Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поняття,цілі і завдання, функції, принципи використання тренажерів.



Тренажери - навчально-тренувальні пристрої для розвитку рухових якостей (сили, швидкості, витривалості, гнучкості, спритності), вдосконалення спортивної техніки і аналізаторних функцій організму. Застосовуються переважно у фізкультурі та спорті. Тренажери можуть бути індивідуального і колективного використання, а їх дія на організм - локальні (коли в роботі беруть участь окремі м'язові групи), регіональні (в роботі бере участь приблизно третя частина м'язів) і загальні (в роботі задіяно більшість м'язів).

 

Технічні особливості тренажерів залежать від конструкторських рішень, які визначаються необхідністю переважного розвитку одного або одночасно декількох рухових якостей. Наприклад, такі технічні пристрої, як " бігова доріжка", велогребля та інші подібні тренажери дозволяють направлено розвивати загальну, швидкісну і силову витривалість.

 

Різні конструкції тягових пристроїв, еспандерів, ролерів сприяють розвитку динамічної сили та гнучкості; заняття на мінібатуті вдосконалюють спритність і координацію рухів. Різні за спрямованістю впливу на організм тренажери можуть бути об'єднані в одному універсальному пристрої.

 

Цілі оздоровчих тренувань на тренажерах:
- Розвиток правильної постави;
- Корекція різних проблем хребта;
- Зниження надмірної ваги;
- Поліпшення функціональних можливостей організму;
- Заняття при різних відхиленнях в станах здоров'я.

 

Цілі реабілітаційних тренувань:
- Відновлення після травм;
- Ліквідація дисбалансу фізичного розвитку;
- Поліпшення рухливості суглобів.

 

Під принципами розуміють основні закономірності, які виражають основні вимоги до побудови, змісту та організації тренувального процесу.

 

1. Принцип свідомості і активності. Найбільшого успіху при заняттях можна досягти при свідомому, зацікавленому відношенні. Необхідно чітко поставити мету в заняттях.

 

2. Принцип наочності. «Наочність навчання і виховання пропонує як широке використання зорових відчуттів, сприйнять, образів, так і постійну опору на свідчення органів почуттів, завдяки яким досягається безпосередній контакт з дійсністю." Для реалізації цього принципу при заняттях на тренажерах застосовуються спеціальні тренувальні відеокасети; звукові і світлові датчики і сигнали.

 

3.

3. енувальні відеокасети; звукові

3. Принцип доступності. Заняття на тренажерах виходять з урахування особливостей людини (стать, фізичний розвиток і підготовленість) і посильності запропонованих завдань. Прогрес у розвитку фізичних якостей можливий лише при певному навантаженні (в межах розумного), здатної стимулювати ці процеси. Однак, при цьому важливо не перевищити міру розумного, щоб не нашкодити здоров'ю. Разом з тим принцип доступності не означає, що навантаження мають бути спрощеними і гранично елементарними.

 

4. Принцип систематичності. Даний принцип має на увазі перш за все регулярність занять і системне чергування навантажень і відпочинку.
Ефективною може бути лише така система, яка забезпечує постійний взаємозв'язок між окремими заняттями. Невеликі навантаження або тривалі інтервали відпочинку між заняттями не призводять до розвитку тренованості. Занадто великі навантаження і короткі інтервали відпочинку між заняттями можуть призвести до перевищення адаптаційних можливостей організму.

 

5. Принцип динамічності. В основі цього принципу лежить постійне, але поступове підвищення вимог. Це стосується фізичного навантаження і складності рухових дій. Тільки в цьому випадку може бути прогрес у розвитку фізичних якостей. Відповідна реакція на стандартне навантаження з боку організму не залишається незмінною. Під впливом звичного навантаження відбувається адаптація, що дозволяє організму виконати ту саму роботу з меншою напругою. Тому багато видів спортивних тренажерів передбачають спеціальні програми, або інтерактивну взаємодію  - зміна навантаження за даними показників фізичного стану.

 

Отже, заняття фізичними вправами мають істотне оздоровче значення для всіх категорій населення і при усіх формах занять фізичною культурою і спортом. Разом з тим оздоровчий ефект може бути забезпечений тільки при відповідності форми, режиму і методики занять здоров’ю кожного що займається.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 229; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь