Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальнолюдське і національне у правовій культурі.



Культура — це загальний спосіб існування людини, її діяльності та об'єктивований результат цієї діяльності. Правова культура тісно пов'язана з загальною культурою народу, ґрунтується на її засадах, служить відображенням рівня її розвитку. Формування правової культури не є відокремленим процесом від розвитку інших видів культури —- політичної, моральної, естетичної. Це комплексний процес, їх поєднує спільність завдання — створення морально-правового клімату в суспільстві, який би гарантував особі реальну свободу поведінки в поєднанні з відповідальністю перед суспільством, забезпечував її права, соціальну захищеність, повагу її гідності, тобто поставив би людину в центр економічних, соціальних, політичних, культурних процесів. Правова культура є складовою частиною і найважливішою засадою демократії.

Загальнолюдське і національне в правовій культурі. Загальнолюдське і національне - два провідних компонента соціальної сутності будь-якої культури, в тому числі і правовий. Культура - складне соціальне явище, здатне органічно поєднувати в своїх цінностях найрізноманітніший юридичний досвід-як однієї країни, так і багатьох держав, народів, всього людського співтовариства. Тому в правовій культурі в «переплавлені» вигляді завжди присутні елементи культурних контекстів різного походження - національного, інтернаціонального, вселюдського, релігійного, класового і т. д. Національна правова культура - та вихідна основа, яка створює неповторний колорит, сенс, форму юридичних дефініцій. Культура - це «відлите» в конкретні духовні і матеріальні пам'ятки творчість людей.

Правове творчість - процес насамперед індивідуальний, потаємний, якому завжди супроводить деяка незбагненність, зазначена внутрішнім світом автора. Право - продукт духовної творчості народу, творця правових цінностей, бо саме повсякденна людська практика даного життєвого укладу, властивого саме цій соціальному середовищі, даної цивілізації, народжує відповідні норми регулювання поведінки, вирішення різноманітних життєвих колізій. «Індивідуальність» ,«сокровенність» правового творчості зі створення правових цінностей полягає саме в тому, що право-культурний процес йде насамперед у рамках конкретної державності, національної правопорядку, конкретного історичного часу і специфічного правосвідомості та менталітету даного народу. Не випадково, що шедеври юридичного творчості, стали згодом надбанням всього людства і що отримали міжнародний статус, спочатку завжди створюються в рамках конкретної національної культури, яка виступає самобутнім «автором» нової правової ідеї, викликаної до життя прагненнями , сподіваннями, потребами, переживаннями, драмами, боротьбою того чи іншого народу. Правова культура як важлива складова культури людства актуалізує ті пласти ціннісного досвіду, які найбільшою мірою «співзвучні» її вихідним установкам, до на базі відповідних соціально-економічних факторів .

В контексті загального визначення правову культуру можна представити як сукупність норм, цінностей, юридичних інститутів, процесів і форм, що виконують функцію соціоправовой орієнтації людей у конкретному суспільстві (цивілізації).Інтернаціональний і одночасно національний характер правової культури дозволяє поєднувати і саморегулировать вітчизняні та іноземні джерела правового прогресу. Названі риси правової культури пояснюють складність цього явища для пізнання, його неоднозначний гносеологічний статус, який в теорії стає темою численних поглядів, точок зору, доктрин правової культури

Національний компонент задає сенс і форму юридичній теорії та практиці конкретного народу, несе відбиток конкретної державності і правопорядку, особливості історичного розвитку і менталітету народу. Загальнолюдський компонент містить у собі можливість залучення до загальнолюдських цінностей, забезпечує вивчення й осмислення досвіду інокультурного походження, здійснює процес інтеграції теорії права.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 230; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь