Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН.



12.1. Страхувальник має право:

12.1.1. Отримати належне йому страхове відшкодування, відповідно до положень Договору добровільного страхування наземного транспортного засобу, що не є предметом застави, надалі – Договір, цих Умов страхування № 06-R/6, надалі – Умови, та Правил добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного) № 06 від „26” вересня 2006 року (далі по тексту - Правила).

12.1.2. У випадку втрати Договору (поліса, свідоцтва, сертифіката) в період його дії звернутися до Страховика з письмовою заявою і отримати дублікат. З моменту видачі дубліката втрачений екземпляр (оригінал) вважається недійсним.

12.1.3. Достроково припинити дію Договору та отримати належну суму страхових платежів, у відповідності до п. 17.2. розділу 17.

12.1.4. На етапі укладання і протягом дії Договору отримувати від Страховика необхідні консультації, інформацію і пояснення щодо умов страхування, в тому числі в письмовій формі на підставі письмового запиту.

12.1.5. Ознайомитись з автотоварознавчим дослідженням по транспортному засобу – надалі ТЗ, з яким відбувся страховий випадок.

12.1.6. Після виплати страхового відшкодування та відновлення ТЗ поновити страхову суму до первинного розміру шляхом укладання додаткової угоди до Договору та сплати додаткового страхового платежу.

12.2. Страхувальник має право за згодою Страховика:

12.2.1. Ініціювати внесення змін в Договір щодо строку страхування і розміру страхової суми, з відповідними перерахунками страхового платежу.

12.2.2. У разі придбання чи оренди іншого ТЗ або користування ним на інших законних підставах, переоформити Договір на новий ТЗ. Такі зміни вносяться шляхом укладання додаткової угоди до Договору. У разі необхідності (збільшення страхової суми, строку дії Договору тощо) проводяться необхідні перерахунки.

12.3. Страхувальник зобов’язаний:

12.3.1. При укладанні цього Договору надати для огляду в світлий час доби Страховику ТЗ, додаткове обладнання, що разом з ним пропонується до страхування, свідоцтво про реєстрацію ТЗ та інші документи, що засвідчують його майновий інтерес у страхуванні цього ТЗ (доручення на право користування або розпорядження ТЗ, довідку-рахунок, митну декларацію тощо) та надати можливість зафіксувати пробіг ТЗ (показники одометра).

12.3.2. При укладанні Договору надати інформацію Страховику про всі відомі йому обставини, що мають значення для оцінки страхового ризику. Надалі письмово інформувати Страховика про будь-яку зміну страхового ризику протягом 2 (двох) робочих днів з дня настання таких змін та в той же строк надати підтверджуючі документи. Зміною страхового ризику є зміна будь-якої інформації, наведеної Страхувальником у заяві на страхування та/або зазначеної у Договорі. Наприклад, зміна або збільшення кількості водіїв, які мають право керувати ТЗ, типу протиугінних пристроїв, форми власності, передача ТЗ в оренду, лізинг, використання ТЗ в якості таксі, тощо.

12.3.3. Письмово повідомити Страховика про інші чинні договори страхування щодо цього предмета Договору.

12.3.4. Своєчасно та в повному обсязі вносити страхові платежі згідно з умовами, зазначеними в Договорі.

12.3.5. Вживати заходів щодо запобігання та зменшення збитків, завданих внаслідок настання страхового випадку.

12.3.6. У разі настання події, яка може бути визнана страховим випадком, діяти згідно з розділом 2 цих Умов.

12.3.7. Ставитися до застрахованого ТЗ так, ніби він не є застрахованим та ніяким чином не збільшувати збитки від страхової події.

12.3.8. Використовувати ТЗ відповідно до його цільового призначення та умов технічної експлуатації.

12.3.9. У разі незаконного заволодіння ТЗ для отримання страхового відшкодування здійснити документальну відмову від всіх прав власності на застрахований ТЗ на користь Страховика. У разі якщо ТЗ буде знайдено, протягом 2 (двох) днів з дня, коли стане відомо про знайдений ТЗ, засвідчити свій обов’язок повернути сплачене страхове відшкодування в повному обсязі, якщо знайдений ТЗ залишатиметься у власності Страхувальника.

12.3.10. При отриманні страхового відшкодування за конструктивним знищенням ТЗ без вирахування вартості непошкоджених та придатних до експлуатації вузлів, деталей та агрегатів ТЗ за вибором Страховика: передати Страховику залишки ТЗ або відшкодувати загальну вартість непошкоджених та придатних до експлуатації вузлів, деталей та агрегатів ТЗ, яка визначається згідно експертної оцінки або існуючого на час виплати ринкового попиту на згадані вище залишки, що необхідно підтвердити складанням відповідного акту.

12.3.11. Протягом 10 (десяти) робочих днів після закінчення ремонтно-відновлювальних робіт по пошкодженому внаслідок страхового випадку ТЗ передати Страховику, на його вимогу, вузли, деталі, агрегати, додаткове обладнання тощо, які при визначенні збитку (за результатами автотоварознавчого дослідження або на підставі узгодженої із Страховиком калькуляції) підлягали заміні. У разі, якщо з’ясується, що деталі, які підлягали заміні, фактично були відремонтовані, Страхувальник зобов’язаний письмово повідомити про це Страховика протягом 2 (двох) робочих днів з моменту, коли йому стала відома така інформація. У разі невиконання цього обов’язку такі дії Страхувальника визнаються свідомим завищенням розміру матеріального збитку, завданого страховим випадком, і є підставою для повернення Страхувальником всієї суми страхового відшкодування в строк не пізніше 5 (п’яти) робочих днів з моменту пред’явлення Страховиком відповідної вимоги.

12.3.12. Після відновлення надати представнику Страховика для огляду відремонтований ТЗ, що підтверджується відповідним актом огляду встановленої форми.

12.3.13. Для Страхувальників – юридичних осіб в разі, якщо сума страхового відшкодування перевищує суму, що підлягає фінмоніторингу відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" протягом 10 (десяти) робочих днів після прийняття рішення про виплату надати копії свідоцтва про державну реєстрацію, довідки з ЄДРПОУ, витягу зі Статуту про учасників.

12.3.14. Ознайомити осіб, допущених до керування ТЗ, з умовами та вимогами Договору.

12.4. Страховик має право:

12.4.1. Перевіряти інформацію, яку повідомив Страхувальник, а також виконання Страхувальником умов і вимог Договору.

12.4.2. При укладанні Договору оглянути та сфотографувати у світлий час доби в присутності Страхувальника ТЗ та додаткове обладнання, що підлягає страхуванню, перевірити відповідність номерів кузова, двигуна і причепа (напівпричепа) з номерами, вказаними у відповідних документах, зафіксувати наявні пошкодження ТЗ (його частин, додаткового обладнання), зафіксувати пробіг ТЗ та занести результати огляду в Договір.

12.4.3. У разі направлення/надання Страхувальнику вимоги щодо надання вузлів, деталей та агрегатів, передбаченої п.п. 12.3.10. та 12.3.11 цього Договору здійснити виплату за складові, зазначені у вказаній вимозі, тільки після їх надання представнику Страховика.

12.4.4. Ініціювати внесення змін до умов страхування за згодою Страхувальника та Вигодонабувача, а також вимагати від Страхувальника сплати додаткового страхового платежу при збільшенні ризику після укладення Договору. Невиконання цієї умови дає право Страховикові при настанні страхових випадків частково або повністю відмовити у виплаті страхового відшкодування.

12.4.5. Самостійно з’ясовувати причини та обставини страхового випадку.

12.4.6. Надсилати запити у відповідні установи, підприємства, організації і отримувати додаткові документи, необхідні для з’ясовування обставин страхового випадку та складання страхового акта. Строк складання страхового акта та строки виплати відшкодування подовжуються на період очікування вказаної інформації. При цьому Страховик надає на вимогу Страхувальника та/або Вигодонабувача письмове повідомлення про причини подовження цих строків.

12.4.7. Відмовити у виплаті страхового відшкодування у випадках, передбачених розділом 14.

12.4.8. Достроково припинити дію Договору з поверненням Страхувальнику страхових платежів у повному обсязі або їх відповідної частини на підставі розділу 17.

12.5. Страховик зобов’язаний:

12.5.1. Ознайомити Страхувальника з Правилами.

12.5.2. Впродовж 2 (двох) робочих днів, як тільки стане відомо про настання страхового випадку, вжити заходів щодо отримання від Страхувальника та оформлення всіх необхідних документів для здійснення страхового відшкодування.

12.5.3. У разі відмови, часткової відмови або відстрочки у виплаті страхового відшкодування – протягом 5 (п’яти) робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити про це Страхувальника з мотивованим обґрунтуванням причин відмови, часткової відмови або відстрочки.

12.5.4. При настанні страхового випадку здійснити виплату страхового відшкодування в обсязі та в строки, передбачені цим Договором.

12.5.5. Відшкодувати розумні та доцільні витрати (в межах 5% від страхової суми), понесені Страхувальником при настанні страхового випадку щодо запобігання або зменшення збитків, навіть, якщо відповідні заходи виявилися невдалими; витрати на акт автотоварознавчого дослідження, проведеного експертом, погодженим із Страховиком. Вказані витрати мають бути підтверджені Страхувальником документально. За необхідності транспортування ТЗ за допомогою евакуатора встановлюється ліміт витрат на послуги евакуатора в сумі, обраній в п. 8.4. цього Договору.

12.5.6. Тримати в таємниці відомості про Страхувальника та його майнове становище, крім випадків, встановлених законом.

12.6. Відповідальність Сторін:

12.6.1. Страховик несе відповідальність за Договором лише в межах обумовленої в ньому страхової суми (з урахуванням її зменшень, якщо в період дії Договору вже здійснювалось страхове відшкодування, після якого страхова сума поновлена не була), але не більше ринкової вартості відповідного ТЗ на момент настання страхового випадку.

12.6.2. Страховик несе відповідальність за несвоєчасне здійснення страхового відшкодування шляхом сплати Страхувальнику пені в розмірі 0,01% від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який нараховується пеня.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 151; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь