Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поняття інвестицій, їх види та класифікація.



Інвестиції - тимчасове відмовлення економічного суб'єкта від споживання на-явних у його розпорядженні ресурсів (капіталу) і використання цих реcресciв для збі-льшення в майбутньому свого добробуту. Сам же процес вкладення ypciв нази-вається інвестуванням.

під фінансовими інвестиціями слід розуміти активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку (відсотків, дивідендів тощо), зростання вартості капіталу або інших вигод для інвестора. Вони необхідні для придбання цін-них папе й ів, які випускають підприємства або держава. Під реальними інвестиціями слід розуміти вкладення капіталу у виробництво для оновлення існуючих і створення нових виробничих потужностей. Такі інвестиції в практиці вітчизняного товаровиробництва називають капіталовкладеннями.

Більш детально зупинимося на реальних (виробничих) інвестиціях, оскільки саме вони розкривають інвестиційні потреби підприємства. До них слід віднести:

- безпосередні інвестиції;- супутні інвестиції;- інвестиції в науково-дослідні роботи. Безпосередні ін вестиції - інвестиції в основні виробничі засоби (матеріальні і

нематеріальні активи) та обігові засоби.

Інвестиції в основний капітал передбачають:

- придбання (виготовлення) нового обладнання та устаткування, в тому числі витрати на його доставку, монтаж і налагодження;- модернізацію існуючого обладнання;- будівництво й реконструкцію будівель і споруд;- технічне переозброєння щодо придбання нових технологічних пристроїв, які забезпечують роботу обладнання;- нове технологічне оснащення діючого обладнання.

Інвестиції в оборотні засоби передбачають забезпечення:- нових і додаткових запасів основних і допоміжних матеріалів;- нових і додаткових запасів готової продукції;- збільшення рахунків дебіторів (боржників).

Інвестиції в нематеріальні активи передбачають придбання нової технології (па­тенту чи ліцензії) чи торговельної марки (бренду).

Супутні інвестиції - вкладення капіталу в об'єкти, територіально і функціона-льно пов'язані з цільовим виробничим об'єктом (мережі електропередач, каналізації, вкладення в охорону навколишнього середовища, соціальну інфраструктуру тощо).

Інвестиції в науково-дослідні роботи забезпечують і супроводжують інвес-тиційний проект, тобто це матеріальні кошти, необхідні для проведення передпроект-них досліджень, а також оборотні засоби для забезпечення поточної діяльності нау-ково-дослідної організації, яка працює за замовленням підприємства.

Прямими іноземними інвестиціями називають закордонні вкладення капіталу, що за величиною становлять не менше 10% вартості певного інвестиційного проекту.

Портфельні інвестиції - закордонні інвестиції, менші 10% вартості здійсню-ваного за їх допомогою капітального проекту.

 

Інвестиційний проект: характеристика, учасники, класифікація.

Інвест проект – программа заходів пов’язаних з здійсненням капіталовкладень з метою їх наступного відшкодування і одержання прибутку.

Учасники:

Ініціатор – автор

Замовник – зацікавлена особа здійснені проекту

Інвестор – той хто вкладає грощі з метою їх відшкодування і прибутку

Керуючий проектом- прораб

Виконавці – особа за наймом виконує певні роботи

 

Проект за масштабом

 – маленький 10 млн дол.

- середній да 50

- Великий до 100

- Надвеликий більше 100

 

За складністю :

Моно – окремий проект виду і розміру

Мульти – декілька моно проектів

Мега – комплексний проект розвитку регіонів складається з декількох мульти проектів

 

За якістю:

Звичайні

Бездефектні

 

Тривалість :

Коротко строк 3 роки

Сер до 5

Довг більше 5

 

За сферою дії:

Дослідження

Організаційні

Економічні

соціальні


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 202; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь