безперервний АС і світиться світлодіод 3 жовтого кольору, слід відкрити кришку 11 спеціальним ключем та визначити вид несправності світлодіодами 8 і 9, які ука­зують відповідно на замикання проводів лінії пожежних сповіщу-
вачів на корпус вагона, коротке замикання або обрив в їх лінії. Ви­сунути кришку 16 і по черзі відключати та включати лінії пожеж­них сповіщувачів доти, доки один із світлодіодів 8 і 9, які світяться, перестане світитися. По номеру вимикача визначають номер сповіщувача із несправним ланцюгом.

Після усунення несправності лінії будь-якого пожежного спові-щувача УПС привести у вихідне положення.

1.9.  Перевірка роботоздатності блока управління УПС на шляху прямування поїзда слід виконувати із відкритою кришкою 11.

Перевіряють УПС у такому порядку:

а)    натискують кнопку 14 "Тест". Блок повинен видавати пере­ривчастий АС та визвати миготіння усіх світлодіодів плати та світлодіодів 2, а через 20 секунд указані сигнали припиняються. Під час перевірки, як тільки починає працювати АС, він може бути
відключений кнопкою;

б)    натискують повторно кнопку 14 і натискують по черзі кноп­ки 13, які імітують несправності лінії пожежних сповіщувачів. При імітації замикання лінії пожежних сповіщувачів на корпус вагона повинні світитися світлодіоди 3 і 8, а при короткому замиканні про­водів лінії між собою — світлодіоди 3 і 9. Під час натиснення однієї із кнопок 13 блок повинен передавати переривчастий АС;

в)    закривають кришку 11, заздалегідь вернувши кнопку 14 у ви­хідне положення. Положення цієї кнопки контролюється світлодіодом 15. У початковому стані кнопки світлодіод не світиться. Якщо кнопку 14 не повернути у вихідне положення, то при закритій кришці 11 блок буде видавати безперервний АС і буде постійно світитися світлодіод 3. Контроль за положенням кнопки 14 здійснюється за допомогою кнопки 12, яка здійснює відповідні перемикання у електричній схеми блока УПС при натисканні на неї закритої кришки 11.

1.10. На шляху прямування поїзда у разі відмовлення однієї із ліній сповіщувача та труднощах, зв'язаних із відшукуванням не­справності, допускається відключати АС кнопкою 5. При цьому на табло 1 буде світитися світлодіод 3, який свідчить про наявність несправності УПС. Однак, якщо виникне пожежа у місці розташу­вання інших справних пожежних сповіщувачів, УПС передає сигнал про пожежу. Таким чином, в УПС завжди домінуючим являєть­ся сигнал про пожежу.

1.11. У пункті формування та обороту поїзда після усунення не­справності у лінії будь-якого пожежного сповіщувача необхідно пе­ревірити роботоздатність цієї лінії разом із пожежним сповіщувачем. Для цього потрібно відкрити кришку 11 та натиснути кнопку 14 "Тест". Однією із випробувальних штанг для перевірки тепло­вих або димових сповіщувачів, які додаються у комплекті до УПС, настроїти пожежний сповіщувач. Контролюють роботоздатність пожежного сповіщувача та його лінії по свіченню світлодіода, уста­
новленого на корпусі сповіщувача.

Після теплової або димової дії випробувальної штанги на пожеж­ний сповіщувач його світлодіод повинен переривчасте світитися, що указує на справність лінії та самого пожежного сповіщувача.

Після закінчення перевірки пожежного сповіщувача та його лінії блок УПС приводять в експлуатаційний стан.

1.12. Блок управління УПС захищений від струмів коротких за­микань та перевантажень запобіжником із плавкою вставкою і має електронний захист від перенапруги.

При опрацьовуванні запобіжника або зниженій до 35 В напрузі живлення УПС на блоці не буде світитися світлодіод 6.

У випадку короткочасного зникнення напруги живлення або припинення виниклої перенапруги УПС автоматично відновлює свій робочий стан.

2.  ПРИЛАД ПРИЙМАЛЬНО-КОНТРОЛЬНИЙ ПОЖЕЖНИЙ "ПРОМЕТЕЙ-02"





Робота ППКП

2.1.1.Мнемосхема панелі керування та індикації зображена на рисунку В.2. Призначення органів керування та індикації приведе­но в таблицях В.1 і В.2.

2.1.2.ППКП має два основні режими роботи: автоматичний та ручного керування.

2.1.3.Автоматичний — режим роботи ППКП, встановлюється відразу після виконання циклу ввімкнення живлення системи. Оз­накою переходу системи в цей режим є ввімкнення підсвічування клавіші (підсвічування клавіші   повинно бути вимкнуто).
При цьому система забезпечує:

безперервний, циклічний опит незаблокованих сповіщувачів;

— роботу системи поточного часу та дати;

— при появленні тривожної ситуації — видачу на панель індикації інформації про місце і причину тривоги (несправності), а також ввімкнення звукової сигналізації;

— ввімкнення, через кожну годину, автоматичної самоперевірки усієї системи.

В цьому режимі активними є тільки клавіші 1...5 (таблиця В.1). При отриманні повідомлення про спрацювання сповіщувача за параметром "дим", "температура", "НЗ", "НР" ППКП:

— заносить до себе в пам'ять (АРХІВ) адресу сповіщувача, його
параметр, по якому отримана ненорма, а також поточні час та дату;

— вмикає індикацію ПОЖЕЖА;

— вмикає звукову сигналізацію;

— індикує на панелі розміщення сповіщувачів, який із них спра­
цював;

— на лівій парі цифрових індикаторів НАБІР КОДУ — адреса
спрацювавшого сповіщувача;

на правій парі цифрових індикаторів НАБІР КОДУ — код па­
раметра, по якому отримано тривожне повідомлення (таблиця В.З).

Для вимкнення звукової сигналізації оператор повинен натис­нути клавішу  а для підтвердження прийняття повідомлення — клавішу

Після натискання останньої клавіші з індикатором ПОЖЕЖА, 1...21 і НАБІР КОДУ знімається, раніше зафіксоване оператором, тривожне повідомлення і висвічується нове, якщо воно було зафік­совано системою.

Ознакою надходження нового повідомлення є ввімкнення зву­кової сигналізації, яка може бути знята тільки після його виклику на індикацію.

При отриманні повідомлення про несправності сповіщувача си­стема:

—   заносить до себе в АРХІВ адресу сповіщувача, код його не­
справності, а також поточний час та дату;

- вмикає індикацію НЕСПРАВНІСТЬ;

— вмикає звукову сигналізацію;

індицирує на мнемосхемі вагона місцезнаходження спрацю­
вавшого сповіщувача;

— вмикає індикацію .

Подальші дії оператора аналогічні приведеним для випадку прий­няття тривожного повідомлення.

 

 

2.1.4. Режим ручного керування — встановлюсться оператором для виконання сервісних режимів. Ознакою переходу системи в цей режим є вимкнення усієї індикації (але вона залишаїться в пам’яті системи) і ввімкнення підсвічування клавіші. В цьому ре­жимі система не контролює стан сповіщувачів і сигнальної лінії, що повинно враховуватися оператором.

З цієї причини, якщо протягом 1 хвилини, після натискання будь-якої клавіші, оператор не натисне чергову, система самостійно перейде в автоматичний режим.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 251; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь