Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Системи керування базами даних



Для роботи з даними користуються системами керування базами даних (СКБД).

Основні функції СКБД – це:

· визначення даних – опис структури баз даних;

· обробка даних;

· керування даними.

Визначення даних. Перш ніж заносити дані в таблиці, необхідно визначити структуру цих таблиць. Під час визначення структури треба подавати опис назв та типів полів і деякі інші характеристики, наприклад, формат, критерії перевірки даних, що вводяться, тощо. Крім опису структури таблиць, на цьому етапі також задаються зв’язки між таблицями.

Обробка даних. Будь-яка СКБД дозволяє виконати такі основні операції з даними:

· додавати один чи декілька записів у таблицю;

· знищувати (вилучати) із таблиці один чи декілька записів;

· оновлювати значення деяких полів в одному чи кількох записах;

· знаходити один чи декілька записів, що задовольняють заданій умові.

Керування даними. Під керуванням даними розуміють:

· захист даних від несанкціонованого доступу;

· підтримку режиму роботи з даними багатьма користувачами;

· забезпечення цілісності та узгодженості даних.

СКБД Microsoft Access

Microsoft Access – це СКБД реляційного типу, що має всі необхідні засоби для виконання функцій, які покладаються на програми такого типу.

Основні характеристики Microsoft Access як СКБД реляційного типу:

· простий графічний інтерфейс створення бази даних;

· збереження всіх даних в одному файлі (але в різних таблицях);

· можливість створення екранних форм на основі таблиць та запитів.

На відміну від інших СКБД база даних Microsoft Access – це файл, з розширенням *.mdb, який містить всі об’єкти бази даних, що використовуються в Access.

До об’єктів бази даних відносять таблиці, запити, форми, звіти, сторінки доступу до даних, макроси.

Таблиці – це відображення даних, які зберігаються в Access у вигляді електронних таблиць. Таблиці в Access можуть бути показаними у двох режимах – у режимі конструктора та режимі таблиці. В режимі конструктора для таблиці задаються поля – встановлюються їх імена, тип даних для кожного поля, підпис поля, умови на введення даних та інше. В режимі таблиці користувач створює записи та безпосередньо заносить у них дані.

Запит дозволяє вибрати з таблиці потрібну інформацію. Вікно запиту дозволяє вказати поля, відсортувати дані та вибрати тільки ті записи, які відповідають певному критерію (певній умові). Результатом виконання запиту є динамічний набір даних, який можна використовувати з режимом таблиці, формою чи звітом. Користувач може адресувати складні запити одній, або кільком таблицям.

Реляційна система керування базами даних повертає інформацію, яку ми запитали, у вигляді форм та звітів.

Форми – елементи бази даних, які можуть використовуватись як для введення, так і для відображення даних у структурованому форматі. Форми можуть мати табличний вигляд, тоді вони відображають відразу декілька записів, а можуть показувати тільки один запис у вигляді певного бланка. У формах можна подавати інформацію відразу з декількох таблиць. В цьому випадку, основою форми буде не таблиця, а запит.

Звіти – елементи бази даних, які дають можливість аналізувати інформацію, що зберігається в базі даних. Вони дозволяють вилучати необхідні дані, групувати та сортувати їх в заданому вигляді, вираховувати підсумкові значення за групами записів або за всіма відпрацьованими записами в цілому. Звіти можуть бути доповнені рисунками, діаграмами, містити коментарі і бути виведеними на друк у певному форматі або перетворені у документ Word чи опубліковані на Web.

Сторінки доступу до даних – елементи бази даних СКБД Access, які дають можливість дані нашої бази розміщувати в мережі Інтернет. Вони можуть містити не тільки статистичну інформацію для перегляду звітів, але й мати вигляд динамічних сторінок, які дозволяють користувачу створювати запити до бази даних, що вилучають або заміняють існуючі дані.

Макрос – система простих команд, створених у базі даних, для автоматизації виконання певної задачі (без програмування).

Модуль – спеціальна програма, написана в VBA, для вирішення складної задачі і підключена до СКБД Access.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.022 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь