Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


РОЗДІЛ I – ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ



РОЗДІЛ I – ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ

При заповненні заявки на видачу дозволу, який легалізує перебування, пам'ятайте про те, щоб:

· заповнити її розбірливо польською мовою;

· заповнити усі необхідні поля заявки, відповідно до фактичного стану;

· заповнити заявку великими літерами, які повинні бути вписані у відповідні клітинки;

· якщо раніше Ви вказували інші персональні дані - повідомити про це в обґрунтуванні;

· вказати місце фактичного проживання, де буде отримуватися кореспонденція;

· в частині, що стосується покарань, вказати інформацію про видані стосовно Вас вироки, a у разі сумнівів щодо виданих вироків слід вказати, що розслідування триває (УВАГА: сплата штрафу не свідчить, про те що не було порушено карної справи і не було видано вироку в справі);

· в частині, що стосується триваючих кримінальних дій, або процедур у справах про порушення, вказати інформацію про усі триваючі дії (напр. у справі неприйнятих карних штрафів);

· до заявки долучити доказ про сплату гербового збору;

· до заявки долучити фотографії необхідного формату;

· під нею скласти власноручний підпис, а також вписати ім'я та прізвище, використовуючи латинський алфавіт;

Увага: у разі клопотання про видачу дозволу на тимчасове перебування для возз'єднання з сім'єю іноземцеві, який перебуває за межами Республіки Польща (стаття 159 абз. 1 Закону про іноземців), заявку повинен підписати іноземець, що проживає в Польщі, а не член його сім'ї, якому має бути наданий дозвіл;

· пред'явити чинний проїзний документ. У окремих обґрунтованих випадках, якщо відсутній чинний проїзний документ і відсутня можливість його отримання, можна надати інший документ, що посвідчує особу;

УВАГА: складаючи заявку, в обґрунтуванні потрібно якнайдетальніше описати, чому відсутня можливість отримання проїзного документу і вказати дії, які були виконані для його отримання. Вас також можуть викликати для надання документів, що підтверджують виконання цих дій.

· долучити наявні документи, які підтверджують інформацію, що міститься в заявці, а також можуть посприяти у швидкому розгляді справи;

· у разі виникнення сумнівів - попросити про допомогу працівника воєводського управління або звернутися до неурядових організацій, які надають допомогу іноземцям. Інформацію про діяльність цих організацій можна знайти на інформаційних таблицях або у брошурах, які доступні у воєводському управлінні.

РОЗДІЛ II – ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ

ПРАВОВА ПІДСТАВА

· Закон від 12 грудня 2013 р. «Про іноземців» (єдиний текст Дзєннік устав (Законодавчий вісник) від 2017 р., поз. 2206 з пізн. зм.).

· Закон від 14 червня 1960 р. - Адміністративно-процесуальний кодекс (єдиний текст Дзєннік устав (Законодавчий вісник) від 2017 р., поз. 1257).

· Регламент Європейського парламенту і Ради (ЄС) № 810/2009 від 13 липня 2009 р. що встановлює Візовий кодекс ЄС (Законодавчий вісник ЄС L 243 від 15.09.2008, с. 1 з пізн. зм.).

 

ТЕРМІН ВИРІШЕННЯ СПРАВИ

Про кожний випадок відсутності рішення щодо справи у вищезгадані терміни, орган першої або другої інстанції зобов'язаний сповістити іншу сторону, повідомивши причини затримки, а також вказати новий термін вирішення справи та інформацію про право на внесення нагадування.

ДОВІРЕНІСТЬ

ДОСТАВКА КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

Усі листи (повідомлення, виклики, рішення, постанови та ін.) доставляються під розписку поштовим оператором, або співробітниками органу першої чи другої інстанції або інших уповноважених органів.

Листи доставляються за адресою, яку вказала сторона, або ж вручаються їй у будь-якому місці, де вдасться її застати.

Іноземці, позбавлені волі, отримують листи через адміністрацію установи, в якій вони перебувають.

ЗМІНА АДРЕСИ

В ході процедури сторона (іноземець), а також його представники та уповноважені особи зобов’язані кожного разу повідомити орган, який в даний час веде їхню справу, про зміну своєї адреси.

В процесі процедури листи завжди будуть відправлятися на адресу для доставки, яка була останньою вказана цьому органові.

· У випадку занедбання вищезгаданого обов'язку, доставка листа за раніше вказаною адресою вважається виконаною (напр. у разі такої доставки рішення, термін на подання його оскарження буде тривати, навіть якщо іноземець або його уповноважена особа фактично не отримали це рішення унаслідок зміни адреси).

· ВІДСУТНІСТЬ АДРЕСАТА: У разі відсутності адресата за вказаною ним адресою, лист вручається під розписку дорослому домочадцеві, сусідові або доглядачеві будинку, якщо ці особи погодилися передати лист адресату. Про вручення листа сусідові або доглядачеві будинку адресат буде сповіщений повідомленням в його поштовій скриньці або, якщо це неможливо, в дверях помешкання.

ЛИСТИ ДОСТАВЛЯЮТЬСЯ:

· Стороні, тобто іноземцеві, за вказаною ним адресою, a якщо він діє через представника (напр. опікуна) - цьому представникові.

o Сторона зобов'язана підтвердити отримання листа особистим підписом, вказуючи дату отримання. Якщо сторона відмовиться підтвердити отримання, то доставник листа сам вказує дату отримання, а також особу, яка отримала лист, та причину відсутності її підпису.

o Якщо сторона відмовиться отримати лист, який був відправлений поштою або доставлений іншим чином, то лист повертається відправникові з приміткою про відмову його отримання та з вказаною датою відмови. У такому випадку вважається, що лист був доставлений в день відмови його отримання адресатом.

· Уповноваженому. Якщо сторона визначила уповноваженого, то листи доставляються уповноваженому. Якщо призначено декілька уповноважених, то Сторона визначає одного з них уповноваженим приймати кореспонденцію та повідомляє про це органові, який веде справу. Якщо іноземець не визначить такого уповноваженого, то листи доставляються тільки одному уповноваженому. Уповноважений повинен підтверджувати отримання листа за такими ж правилами, як і сторона.

У ВИПАДКУ НЕМОЖЛИВОСТІ ДОСТАВИТИ ЛИСТ ВИЩЕЗГАДАНИМ СПОСОБОМ:

· поштовий оператор зберігає лист впродовж 14 днів у своєму поштовому відділенні - у разі доставки листа поштою,

· лист знаходиться протягом 14 днів в управлінні відповідної гміни (міста) - у разі доставки листа співробітником управління гміни (міста) або довіреною особою чи органом.

Повідомлення про зберігання листа разом з інформацією про можливість його отримання впродовж 7 днів, починаючи від дати доставки повідомлення, поміщається в поштову скриньку, а якщо це неможливо - то залишається в дверях квартири адресата, його офісу чи іншого приміщення, в якому адресат здійснює свою професійну діяльність, або ж на видному місці біля входу в домоволодіння адресата.

У разі неотримання відправки у вищезгаданий термін, залишається повторне повідомлення про можливість отримання листа впродовж 14 днів від дати першого повідомлення.

ВИМОГА ДОТРИМАННЯ ТЕРМІНУ

ГЕРБОВИЙ ЗБІР

Обов’язок сплати гербового збору за окремі форми легалізації перебування настає з моменту подання заявки воєводі. Гербовий збір сплачується на рахунок відповідного податкового органу, яким є війт (бургомістр, президент міста). Особа, яка подає заявку або іншу заяву, зобов'язана долучити підтвердження про сплату належного гербового збору.

Гербовому збору підлягають, зокрема:

· видача дозволу на тимчасове перебування - 340 зл.

· видача дозволу на тимчасове перебування і роботу - 440 зл.

· видача дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи, яка вимагає високої кваліфікації – 440 зл.

· видача дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства – 440 зл

· видача дозволу на тимчасове перебування з метою довготривалої мобільності – 440 зл.

· видача дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з сезонними роботами – 170 зл.

· видача дозволу на постійне перебування - 640 зл.

· видача дозволу на перебування довгострокового резидента EС - 640 зл.

· продовження національної візи - 406 зл.

· факультативне продовження Шенгенської візи - 30 євро

· інше рішення, окрім вищезгаданих рішень, до якого застосовуються положення Адміністративно-процесуального кодексу - 10 зл.

· видача довідки - 17 зл.

· складання документу, що визначає надання повноважень, його дублікату, виписки чи копії – 17 зл.

Якщо сторона не сплатить гербовий збір разом з поданням заявки, то орган, який веде справу, визначає їй термін для здійснення цієї оплати. Цей термін не може бути меншим за 7 днів, але і не більшим за 14 днів. Якщо в призначений термін належна сума не буде внесена, то заявка підлягає поверненню. Детальний перелік оплат гербового збору, ставок і податкових пільг знаходиться в додатку до закону від 16 листопада 2006 р. «Про гербовий збір» (єдиний текст Дзєннік устав (Законодавчий вісник) від 2016 р. поз. 1827 з пізн.зм.)

 

ПОВЕРНЕННЯ ГЕРБОВОГО ЗБОРУ

Повернення гербового збору стороні здійснюється після заяви сторони у ситуації, коли, незважаючи на сплату гербового збору, не були виконані службові процедури, не була видана довідка або дозвіл. Гербовий збір не підлягає поверненню після закінчення п'яти років, рахуючи від закінчення року, в якому була здійснена оплата. Згідно зі змістом статті 12 п. 1 цитованого вище Закону, відповідним податковим органом з питань гербового збору є війт (бургомістр, президент міста).

ОРГАН, ЩО РОЗГЛЯДАЄ ЗАЯВКУ

Заявка про продовження Шенгенської візи або національної візи подається відповідному воєводі, враховуючи місце перебування іноземця.

ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ

Національну візу можна продовжити один раз. Термін перебування на території Республіки Польща на підставі продовженої національної візи не може перевищувати термін перебування, який передбачений для національної візи, тобто повинен становити - 1 рік (включно з терміном перебування на підставі візи, яка підлягає продовженню).

Перебування в лікарні

Іноземцеві, який знаходиться в лікарні та стан здоров'я якого виключає можливість покинути територію Республіки Польща, продовжується термін дії виданої національної візи або термін перебування на підставі цієї візи до дня, коли стан його здоров'я дозволить покинути цю територію.

ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ

Термін перебування на території Республіки Польща на підставі продовженої візи не повинен перевищувати максимального терміну перебування, який передбачений для цього типу візи, тобто 90 днів в період 180 днів у випадку Шенгенської візи (включно з терміном перебування на підставі візи, яка підлягає продовженню).

ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Іноземець, який має намір продовжити перебування на підставі:

• Шенгенської візи

• національної візи

зобов'язаний подати відповідному воєводі, враховуючи місце свого перебування, заявку про продовження візи не пізніше, ніж у день закінчення терміну свого легального перебування на території Республіки Польща.

Якщо іноземець подав заявку про продовження Шенгенської візи або національної візи після закінчення терміну, про який йдеться вище, то така заявка на продовження візи не розглядатиметься.

Іноземцеві, який подав заявку про продовження візи у вищезгаданий термін, воєвода в проїзному документі ставить відбиток штампу, яким підтверджує подання заявки. Якщо термін для подання заявки дотриманий і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були усунені впродовж відповідного часу, то перебування іноземця на території Республіки Польща вважається легальним від дати подання заявки до дати видачі остаточного рішення щодо справи продовження Шенгенської візи або національної візи.

Якщо процедура, що стосуються продовження Шенгенської візи або національної візи, буде призупинена внаслідок заявки іноземця, то його перебування в цей період не вважатиметься легальним.

УВАГА:

ВИРІШЕННЯ СПРАВИ

Вирішення справи щодо продовження Шенгенської візи або національної візи відбувається шляхом ухвалення рішень. Продовжена Шенгенська віза або національна віза розміщується в проїзному документі у вигляді наклейки.

Документи

Іноземець, який клопочеться про продовження: Шенгенської візи або національної візи зобов’язаний: подати заповнений бланк заявки про продовження Шенгенської візи або національної візи, надати дійсний проїзний документ, обґрунтувати заявку, а також долучити до неї:

1. 1 фотографію, яка є непошкодженою, кольоровою, хорошої чіткості, розміром 35 x 45 мм, зроблену протягом останніх 6 місяців перед поданням заявки, на якій виразно видно обличчя іноземця від верху голови до верхньої частини плечей, так, щоб обличчя займало 70-80 % знімка; на фотографії на однотонному світлому фоні у фронтальному положенні повинна бути зображена особа, яка дивиться прямо перед собою, з розплющеними очима, не прикритими волоссям, з природним виразом обличчя і закритим ротом; знімок також повинен відображати природній колір шкіри, виразно показувати очі іноземця, зокрема зіниці, лінія очей іноземця повинна бути паралельною до верхнього краю фотографії.

На фотографії повинна бути зображена особа без головного убору і окулярів з темним склом.

У випадку заявки на продовження національної візи, іноземець з вродженими або набутими вадами зору може долучити до заявки фотографію в окулярах з темним склом. У такому випадку до анкети також долучаються документи, які підтверджують інвалідність, а у випадку відсутності можливості їх надання, заява іноземця про інвалідність. Іноземець, який носить головний убір згідно з принципами свого віросповідання, може долучити до заявки фотографію, яка зображує його в головному уборі, якщо на ній буде повністю видно обличчя. В цьому випадку до заявки додається заява іноземця про приналежність його до цього віросповідання.

В обґрунтованих випадках до заявки можна долучити фотографію, де іноземець зображений із закритими очима, неприродним виразом обличчя або з відкритим ротом.

2. документи, що підтверджують:

· мету та умови перебування, в тому числі необхідність продовження Шенгенської візи або національної візи,

· наявність достатніх фінансових коштів на покриття витрат для утримання впродовж усього періоду запланованого перебування на території Республіки Польща, а також на зворотну поїздку в країну походження чи проживання, або на транзит до третьої країни, яка надасть дозвіл на в'їзд, або ж можливість отримання цих коштів законним чином,

· достовірність заяви про намір покинути територію Польщі до закінчення терміну дії візи,

· наявність медичного страхування в розумінні Закону від 27 серпня 2004 р. «Про медичне обслуговування, яке фінансується з публічних коштів» або дорожнього медичного страхування з мінімальною сумою страхування у розмірі 30.000 євро. Це страхування має бути дійсне впродовж терміну запланованого перебування іноземця на території Республіки Польща, покривати усі витрати, які можуть виникнути під час перебування на цій території у зв'язку з необхідністю повернення внаслідок медичних причин, необхідністю надання термінової медичної допомоги, терміновою госпіталізацією або із смертю. У цій страховці страховик зобов'язується виплатити вартість наданих медичних послуг безпосередньо суб'єктові, що надає такі послуги, на підставі виставленого цим суб'єктом рахунку - у разі продовження національної візи,

· наявність дорожнього медичного страхування з мінімальною сумою страхування у розмірі 30.000 євро, дійсного впродовж запланованого перебування та на усій території держав Шенгенської зони, яке відшкодовує усі згадані вище витрати - у разі продовження Шенгенської візи,

· інші обставини, вказані в заявці.

Якщо іноземець не надасть відбитки папілярних ліній для видачі йому карти перебування, при поданні заявки про видачу дозволу на тимчасове перебування або протягом визначеного воєводою терміну, то йому буде відмовлено у провадженні дій щодо видачі цього дозволу.

Відбитки папілярних ліній знімають при подачі заявки про видачу карти перебування у випадку:

- дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з возз'єднанням сім'ї, якщо іноземець у день подання заявки про надання цього дозволу перебуває за межами Республіки Польща,

- дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства,

- дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності,

- у випадку іноземця, який являється членом найближчої родини репатріанта.

Дані у вигляді відбитків папілярних ліній, які взяті для видачі карти перебування, зберігаються у відповідних реєстрах до часу внесення в ці реєстри підтвердження про отримання карти перебування органом, який видає карту перебування. Після видачі карти перебування ці дані видаляються.

У випадку прийняття рішення про відмову іноземцеві у видачі дозволу на тимчасове перебування, постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС, або ж у разі рішення про відмову у видачі або заміні карти перебування, дані у вигляді відбитків папілярних ліній зберігатимуться у вищезгаданих реєстрах до часу внесення інформації щодо видачі цих рішень в реєстр, коли ці рішення стануть правомочні.

Якщо термін для подання заявки дотриманий і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були вчасно усунені, то воєвода в проїзному документі іноземця ставить відбиток штампу, яким підтверджує подання заявки. Якщо термін для подання заявки дотриманий і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були вчасно усунені, то перебування іноземця вважається легальним від дати подання заявки до дати, коли щодо питання про видачу дозволу на тимчасове перебування не буде винесене остаточне рішення (напр. після 14 днів від моменту його вручення, за умови, що рішення не буде оскаржуватися).

Якщо процедура, що стосується видачі дозволу на тимчасове перебування буде припинена по заявці іноземця, то його перебування в цей період не вважатиметься легальним.

У випадку, якщо приймаюча установа подає заявку про надання дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності, іноземцеві, який перебуває за межами території Республіки Польща, вищеприведені правила, які стосуються легального перебування, в процесі процедури, за винятком призупинення процедури внаслідок заявки сторони, застосовується відповідним чином у випадку законного в’їзду іноземця на територію Республіки Польща після подання цієї заявки.

УВАГА:

Наявність штампу в проїзному документі не дає іноземцеві право подорожувати територією інших держав Шенгенської зони, але надає йому право виїхати до країни походження. Проте, для повернення в Польщу він повинен буде отримати візу, якщо в країні його походження діє візовий режим з Польщею.

ІНША ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Під час процедури щодо надання або скасування дозволу на тимчасове перебування стороною процедури є виключно іноземець, за винятком процедури щодо надання або скасування дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності.

Під час процедури щодо надання дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності стороною процедури є виключно приймаюча установа.

Під час процедури щодо скасування дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності стороною процедури є іноземець та приймаюча установа.

Іноземець, якому виданий дозвіл на тимчасове перебування, повинен впродовж 15 робочих днів повідомити воєводу, який видав цей дозвіл, про відсутність причини для видачі дозволу. Якщо дозвіл на тимчасове перебування надав Керівник Управління у справах іноземців в другій інстанції, вищеназване повідомлення скеровується воєводі, який ухвалював рішення про надання цього дозволу в першій інстанції.

Дозвіл на тимчасове перебування закінчується на підставі дії закону з моменту отримання іноземцем наступного дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування, дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС, або ж отримання іноземцем польського громадянства.

ОРГАН, ЩО РОЗГЛЯДАЄ ЗАЯВКУ

Заявка на видачу дозволу на тимчасове перебування подається відповідному воєводі, з огляду на місце перебування іноземця.

Заявка на видачу дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності подається відповідному воєводі, з огляду на місце знаходження приймаючої установи.

Якщо заявка про видачу членові сім’ї іноземця дозволу на тимчасове перебування з метою возз’єднання сім’ї була подана того ж дня або протягом 3 днів з дати подання заявки про видачу дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності, дозвіл з метою возз’єднання сім’ї видає або відмовляє у його наданні відповідний воєвода, з огляду на місце знаходження приймаючої установи.

Документи

Іноземець зобов'язаний:

· надати чинний проїзний документ. В окремих обґрунтованих випадках, якщо у іноземця немає чинного проїзного документу та відсутня можливість його отримати, він можете пред'явити інший документ, який засвідчить його особу. Подаючи заявку, іноземець повинен в обґрунтуванні якомога детальніше описати, чому у нього відсутня можливість отримати проїзний документ, а також вказати дії, які були ним здійснені для отримання даного документу. Іноземця також можуть викликати для надання документів, що підтверджують виконання ним цих дій. Документ, що засвідчує особу, який буде наданий замість проїзного документу, повинен ідентифікувати іноземця, не викликаючи сумнівів.

· подати заповнений бланк заявки, а також до неї долучити:

Ø 4 фотографії, які є непошкоджені, кольорові, хорошої чіткості, розміром 35 x 45 мм, зроблені протягом останніх 6 місяців перед поданням заявки, на яких виразно видно обличчя іноземця від верху голови до верхньої частини плечей, так, щоб обличчя займало 70-80 % знімка; на фотографіях на однотонному світлому фоні у фронтальному положенні повинна бути зображена особа, яка дивиться прямо перед собою, з розплющеними очима, не прикритими волоссям, з природним виразом обличчя і закритим ротом; знімок також повинен відображати природній колір шкіри, виразно показувати очі іноземця, зокрема зіниці, лінія очей іноземця повинна бути паралельною до верхнього краю фотографії.

На фотографіях повинна бути зображена особа без головного убору і окулярів з темним склом.

Іноземець з вродженими або набутими вадами зору може долучити до заявки фотографію в окулярах з темним склом. У такому випадку до анкети також долучаються документи, які підтверджують інвалідність, а у випадку відсутності можливості їх надання, заява іноземця про інвалідність.

Іноземець, який носить головний убір згідно з принципами свого віросповідання, може долучити до заявки фотографію, яка зображує його в головному уборі, якщо на ній буде повністю видно обличчя. В цьому випадку до заявки додається заява іноземця про приналежність його до цього віросповідання.

В обґрунтованих випадках до заявки можна долучити фотографії, де іноземець зображений із закритими очима, неприродним виразом обличчя або з відкритим ротом. 

 Увага - відсутність будь-якого з перелічених вище документів є формальним недоліком заявки, який у разі його не усунення на вимогу воєводи, що веде справу, призведе до того, що заявка буде залишена без розгляду

Ø документи, необхідні для підтвердження даних, які містяться в заявці, та обставин, які обґрунтовують прохання щодо видачі дозволу на тимчасове перебування;

Ø підтвердження оплати гербового збору;

Ø документи, які підтверджують наявність медичного страхування (напр. поліс або довідка УСС) в розумінні положень Закону від 27 серпня 2004 р. «Про медичне обслуговування, яке фінансується з публічних коштів», або підтвердження відшкодування страховиком витрат на лікування на території Республіки Польща. Вищезгадані документи слід долучити у разі клопотання про видачу: дозволу на тимчасове перебування та роботу (п. 1); дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи, яка вимагає високої кваліфікації (п. 2); дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства (п.3), дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності (п.4), дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи іноземцем, який відряджений іноземним працедавцем на територію Республіки Польща (п. 5), дозволу на тимчасове перебування для здійснення господарської діяльності (п. 6), дозволу на тимчасове перебування для навчання у ВНЗ (п. 7), дозволу на тимчасове перебування для проведення наукових досліджень (п.8), дозволу на тимчасове перебування для членів сім'ї іноземців (п. 10), дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з сезонними роботами (п.13), дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з іншими обставинами (п. 14)

Ø  документи, які підтверджують наявність джерела стабільного і регулярного доходу, (напр. податкова декларація про розмір отриманого доходу, довідки УСС і т.п.) достатнього для покриття витрат на утримання самого себе та утримання членів сім'ї, які знаходяться на його опікуванні. Розмір місячного доходу має бути більшим від розміру доходу, що дозволяє отримувати грошову допомогу за рахунок соціального забезпечення, яка визначена законом від 12 березня 2004 р. «Про соціальну допомогу (єдиний текст Дзєннік устав (Законодавчий вісник) від 2017 р. поз. 1769, з пізн.зм.), стосовно іноземця, а також кожного члена його сім'ї, які знаходяться на його утриманні. (Він повинен перевищувати 514 зл. для осіб в сім'ї, або 634 зл. для осіб, які самостійно ведуть господарство). Вищезгадані документи слід долучити у разі клопотання про видачу: дозволу на тимчасове перебування та роботу (п. 1); дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи іноземцем, який відряджений іноземним працедавцем на територію Республіки Польща (п. 5), дозволу на тимчасове перебування для здійснення господарської діяльності (п. 6), дозволу на тимчасове перебування для членів сім'ї іноземців (п. 10), дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з сезонними роботами (п.13), дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з іншими обставинами, зокрема такими як, професійне навчання (п. 14)

Ø документи, які підтверджують наявність достатніх фінансових коштів для покриття витрат на утримання, а також на зворотну подорож в країну походження або проживання, або ж на транзит до третьої країни, яка надасть дозвіл на в'їзд. (напр., дорожні чеки, довідка про розмір ліміту кредитних карток, інформація про надану стипендію та ін.). Вищезгадані документи необхідно долучити у разі клопотання про видачу: дозволу на тимчасове перебування для навчання у ВНЗ (п. 7), дозволу на тимчасове перебування для проведення наукових досліджень (п. 8), дозволу на тимчасове перебування у зв’язку з іншими обставинами, зокрема для проходження або продовження навчання (п. 14). Розмір місячного доходу, наявних у іноземця для покриття витрат на утримання, має бути більшим від розміру доходу, що дозволяє отримувати грошову допомогу за рахунок соціального забезпечення, яка визначена законом від 12 березня 2004 р. «Про соціальну допомогу, стосовно іноземця, а також кожного члена його сім'ї, які знаходяться на його утриманні. (Він повинен перевищувати 514 зл. для осіб в сім'ї, або 634 зл. для осіб, які самостійно ведуть господарство). Мінімальний розмір коштів коштів для покриття витрат на зворотну подорож в країну походження або проживання, або ж на транзит до третьої країни, яка надасть дозвіл на в'їзд , а також документи, які можуть підтвердити їх отримання, визначені в трьох окремих виконавчих розпорядженнях до Закону про іноземців.

Ø  документи, які підтверджують забезпечення житлом на території Республіки Польща, (напр. довідка про реєстрацію або договір найму квартири) необхідно долучити у разі клопотання про видачу: дозволу на тимчасове перебування та роботу (п. 1); дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства (п.3), дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності (п.4), дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи іноземцем, який відряджений іноземним працедавцем на територію Республіки Польща (п. 5), дозволу на тимчасове перебування для здійснення господарської діяльності (п. 6), дозволу на тимчасове перебування для членів сім'ї іноземців (п. 10), дозволу на тимчасове перебування з огляду на інші обставини (п. 14).

ВИНЯТОК

У випадку дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності заявку подає приймаюча установа і саме вона зобов’язана надати необхідні документи. Крім цього приймаюча установа подає копію дійсного проїзного документу іноземця.

Вимоги, що стосуються надання документів, які підтверджують наявність: джерела стабільного і регулярного доходу, медичного страхування, а також забезпечення житлом, не стосуються, зокрема: шлюбних партнерів польських громадян та жертв торгівлі людьми.

БЛАНК ЗАЯВКИ

У випадку, якщо іноземець клопочеться про видачу дозволу на тимчасове перебування та роботу, дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи, яка вимагає високої кваліфікації, або дозволу на тимчасове перебування для здійснення господарської діяльності, якщо метою перебування іноземця є виконання робіт шляхом виконання функцій в правлінні товариства з обмеженою відповідальністю або акціонерного товариства, яку він заснував, або власником акцій та паїв якої він є, або придбав, або веде справи командитного товариства або акціонерного командитного товариства через генерального партнера, або виконує обов’язки як представник, до бланку заявки про видачу дозволу на тимчасове перебування слід долучити додаток №1, заповнений суб’єктом, що доручає виконання робіт іноземцеві (роботодавцем).

Додатково, у випадку, якщо іноземець клопочеться про видачу дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи, яка вимагає високої кваліфікації, іноземець зобов’язаний до бланку заявки долучити додаток № 2.

У випадку, якщо іноземець клопочеться про видачу дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства та дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності, заявку на видачу вищевказаних дозволів подається на спеціально призначеному для цього бланку заявки.

УВАГА: У разі наміру виконувати роботу у іншого суб'єкта, що доручає виконання роботи (роботодавця), іноземець повинен звернутися з клопотанням про видачу нового дозволу на тимчасове перебування та роботу. (Увага: видача нового дозволу також поновлює обов'язок сплатити гербовий збір).

Іноземець може виконувати роботу у додаткового суб'єкта, що доручає виконання робіт, на підставі окремого дозволу на роботу - дозвіл на роботу для іноземця в цьому випадку отримує суб'єкт, що доручає роботу.

Іноземець, який перебуває в Польщі на підставі дозволу на тимчасове перебування та роботу, зобов'язаний повідомити у письмовому вигляді впродовж 15 робочих днів воєводу, який видав дозвіл на роботу, про втрату роботи у будь-якого з перелічених в дозволі суб'єктів, що доручають виконання робіт (роботодавців). Якщо дозвіл на тимчасове перебування надав Керівник Управління у справах іноземців в другій інстанції, вищеназване повідомлення скеровується воєводі, який ухвалював рішення про надання цього дозволу в першій інстанції.

Дозвіл на тимчасове перебування та роботу не підлягає скасуванню у зв’язку з втратою роботи через суб'єкта, що доручає виконання роботи, який вказаний в дозволі, впродовж 30 днів від дня втрати роботи:

1) якщо іноземець підтвердить, що виконав обов’язок про повідомлення, про яке йдеться вище, або

2) якщо повідомлення, про яке йдеться вище, не було доставлене воєводі з причин, незалежних від іноземця.

У разі втрати роботи в усіх суб'єктів, що доручають виконання роботи, які перелічені в дозволі, це положення має застосування не більше одного разу в період строку дії дозволу.

УВАГА: Окрім випадків, про які йдеться в п. 4.11, воєвода скасовує дозвіл на тимчасове перебування та роботу, якщо:

1) змінилася посада, визначена в дозволі, або зменшився розмір винагороди, а дозвіл не був замінений, або

2) суб'єкт, що доручає виконання роботи іноземцеві не здійснює господарської, сільськогосподарської або статутної діяльності, зокрема призупинив діяльність або був вилучений з відповідного реєстру, або його діяльність перебуває в періоді ліквідації.

Якщо виконання роботи на території Республіки Польща полягає у виконанні іноземцем функції в паїв або акцій, та не виконує функцію представника, то дозвіл на тимчасове перебування та роботу видається, якщо суб'єкт, яким іноземець управляє або управлятиме, виконує вимоги, що стосуються корисності господарської діяльності (дивися п. 4.6 Ad 4). В цьому випадку відсутні вимоги надання вищезгаданої інформації старости, а також умов порівнюваності винагороди.

Отримання дозволу на тимчасове перебування та роботу не звільняє від дотримання вимог, які визначені окремими положеннями і які стосуються виконання регульованих спеціальностей або діяльності.

 

Орган, який здійснює процедуру, пов'язану з видачею іноземцеві дозволу на тимчасове перебування для жертв торгівлі людьми, забезпечує іноземцеві, який не володіє на достатньому рівні польською мовою, можливість користуватися послугами перекладача.

Дозвіл на тимчасове перебування для жертв торгівлі людьми скасовується, якщо:

1) закінчилася мета перебування, яка була причиною видачі дозволу, або якщо іноземець перестав відповідати вимогам, які були підставою для видачі йому дозволу на тимчасове перебування з огляду на заявлену мети перебування, зокрема, якщо іноземець припинив співпрацю з органом, який займається справами пов’язаними з боротьбою з торгівлею людьми, або ж якщо це провадження є завершеним, або

2) цього вимагають обороноздатність та безпека країни, або охорона безпеки і громадського правопорядку, або зобов’язання, що виникають з положень ратифікованих міжнародних договорів, які діють в Республіці Польща, або

3) під час процедури, пов'язаної з видачею іноземцеві дозволу на тимчасове перебування:

a) подав заявку, в якій містяться фальсифіковані персональні дані або фальсифікована інформація, або долучила до нього документи, які містять таку інформацію, або

b) подав недостовірну інформацію, або приховав правду, або підробив чи переробив документ з метою використання його як оригінального або використовував такий документ як оригінальний.

ОРГАН, ЩО ВИДАЄ РІШЕННЯ

Рішення про видачу дозволу на постійне перебування видає відповідний воєвода, з огляду на місце перебування іноземця. Заявка на видачу дозволу на постійне перебування подається на бланку.

ДОКУМЕНТИ

Іноземець зобов'язаний:

§ надати чинний проїзний документ. В окремих обґрунтованих випадках, якщо у іноземця немає чинного проїзного документу та відсутня можливість його отримати, він можете пред'явити інший документ, який засвідчить його особу.

· подати заповнений бланк заявки, а також до неї долучити:

Ø 4 фотографії, які є непошкоджені, кольорові, хорошої чіткості, розміром 35 x 45 мм, зроблені протягом останніх 6 місяців перед поданням заявки, на яких виразно видно обличчя іноземця від верху голови до верхньої частини плечей, так, щоб обличчя займало 70-80 % знімка; на фотографіях на однотонному світлому фоні у фронтальному положенні повинна бути зображена особа, яка дивиться прямо перед собою, з розплющеними очима, не прикритими волоссям, з природним виразом обличчя і закритим ротом; знімок також повинен відображати природній колір шкіри, виразно показувати очі іноземця, зокрема зіниці, лінія очей іноземця повинна бути паралельною до верхнього краю фотографії.

На фотографіях повинна бути зображена особа без головного убору і окулярів з темним склом.

Іноземець з вродженими або набутими вадами зору може долучити до заявки фотографію в окулярах з темним склом. У такому випадку до анкети також долучаються документи, які підтверджують інвалідність, а у випадку відсутності можливості їх надання, заява іноземця про інвалідність.

Іноземець, який носить головний убір згідно з принципами свого віросповідання, може долучити до заявки фотографію, яка зображує його в головному уборі, якщо на ній буде повністю видно обличчя. В цьому випадку до заявки додається заява іноземця про приналежність його до цього віросповідання.

В обґрунтованих випадках до заявки можна долучити фотографії, де іноземець зображений із закритими очима, неприродним виразом обличчя або з відкритим ротом. 

 Увага - відсутність будь-якого з перелічених вище документів є формальним недоліком заявки, який у разі його не усунення на вимогу воєводи, що веде справу, призведе до того, що заявка буде залишена без розгляду

Ø документи, необхідні для підтвердження даних, які містяться в заявці, та обставин, які обґрунтовують прохання щодо видачі дозволу на постійне перебування;

Ø підтвердження оплати гербового збору;

Якщо іноземець не надасть відбитки папілярних ліній для видачі йому карти перебування під час подання заявки на видачу дозволу на постійне перебування або протягом терміну, визначеного воєводою, то йому буде відмовлено у провадженні дій щодо видачі цього дозволу.

Дані у вигляді відбитків папілярних ліній, які взяті для видачі карти перебування, зберігаються у відповідних реєстрах до часу внесення в ці реєстри підтвердження про отримання карти перебування органом, який видає карту перебування.

У випадку прийняття рішення про відмову іноземцеві у видачі дозволу на постійне перебування або ж у разі рішення про відмову у видачі або заміні карти перебування, дані у вигляді відбитків папілярних ліній зберігатимуться у вищезгаданих реєстрах до часу внесення інформації щодо видачі цих рішень в реєстр, коли ці рішення стануть правомочні.

Якщо іноземець подав заявку впродовж терміну, визначеного для цього положеннями чинного законодавства щодо перебування на території Республіки Польща, і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були вчасно усунені, то воєвода в проїзному документі іноземця ставить відбиток штампу, яким підтверджує подання заявки на видачу дозволу на постійне перебування. Якщо термін для подання заявки дотриманий і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були вчасно усунені, то перебування іноземця вважається легальним від дати подання заявки до дати, коли буде винесене остаточне рішення щодо цього питання.

Якщо процедура, що стосується видачі дозволу на тимчасове перебування буде припинена по заявці іноземця, то його перебування в цей період не вважатиметься легальним.

Інша важлива інформація

Під час процедури щодо надання або скасування дозволу на постійне перебування стороною процедури є виключно іноземець

Процедура щодо надання іноземцеві дозволу на постійне перебування повинна закінчитися не пізніше, ніж через 3 місяці з дати її початку, а апеляційна процедура – протягом 2 місяців з дати отримання апеляції.

ОРГАН, ЩО ВИДАЄ РІШЕННЯ

Рішення про видачу дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС видає відповідний воєвода, з огляду на місце перебування іноземця. Заявка на видачу дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС подається на бланку.

ДОКУМЕНТИ

Іноземець зобов'язаний:

· надати чинний проїзний документ. В обґрунтованих випадках, якщо у іноземця немає чинного проїзного документу та відсутня можливість його отримати, він може надати інший документ, який посвідчує його особу.

· подати заповнений бланк заявки, а також до неї долучити:

Ø 4 фотографії, які є непошкоджені, кольорові, хорошої чіткості, розміром 35 x 45 мм, зроблені протягом останніх 6 місяців перед поданням заявки, на яких виразно видно обличчя іноземця від верху голови до верхньої частини плечей, так, щоб обличчя займало 70-80 % знімка; на фотографіях на однотонному світлому фоні у фронтальному положенні повинна бути зображена особа, яка дивиться прямо перед собою, з розплющеними очима, не прикритими волоссям, з природним виразом обличчя і закритим ротом; знімок також повинен відображати природній колір шкіри, виразно показувати очі іноземця, зокрема зіниці, лінія очей іноземця повинна бути паралельною до верхнього краю фотографії.

На фотографіях повинна бути зображена особа без головного убору і окулярів з темним склом.

Іноземець з вродженими або набутими вадами зору може долучити до заявки фотографію в окулярах з темним склом. У такому випадку до анкети також долучаються документи, які підтверджують інвалідність, а у випадку відсутності можливості їх надання, заява іноземця про інвалідність.

 

Іноземець, який носить головний убір згідно з принципами свого віросповідання, може долучити до заявки фотографію, яка зображує його в головному уборі, якщо на ній буде повністю видно обличчя. В цьому випадку до заявки додається заява іноземця про приналежність його до цього віросповідання.

В обґрунтованих випадках до заявки можна долучити фотографії, де іноземець зображений із закритими очима, неприродним виразом обличчя або з відкритим ротом.  

Ø правову підставу для зайняття житла, в якому перебуває або має намір перебувати іноземець. Правовою підставою для зайняття житла, в якому перебуває або має намір перебувати іноземець, не вважається договір найму приміщення, окрім випадку коли приміщення здає родич по низхідній або висхідній лінії, подружній партнер, батьки подружнього партнера, брати або сестри іноземця.

Увага: відсутність будь-якого з перелічених документів є формальним недоліком заявки, який у разі не усунення на вимогу воєводи, який веде процедуру, призведе до того, що заявка буде залишена без розгляду

Ø документи, необхідні для підтвердження даних, що містяться в заявці, та обставин, які обґрунтовують клопотання видати дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС;

Ø документи, які підтверджують наявність медичного страхування в розумінні положень Закону від 27 серпня 2004 р. «Про медичне обслуговування, яке фінансується з публічних коштів», або підтвердження відшкодування страховиком витрат на лікування на території Республіки Польща,

Ø документи, які підтверджують наявність джерела стабільного і регулярного доходу, достатнього для покриття витрат на утримання самого себе та утримання членів сім'ї, які знаходяться на його утриманні. Розмір місячного доходу має бути більшим від розміру доходу, що дозволяє отримувати грошову допомогу за рахунок соціального забезпечення, яка визначена Законом від 12 березня 2004 р. «Про соціальну допомогу (єдиний текст «Дзєннік устав» («Законодавчий вісник») від 2017 р. поз. 1769, з пізн.зм.), стосовно іноземця, а також кожного члена його сім'ї, які знаходяться на його утриманні. (Він повинен перевищувати 514 зл. для осіб в сім'ї, або 634 зл. для осіб, які самостійно ведуть господарство).

Ø документи, що підтверджують знання польської мови,

Ø підтвердження оплати гербового збору

 

Якщо іноземець не надасть відбитки папілярних ліній для видачі йому карти перебування під час подання заявки на видачу дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС або протягом терміну, визначеного воєводою, то йому буде відмовлено у провадженні процедури щодо видачі цього дозволу.

Дані у вигляді відбитків папілярних ліній, які взяті для видачі карти перебування зберігаються у відповідних реєстрах до часу внесення в ці реєстри підтвердження про отримання посвідки на проживання органом, який видає посвідку на проживання.

У випадку видання рішення про відмову іноземцеві у видачі дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС або рішення про відмову у видачі чи заміні карти перебування, дані у вигляді папілярних ліній зберігатимуться у вищезгаданих реєстрах до моменту внесення інформації щодо видачі цих рішень в реєстр, коли ці рішення стануть правомочні.

Якщо іноземець подав заявку впродовж часу, який визначений для цього чиним законодавством щодо перебування на території Республіки Польща, і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були вчасно усунені, то воєвода в проїзному документі іноземця ставить відбиток штампу, яким підтверджує подання заявки на видачу дозволу на перебування довгостроковий резидента ЄС. Якщо термін для подання заявки дотриманий і заявка не містить формальних недоліків, або формальні недоліки були вчасно усунені, то перебування іноземця вважається легальним від дати подання заявки до дати, коли з питання про видачу дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС буде винесено остаточне рішення.

Якщо процедура, що стосуються видачі дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС, буде припинена на підставі заявки іноземця, то його перебування в цей період вважатиметься нелегальним.

Інша важлива інформація

Під час процедури щодо надання або скасування дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС стороною процедури є виключно іноземець.

Процедура щодо надання іноземцеві дозволу на постійне перебування повинна закінчитися не пізніше, ніж через 3 місяці з дати її початку, а апеляційна процедура – протягом 2 місяців з дати отримання апеляції.

A. 12 місяців або

b. 24 місяці, якщо у нього був дозвіл на тимчасове перебування для виконання роботи, що вимагає високої кваліфікації, або є членом сім'ї іноземця, який мав такий дозвіл;

5. він отримав на території іншої держави-члена Європейського Союзу дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС;

6. він був позбавлений статусу біженця або додаткового захисту, якщо дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС був наданий у зв'язку з перебуванням на цій території на підставі статусу біженця або додаткового захисту.

У процедурі щодо скасування іноземцеві дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС, з огляду на загрозу для обороноздатності чи безпеки країни, або для безпеки та громадського правопорядку, береться до уваги:

1) термін перебування іноземця на території Республіки Польща;

2) вік іноземця;

3) зв'язки іноземця з Республікою Польщею або відсутність зв'язків з країною походження;

4) наслідки скасування дозволу для іноземця та членів його сім'ї.

Основна інформація

Іноземцеві, який отримав:

• дозвіл на тимчасове перебування

• дозвіл на постійне перебування

• дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС

- видається карта перебування.

Карта перебування, впродовж терміну її дії, посвідчує особу іноземця під час його перебування на території Республіки Польща, а також надає право разом з проїзним документом багаторазово перетинати кордони Польщі без необхідності отримання візи.

У разі відсутності реєстрації на тимчасове перебування більше 2-ох місяців, дані про адресу не будуть внесені в карту перебування.

Воєвода бере відбитки папілярних ліній іноземця, який подає заявку на

1) видачу першої або чергової карти перебування,

2) заміну карти перебування.

У випадку, якщо через причини, що залежать від воєводи від іноземця неможливо взяти відбитки папілярних ліній у день, коли він був особисто присутнім, воєвода визначає термін для їх надання, не менший за 7 днів.

Якщо під час подання заявки, видачі або заміні карти перебування, або протягом додаткового визначеного воєводою терміну іноземець не надасть відбитки папілярних ліній з метою видачі або заміни карти перебування, то йому буде відмовлено у провадженні дій щодо видачі карти перебування або її заміни.

Видача карти перебування

Карту перебування видає воєвода, який видав іноземцеві дозвіл на тимчасове перебування, дозвіл на постійне перебування або дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС.

Карта перебування видається, згідно із законом, у разі видачі дозволу на тимчасове перебування, за винятком:

1) дозволу на тимчасове перебування для возз'єднання з сім'єю у випадку, якщо іноземець на дату подання заявки на видачу йому дозволу перебував за межами Республіки Польща (див. п. 4.6.10 п. I)., або

2) дозволу на тимчасове перебування для виконання роботи в межах перенесення підприємства або дозволу на тимчасове перебування з метою довгострокової мобільності (див. п. 4.6.3 або п. 4.6.4).

Після видачі вищеназваного дозволу карта перебування видається по заявці іноземця, якому виданий цей дозвіл.

Першу карту перебування у разі видачі дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС, видається установою. Виняток становить карта перебування, видана на підставі заявки іноземця, що є членом найближчої родини репатріанта, якому дозвіл на постійне перебування надав Керівник Управління у справах іноземців. Чергові карти перебування у випадку видачі дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС видаються по заявці іноземця.

Заявку на видачу чергової карти перебування, виданої у зв'язку з видачею дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС, необхідно подати щонайменше за 30 днів до дати закінчення терміну дії карти перебування. Карту перебування видає відповідний воєвода, з огляду на місце перебування іноземця.

Заміна карти перебування

Заявку про заміну карти перебування, необхідно подати впродовж 14 днів після виникнення передумов для її заміни.

Іноземець зобов'язаний замінити карту перебування у випадку:

1) зміни даних, внесених в попередню карту перебування;

2) зміни вигляду обличчя власника карти перебування відносно вигляду обличчя, розміщеного в цій карті, у мірі, яка спричинятиме складність або неможливість ідентифікувати її власника;

3) її втрати;

4) її пошкодження;

5) взяття Республікою Польща відповідальності щодо міжнародного захисту власника карти перебування, виданої у зв'язку з наданням дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС з приміткою: «міжнародний захист надається…».

6) взяття іншою державою-членом Європейського Союзу відповідальності щодо міжнародного захисту власника карти перебування, виданої у зв'язку з наданням дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС.

НЕДОТРИМАННЯ ТЕРМІНУ

У випадку недотримання терміну при поданні апеляції з приводу винесеного рішення або скаргу щодо відмови у початку процедури, іноземець, впродовж 7 днів від дати закінчення причини недотримання терміну, може звернутися з проханням про відновлення терміну. Іноземець повинен підтвердити, що недотримання терміну сталося не з його вини. Одночасно з поданням прохання необхідно подати апеляцію або скаргу.

Скарга

На рішення Керівника Управління у справах іноземців сторона має право подати скаргу до Воєводського адміністративного суду у Варшаві впродовж 30 днів від дня видачі рішення. Сторона подає скаргу за посередництвом Керівника Управління у справах іноземців. Цей термін також вважається дотриманим, якщо до його закінчення сторона подала скаргу безпосередньо до Воєводського адміністративного суду у Варшаві.

Заява

Роз’яснення отримано мною .......................................................................мовою

У випадку клопотання про продовження терміну дії виданої візи або терміну перебування на підставі цієї візи, видаються розділи: I, II, III, VIII

У випадку клопотання про видачу дозволу на тимчасове перебування, видаються розділи: I, II, IV, VII, VIII

У випадку клопотання про видачу дозволу на постійне перебування, видаються розділи: I, II, V, VII, VIII

У випадку клопотання про видачу дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу, видаються розділи: I, II, VI, VII, VIII

............................................................ ..........................................................................................

(місце, дата) підпис заявника

 або законного представника

 

 ...................................................................

можливий підпис перекладача

 

РОЗДІЛ I – ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ

При заповненні заявки на видачу дозволу, який легалізує перебування, пам'ятайте про те, щоб:

· заповнити її розбірливо польською мовою;

· заповнити усі необхідні поля заявки, відповідно до фактичного стану;

· заповнити заявку великими літерами, які повинні бути вписані у відповідні клітинки;

· якщо раніше Ви вказували інші персональні дані - повідомити про це в обґрунтуванні;

· вказати місце фактичного проживання, де буде отримуватися кореспонденція;

· в частині, що стосується покарань, вказати інформацію про видані стосовно Вас вироки, a у разі сумнівів щодо виданих вироків слід вказати, що розслідування триває (УВАГА: сплата штрафу не свідчить, про те що не було порушено карної справи і не було видано вироку в справі);

· в частині, що стосується триваючих кримінальних дій, або процедур у справах про порушення, вказати інформацію про усі триваючі дії (напр. у справі неприйнятих карних штрафів);

· до заявки долучити доказ про сплату гербового збору;

· до заявки долучити фотографії необхідного формату;

· під нею скласти власноручний підпис, а також вписати ім'я та прізвище, використовуючи латинський алфавіт;

Увага: у разі клопотання про видачу дозволу на тимчасове перебування для возз'єднання з сім'єю іноземцеві, який перебуває за межами Республіки Польща (стаття 159 абз. 1 Закону про іноземців), заявку повинен підписати іноземець, що проживає в Польщі, а не член його сім'ї, якому має бути наданий дозвіл;

· пред'явити чинний проїзний документ. У окремих обґрунтованих випадках, якщо відсутній чинний проїзний документ і відсутня можливість його отримання, можна надати інший документ, що посвідчує особу;

УВАГА: складаючи заявку, в обґрунтуванні потрібно якнайдетальніше описати, чому відсутня можливість отримання проїзного документу і вказати дії, які були виконані для його отримання. Вас також можуть викликати для надання документів, що підтверджують виконання цих дій.

· долучити наявні документи, які підтверджують інформацію, що міститься в заявці, а також можуть посприяти у швидкому розгляді справи;

· у разі виникнення сумнівів - попросити про допомогу працівника воєводського управління або звернутися до неурядових організацій, які надають допомогу іноземцям. Інформацію про діяльність цих організацій можна знайти на інформаційних таблицях або у брошурах, які доступні у воєводському управлінні.

РОЗДІЛ II – ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ

ПРАВОВА ПІДСТАВА

· Закон від 12 грудня 2013 р. «Про іноземців» (єдиний текст Дзєннік устав (Законодавчий вісник) від 2017 р., поз. 2206 з пізн. зм.).

· Закон від 14 червня 1960 р. - Адміністративно-процесуальний кодекс (єдиний текст Дзєннік устав (Законодавчий вісник) від 2017 р., поз. 1257).

· Регламент Європейського парламенту і Ради (ЄС) № 810/2009 від 13 липня 2009 р. що встановлює Візовий кодекс ЄС (Законодавчий вісник ЄС L 243 від 15.09.2008, с. 1 з пізн. зм.).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 237; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.21 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь