Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Призначення і будова бронетранспортерної установки



Кулеметів ПКБ (ПКМБ), ПКТ

 

 

40. Бронетранспортерна установка кулеметів ПКБ і ПКМБ (мал. 65) служить для з'єднання кулемета з кронштейном бронетранспортера і для надання стволу кулемета потрібного напрямку при стрільбі. Вона складається з вертлюга і сектора з рамою.

Вертлюг циліндричною частиною міститься в кронштейні бронетранспортера і забезпечує горизонтальне наведення кулемета. Надане при наведенні вертлюгу положення фіксується стопорним болтом кронштейна. Вертлюг має: циліндричну частину з кільцевою виточкою для переміщення в ній фіксатора вертлюга; дві стійки; виріз для сектора; стопорний болт із рукояткою для закріплення сектора у вирізі.

 

1 - вертлюг; 2 - сектор; 3 - рама; 4 — коробкотримач; 5 — гільзоуловлювач;

 6 — амортизатор; 7-стопорний болт із рукояткою; 8-кільцева виточка; 9 - вушко з напівкруглими вирізами для цапф ствольної коробки; 10 — шпилька

Малюнок 65 - Бронетранспортерна установка кулеметів ПКБ і ПКМБ

Сектор міститься між стійками й у вирізі вертлюга. Він обертається на осі і забезпечує вертикальне наведення кулемета в ціль.

Сектор має: зверху-напрямні для кріплення і руху рами, стійку з отвором для пружинного амортизатора; праворуч — коробкотримач для розміщення патронної коробки; ліворуч — гільзоуловлювач.

Власник патронної коробки може встановлюватися в двох положеннях: перпендикулярно до кулемета (при стрільбі) і паралельно (у положенні «по-похідному»).

Рама служить для з'єднання кулемета з установкою. Вона має: вушко з напівкруглими вирізами для переміщення в них цапф ствольної коробки, два упори і запор для кріплення кулемета на рамі; пази, що забезпечують поступальний рух рами по направляючих при стрільбі; упор з отвором для кріплення пружинного амортизатора, що пом'якшує дію віддачі при стрільбі; риску з лівої сторони, що при правильному складанні амортизатора повинна сполучатися з рискою на секторі.

41. Установка спареного кулемета ПКТ (мал. 66) служить для з'єднання кулемета з люлькою гармати , а також для вивірки кулемета і приведення його до нормального бою.

Вона складається (у загальному вигляді) з таких основних частин: кронштейна (підставки каретки), рамки, передньої і задньої стійок, переднього і заднього повзунів (каретки), горизонтального гвинта вивірочного механізму, амортизатора, ущільнення амбразури кулемета і гільзоуловлювача (гільзоланковідводу). Кронштейн закріплюється на люльці гармати. Рамка встановлюється на кронштейні за допомогою передньої і задньої стійок.

На кінцях рамки є площадки з направляючими пазами для переднього і заднього повзунів. До кожного повзуна на ланцюжку прикріплена чека для закріплення кулемета. На передньому повзуні (на основі каретки) знаходиться амортизатор, що пом'якшує поштовхи при віддачі кулемета під час стрільби. У задній частині кронштейна є вушко для установлення горизонтального гвинта вивірного механізму з втулками. Задня стійка входить в отвір горизонтального гвинта і кріпиться двома втулками. Задня стійка і горизонтальний гвинт у сполученні з нагвинченими на них втулками і передньою стійкою складають вивірний механізм, що дозволяє регулювати положення кулемета в горизонтальній і вертикальній площинах. На втулках по окружності нанесені поділки для зручності робіт при вивірці кулемета. Ціна однієї великої поділки дорівнює одній тисячній. До кронштейна також кріпляться гільзоуловлювач (гільзоланковідвід) і коробкотримач.

На стволі кулемета в газовій камері встановлене кульове ущільнення, що забезпечує герметизацію амбразури.

42. Установка неспареного кулемета ПКТ по будові аналогічна установці спареного кулемета. При цьому на деяких машинах є спеціальний станок, люлька, коробкотримач, зрівноважувальний механізм, тяги, синхронно з'єднуючий прилад спостереження — приціл з кулеметом, регулювальні болти хомута приладу спостереження-прицілу і тяги, рукоятка керування і т.д.

43. Більш докладний опис будови установки кулемета ПКТ дається в посібниках (технічних описах) з матеріальної частини й експлуатації танків, бойових машин піхоти, бронетранспортерів і інших машин.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 201; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь