Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Підготовка кулемета до стрільби



 

101. Підготовка кулемета до стрільби проводиться з метою забезпечення безвідмовної роботи його під час стрільби.

Підготовка кулемета до стрільби здійснюється під керівництвом командира відділення.

102. Для підготовки кулемета до стрільби необхідно:

- зробити неповне розбирання кулемета;

- зробити чищення кулемета і станка;

- оглянути кулемет у розібраному вигляді;

- скласти кулемет, ретельно змазавши при цьому усі його частини;

- перевірити установку регулятора газової камери;

- оглянути кулемет у складеному вигляді;

- перевірити величину зазора між заднім зрізом ствола і затвором;

- установити і закріпити кулемет на станку (установці, кронштейні);

- з'єднати колодку штепсельного рознімання електроспуску кулемета ПКТ із вилкою;

Малюнок 73 - Поставлення рамки для стрільби холостими патронами

 

- випробувати роботу електроспуску;

- зробити вивірку кулемета ПКТ і прицілу по контрольно - вивірочній мішені;

- оглянути коробки з патронними стрічками.


 

Безпосередньо перед стрільбою прочистити насухо канал ствола (нарізну частину і патронник), оглянути патрони і спорядити ними стрічки. Якщо кулемет тривалий час знаходився на морозі, то перед його заряджанням кілька разів вручну енергійно відтягнути назад і просунути вперед затворну раму.

Примітка - Для стрільби холостими патронами необхідно на дулову частину ствола замість полум’ягасника нагвинтити втулку (при стрільбі з кулемета ПКМ застосовувати втулку з написом «ПКМ»), а в подовжні пази приймача вставити рамку для стрільби холостими патронами (мал. 73). Полум’ягасник щоб уникнути його втрати, укласти в сумку.

По закінченні стрільби холостими патронами необхідно відокремити рамку і втулку від кулемета, зробити чищення кулемета і нагвинтити полум’ягасник.

Стрільба бойовими патронами з нагвинченою на ствол втулкою для стрільби холостими патронами категорично забороняється.


Розділ VІ

 



ПЕРЕВІРКА БОЮ КУЛЕМЕТА І ПРИВЕДЕННЯ ЙОГО ДО НОРМАЛЬНОГО БОЮ

 

Загальні положення

 

103. Кулемет, що знаходиться в підрозділі, повинен бути приведений до нормального бою. Необхідність приведення кулемета до нормального бою встановлюється перевіркою бою.

104. Перевірка бою кулемета проводиться:

- при надходженні кулемета в підрозділ (кулемет ПКТ при цьому тільки вивіряється по контрольній мішені);

- після ремонту кулемета і заміни частин, що могли б змінити його бій;

- при виявленні під час стрільби відхилень середньої точки влучення (СТВ) або розсіювання куль, що не задовольняють вимогам нормального бою кулемета.

У бойовій обстановці перевірка бою кулеметів проводиться періодично при кожній можливості.

105. Перевірка бою кулеметів і приведення їх до нормального бою проводяться під керівництвом командира роти. Прямі начальники, до командира частини включно, зобов’язані стежити за точним дотриманням правил перевірки бою кулеметів і приведення їх до нормального бою.

Перед перевіркою бою кулемет варто ретельно оглянути й усунути виявлені недоліки.

106. Перевірка бою кулемета і приведення його до нормального бою виконуються на стрільбищі в безвітряну погоду, у закритому тирі або на захищеній від вітру ділянці стрільбища при нормальному освітленні.

З кулеметів ПК, ПКМ, ПКС, ПКМС стрільба ведеться з положення лежачи на ґрунті середньої щільності (дернистому ґрунті). При перевірці бою і приведенні до нормального бою кулеметів ПКБ, ПКМБ і ПКТ машини встановлюються зазвичай на відгоризонтованому за рівнем майданчику (допускається крен не більше 2о) із твердими опорами під гусениці (колеса). Тиск у шинах коліс машин повинен бути нормальним, включається перша передача і затягується ручне гальмо.

107. Стрільба при перевірці бою кулеметів і приведенні їх до нормального бою проводиться кращими навідниками (кулеметниками) підрозділу, відібраними командиром роти. Солдатам і сержантам, що проводять стрільбу, підходити до мішеней не дозволяється.

При перевірці бою повинні бути присутні кулеметники (навідники, навідники-оператори), за якими закріплені кулемети, їхні командири відділень і майстер по ремонту зброї з необхідним інструментом.


108. Перевірка бою кулемета і приведення його до нормального бою проводиться стрільбою на дальність 100 м патронами зі звичайною кулею (зі сталевим осердям або легкою зр. 1908 р.), узятими з герметичної укупорки.

109. Перевірка бою і приведення до нормального бою кулеметів (крім ПКТ) проводяться спочатку стрільбою одиночними пострілами (4 патрони), а потім автоматичним вогнем (10 патронів у три-чотири черги). З кулемета ПКТ ведеться тільки автоматичний вогонь (10 патронів однією чергою).

Перевірка бою і приведення до нормального бою кулеметів ПКС і ПКМС проводяться спочатку із сошки, а потім із станка автоматичним вогнем (10 патронів у дві-три черги).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 344; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь