Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


До страхових випадків не відносяться і виплата страхового відшкодування не здійснюється:



14.1.1. Якщо пошкодження або втрата ТЗ та/або додаткового обладнання сталось внаслідок або під час:

14.1.1.1. Навмисних дій (бездіяльності) з боку Страхувальника або його довірених осіб, що призвели до страхового випадку.

14.1.1.2. Гниття, корозії та інших природних процесів і властивостей матеріалів, що використовуються в ТЗ, внаслідок експлуатації чи зберігання у несприятливих умовах, фізичного зносу, заводського браку тощо.

14.1.1.3. Використання Страхувальником або особою, допущеною до керування, ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.01 (надалі - ПДР).

14.1.1.4. Управління ТЗ особою, яка не має посвідчення водія відповідної категорії, або не відповідає вимогам умов п. 8.2. цього Договору, або особою, що перебувала у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння або знаходилась під впливом лікарських препаратів, що зменшують концентрацію уваги, викликають загальмованість реакції та/або сонливість (седативний ефект), або за сукупності декількох ознак перелічених в цьому пункті.

14.1.1.5. Використання ТЗ не за цільовим призначенням, а також у разі порушення водієм або власником ТЗ встановлених правил перевезення пасажирів та перевезення іншого ТЗ або будь-якого вантажу, вага якого перевищує норму, визначену для цього ТЗ.

14.1.1.6. Поломки, відмови в роботі, виходу з ладу деталей, вузлів та агрегатів ТЗ в результаті їх природного зносу.

14.1.1.7. Зміни страхового ризику (зміни типу протиугінних пристроїв, форми власності, передача ТЗ в оренду, лізинг, використання ТЗ в якості таксі тощо), яка не була письмово погоджена із Страховиком. Прийняття зміни ризику Страховиком відбувається шляхом внесення відповідних змін в цей Договір. При цьому однієї з наведених нижче ознак достатньо для визначення того, що ТЗ використовується в якості таксі: фото фіксація наявності зовнішніх ознак таксі (шашечки, наліпки, телефони диспетчерської служби), або наявності приладів, які можуть бути використані при використанні ТЗ в якості таксі (наявність в салоні або багажнику ТЗ радіостанції або шашечок), або слідів від встановлення приладів, які можуть бути використані при використанні ТЗ в якості таксі (радіостанції в салоні ТЗ або шашечок на даху, багажнику), чи показання свідків та/або пасажирів, що свідчать про характер використання ТЗ в якості таксі, чи наявність будь-яких документальних підтверджень, що ТЗ використовується в якості таксі (для отримання доходу від перевезення пасажирів).

14.1.1.8. Пожежі або вибуху при навантаженні, розвантаженні або транспортуванні паливних чи вибухонебезпечних речовин та предметів на непристосованому для цього ТЗ або порушення правил проведення таких заходів і робіт, а також пожежі, до якої призвели порушення правил техніки безпеки при користуванні горючими рідинами на ТЗ.

14.1.1.9. Халатності, дій або бездіяльності Страхувальника або осіб, що свідомо допущені ним до керування ТЗ, зокрема: не вжиття всіх заходів, щоб не допустити самовільного руху ТЗ; не ввімкнення сигналізації та/або протиугінного пристрою (в разі їх наявності); залишення Страхувальником (водієм) відкритими (не закритими на замок) дверей або вікон ТЗ під час його зупинки або стоянки за відсутності водія у салоні автомобіля, залишення у салоні ТЗ ключа (ключів) від цього ТЗ або реєстраційних документів на нього, втрата будь-якого ключа до ТЗ, про що Страхувальник не повідомив письмово Страховика у заяві при укладенні Договору або у дводенний строк (робочі дні) з дня втрати будь-якого ключа до ТЗ, що призвело до незаконного заволодіння ТЗ або додаткового обладнання; вчинення інших дій (бездіяльності), що призвели до пошкодження чи втрати ТЗ або сприяли у цьому.

14.1.1.10. Порушення Страхувальником технічних умов заводу-виробника ТЗ щодо експлуатації, технічного обслуговування ТЗ та його обладнання, тощо.

14.1.1.11. Керування ТЗ будь-якою особою, не зазначеною Страхувальником у заяві при укладенні Договору або особою, не погодженою Страховиком під час дії цього Договору.

14.1.2. При незаконному заволодінні:

14.1.2.1. Легковим ТЗ, моторолером, мопедом або мотоциклом, якщо на ньому не було встановлено електронний протиугінний пристрій, який на момент настання страхового випадку повинен бути ввімкненим та знаходитися у справному стані. ТЗ вважається таким, що був обладнаний справним протиугінним пристроєм на момент «Угону», лише у разі, коли на момент укладення Договору згаданий пристрій було пред’явлено до огляду або, якщо про встановлення такого пристрою Страховик був повідомлений письмово в момент укладання або після укладення Договору, але не пізніше ніж за добу до дати, коли відбувся «Угон» ТЗ. При цьому протиугінними пристроями за цим Договором визнаються електронні протиугінні пристрої, обладнані системою сповіщення.

Подія визнається страховим випадком, коли на момент страхування легковий ТЗ, моторолер, мопед або мотоцикл хоча й не був обладнаний згаданими вище протиугінними пристроями (пристроєм), але незаконне заволодіння ТЗ відбулось на території стоянки, що перебуває під цілодобовою охороною і несе повну матеріальну відповідальність за транспортні засоби прийняті під охорону. При цьому підтвердженням перебування на території такої стоянки є лише офіційні документи від неї (завірена виписка з журналу заїзду ТЗ на стоянку, квитанція про сплату за перебування на стоянці тощо).

14.1.2.2. ТЗ, у разі, якщо за даним випадком було відмовлено в порушенні кримінальної справи.

14.1.3. В разі настання подій, які спричинили збитки чи виникли внаслідок / у зв’язку з:

14.1.3.1. Ядерним вибухом, впливом радіації або радіоактивним забрудненням.

14.1.3.2. Військовими діями, оголошеними органами влади в Україні, або на території дії Договору, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, різного роду масовими безпорядками (революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами) або терористичними актами.

14.1.3.3. Конфіскацією, націоналізацією, арештом ТЗ, іншими подібними заходами адміністративно-політичного характеру.

14.1.3.4. Коротким замиканням електрообладнання.

14.1.3.5. Участю у спортивних змаганнях, раллі.

14.1.3.6. Використанням ТЗ для навчальної їзди (якщо можливість такого використання ТЗ не передбачена цим Договором).

14.1.3.7. Перевезенням / транспортуванням ТЗ морським, залізничним та іншими видами транспорту.

14.1.3.8. Ремонтними роботами, технічним обслуговуванням, обробкою теплом, вогнем чи іншим термічним впливом на ТЗ (сушіння, зварювання, гаряча обробка та інше).

14.1.3.9. Руйнуванням або пошкодженням механізмів, обладнання, двигунів в результаті їх внутрішніх пошкоджень, що не спричинені зовнішніми факто­рами, вибухів, що відбуваються під час робочого процесу в двигунах внутрішнього згоряння, попа­дання в двигун чи внутрішні порожнини агрегатів води, сторонніх предметів та речовин за будь-яких причин.

14.1.3.10. Буксируванням ТЗ іншим транспортним засобом або буксируванням ТЗ іншого транспортного засобу, якщо воно здійснювалось з порушеннями вимог розділу 23 ПДР або якщо ДТП сталась з вини хоча б одного з водіїв транспортних засобів, які перебували у транспортному составі.

14.1.3.11. Втратою або пошкодженням ТЗ внаслідок незаконного заволодіння (набуття права на майно) шляхом обману чи зловживанням довірою (шахрайство), включаючи випадки неповернення ТЗ, що був переданий іншій особі згідно з договором, довіреністю або іншим чи­ном в користування, на збереження, для ремонту, для продажу, в оренду, тощо.

14.1.3.12. Арешту ТЗ правоохоронними, митними або податковими органами чи його конфіскація.

14.1.3.13. ДТП з вини водія або якщо винна особа не встановлена в період з 01 листопада по 31 березня (включно), яка сталась внаслідок або у зв‘язку з керуванням ТЗ, обладнаного шинами коліс, які за властивостями не відповідають зимовому періоду експлуатації.

14.2. Страховому відшкодуванню не підлягають:

14.2.1. Пошкодження (знищення) автошин, колісних дисків, ковпаків, склоочисників, тенту, ключів від ТЗ (або пристроїв, що виконують таку функцію), подушок безпеки, преднатяжителів ременів безпеки за будь-яким страховим випадком, окрім випадків коли вони отримані внаслідок ДТП, в якому ТЗ отримав і інші пошкодження.

14.2.2. Викрадення внаслідок ПДТО: автошин, колісних дисків / коліс, ковпаків, склоочисників, тенту, ключів від ТЗ (або пристроїв, що виконують таку функцію), а також крадіжки інструментів, що входять у комплектність.

14.2.3. В разі, якщо в п. 8.6. обрано «так», за страховими випадками, зазначеними в п.п. 5.1.1., 5.1.2., 5.1.3. Договору - будь-які пошкодження переднього, або заднього бамперу, скляних деталей та приборів освітлення, пошкодження лако-фарбового покриття інших деталей ТЗ.

14.2.4. Випадки, час та обставини настання яких встановити неможливо, та/або якщо пошкодження ТЗ були виявлені випадково, а саме: пошкодження виявлені під час технічного обслуговування, під час та/або одразу після миття ТЗ, тощо.

14.2.5. Пошкодження лако-фарбового покриття кузову, скла та приборів освітлення ТЗ, які могли бути нанесені в звичайному режимі експлуатації, а саме: помутніння фар, скла, чисельні сколи лако-фарбового покриття передньої частини ТЗ розміром до 1 см.

14.2.6. Поверхневі подряпини та сколи, що не пошкодили скло на всю його товщину.

14.2.7. Випадки, коли ТЗ пішов під лід за межами офіційно відкритих для руху льодових доріг.

14.2.8. Збитки пов’язані з втратою, зникненням чи пошкодженням ТЗ, які нелегально ввезені та перебувають на митній території України.

14.2.9. Витрати по зняттю ТЗ з обліку.

14.2.10. Непрямі збитки, викликані страховим випадком, зокрема: штрафні санкції і пеня; витрати по оренді іншого ТЗ; моральна шкода; витрати на відрядження з метою мінімізації негативних наслідків страхової події, якщо вони не узгоджені зі Страховиком.

14.2.11. Витрати на перекодування або заміну замків ТЗ при викраденні або втраті ключів від ТЗ (або пристроїв, що виконують таку функцію).

14.3. Причини / підстави відмови у виплаті страхового відшкодування :

14.3.1. Навмисні дії Страхувальника або осіб допущених до керування ТЗ, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на дії, пов’язані з виконанням ними громадянського чи службового обов’язку, в стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або захисту майна, життя, здоров’я, честі, гідності та ділової репутації. Кваліфікація дій Страхувальника або осіб допущених до керування транспортним засобом встановлюється відповідно до чинного законодавства України.

14.3.2. Вчинення Страхувальником-фізичною особою або особою допущеною до керування транспортним засобом, умисного злочину, що призвів до страхового випадку.

14.3.3. Подання Страхувальником свідомо неправдивих відомостей про предмет договору страхування або про факт та обставини настання страхового випадку.

14.3.4. Отримання Страхувальником або Вигодонабувачем повного або часткового відшкодування збитків від особи, винної у їх заподіянні, якщо такі відомості не були повідомлені Страховику не пізніше ніж за два робочих дні з дати отримання такого відшкодування.

14.3.5. Невиконання вимог розділу 13 «ДІЇ СТРАХУВАЛЬНИКА ПРИ НАСТАННІ СТРАХОВОГО ВИПАДКУ».

14.3.6. Ненадання для огляду ТЗ в строки, зазначені Договором, або, за згоди Страховика, до настання події, що може бути визнана страховим випадком.

14.3.7. Створення Страховикові перешкод у визначенні розміру збитків та обставин події, що може бути визнана страховим випадком.

14.3.8. Ненадання Страхувальником для огляду представнику Страховика відремонтований ТЗ до настання подій, за які Страхувальник вимагає отримання страхового відшкодування, у разі якщо пошкодження, отримані внаслідок таких подій, дублюють ті, які зафіксовані представником Cтраховика під час огляду ТЗ до настання зазначених подій.

14.3.9. Порушення, зазначені в п. 8.3. Договору у разі, якщо в ньому зазначено «ні».

14.3.10. Настання страхового випадку за ризиком, зазначеним в підпунктах пункту 5.1. «Страхові випадки» цього Договору, в разі якщо у відповідному підпункті пункту 5.1. у відношенні до нього обрано «ні».

14.3.11. Настання страхового випадку поза територією дії Договору, обраної в п. 8.5.

14.3.12. Інші випадки, передбачені Правилами та законом.

14.3.13. Відмову Страховика у виплаті страхового відшкодування може бути оскаржено Страхувальником у судовому порядку.

14.4. Виплата страхового відшкодування не проводиться за пошкодження, що отримані ТЗ при спробі незаконного заволодіння транспортним засобом (Угону), якщо страховий випадок, зазначений в п. 5.1.2. „незаконне заволодіння …” по такому ТЗ не був застрахований.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.029 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь