Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Створення запитів з агрегуванням та розрахунками



Засоби QBE СКБД MS Access дають можливість виконувати обчислення значень, які знаходяться в полях бази даних. Для розрахунків з використанням формул, які задаються користувачем, потрібно створити нове розрахункове поле в бланку запиту. Для цього потрібно:

· Встановити курсор мишки в порожню комірку рядка „Поле” бланка запиту.

· Для введення формули, за якою будуть виконуватися розрахунки, використати „Построитель выражений” (кнопка „Построить ”) .

· У вікні „Построитель выражений” ввести необхідну формулу, використовуючи арифметичні та логічні оператори (рис 17.4).

 

 


Рисунок 17.4 . Вікно „Построитель выражений”

 

· Ввести ім’я нового поля, в якому буде виведено результат обрахунку виразу (за замовчуванням „Построитель выражений” дає полю ім’я „Выражение №”).

Також формули для обчислень можна вводити безпосередньо з клавіатури, використовуючи арифметичні та логічні оператори. Для цього необхідно:

· Встановити курсор мишки в порожню комірку рядка „Поле” бланка запиту;

· Ввести ім’я нового поля в комірку з двокрапкою (:);

· Ввести формулу для проведення розрахунків. При цьому імена стовпців необхідно давати в квадратних дужках.

Для узагальнення тих чи інших даних, а також для проведення підсумкових обрахунків в запитах використовують групові операції (обрахунки з агрегуванням). У запиті можна виконати ряд розрахунків. Наприклад, суму або середнє значення, перемножити значення двох полів тощо.

Результати розрахунку, які відображуються у полі не запам’ятовуються в базовій таблиці і перераховуються кожного разу при виконанні запиту.

· Для включення операцій агрегування виконати команди Вид ® Групповые операции (встановити позначку навпроти останньої команди) або активізувати відповідну кнопку на панелі інструментів запитів .

· В бланку запиту з’явиться новий рядок „Групповая операція”, в якому за замовчуванням для кожного поля, що буде відображатися в результуючій таблиці запиту встановлюється функція „Группировка ”.

· В рядку «Групповая операция» для вибраного поля із списку вибрати потрібну підсумкову операцію (Sum – сума, Avg – середнє значення, Min – мінімальне значення, Max – максимальне значення, Count – підрахунок кількості екземплярів, StDev – стандартне відхилення і т.п.)

Операції з розрахунками і групові операції можуть використовуватися як в одному, так і в окремих запитах. Також разом з цими операціями можуть використовуватися критерії відбору записів (рис. 17.5).

 

 


Рисунок 17.5 Приклад запиту з розрахунком та груповим виразом





Складні типи запитів QBE

Параметричні запити

Параметричний запит дає можливість виводити на екран одне або кілька заздалегідь визначених діалогових вікон, які призначені для введення користувачем конкретних параметрів (критеріїв) запиту.

Для створення параметричного запиту в комірку рядка „Условие отбора” бланку запиту для відповідного поля вводиться в квадратних дужках текст звернення до користувача. Параметр можна вводити для кількох колонок, значення яких повинно бути вказано як параметр запиту. При цьому при виконанні запиту діалогові вікна будуть з’являтися послідовно, відповідно до порядку полів в бланку запиту (рис. 17.6) і тільки після введення всіх параметрів буде повернуто результуючу таблицю.

 

 


Рисунок 17.6 Приклад виконання параметричного запиту


Перехресний запит

Перехресний запит використовується для узагальнення даних і відображення їх в форматі компактної електронної таблиці. Його створення нагадує створення запиту з підведенням підсумків.

Для створення перехресного запиту в режимі конструктора треба вибрати цей тип запиту. В бланку запиту з’явиться новий рядок „Перекрестная таблица”. В цьому рядку треба додатково вказати поля, які будуть використовуватися як заголовки стовпців та рядків, а також поля, в яких будуть вихідні значення даних (рис. 17.7).

 

 


Рисунок 17.7 Приклад перехресного запиту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь