Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основні частини і механізми кулемета, їх робота при стрільбі



 

6. Кулемет складається з таких основних частин і механізмів (мал. 2):

- ствол;

- ствольна коробка з кришкою, основою приймача і прикладом (у кулемета ПКТ приклада немає);

- затворна рама з витягачем і газовим поршнем;

- затвор;

- зворотно-бойова пружина з направляючим стрижнем;

- трубка газового поршня із сошкою (у кулемета ПКТ трубка газового поршня без сошки);

- спусковий механізм;

- електроспуск (тільки в кулемета ПКТ).

     Основні частини і механізми кулемета ПКМ за призначенням і будовою аналогічні частинам кулемета ПК, але деякі з них мають конструктивні зміни. Так, у кулемета ПКМ:

- полегшений ствол, на якому немає поздовжніх канавок, і трохи зменшений його зовнішній діаметр; полегшені також ствольна коробка, затворна рама, трубка газового поршня, підставка приймача і деякі інші частини;

- до ствола приєднаний щілинний полум’ягасник замість розтрубного;

- змінений зовнішній вигляд приклада (для зручності прикладання), додатково введений до нього наплічник, що дозволяє збільшити ефективність стрільби;

- пістолетна рукоятка й обмежувач затворної рами виготовлені з пластмаси;

- кришка ствольної коробки, що направляє стрижень, подавач із щитком і деякі інші частини для зменшення їхньої маси виготовлені методом штампування з листової сталі.

У комплект кулемета входять: коробки з патронними стрічками, приладдя, ремінь, чохол, запасні частини і запасний ствол.

Кулемети ПКМ (ПКМС) комплектуються полегшеними коробками.

7. Автоматична дія кулемета грунтується на використанні енергії порохових газів, що відводяться з каналу ствола до газового поршня затворної рами.

При пострілі частина порохових газів, що діють на кулю, спрямовується через отвір у стінці ствола в газову камеру, давить на передню стінку газового поршня і відкидає поршень із затворною рамою в заднє положення. При відході затворної рами назад відбувається відмикання затвора, витяг гільзи з патронника і викидання її зі ствольної коробки назовні, витяг чергового патрона зі стрічки і подача його в подовжнє вікно приймача, переміщення стрічки в приймачі вліво на одну ланку і стискання зворотно-бойової пружини.

Відмикання затвора здійснюється поворотом його під дією затворної рами навколо подовжньої осі вліво, у результаті чого бойові виступи затвора виходять через бойові упори ствольної коробки. Затворна рама в крайньому задньому положенні вдаряється об обмежувач і під дією зворотно-бойової пружини починає рух уперед. Якщо спусковий гачок (кнопка електроспуску ) натиснутий, то затворна рама з затвором, не затримуючи шепталою спускового важеля, продовжує рух уперед, досилачем затвора виштовхує патрон з подовжнього вікна приймача і досилає його в патронник; зачепи витягувача захоплюють черговий патрон у стрічці, а палець подачі переміщається вправо на одну ланку стрічки. При підході затворної рами в крайнє переднє положення відбувається запирання затвора і розбиття капсуля патрона бойком. Запирання затвора здійснюється його поворотом навколо подовжньої осі вправо, у результаті чого бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки. Ударник під дією кільцевої проточки затворної рами просувається вперед і бойком завдає удару по капсулі патрона. Відбувається постріл, і робота автоматики кулемета повторюється. Якщо після пострілу спусковий гачок (кнопка електроспуску) не буде натиснутий, то затворна рама з затвором зупиниться в задньому положенні на бойовому взводі; для продовження стрільби необхідно знову натиснути на спусковий гачок (кнопку електроспуску). Стрільба буде продовжуватися доти, поки не буде відпущений спусковий гачок (кнопка електроспуску) чи поки в стрічці не будуть витрачені всі патрони.

 

 

 

 

 

Розділ II

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 243; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь