Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
MІHІCTEPCTВO ОСВІТИ УКРАЇНИСтр 1 из 6Следующая ⇒
MІHІCTEPCTВO ОСВІТИ УКРАЇНИ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ До виконання курсової роботи з дисципліни “ТЕПЛОГАЗОПОСТАЧАННЯ ТА ВЕНТИЛЯЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД» для студентів всіх форм навчання спеціальності 7.092108 «Теплогазопостачання , вентиляція та охорона повітряного басейну»
Затверджено на засіданні кафедри теплогазопостачання та вентиляції Протокол № 15 від 7 червня 1999 р.
Київ – КНУБА - 1999
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «ТЕПЛОГАЗОПОСТАЧАННЯ ТА ВЕНТИЛЯЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД» для студентів всіх форм навчання спеціальності 7.092108 «Теплогазопостачання, вентиляція та охорона повітряного басейну» Укл. В.О. Потапов, С.А.Макаров, І.З.Середа, В.О.Мілейковський - К.: КНУБА, 1999. -48 с.
Укладачі: В.О.Потапов, професор С.А.Макаров, доцент І.З.Середа, доцент В.О.Мілейковський, студент 5 курсу СТФ
Рецензент: Ю.К.Росковшенко, доцент З М І С Т
Загальна частина 4 Вихідні дані для проектування 4 Обсяг курсової роботи 4 Проектування i розрахунок систем опалення зимових теплиць 5 Розрахунок тепловтрат зимової теплиці 5 2. Розрахунок опалювальних приладів з гладких труб в системі 3. Проектування і розрахунок системи повітряного опалення 9 3.1. Загальні положення 9 3.2. Підбір та розрахунок повітронагрівачів 10 3.2.1. Підбір газових калориферів 10 3.2.2. Підбір електрокалориферного устаткування 11 3.3. Розрахунок системи розподілу повітря в теплиці 11 3.3.1. Повітроводи змінного перерізу з муфтовими 3.3.2. Перфоровані повітроводи з плівкових полімерних 4. Приклади розрахунків 24 Додаток 46 Література 48
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА. У курсовій роботі розглядаються системи теплогазопостачання та вентиляції теплиць. В процесі виконання курсової роботи студенти набувають практичних навичок з проектування систем теплогазопостачання та вентиляції теплиць, а також знайомляться з довідковою та нормативною літературою з вищевказаних питань.
ВИХІДНІ ДАНІ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ. Для виконання курсової роботи студент отримує завдання від викладача, яке складається з плану і розрізу теплиці, на яких вказані розміри (літерними позначеннями), та з вихідних даних: тип теплиці; чисельні значення конструктивних розмірів; матеріал огороджень; вид овочів, які вирощуються; місто будівництва; вимоги до конструктивних рішень систем опалення; параметри теплоносія для системи опалення; розподіл теплового навантаження для водяного опалення між під покрівельними та шатровими системами; діаметри труб для під покрівельних та шатрових систем; для комбінованої системи опалення розподіл навантаження між повітряним і водяним опаленням; тип повітронагрівачів та повітророзподільників для системи повітряного опалення. Форма завдання на виконання курсової роботи наведена у додатку (стор.46). ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ. Курсова робота повинна мати такі частини: 1. Загальні положення; 2. Вихідні дані; 3. Розрахунок тепловтрат теплиці; 4. Розрахунок систем водяного опалення теплиці; 5. Розрахунок систем повітряного опалення теплиці; 5.1. Розрахунок газових калориферів та електрокалориферів, 5.2. Розрахунок повітророзподільників та повітроводів, 5.3. Підбір вентилятора (для варіанта з електрокалорифером). У курсовій роботі на аркушах формату А4 виконуються такі рисунки: 1. План теплиці М 1:200 з нанесеними системами шатрового водяного та повітряного опалення. 2. Розрізи теплиці М 1:50 з нанесеними системами підпокрівельного, шатрового водяного опалення та повітряного опалення. 3. Аксонометричні схеми систем водяного та повітряного опалення. 4. Специфікація обладнання та матеріалів. Проектування i розрахунок систем опалення зимових теплиць
Загальні положення.
Повітряне опалення може використовуватись як основний (звичайно в весняних теплицях), або допоміжний вид опалення (в системах комбінованого опалення зимових теплиць). При цьому нагрів повітря здійснюється в калориферах за допомогою гарячої води, водяної пари або електроенергії. Можуть використовуватися також спеціальні газові генератори теплоти різних типів (з безпосередньою подачею суміші продуктів спалювання газу і повітря в теплицю; газові калорифери; комбіновані агрегати). При проектуванні системи повітряного опалення теплиці треба враховувати такі фактори: 1.В розрахунковий період (нічний час) система повинна працювати на повну рециркуляцію, а повітря для нагріву в калориферах (водяних, парових, електричних, газових) забирається безпосередньо з верхньої зони шатра теплиці. При наявності у теплиці персоналу (денний час) система може працювати з повною рециркуляцією, якщо вона забезпечує нормовані для людини гранично-допустимі концентрації (ГДК) шкідливих речовин у повітрі шатра теплиці, чи з частковою рециркуляцією із забором повітря частково з верхньої зони і частково ззовні в кількості, що необхідна для забезпечення нормованих ГДК. Часткову рециркуляцію, як правило, застосовують в системах повітряного опалення з теплогенераторами з безпосередньою подачею продуктів спалювання газу в теплицю або з аналогічними комбінованими газовими агрегатами; 2. Для забезпечення максимальної ефективності використання теплоти та нормованої швидкості повітря в зоні рослин (не більше 1 м/с) розподіл нагрітого повітря треба, як правило, здійснювати розосереджений у нижню зону шатра теплиці за допомогою неметалевих повітроводів з перфорованої поліетиленової плівки, з картонно-паперових труб з муфтовими розподільниками тощо. При обґрунтуванні, як виняток, можуть застосовуватися сталеві повітроводи постійного або змінного перерізу з отворами в стінках або з муфтовими розподільниками. Подача повітря зосередженими струминами до верхньої зони шатра теплиці через низьку економічну та технологічну ефективність застосовується в теплицях тільки при використанні повітряного опалення як аварійного чи пікового або при техніко-економічному обґрунтуванні; 3. В теплий період року треба передбачати можливість використання обладнання систем повітряного опалення для вентиляції за рахунок примусової подачі зовнішнього повітря в теплицю і зниження таким чином внутрішньої температури в шатрі теплиці. Для проектування і розрахунку систем повітряного опалення необхідно мати такі вихідні дані: а/ теплове навантаження системи повітряного опалення; б/ розрахункові параметри внутрішнього і нагрітого повітря; в/ тип обладнання для нагріву повітря; г/ тип розподільників повітря; д/ планувальні рішення теплиці.
Перед розрахунком системи повітряного опалення на плані теплиці визначають місця розміщення обладнання для нагріву повітря, його подачі та розподілу в теплиці, викреслюють розрахункову схему і починають розрахунки.
Підбір газових калориферів. Газові калорифери - це зблокована конструкція, в який знаходяться газовий пальник низького або середнього тиску, поверхневий теплообмінник для нагріву повітря, вентилятор та автоматика безпеки і керування. Технічні характеристики вітчизняних газових калориферів типу К та АТОН наведені в табл.3.1, 3.2. З урахуванням особливостей конструкції газових калориферів їх розрахунок – це вибір відповідного типорозміру за табл.3.1 чи табл.3.2, який повинен відповідати розрахунковому тепловому навантаженню системи повітряного опалення із запасом до 20 %. При необхідності для зменшення запасу в системі опалення замість одного можуть встановлюватися два калорифери меншого типорозміру.
Приклади розрахунків. Запроектувати системи опалення чотирьохпрогонової теплиці з огородженнями з полікарбонатної пластмаси “макролон” для вирощування томатів у місті Луганську. План теплиці надається. Запроектувати систему повітряного опалення у прогонах 1, 2. Запроектувати систему водяного опалення у прогонах 3, 4. Для системи повітряного опалення розглянути два варіанти повітронагрівачів: а/ газові калорифери, б/ електрокалорифери. Для системи повітряного опалення з електрокалориферами розглянути два варіанти розподілення повітря в теплиці: 1/ сталевими повітроводами змінного перерізу з листової сталі та муфтовими розподільниками, 2/ перфорованими повітроводами постійного перерізу з поліетиленової плівки. Вихідні дані 1. Конструктивні розміри прогону теплиці: довжина теплиці - А = 50 м, ширина теплиці - Б = 9 м, висота до низу ферми - Н = 2,4 м, висота ферми - h = 1,6 м. 2. Розподіл теплового навантаження для водяного опалення: на опалення шатра - 70%, на підпокрівельне та підлоткове опалення - 30%. 3. Діаметр труб для всіх систем опалення - dу = 32 мм. 4. Кліматологічні дані для м. Луганська Температура зовнішнього повітря 5. Оптимальний температурний режим вночі Температура внутрішнього повітря 6. Параметри теплоносія Температура гарячої води - t1 = 105oC. Температура охолодженої води - t2 = 70oC. 7. Конструкція огородження теплиці - полікарбонатна пластмаса “макролон”
4.1 Визначення коефіцієнтів огороджень 4.1.1. Визначення коефіцієнта огородження для середнього прогону Коефіцієнт огородження знаходимо за формулою (1.2) hогр с = Fогр с / Fгр, де Fгр = 50·9 = 450 м2 - площа ґрунту, м2; Fогр с - площа огороджень середнього прогону (рис.4), м2 Перетинки з'єднувального коридору не враховуємо, бо вважаємо, що з'єднувальний коридор опалюється за рахунок обладнання, яке там розташовано. Fогр с = 2 [ (0,5 (H + ( h + H)) 0,5 B) + A ((0,5 B)2 + h2)1/2 ], Fогр с = 0,5 (2 H + h) B + 2 A (0,25 B2 + h2)1/2, Fогр с = 0,5 (2·2,4 + 1,6)·9 + 2·(0,25·92 + 1,62)1/2 = 506,4 м2. Тоді h огр с = 506,4 / 450 = 1,125. 4.1.2. Визначення коефіцієнта огородження для крайнього прогону Коефіцієнт огородження знаходимо за формулою (1.2) h огр к = Fогр к / Fгр, де Fогр к - площа огороджень крайнього прогону (рис.4), м2. Перетинки з'єднувального коридору не враховуємо, бо вважаємо, що з'єднувальний коридор опалюється за рахунок обладнання, яке там розташовано. Fогр к = Fогр с + A· Н, Fогр к = 506,4 + 50· 2,4 = 626,4 м2. Тоді h огр к = 626,4 / 450 = 1,392. 4.2 Визначення тепловтрат
Тепловтрати крізь огородження середнього та крайнього прогонів розраховуємо за формулою (1.1): Qоп с = 2,9·450·[16 – (-29)]·1,125·1,25 = 82607 Вт, Qоп к = 2,9·450·[16 – (-29)]·1,392·1,25 = 102182 Вт. Сумарні тепловтрати крізь огородження теплиці (для всієї теплиці) Qоп = 2 Qоп к + (nт - 2) Qоп с, Qоп = 2·102182 + (4-2)·82607 = 369579 Вт, де n т – загальна кількість прогонів багатопрогонової теплиці, шт.
4.3 Розрахунок системи водяного опалення шатра теплиці
4.3.1. Визначаємо температурний напір для заданих умов: Dt т = 0,5 (t1 + t2) – twz, Dt т = 0,5 · (105 + 70) – 16 = 71,5oC. 4.3.2. Визначаємо потрібну кількість труб у кожній системі та дійсну тепловіддачу кожної системи за умов забезпечення мінімального навантаження на підпокрівельну та підлоткову систему не менше ніж hc = 30% від загального навантаження, а також з метою заощадження теплоти та металу, компенсуємо кожною наступною системою перевищень тепловіддачі попередньої системи. Розрахунок наведено у таблиці 4.1. 4.3.3. З урахуванням даних табл. 4.1 за кількістю труб, які необхідно встановити в кожній системі водяного опалення, та за заданою довжиною теплиці проектуємо системи водяного опалення для середнього та крайнього прогону теплиці. Розміщення регістрів з сталевих труб систем водяного опалення наведені на рис. 4, 5, 7-10.
Таблиця 4.1 Розрахунок систем водяного опалення шатра теплиці
Загальна тепловіддача систем опалення QS = SQSі = 198208 Вт. Загальні тепловтрати середнього та крайнього прогону теплиці, QS = 82607+102182 =184789 Вт. Запас теплової потужності DQ=198208-184789=13419 Вт. Розбіжність 100·13419/184789=7,26% < 20%. Гідравлічний розрахунок 1. Витрату повітря в системі повітряного опалення приймаємо згідно з попереднім розрахунком електрокалорифера (стор. 29), тобто L = 8500 м3/год. 2. В теплиці приймаємо схему з двома повітроводами з муфтовими розподільниками (рис.12), тому згідно з формулою (3.2) для кожного з них витрата повітря буде становити Lп = 8500/2 = 4250 м3/год. 3. Оскільки довжина теплиці 50 м, попередньо приймаємо шість муфтових повітророзподільників на кожному повітроводі, які розміщуємо на відстані lд = 9 м один від одного (останній – 10 м), що знаходиться в межах рекомендованих lд = 8…12 м. Тоді для кожного муфтового розподільника згідно з формулою (3.4) витрата повітря буде становити L м.р = 4250/6 = 708 м3/год. 4. Розділяємо систему повітряного опалення на розрахункові ділянки 5. Приймаємо діаметр муфтового розподільника dмр, з урахуванням рекомендації щодо висоти щілини (20 … 50 мм). 6 .Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового повітророзподільника за формулою (3.6). 7. За таблицею 5.1 визначаємо значення коефіцієнтів місцевих опорів для муфтових повітророзподільників zмр, а коефіцієнти місцевих опорів на розрахункових ділянках z визначаємо за [6] табл.VII.13, 8. Визначаємо втрати тиску на розрахункових ділянках за формулою (3.7). Результати гідравлічного розрахунку заносимо до таблиці 4.2. Таблиця 4.2 Гідравлічний розрахунок системи повітряного опалення
Розрахунок коефіцієнтів місцевих опорів (до табл.4.2) Ділянка № 1 Приймаємо муфтовий розподільник dмр=250 мм. Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового розподільника Vмр= 708/3600·2 ·(3,14·0,252 /4– 3,14·0,182 /4) = 4,16 м/с , це знаходиться в межах швидкостей, що рекомендуються, 3< Vмр=4,16 м/с<9. Місцеві опори: муфтовий розподільник, при Vмр/Vп=4,16/7,7=0,53, zмр=0,55 (за табл.3.5); звуження, при l/d = 0,8, zзвуж=0,1; åz = 0,55+0,1 = 0,65.
Ділянка № 2 Приймаємо муфтовий розподільник dмр=315 мм. Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового розподільника Vмр= 1416 /3600·2 ·(3,14·0,3152 /4– 3,14·0,252 /4) = 6,8 м/с , це знаходиться в межах швидкостей, що рекомендуються, 3< Vмр=6,8 м/с<9. Місцеві опори: муфтовий розподільник, при Vмр/Vп=6,8/8,0=0,85, zмр=1,15 (за табл.3.5); звуження, при l/d = 0,7, zзвуж=0,1; åz = 1,15+0,1 = 1,25.
Ділянка № 3 Приймаємо муфтовий розподільник d мр=355 мм. Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового розподільника Vмр= 2124 /3600·2 ·(3,14·0,3552 /4– 3,14·0,282 /4) = 7,8 м/с , це знаходиться в межах швидкостей, що рекомендуються, 3< Vмр=7,8 м/с<9. Місцеві опори: муфтовий розподільник, при Vмр/Vп=7,8/9,6=0,81, zмр=1,05 (за табл.3.5); звуження, при l/d = 0,7, zзвуж=0,1; åz = 1,05+0,1 = 1,15. Ділянка № 4 Приймаємо муфтовий розподільник dмр=400 мм. Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового розподільника Vмр= 2832 /3600·2 ·(3,14·0,42 /4– 3,14·0,3152 /4) = 8,2 м/с , це знаходиться в межах швидкостей, що рекомендуються, 3< Vмр=8,2 м/с<9. Місцеві опори: муфтовий розподільник, при Vмр/Vп=8,2/10,1=0,81, zмр=1,05 (за табл.3.5); звуження, при l/d = 0,7, zзвуж=0,1; åz = 1,05+0,1 = 1,15. Ділянка № 5 Приймаємо муфтовий розподільник dмр=450 мм. Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового розподільника Vмр= 3540 /3600·2 ·(3,14·0,452 /4– 3,14·0,3552 /4) = 8,2 м/с , це знаходиться в межах швидкостей, що рекомендуються, 3< Vмр=8,2 м/с<9. Місцеві опори: муфтовий розподільник, при Vмр/Vп=8,2/9,9=0,83, zмр=1,1 (за табл.3.5); звуження, при l/d = 0,8, zзвуж=0,1; åz = 1,1+0,1 = 1,2. Ділянка № 6 Приймаємо муфтовий розподільник dмр=500 мм. Визначаємо швидкість повітря в щілині муфтового розподільника Vмр= 4250 /3600·2 ·(3,14·0,52 /4– 3,14·0,42 /4) = 8,4 м/с , це знаходиться в межах швидкостей, що рекомендуються, 3< Vмр=8,4 м/с<9. Місцеві опори: муфтовий розподільник, при Vмр/Vп=8,4/9,4=0,9, zмр=1,25 (за табл.3.5); 4 відводи під кутом 90о zв=0,25·4=1,0; звуження, при l/d = 0,8, zзвуж=0,1; трійник на відгалуженні, при Lo/Lс=0,5,Fo/Fc=0,5, z т=0,7; åz = 1,25 +1,0+ 0,1+0,7= 3,05 Ділянка № 7 Місцеві опори: 2 відводи під кутом 90о, zв=0,25·2=0,5; трійник на прохід, при Lo/Lп> 0,01та Fп/Fс= 1, zт=0,18; дросель клапан, zд=2,5; сітка, zс=0,93; дифузор та конфузор на приєднанні повітроводу до електрокалорифера, при Fo/F1>0,6 та a=200, zдиф=0,09, zконф=0,2; конфузор та дифузор на приєднанні повітроводів до zконф=0,2; åz = 0,5+0,18+0,93+2,5+0,11+0,2+0,09+0,2=4,71.
9.Визначаємо загальний гідравлічний опір системи повітряного опалення за формулою (3.8): DPсист = DPсп +DPек = 915,2+250= 1165,2 Па, де DPек = 250 Па - гідравлічний опір електрокалорифера; DPсп = 915,2 Па - гідравлічний опір системи повітроводів (табл.4.2). Підбір радіального вентилятора. 1. Визначаємо тиск, який повинен розвивати радіальний вентилятор з урахуванням коефіцієнта запасу на тиск 1,1…1,2 (приймаємо 1,2): Pв = 1,2 D Pсист = 1,2·1165,2= 1398 Па. 2. Приймаємо продуктивність вентилятора, яка має дорівнювати витраті повітря в системі повітряного опалення: Lв = Lсист = 8500 м3/год. 3. Вибираємо вентилятор за продуктивністю Lв= 8500 м3/год та втратами тиску Pв = 1398 Па. За довідником [6] рис.1.8., приймаємо радіальний вентилятор Ц4-75 №6,3, який при продуктивності Lв =8500 м3/год забезпечує тиск Pв = 1600 Па. Конструктивні характеристики вибраного вентилятора Ц4-75 №6,3: колесо 1,05 Dном , n=1450 об/хв, h=0,75; електродвигун АО2-51-4, Nу=7,5 кВт, n=1440 об/хв, виконання 1. Маса вентилятора з електродвигуном 258 кг. Б. Варіант системи розподілу повітря в теплиці перфорованими повітроводами постійного перерізу з поліетиленової плівки. План розміщення обладнання та аксонометрична схема цього варіанту системи з електрокалорифером наведені на рис.11. Прийняті два паралельно прокладені перфоровані повітроводи з поліетиленової плівки (розрахункові ділянки 1 та 4), завдовжки на 0,5 м менше за довжину прогону (А=50 м), тобто При виконанні гідравлічного розрахунку повітроводів з поліетиленової плівки окрім раніше наведених вихідних даних маємо такі додаткові вимоги: 1. Максимально допустима температура повітря на вході в повітровід з перфорованої поліетиленової плівки tin max £ 60°С; 2. За технологією вирощування рослин максимально допустима температура повітря у зоні рослин tд £ 30°С, а швидкість повітря на осі струмини, яка витікає з отворів перфорації, Wд £ 2 м/с; 3. Відстань від отворів перфорації повітроводу до рослин повинна знаходиться в межах S = 0,5…1,5 м; Гідравлічний розрахунок. 1. Визначаємо загальну витрату повітря в системі повітряного опалення за формулою (3.9) з використанням розрахованої раніше максимальної дійсної температури повітря на виході з електрокалорифера tin д = 56,2 °С (стор. 3 0): L = 102182·(273+56,2)/342·(56,2-16)· 103 = 2,46 м3/с. 2. Розраховуємо витрату повітря у початковому перерізі кожного з двох повітроводів з перфорованої поліетиленової плівки за формулою (3.10): Lo = 2,46 / 2 = 1,23 м3/с. 3. Визначаємо оптимальний діаметр за формулою (3.11): dопт = 4,5·50·(273+ 56,2)0,1/ 1,23 0,1 ·103 = 0,394 м = 394 мм. 4. Приймаємо стандартний діаметр повітроводу d = 400 мм = 0,4 м. 5. Визначаємо дійсну швидкість повітря у початковому перерізі повітроводу при прийнятому діаметрі за формулою ( 3.12 ): Vo = 1,27·1,23 / 0,42 = 9,8 м/c. 6. Визначаємо параметр ll за формулою ( 3.13 ): ll = 9000 ·49,5· (273+ 56,2)0,1 / 0,4 ·1,230,1 = 1,9 < 2. 7. Визначаємо відносну довжину l =lп/d = 49,5/0,4 = 123,8. 8. Визначаємо початковий температурний напір q = tin – twz = 56,2-16 = 40,2°C. 9. Визначаємо за допомогою рис. 1 за розрахованими значеннями d = 0,4 м, V= 9,8 м/с та q = 40,2°C коефіцієнт теплопередачі крізь стінку поліетиленового (ПЕ) повітроводу ko = 4,6 Вт/м2 °C. 10. Визначаємо параметр ko/Vо: ko/Vо = 4,6 / 9,8 = 0,47. 11. За значеннями ko/Vо= 0,47, `l =123,8 та ll = 1,9 знаходимо за допомогою рис. 2 ступінь максимальної нерівномірності розподілу повітря ea та відносну площу отворів перфорації `f : ea = 1,78; f = 3,05 12. Визначаємо швидкість виходу повітря з отворів перфорації за формулами (3.14, 3.16): середню, Wcp= 9,8/3,05 = 3,22 м/c; максимальну (в кінці повітроводу), Wmах = 2·1,78·3,22/(1,78+1) = 4,12 м/c. 13. Визначаємо орієнтовний діаметр отворів перфорації за умови забезпечення нормованої швидкості повітря на осі струмини Wд= 2 м/с за формулою (3.17) при прийнятому значенні S = 0,5 м. do = 0,5·2 / 7,97· [(273+16)/ (273+ 56,2)]0,5 ·4,12 = 0,032 м Приймаємо діаметр отворів перфорації з заокругленням до 5 мм у менший бік: do = 30 мм = 0,03 м. 14. Визначаємо потрібну кількість отворів перфорації за формулою (3.18): n = 3,05 ( 0,4/0,03 )2 = 544 шт. 15. Визначаємо крок отворів перфорації за формулою (3.19), якщо кількість рядів отворів перфорації N = 4: а = 4 · 49,5 / 544 = 0,364 м > 0,2 м. 16. Знаходимо за допомогою рис.3 коефіцієнт загального опору повітророзподільника за відомими значеннями ea = 1,78 та `f = 3,05: x = 1,27 17. Розраховуємо повний гідравлічний опір повітроводу з перфорованої поліетиленової плівки за формулою (3.20) P=171 · 1,27 · 9,82 / (56,2+273) = 63,6 Па . Приймаємо до установки два повітроводи з перфорованої поліетиленової плівки з такими параметрами для кожного: діаметр – 400 мм, довжина – 49,5 м, кількість рядів отворів перфорації – 4, діаметр отворів перфорації – 30 мм, кількість отворів перфорації – 544 шт., крок отворів перфорації – 364 мм, гідравлічний опір повітроводу з ПЕ плівки – 63,6 Па, 18. Далі підраховуємо за загальновідомою методикою [6,9] гідравлічний опір інших ділянок системи повітряного опалення, які виготовлені із листової сталі і показані на рис.11 (ділянки 2 та 3). Результати розрахунку зводимо до табл. 4.3
Таблиця 4.3 Гідравлічний розрахунок системи повітряного опалення
Розрахунок коефіцієнтів місцевих опорів (до табл.4.3) Ділянка № 2 Місцеві опори: 4 відводи під кутом 900, zв=4·0,25=1,0; трійник на відгалуження, при Lo/Lс =0,5, Fo/Fc = 0,5, z т=0,7; åz = 1,0 + 0,7 = 1,7. Ділянка №3 Місцеві опори на цій ділянці такі, як на ділянці 7 варіанту розподілу повітря в теплиці повітроводами з муфтовими розподільниками. Тобто, åz = 4,71. 19. Розраховуємо загальний гідравлічний опір системи повітряного опалення за формулою (3.8): D P = 457,2 + 250 = 707,2 Па Підбір радіального вентилятора. 1. Визначаємо тиск, який повинен розвивати радіальний вентилятор з урахуванням коефіцієнту запасу на тиск 1,1…1,2 (приймаємо 1,2): Pв = 1,2 D Pсист = 1,2 · 707,2= 848,6 Па. 2. Приймаємо продуктивність вентилятора, яка має дорівнювати витраті повітря в системі повітряного опалення: Lв = Lсист = 8500 м3/год. 3. Вибираємо вентилятор за розрахованими продуктивністю Конструктивні характеристики вибраного вентилятора: Ц4-75 №6,3: колесо 0,95 Dном , n=1450 об/хв, h=0,76; електродвигун АО2-41-4, Nу=4,0 кВт, n=1440 об/хв, виконання 1. Маса вентилятора з електродвигуном 197 кг.
Рис. 4. План теплиці
Рис. 5. Поперечні перерізи прогонів теплиці з водяним опаленням Рис. 6. Поперечні перерізи прогонів теплиці з повітряним опаленням Рис. 7 Аксонометрична схема системи водяного опалення крайнього прогону Рис. 8 Аксонометрична схема системи водяного опалення середнього прогону
Рис. 10 Аксонометрична схема системи ВС-1С підпокрівельного опалення середнього прогону Рис. 11 Аксонометрична схема системи повітряного опалення, варіант з перфорованими повітророзподільниками Рис. 12 Аксонометрична схема системи повітряного опалення, варіант з муфтовими повітророзподільниками
Додаток MІHІCTEPCTВO ОСВІТИ УКРАЇНИ |
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-07; Просмотров: 290; Нарушение авторского права страницы