Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вставка полів у бланк запиту



У запит доцільно додавати тільки ті поля, дані з яких необхідно відобразити, оновити або використовувати для завдання умов відбору. Для того, щоб додати поле у бланк запиту потрібно виконати такі дії.

· Відкрити запит в режимі Конструктора.

· Перевірити, щоб список полів таблиці або запиту, які містять потрібні поля відкрито у верхній частині вікна. Якщо потрібний список полів відсутній, додати таблицю або запит.

· Вибрати потрібні поля або шляхом вибору відповідного імені поля в рядку „Поле” бланка запиту або перетягуванням мишкою імені поля з таблиці в рядок „Поле” бланка запиту. Ім’я таблиці в рядку „Таблица” бланка запиту після цього встановлюється автоматично.

· Вибрати порядок сортування.

· Відмітити режим відображення на екрані.

· Вказати умову відбору в рядку Условие отбора, или для поля, по якому проводиться відбір даних.

· Запустити запит на виконання.

· Переглянути результати запиту на вибір.

Визначення критеріїв запиту

Критерії запитів визначаються в рядках „Условие отбора” та „или” бланка запиту навпроти відповідної назви поля бази даних, за значеннями якого буде задано критерій. При цьому, якщо критерії задаються по кількох полях, то можна їх вводити як в рядок „Условие отбора”, так і в рядок «или». Якщо всі критерії введені в один рядок, наприклад, „Условие отбора”, то MS Access з’єднає їх, використовуючи логічну операцію AND. При цьому в результуючу таблицю будуть занесені записи, які одночасно відповідають всім критеріям відбору. У випадку, коли один критерій введено в рядок „Условие отбора”, а інший – в рядок „или”, MS Access для їх з’єднання використає логічну операцію OR, а в результуючу таблицю будуть занесені записи, які відповідають хоча б одному із критеріїв. Також критерії відбору можна заносити в одну комірку рядка „Условие отбора” та „или” бланка запиту, з’єднуючи їх логічними операторами AND (і) та OR (або).

При визначенні критеріїв запиту засобами QBE використовуються такі операції: дорівнює (=), не дорівнює (<>), менше або дорівнює (<=) і більше або дорівнює (>=). Також можна використовувати конструкції NOT (ні), LIKE (такий як), IN (належить множині) і BETWEEN (між). При цьому нечислові вирази в рядках умов відбору обов’язково поміщаються в лапки. Також допускається використання підстановочних символів – зірочки (*), яка вказує на довільну кількість символів, та знаку питання (?), який замінює будь-який символ (рис. 17.3).


 

 


Рисунок 17.3. Приклад запиту з критеріями

Приклади виразів для поля і результати дії запитів

Вираз Відображає
Like "*Кукурудза*" культури, назва яких містить слово Кукурудза, наприклад кукурудза на зерно, кукурудза на силос, кукурудза на зелений корм
Like "К*" культури, назва яких починається з літери К
Like "*К" культури, назва яких закінчується на літеру К
„Пшениця яра” дані тільки про яру пшеницю
„Пшениця яра” Or “Пшениця озима” дані про яру або озиму пшеницю
In („Пшениця яра”, „Пшениця озима”) дані про яру або озиму пшеницю
Not "Просо" культури та їх атрибути, крім проса
>1000 культури, ціна на які більша за 1000 грн./т
between 800 and 1000 культури, ціна на які від 800 до 1000 грн./т
<=900 культури, ціна на які дорівнює або менше 900
[Price]*1.1 збільшення ціни на 10%


Виконання запиту

Для виконання запиту необхідно дати команду Запрос ® Запуск або натиснути піктограму “Запуск” на панелі інструментів. У результаті буде отримано набір записів з визначеним у запиті набором полів, значення яких відповідають заданим умовам.

Перегляд результатів запиту на вибір

Результати запиту на вибір відображають у режимі Таблиці.

Переглянути результати запиту на вибір можна, натиснувши кнопку Открыть на панелі інструментів у вікні Бази даних.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 140; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь