Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поточне обслуговування (чищення і змащення) кулемета



75. Поточне обслуговування кулемета, що знаходиться в підрозділі, проводиться обслугою (кулеметником):

- при підготовці до стрільби;

- після стрільби бойовими і холостими патронами негайно по закінченні стрільби на стрільбищі (у полі); при цьому слід почистити і змастити ствольну коробку, канал ствола, газову камеру, затворну раму з газовим поршнем і затвор; остаточне чищення кулемета робиться після повернення зі стрільби і протягом наступних 3—4 днів щодня;

- після занять у полі без стрільби — після повернення з занять;

- у бойовій обстановці і на тривалих навчаннях — щодня в періоди затишку бою і під час перерв навчанні;

- якщо кулемет не застосовувався — не рідше одного разу на тиждень, а в умовах жаркого і сухого клімату - через 2—4 дні.

76. Після чищення кулемет змастити. Мастило наносити тільки на добре очищену і суху поверхню металу негайно після чищення, щоб не допустити впливу вологи на метал.

77. Чищення і змащення кулемета проводяться під безпосереднім керівництвом командира відділення. Командир відділення зобов'язаний: визначити ступінь необхідного розбирання, чищення і змащення; перевірити справність приладдя і доброякісність матеріалів для чищення; перевірити правильність і якість зробленого чищення і дати дозвіл на змащення і складання; перевірити правильність зробленого змащення і складання кулемета.

Офіцери зобов'язані періодично бути присутніми при чищенні кулемета і перевіряти правильність його проведення.

78. При казарменому чи табірному розташуванні чищення кулемета робити в спеціально відведених місцях на обладнаних для цієї мети столах, а в бойовій обстановці і на навчаннях — на чистих підстилках, дошках, фанері і т.д.

79. На стрільбищі після стрільби кулемет чистити у відведених для цього місцях розчином РЧС чи рідким рушничним мастилом. Чищення кулемета розчином РЧС робити тільки під керівництвом офіцера чи старшини підрозділу.

Кулемет, вичищений на стрільбищі рідким рушничним мастилом, після повернення в казарму необхідно вичистити розчином РЧС.

У польових умовах чищення і змащення кулемета робити тільки рідким рушничним мастилом.

80. Для чищення і змащення кулемета застосовуються:

- рідке рушничне мастило - для чищення кулемета і змазування каналу ствола, частин і механізмів при температурі повітря від +5 до —50°С;

- рушничне мастило - для змазування каналу ствола, частин і механізмів кулемета після їх чищення; це мастило застосовується при температурі повітря вище +5°С;

- розчин РЧС—для чищення каналу ствола та інших частин.

 

Примітка - Розчин РЧС виготовляється в підрозділі в кількості, необхідній для чищення зброї протягом однієї доби.

Склад розчину:

— вода, придатна для пиття, - 1 л;

— вуглекислий амоній — 200 г;

— двохромовокислий калій (хромпік) — 3—5 г.

 Невелику кількість розчину дозволяється зберігати не більш ніж 7 діб в скляних посудинах, закупорених пробкою, у темному місці і на відстані від нагрівальних приладів. У металеві маслянки розчин РЧС наливати забороняється;

— ганчір’я чи папір КВ-22 - для обтирання, чищення і змащення кулемета;

— пакля (коротке льоноволокно), очищена від костриці, - тільки для чищення.

Для зручності чищення пазів, вирізів і отворів застосовувати дерев'яні палички.

81. Чищення кулемета робити в такому порядку:

1) підготувати матеріали для чищення і змащення;

2) розібрати кулемет;

3) оглянути приладдя, як зазначено в ст. 69, і підготувати його для використання при чищенні;

4) прочистити канал ствола. Канал ствола чистити з боку патронника, відокремивши попередньо полум’ягасник, якщо проводилася стрільба. Покласти ствол у вирізи стола для чищення зброї чи на звичайний стіл, а при відсутності стола ствол покласти на чисту підстилку.

Для чищення каналу ствола рідким рушничним мастилом скласти паклю у вигляді цифри 8, перехрестям вісімки накласти на кінець протирки й укласти волокна паклі уздовж стрижня протирки; при цьому кінці паклі повинні бути коротші стрижня протирки, а товщина шомпола повинна бути такою, щоб протирка з паклею вводилася в канал ствола невеликим зусиллям руки; просочити паклю рідким рушничним мастилом. Увести шомпол у канал ствола; плавно, не згинаючи шомпола, просунути його по всій довжині каналу ствола кілька разів. Вийняти шомпол, перемінити паклю, просочити її і у тім же порядку прочистити канал ствола кілька разів. Після цього ретельно обтерти шомпол і протерти канал ствола чистою сухою паклею, а потім чистим ганчір’ям. Оглянути ганчір’я; якщо на ньому будуть помітні сліди нагару (чорність) чи іржі, забруднення, продовжувати чищення каналу ствола. Якщо ганчір’я після протирання вийшло з каналу ствола чистим, тобто без чорності від порохового диму чи нагару жовтого кольору від іржі, ретельно оглянути канал ствола, як зазначено в ст. 73, звертаючи особливу увагу на кути нарізів, чи не залишилося в них нагару.

Чищення каналу ствола розчином РЧС робити йоржиком, нагвинченим на шомпол і змоченим у розчині. Чищення розчином РЧС продовжувати доти, поки йоржик чи пакля, ганчір’я не будуть виходити зі ствола чистими (без нагару і зелені). Наступного дня перевірити якість зробленого чищення; якщо при протиранні каналу ствола чистим ганчір’ям на ньому буде виявлений нагар, зробити чищення в тім же порядку.

По закінченні чищення нарізної частини каналу ствола в такому ж порядку вичистити патронник і полум’ягасник.

Примітка - Якщо при чищенні протирка із шомполом застрягне в каналі ствола, потрібно ввести в канал небагато розігрітого рідкого рушничного мастила і через кілька хвилин спробувати вийняти шомпол. Якщо шомпол не виймається, ствол відправити в артилерійську ремонтну майстерню, а на кулемет поставити запасний ствол.

5) Газову камеру і регулятор промити рідким рушничним мастилом чи розчином РЧС і прочистити паклею (ганчір’ям) за допомогою викрутки і дерев'яних паличок. Газову камеру і регулятор після чищення розчином РЧС насухо протерти ганчір’ям, оглянути канал ствола, щоб у ньому не залишилося розчину РЧС і сторонніх предметів.

6) Ствольну коробку, трубку газового поршня, затворну раму, газовий поршень, затвор чистити ганчір’ям, просоченим рідким рушничним мастилом чи розчином РЧС, після чого їх насухо протерти. Якщо для чищення після стрільби застосовується рідке рушничне мастило, газовий поршень, трубку газового поршня, а також циліндричні вирізи затвора покрити мастилом чи обгорнути їх на 3—5 хв ганчір’ям, змоченим мастилом. Після цього за допомогою паличок видалити затверділий пороховий нагар і насухо їх протерти.

 

7) Інші металеві частини кулемета і станка насухо протерти ганчір’ям; при сильному забрудненні частин прочистити їх рідким рушничним мастилом, а потім насухо протерти.

8) Дерев'яні частини обтерти сухим ганчір’ям.

82. Про закінчення чищення кулемета кулеметник доповідає командиру відділення, потім з дозволу командира відділення робить змащення і складання кулемета.

83. Змащення кулемета робити в такому порядку:

1) Змазати канал ствола. Нагвинтити на шомпол протирку і накласти на неї ганчір’я, просочене мастилом. Увести протирку в канал ствола з боку патронника і плавно просунути її два-три рази по всій довжині ствола, щоб рівномірно покрити канал ствола тонким шаром мастила. Змазати патронник.             

2) Всі інші металеві частини і механізми кулемета і станка за допомогою промасленого ганчір’я покрити тонким шаром мастила. Зайве мастило сприяє забрудненню частин і може викликати затримки при стрільбі. Дерев'яні частини не змазувати.

По закінченні змащення скласти кулемет. При складанні кулемета звертати увагу на номери, що є на частинах, для того щоб не переплутати їх з частинами інших кулеметів.

Після складання кулемета перевірити роботу його частин і механізмів, вичистити і змазати коробки з патронними стрічками і приладдям, а потім кулемет показати командиру відділення.

84. У холодну пору року при температурі +5°С і нижче кулемет змазувати тільки рідким рушничним мастилом. При переході з одного мастила на інше треба ретельно видалити старе мастило з частин кулемета.

Для видалення мастила необхідно зробити повне розбирання кулемета і промити всі металеві частини в рідкому рушничному мастилі, не допускаючи, щоб мастило залишилося на витках пружин, у кутах пазів і в інших важкодоступних місцях; потім обтерти їх чистим ганчір’ям.

 

Примітка - Застосування рушничного мастила при температурі повітря нижче +5°С замість рідкого рушничного мастила забороняється. Допускається щорічне застосування рідкого рушничного мастила в районах з невисокими температурами в літній період.

 

85. Кулемет, внесений з морозу в тепле приміщення, чистити через    10—20 хв (після того, як він упріває). Рекомендується перед входом у тепле приміщення зовнішні поверхні кулемета обтерти ганчір’ям, просоченим рідким рушничним мастилом.


86. Кулемет, що здається на склад на тривале зберігання, змазати рідким рушничним мастилом, загорнути в один шар інгібованого, а потім в один шар парафінованого паперу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 167; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.021 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь