Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Умови здійснення страхового відшкодування



15.1. Страховик не пізніше ніж через 15 (п’ятнадцять) робочих днів з дня отримання від Страхувальника останнього з усіх необхідних документів, перелік яких визначено в розділі 16 Договору і в розділі 11 Правил, зобов’язаний скласти та затвердити страховий акт або прийняти рішення про відмову, часткову відмову або відстрочку у виплаті страхового відшкодування. Страхове відшкодування сплачується в строк не пізніше ніж через 10 (десять) робочих днів з дати затвердження страхового акту.

У разі відмови, часткової відмови або відстрочки у виплаті страхового відшкодування – протягом 10 (десяти) робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити про це Страхувальника (Вигодонабувача) з мотивованим обґрунтуванням причин відмови, часткової відмови або відстрочки. При цьому Страховик залишає за собою право затримувати рішення в разі особливо складних обставин страхового випадку або за наявності сумнівів в наявності підстав для виплати страхового відшкодування, але на строк не більше шести місяців з дня надання останнього з документів, передбачених розділом 16 Договору (у відповідності до умов розділу 11 Правил).

15.2. Відшкодуванню підлягають тільки прямі збитки, виключаючи моральну шкоду, втрату доходу тощо. При цьому розмір збитку визначається виходячи з розцінок, що діяли на момент настання події, що може бути визнана страховим випадком.

15.3. При визначенні суми страхового відшкодування до уваги беруться наступні чинники:

15.3.1. У разі незаконного заволодіння ТЗ або його конструктивного знищення – страхова сума, за Договором страхування (з урахуванням її зменшень, якщо в період дії Договору вже здійснювалось страхове відшкодування, після якого страхова сума поновлена не була), але не більше ринкової вартості відповідного ТЗ на момент настання страхового випадку;

15.3.2. У разі пошкодження ТЗ – вартість відновлювальних ремонтних робіт, необхідних для відновлення його до стану, який він мав до настання страхового випадку з урахуванням витрат пов'язаних з усуненням прихованих пошкоджень і дефектів, виявлених в процесі ремонту, викликаного цим страховим випадком і підтверджених документально.

15.4. Під час розрахунку страхового відшкодування від вартості нових запасних частин та деталей, що підлягають заміні вираховується експлуатаційний знос, якщо інше прямо не зазначено в Договорі.

15.4.1. У разі, якщо в п. 6 цього Договору зазначено, що виплата страхового відшкодування проводиться з врахуванням експлуатаційного зносу деталей, що підлягають заміні, під час розрахунку розміру страхового відшкодування застосовується розмір зносу, який відповідно до рішення Сторін за Договором становитиме (у відсотках від вартості нових складників ТЗ) за кожен повний місяць експлуатації 1,0%, але загалом не більше 70%.

15.5. При розрахунку суми страхового відшкодування враховуються тільки ті витрати, які викликані страховим випадком. Так, під час визначення вартості матеріального збитку, завданого страховим випадком не враховується вартість:

- технічного обслуговування та гарантійного ремонту;

- робіт, пов`язаних з реконструкцією чи переобладнанням ТЗ;

- ремонту чи заміни окремих частин, деталей та устаткування у зв’язку з їх зносом, заводським браком, моральним старінням та т. ін.;

- заміни замість ремонту окремих вузлів і агрегатів в зборі з причин відсутності необхідних запасних частин, деталей або відповідного обладнання на СТО;

- втрата товарної вартості застрахованого ТЗ;

- фарбування всього кузова ТЗ, замість фарбування тільки пошкоджених внаслідок страхових випадків частин, у тому числі фарбування іншим кольором через відсутність на ремонтних підприємствах (СТО) фарбувальних матеріалів відповідного кольору. Висновок про необхідність фарбування всього кузова при чисельних пошкодженнях здійснюється виключно на підставі експертизи та за погодженням зі Страховиком.

15.6. В разі, якщо в результаті настання страхового випадку потребують заміни шини та/або диски коліс ТЗ, в тому разі якщо вони не зафіксовані як додаткове обладнання при укладанні Договору страхування, то при розрахунку суми страхового відшкодування вартість відповідних складових шин приймається такою, що дорівнює:

- для шин – 50% від середньої ринкової вартості шин, аналогічних за типом та розміром шині, що передбачена заводом виробником для даної моделі/модифікації ТЗ;

- для дисків – 100% від середньої ринкової вартості дисків, аналогічних за типом та розміром диску, що передбачена заводом виробником для даної моделі/модифікації ТЗ.

15.7. У разі, якщо розділом 7 Договору передбачено, що визначення розміру збитку проводиться на підставі документів рекомендованої СТО, документом, на підставі якого здійснюється розрахунок страхового відшкодування є, за рішенням Страховика, деталізована калькуляція щодо вартості відновлювального ремонту ТЗ, складена на СТО, що рекомендована Страховиком або акт автотоварознавчого дослідження, проведеного експертом, погодженим зі Страховиком. Після сплати страхового відшкодування (або його частини), зміна розміру матеріального збитку, пов‘язана з подорожчанням вартості деталей, робіт та матеріалів не проводиться.

15.8. У разі, якщо розділом 7 Договору передбачено, що визначення розміру збитку проводиться відповідно до розцінок гарантійної СТО, документами на підставі яких здійснюється розрахунок страхового відшкодування є деталізована калькуляція, закритий заказ-наряд, тощо гарантійної СТО. Пріоритетне право вибору конкретної гарантійної СТО для застрахованого транспортного засобу має Страховик. При цьому, у разі якщо перерахування страхового відшкодування, відповідно до вказівки Вигодонабувача або Страхувальника здійснюється не на рахунок гарантійної СТО, Страховик може прийняти рішення щодо виплати страхового відшкодування на підставі деталізованої калькуляції щодо вартості відновлювального ремонту ТЗ, складена на СТО, що рекомендована Страховиком або акт автотоварознавчого дослідження, що складений експертом, погодженим зі страховиком. У разі надання Страхувальником документального підтвердження (акт виконаних робіт, закритий заказ-наряд, фіскальний чек тощо), що відновлювальний ремонт ТЗ фактично проведено на гарантійній СТО, Страховик зобов’язаний здійснити доплату до вже здійсненого страхового відшкодування відповідно до розцінок гарантійної СТО визначених у попередній калькуляції, погодженій із Страховиком.

15.8.1 В тексті цих Умов та Договору під гарантійною СТО розуміється будь-яка станція технічного обслуговування, яка приймає на себе гарантійні зобов’язання заводу-виробника ТЗ на строк, не менший від встановленого заводом-виробником ТЗ.

4.9. У разі настання страхових випадків, передбачених пунктами 5.1.1., 5.1.3, 5.1.4 Договору, крім конструктивного знищення транспортного засобу з будь-яких причин, за рішенням Страховика розмір страхового відшкодування може визначатись наступним чином:

15.9.1. Страхове відшкодування дорівнює 80 % від суми, що визначається виходячи з вартості відновлювального ремонту ТЗ, визначеної актом автотоварознавчого дослідження або деталізованої калькуляції рекомендованої СТО, після застосування до неї всіх відрахувань, передбачених умовами страхування (франшизи, експлуатаційного зносу деталей тощо).

15.9.2. У разі надання Страховику документального підтвердження щодо дійсної вартості відновлювальних робіт ТЗ та надання відновленого ТЗ для огляду представнику Страховика, що підтверджено відповідним актом огляду, сума страхового відшкодування переглядається і до перерахованого страхового відшкодування здійснюється доплата в розмірі відповідно до п. 15.7. Доплата до страхового відшкодування здійснюється в строки та за умов цього розділу після передачі відповідних документів. При цьому документальним підтвердженням дійсної вартості відновлювальних робіт ТЗ є акт виконаних робіт, закритий наряд-замовлення, тощо та копія платіжного доручення, прибутковий касовий ордер, або квитанція про сплату коштів на рахунок СТО, оформлені належним чином. В разі, якщо сплата проводиться на користь суб’єкта підприємницької діяльності, підтвердженням сплати є тільки документ з відміткою банка про перерахування коштів на рахунок суб’єкта підприємницької діяльності, оформлений належним чином.

15.10. За фактами незаконного заволодіння ТЗ, за якими порушено кримінальну справу, що підтверджується наданням копії постанови про порушення кримінальної справи, завіреної належним чином, страхове відшкодування виплачується у розмірі 30%. Остаточна сума за фактами незаконного заволодіння виплачується по закінченні строку досудового слідства, що підтверджується відповідною постановою, але не раніше двох місяців з дня порушення кримінальної справи.

У разі незаконного заволодіння ТЗ (Угону) для отримання страхового відшкодування (його першої частини) Страхувальник або власник зобов`язаний передати Страховику свідоцтво про реєстрацію ТЗ і повний комплект ключів від цього ТЗ. Неможливість виконання цієї умови має бути письмово пояснена Страхувальником або власником в заяві на виплату страхового відшкодування, при цьому в разі відсутності свідоцтва про реєстрацію та/або повного комплекту оригінальних ключів необхідно надати довідки органів МВС про їх вилучення або викрадення разом з ТЗ.

Безпосередньо перед отриманням остаточного страхового відшкодування Страхувальник або власник зобов`язаний укласти зі Страховиком угоду з відкладальною умовою (якщо ТЗ буде знайдено) про обов’язок здійснити всі необхідні дії щодо передачі йому права власності на втрачений ТЗ. Відповідні витрати щодо зняття ТЗ з обліку в органах ДАІ оплачуються Страхувальником або власником. При цьому Страховик має право відмовитися від прийняття вказаних прав власності на ТЗ.

15.11. У разі страхування ТЗ на страхову суму, яка не є нижчою ринкової вартості на момент страхування, страхове відшкодування здійснюється за мінусом: безумовної франшизи, несплачених Страхувальником сум чергових страхових платежів (за рішенням Страховика, шляхом погашення заборгованості Страхувальника по страховим платежам за Договором), сум отриманих від інших страховиків за аналогічними договорами страхування цього ТЗ, сум отриманих від третіх осіб, відповідальних за заподіяний збиток, якщо такі суми були одержані до моменту виплати страхового відшкодування. 

У разі, якщо ринкова вартість ТЗ (з урахуванням вартості додаткового обладнання) перевищує страхову суму більш ніж на 10%, страхове відшкодування виплачується у такій же частці від визначених по страховому випадку збитків, з вирахуванням безумовної франшизи і несплачених Страхувальником сум чергових страхових платежів (за рішенням Страховика, шляхом погашення заборгованості Страхувальника по страховим платежам за Договором), сум, отриманих від інших страховиків за аналогічними договорами страхування цього ТЗ, сум, отриманих від третіх осіб, відповідальних за заподіяний збиток, якщо такі суми були одержані до моменту виплати страхового відшкодування. При цьому, у разі здійснення Страховиком страхових відшкодувань страхова сума за Договором зменшується на розмір здійснених виплат, і якщо вона не була поновлена шляхом доплати додаткового страхового платежу до моменту настання страхового випадку, то під час розрахунку розміру страхового відшкодування застосовується пропорційна відповідальність Страховика.

15.12. У випадку конструктивного знищення ТЗ (коли вартість відновлювального ремонту без урахування експлуатаційного зносу перевищує 75% від ринкової вартості ТЗ на момент страхового випадку Страховик здійснює виплату страхового відшкодування на свій розсуд обираючи один з наступних варіантів:

15.12.1. в розмірі страхової суми за Договором страхування (з урахуванням її зменшень, якщо в період дії Договору вже здійснювалось страхове відшкодування, після якого страхова сума поновлена не була), але не більше ринкової вартості відповідного ТЗ на момент настання страхового випадку за вирахуванням безумовної франшизи у розмірі 5%, несплачених Страхувальником сум чергових страхових платежів та вартості залишків ТЗ в ушкодженому стані, вартість яких визначається на розсуд Страховика згідно з актом автотоварознавчого дослідження або існуючого на час виплати ринкового попиту на згадані вище залишки.

15.12.2. після передачі власником залишків ТЗ Страховику та зняття ТЗ з обліку в органах ДАІ Страховик здійснює страхову виплату в розмірі страхової суми за Договором страхування (з урахуванням її зменшень, якщо в період дії Договору вже здійснювалось страхове відшкодування, після якого страхова сума поновлена не була), але не більше ринкової вартості відповідного ТЗ на момент настання страхового випадку за вирахуванням безумовної франшизи у розмірі 5% та несплачених Страхувальником сум чергових страхових платежів. Відповідні витрати щодо зняття ТЗ з обліку в органах ДАІ сплачуються Страхувальником або власником.

15.13. У разі, якщо сума несплачених Страхувальником частин страхових платежів/платежу за Договором перевищує суму страхового відшкодування і Страховиком прийнято рішення про зарахування зазначеного відшкодування в рахунок сплати страхового платежу, Страхувальник або доплачує (у встановлені договором строки) різницю між сумою відповідної частки страхового платежу та сумою страхового відшкодування або укладає Додаткову угоду зі Страховиком про зміну розмірів частин страхового платежу, строків сплати та дії Договору.

15.14. Якщо на дату настання страхового випадку по відношенню до визначеного цим Договором предмета страхування діяли інші договори страхування, то страхове відшкодування, що виплачується усіма Страховиками, не може перевищувати розміру фактично завданого Страхувальнику матеріального збитку (лише прямі збитки). При цьому кожний Страховик здійснює виплату пропорційно розміру страхової суми за укладеним договором страхування.

15.15. У разі повної або часткової компенсації третьою особою завданого збитку після виплати Страховиком страхового відшкодування, Страхувальник зобов’язаний повернути Страховику отримане ним страхове відшкодування (його частину) у розмірі фактично отриманої від третьої особи компенсації. Повернення повинно бути здійснене протягом двох робочих днів з дня отримання компенсації від третьої особи.

15.16. У разі, якщо за період дії Договору страхове відшкодування за п. 5.1.1.1. Договору здійснювалось більше двох разів, то за наступними страховими випадками, що стались після другого, франшиза за цим ризиком, збільшується на 1% від страхової суми за кожен такий випадок.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 168; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь