Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Змістовий модуль І. Основні поняття психодіагностики
Тема 1. Психодіагностика як наука та вимоги, які вона висуває перед психологами Тема 2. Основні етапи психодіагностичного дослідження
Змістовий модуль ІІ. Основний психодіагностичний інструментарій Тема 3. Психологічне тестування Тема 4. Опитувальники Тема 5. Проективні методики Змістовий модуль ІІІ. Сфери практичного застосування психодіагностики Тема 6. Загальні здібності Тема 7. Особливості застосування тестів інтелекту в практичній діяльності психолога Тема 8. Спеціальні здібності Тема 9. Вивчення креативності Тема 10. Психодіагностика професійної діяльності та при здійсненні профорієнтації Тема 11. Діагностика свідомості та самосвідомості Тема 12. Самопізнання як об’єкт психодіагностики Тема 13. Психодіагностика мотиваційно-потребової, ціннісно-установочної сфер та міжособистісних стосунків Тема 14. Психодіагностика темпераменту і характеру Тема 15. Психологічна діагностика інтелектуально-пізнавальної сфери особистості Тема 16. Вікова психологічна діагностика Тема 17. Психологічна діагностика емоційної сфери.
Структура робочої програми Навчального курсу “ Експериментальна психологія та психодіагностика “ Опис предмета навчальної дисципліни „Експериментальна психологія та психодіагностика”
Зміст програми
Перший заліковий кредит Експериментальна психологія
Змістовий модуль 1. Наукове дослідження, його принципи та структура
Експериментальна психологія як наукова дисципліна. Методологія науки Експериментальна психологія та її завдання. Історія становлення експериментальної психології як науки. Методологія науки: наука як вид діяльності та система знань, мета науки, науковий результат.
Наукове дослідження, його критерії та структура Наукове дослідження. Об’єкт та предмет дослідження в психології. Принцип наукового дослідження. Типи досліджень. Етапи наукового дослідження. Теорія як система знань: елементи теорії, компоненти теорії. Наукова проблема та її відносність від житейської проблеми. Етапи та джерела виникнення проблем. Види наукових проблем. Гіпотеза. Види гіпотез та їх класифікація. Класифікація методів психологічних досліджень. Етичні вимоги до психологічних досліджень.
Змістовий модуль 2. Методи психологічних досліджень
Спостереження та самоспостереження Спостереження як метод наукового дослідження. Роль спостереження в психології. Житейське та наукове спостереження. Види спостережень. Категорії та одиниці спостереження. Етапи наукового спостереження. Типові помилки при проведенні спостереження. Правила підвищення надійності даних спостереження.
Опитувальні методи Загальні ознаки, завдання та різновиди опитувальних методів. Специфіка бесіди (інтерв’ю), як психологічного методу. Види питань інтерв’ю та правила їх складання. Етапи організації інтерв’ю та процес інтерв’ювання. Реєстрація даних інтерв’ю. Анкетування різновиди анкетування. Композиція анкети. Вимоги до оформлення анкети. Види питань в анкеті та правила їх складання. Етапи створення анкети. Різновиди методів опитування.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 182; Нарушение авторского права страницы