Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Адміністративна структура БМР має три органи: загальні збори акціонерів, рада директорів і правління.



Загальні збори скликаються щороку, як правило, у другий понеділок червня з представників центральних банків-акціонерів, голоси яких розподіляються пропорційно до кількості їх акцій.

До складу Ради директорів входять шість керівників центральних банків. Крім того, кожний із них призначає ще одного члена, який представляє його країну. Положення Статуту передбачає вибір у Раду ще не більше дев’яти керівників інших центральних банків-членів. Із членів Ради директорів обирається голова і призначається президент банку (з 1948р. ці дві посади обіймає одна особа) на три роки.

Рада директорів призначає головного менеджера та інших членів правління, яке здійснює оперативну діяльність з керівництва банком.

БМР  регулярно організовує у себе зустрічі (Базельські зустрічі) представників центральних банків країн-членів та інших центральних банків, співпрацює з Групою десяти. Головна мета цих зустрічей ─ досягнення високого ступеня взаєморозуміння з питань грошово-кредитного й економічного характеру, функціонування світової валютної системи тощо.

Як банк центральних банків БМР виконує функцію координатора діяльності цих банків. Але не тільки центральні банки-акціонери, а й інші центральні банки (близько 120), а також різноманітні міжнародні фінансові установи використовують БМР як банк. Крім здійснення взаємних міжнародних розрахунків, він також надає фінансові послуги щодо управління зовнішніми резервами центральних банків.

Крім того, БМР приймає від центральних банків короткострокові вклади (до трьох місяців) в іноземній валюті або золоті. Із цими коштами БМР виконує такі операції:

- операції з валютою і цінними паперами (в основному короткострокові державні цінні папери);

- депозитно-позичкові операції (надає центральним банкам забезпечені золотом або депозитами кредити, іноді надає незабезпечені (резервні) кредити на надто короткі строки);

- приймання урядових вкладів за особливими угодами (БМР не дозволено надавати кредити урядам або відкривати їм поточні рахунки);

- інвестиційні послуги управління портфелем цінних паперів;

- операції з купівлі-продажу і зберігання золота;

- інші послуги на світових ринках як агента або кореспондента центральних банків (проміжне фінансування).

БМР створює можливості для роботи різноманітних комітетів (як постійних, так і спеціальних), що вивчають і обговорюють конкретні питання: проблеми міжнародної заборгованості; упровадження фінансових інновацій, удосконалення фінансових інструментів, структури фінансових ринків, банківського нагляду, забезпечення ефективності і стабільності систем внутрішніх і міжнародних платежів і розрахунків тощо.

Під егідою БМР і за його підтримки працюють три комітети з розроблення та погодження нормативних банківських стандартів:

1) Базельський комітет з банківського нагляду ─ розробляє мінімальні принципи ефективного банківського нагляду;

2) Базельський комітет із систем платежів і розрахунків ─ здійснює нагляд за міжнародними розрахунками і розробляє нові механізми міжнародних розрахунків. Найбільш значущими є його рекомендації щодо розрахунків за фінансовими деривативами, урахування системних ризиків тощо;

3) Постійний комітет з євровалют ─ вивчає і надає рекомендації щодо удосконалення банківського регулювання ринку євровалют.

За роки свого існування БМР перетворився на провідний інформаційно-дослідницький центр з монетарних і фінансових проблем. Він збирає і публікує інформацію про стан на міжнародному ринку банківських і фінансових послуг. Дослідження банку мають прикладний характер. БМР готує міжбанківську базу даних, доступ до якої мають центральні банки. Вона містить інформацію про діяльність центральних банків на зовнішніх валютних ринках та про стан цих ринків.
БМР своєю діяльністю сприяє виконанню міжнародних фінансових угод, надаючи з цією метою посередницькі і довірчі послуги, а також може виконувати інші функції, наприклад, агента з гарантування повернення боргу.


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Про Національний банк України: Закон України. // http://www.kmu.gov.ua

2. Про банки і банківську діяльність: Закон України. // http://www.kmu.gov.ua

3. Аровин Е. Как взять кредит и не пожалеть об этом. ─ Харьков: Центр «Консульт», 2008. ─ 208 с.

4. Васюренко О. В. Банківські операції: навч. посіб. ─ 3-тє вид., стер. ─ К.: Т-во «Знання», КОО, 2002. ─ 255 с.

5. Гальчинський А. С. Теорія грошей: навч.-метод. посіб. ─    4-те вид., зміне­не і доповн. ─ К.: Видавництво Соломії Павличко «ОСНОВИ», 2001. ─ 412с.

6. Гриценко Олена. Гроші та грошово-кредитна політика: навчальний посібник. ─ К.: Основи, 1997. ─ 180 с.

7. Гроші / Упоряд., авт. вступ. ст. А.А.Чухно. ─ К.:Україна, 1997. ─ 510 с., іл. ─ Рос.

8. Гроші та кредит: підручник. ─ 4-те вид., перероб. і доп. /М. І. Савлук, А.М. Мороз, І.М. Лазепко та ін.; за заг. ред. М.І.Савлука. ─ К.: КНЕУ, 2006.─744 с.

9. Долан Э. Дж., Кэмпбэлл К. Д., Кэмпбэлл Р. Дж. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика. ─ М., 1996. ─   448 с.

10. Деньги, кредит, банки: учебник для студ. вузов, обуч. по экон. спец. / Под ред. О. И. Лаврушина.─ 2-е изд., перераб. и дополн. ─ М.: Финан­сы и статистика, 2000. ─ 464 с.

11. Деньги. Кредит. Банки: учебник для вузов / Е.Ф. Жуков, Л.М. Максимова, А.В. Печникова и др.; под ред. проф.           Е.Ф. Жукова. ─ М.: ЮНИТИ, 2001. ─ 622 с.

12. Кейнс Дж. М. Трактат про грошову реформу. Загальна теорія зайнятості, процента та грошей. ─ К., 1999.

13. Фридмен М. Количественная теория денег. ─ М., 1996.

14. Туган-Барановський М.І. Паперові гроші та метал. ─ К., 2004.

15. Гроші і кредит: Підручник. Затверджено МОН / Колодізєв О.М., Колесніченко В.Ф. - К., 2010. - 615 с.

16. Основные показатели денежно-кредитного рынка Украины//Финансы для всех.-2012.-№ 3.-С.3.

17. Цінні папери: Підручник. Затверджено МОН / За ред. В.Д. Базилевича. - К., 2011. - 1094 с.

18. Фінансово-монетарні важелі економічного розвитку: у 3 т. Т. 2: Механізми грошового та фондового ринків і їх вплив на розвиток економіки України / За ред. А. І. Даниленко. -К.: Фенікс, 2008. - 440 с.

19. Кузьмін В. В.Історія грошей[текст]: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл./ В. В. Кузьмін, О.П. Зикова; Херсон. економіко -правовий ін-т.-К.: Центр навчальної літератури , 2006.-176с.-Бібліогр.: с. 173-175.-ISBN 966-364-291-2.

20. Махаєва О. Ринок електронних грошей у Сполучених Штатах Америки та його регулювання//Вiсник Нацiонального банку України.- 2007.-№ 1.-С.56-60.

21. Михайловська, І. М. Гроші та кредит : практикум : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. . - Л.:Новий Світ-2000, 2008 . - 312 с.

22. Міщенко В. Електронні гроші: поняття, стан українського ринку та перспективи розвитку / В. Міщенко, О. Махаєва//Банківська справа. -2007.-№ 3.-С.3-19.

23. Основи банківської справи[Текст]: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл./ В. В. Іващенко [та ін.].-К.: Кондор, 2008.-150 с.-Бібліогр.: с. 147.-ISBN 978-966-351-192-4.

24. Пиріг Світлана Олександрівна.Платіжні системи[Текст]: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл./ С. О. Пиріг; Луцький державний технічний університет.-К.: Центр учбової літератури, 2008.-240с.-Бібліогр. в кінці посіб..- Термінолог. слов.: с. 224-236.-ISBN 978-966-364-590-2.

25. Прядко, В. В. Історія грошей і кредиту : підруч. для студ. вищ. навч. закл. . - К.:Кондор, 2009 . - 507 с.

26. Рябинина, Л. Н. Деньги и кредит : учеб. пособ. для студ. высш. учеб. завед. . - К.:"Центр учебной литературы", 2008 . - 602 с.

27. Семко Т. В.Гроші та кредит у схемах і таблицях[Текст]: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл./ Т. В. Семко, М.В. Руденко; Кременчуц. держ. політех. ун-т.-К.: Центр навч. л-ри, 2006.-158с.-Бібліогр.:с.156.-ISBN 966-364-214-9.        


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 219; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь