Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок контрольного огляду кулемета і станка (установки) офіцерами



 

71. Офіцери оглядають кулемети в складеному і розібраному вигляді.

72. При огляді кулемета і станка (установки) у складеному вигляді зробити їх перевірку відповідно до ст. 66 і 67. Крім того, перевірити:             

1) з'єднання ствола зі ствольною коробкою. Замикач ствола повинен вільно переміщатися в пазу ствольної коробки від зусиль пальця руки; ствол повинен вільно вийматися і вставлятися в ствольну коробку. Перевірити, чи закріплений гвинт замикача ствола шпилькою;

2) роботу частин і механізмів кулемета. Відвести затворну раму назад і поставити її на бойовий звід. Відхід частин повинен бути плавним, без стрибків, з помітним опором зворотно - бойової пружини; у задньому положенні затворна рама повинна залишитися на бойовому зводі. Повернути прапорець запобіжника назад (поставити кулемет на запобіжник) і натиснути на спусковий гачок (у кулемета ПКТ— на спусковий важіль, відвівши вперед його запобіжник). Затворна рама повинна утримуватися на бойовому зводі. Відпустити спусковий гачок (спусковий важіль) і повернути прапорець запобіжника вперед (поставити запобіжник у положення «Вогонь»). Знову натиснути на спусковий гачок (спусковий важіль); затворна рама повинна енергійно піти вперед. Після цього, не відпускаючи спускового гачка (спускового важеля), кілька разів відвести затворну раму назад і відпустити її. Затворна рама не повинна зупинятися в задньому положенні; подавач повинен вільно переміщатися в приймачі.

При відведенні затворної рами .назад і при спуску її з бойового зводу щиток вікна для викидання гільз (патронів) повинен трохи відкриватися і знову закриватися під дією своєї пружини.

Поставити кулемет у вертикальне положення і відвести затворну раму назад на 20 —25 мм; вона під дією зворотно-бойової пружини повинна енергійно повертатися в переднє положення.

У кулемета ПКТ перевірити роботу електроспуску, для чого затворну раму відвести 3 —4 рази в заднє положення і спустити її з бойового зводу за допомогою електроспуску;

3) роботу приймача, викидача і відбивного виступу. Спорядити стрічку навчальними патронами і зарядити кулемет. Зусиллям руки спробувати витягнути стрічку з приймача — стрічка повинна надійно утримуватися в приймачі. Натиснути на спусковий гачок (спусковий важіль), після чого енергійно відвести затворну раму назад і відпустити її; так проробити кілька разів. При цьому навчальні патрони повинні подаватися в патронник, витягатися з патронника й енергійно викидатися зі ствольної коробки назовні;

4) справність засувки кришки ствольної коробки. Кришка ствольної коробки повинна надійно утримуватися засувкою і вільно відкриватися при натисканні на засувку.

У кулемета ПКТ справність броньованого проводу електроспуску. На проводі не повинно бути ушкоджень і обриву оболонки, особливо в місці кріплення проводу до корпуса електроспуску;

5) справність сошки. Сошка не повинна мати угнутостей; під дією пружини ноги сошки повинні енергійно розводитися в сторони; пружинна застібка повинна надійно утримувати ноги в складеному положенні. Кулемет повинен мати вільне обертання на сошці;

6) справність приклада. Приклад у ствольній коробці не повинен мати хитання; шурупи повинні бути угвинчені до відмови. При натисканні пальцем на кришку затильника пенал під дією пружини повинен висуватися з гнізда приклада настільки, щоб його можна було вийняти рукою. Гвинти затильника повинні бути цілком загвинчені.

На прикладі кулемета ПКМ наплічник не повинен мати угнутостей, поломки пружини і мимовільного підняття чи опускання;

7) справність коробки і патронної стрічки. Коробка для патронних стрічок не повинна мати вм'ятин. Кришка коробки повинна вільно відкриватися і закриватися; фіксатор повинен надійно утримувати кришку в закритому положенні. Відкидний клапан під дією пружини повинен закривати вікно для проходу стрічки. Коробка повинна вільно приєднуватися до кронштейна і надійно утримуватися на ньому засувкою. Ланки стрічки не повинні мати поломок, угнутостей і тріщин;

8) триножний станок конструкції Саможенкова. Вертлюг у з'єднанні з основою станка не повинен мати хитавиці; при звільненому затискачі горизонтального наведення вертлюг повинен вільно повертатися щодо основи станка. Зведення і розведення задніх ніг повинне робитися з помітним зусиллям; затискачі ніг повинні надійно кріпити ноги станка у встановленому положенні. Затискачі горизонтального і вертикального наведення повинні надійно закріплювати вертлюг і трубку; при цьому рукоятка затискача вертикального наведення повинна мати нахил не більш 45°.

Обмежники повинні надійно фіксуватися вирізами сектора. Направляючі полозки сошників ніг не повинні мати вигину. У триножного станка конструкції Степанова, крім того, повинні: затискачі горизонтального і вертикального наведення кулемета в ціль, а також стопор обойми і стійки надійно закріплювати вертлюг і стійку; фіксатор вертлюга надійно стопорити раму, а засувка рами — стійку у вертикальному положенні; пружина кронштейна правої задньої ноги надійно утримувати коробку за завертку застібки кришки коробки, застібки (карабінчики) ременів (лямок) станка надійно закріплюватися за скоби ніг;

9) кріплення кулемета ПКБ (ПКМБ, ПКТ) на установці. Переконатися в надійності кріплення кулемета на установці. Закріплення кулемета чеками повинне робитися без особливих зусиль, і чеки повинні міцно утримуватися. Амортизатор повинен бути справним; між задньою стінкою переднього повзуна й упором рамки повинен бути зазор 14 — 18 мм.

Перевірити роботу поворотного і піднімального механізмів, спускових механізмів кулеметів, чи не погнуті коробкотримач і гільзоуловлювач (гільзозбірник).                

73. Для огляду кулемета в розібраному вигляді зробити неповне чи повне розбирання і протерти насухо частини, звірити номери на його частинах і ретельно оглянути кожну частину і механізм, щоб упевнитися, що на металевих частинах немає кришіння, забоїн, ум'ятин, угнутостей, зірваної різі, висипки, слідів іржі і бруду, а на дерев'яних (пластмасових) частинах - тріщин, відколів і побитостей. Оглядаючи кожну частину необхідно:

1) При огляді ствола перевірити, чи немає зміни якісного стану каналу ствола, роздуття, чи справні газова камера і регулятор, чи правильно встановлений регулятор і чи надійно він кріпиться.

Для перевірки якісного стану каналу ствола треба підняти ствол до рівня очей, направляючи його на джерело світла так, щоб промені світла падали не прямо в око, а на стінки каналу ствола; потім, повертаючи ствол, уважно оглянути канал з боку дулової і казенної частин; при огляді середньої частини канал ствола наближати до ока, а при огляді дулової і казенної частини - віддаляти від ока.

Патронник оглядати з казенної частини, при цьому звертати увагу на його чистоту.

У каналі ствола можуть спостерігатися такі недоліки:

- сітка розпалу у вигляді пересічних тонких ліній, як правило, з казенної частини (на початку нарізів); у подальшому при стрільбі в таких місцях сітки розпалу утворяться тріщини і почнеться викришування хрому у вигляді окремих крапок, потім викришування збільшується і переходить у відколи хрому, при недостатньо ретельному чищенні в місцях відколу хрому може з'явитися іржа;

- раковини — значні поглиблення в металі в місцях відколу хрому, що утворилися в результаті великого числа зроблених пострілів; ствол, у якому утворилися раковини, треба чистити після стрільби особливо ретельно;

- зношеність полів чи нарізів, округлення кутів полів нарізів, особливо їхньої лівої грані, помітні на око;

- роздуття ствола, помітне у вигляді поперечного темного (тіньового) суцільного кільця (півкільця), що виявляється по опуклості металу на зовнішній поверхні ствола; можливість стрільби зі ствола, що має роздуття, визначає офіцер; стволи, що мають невеликі кільцеві роздуття без опуклості металу на зовнішній поверхні ствола, до подальшої стрільби придатні, якщо вони відповідають вимогам нормального бою.

Виявлені зміни (недоліки) у якісному стані каналу ствола повинні бути занесені у формуляр.

При огляді ствола ззовні перевірити, чи немає забоїн на зрізі патрубка газової камери; перевірити дію фіксатора - при натиску пальцем фіксатор повинен легко входити в основу мушки, а після звільнення приймати первісне положення. При утопленому фіксаторі полум’ягасник повинен згвинчуватися зі ствола без значних зусиль.

2) При огляді ствольної коробки перевірити, чи не поламаний і чи не округлений відбивний виступ; чи немає угнутостей і забоїн на відгинах; чи немає хитавиці приклада і пістолетної рукоятки; чи надійно фіксується трубка газового поршня; чи працюють пружини щитка вікна для викидання гільз і щитка подавача; чи надійно утримується рукоятка перезарядження в переднім положенні.

3) При огляді затворної рами з газовим поршнем перевірити, чи немає забоїн у фігурному вирізі, у пазах на бічних стінках і на газовому поршні; чи не зношений бойовий звід; чи немає відгину перо викидача (перевіряється за допомогою навчального патрона); чи міцно з'єднаний газовий поршень із затворною рамою і чи вільно він повертається на своїй осі у вертикальній площині.

4) При огляді затвора перевірити, чи немає тріщин навколо отвору для виходу бойка ударника; чи справні ударник і викидач.

Для перевірки справності ударника надати затвору вертикальне положення; після цього повернути затвор на 180°— ударник повинен переміщатися в затворі під дією власної маси. Змістити ударник уперед до відмови— бойок повинен виступати з отвору циліндричного вирізу. Бойок не повинен мати кришіння чи сильного розпалу.

Для перевірки справності викидача відвести його пальцем убік і відпустити — викидач під дією пружини повинен енергійно повернутися в колишнє положення. Вставити в затвор навчальний патрон і спробувати вийняти його вперед - патрон повинен міцно утримуватися зачепом викидача. Зачіп викидача не повинен мати кришіння.

5) При огляді приймача перевірити, чи немає забоїн і погнутості на основі приймача і на кришці ствольної коробки; чи нормально працюють верхні пальці, важіль подачі, щитки, засувка кришки, палець подачі подавача; чи надійно фіксуються підстава приймача і кришка у відкритому положенні.

6) При огляді зворотно-бойової пружини з направляючим стрижнем перевірити, чи немає поломки погнутості зворотно-бойової пружини; чи немає вигину направляючого стрижня; чи міцно з'єднані між собою частини направляючого стрижня і чи обертаються вони в місці з'єднання.

7) При огляді спускового механізму перевірити, чи не зношена шептала і немає на ньому забоїн; чи нормально діють запобіжник і фіксатор запобіжника.

8) Електроспуск кулемета ПКТ не повинен мати значної хитавиці у вертикальних пазах ствольної коробки; перевірити, чи нормально діють спусковий важіль і його запобіжник, великий і малий важелі, фіксатор електроспуску; чи немає поломки, тріщин на штепсельному розніманні; чи не випадають кришки й осі зі своїх місць на корпусі електроспуску; чи немає обриву броньованого проводу - перевіряється шляхом підключення колодки штепсельного рознімання до джерела постійного струму з напругою 26 В.

Огляд бойових патронів

 

74. Патрони оглядати перед стрільбою і за розпорядженням командира.

При огляді патронів перевірити:

- наявність на гільзах іржі і ум’ятостей, чи не валандається куля в дульці гільзи;

- чи немає на капсулі зеленого нальоту і тріщин, чи не виступає капсуль вище поверхні дна гільзи;

- чи немає серед бойових патронів навчальних. Усі несправні патрони слід здати на склад. Якщо патрони запилилися і забруднилися, покрилися невеликим зеленим нальотом чи іржею, їх необхідно обтерти сухим чистим ганчір’ям.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 161; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь