Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кафедра теорії та історії держави і права



 

 

              Затверджую

Начальник кафедри

теорії та історії держави і права

полковник міліції

               Л.Г. Матвєєва

«____» __________ 2014 р.

 

 

Плани семінарських занять

з навчальної дисципліни

«Історія держави і права зарубіжних країн »

для курсантів факультету підготовки фахівців

для підрозділів транспортної міліції;

факультету підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки

 

Напрям підготовки: 6.030402

«Правоохоронна діяльність»

Галузь знань: 0304 «Право»

 

Плани семінарських занять

обговорені і схвалені

на засіданні кафедри теорії та

історії держави і права

“___ ”___________ 2014 р. 

Протокол №

 

 

ОДЕСА – 2014

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Історія держави і права зарубіжних країн є однією з важливих дисциплін навчального плану по здобуттю вищої юридичної освіти. Вона викладається практично в усіх вищих та середніх навчальних закладах світу. Історія держави і права зарубіжних країн з’ясовує питання виникнення, розвитку, суті і причин падіння різних історичних типів держав і систем права, форми цих держав і права, їх різновидності, причини, суть і наслідки організаційних та структурних змін в державному апараті та системах права різних країн світу, які не дивлячись на різні епохи свого існування, залишили значний слід в історії людства, досвід яких широко використовувався (й використовується донині) наступними поколіннями.

Цей предмет має на меті дати можливість курсантам зрозуміти і засвоїти вчення про державу і право в цілому. При цьому слід врахувати, що історія держави і права зарубіжних країн має не лише теоретичне, а й практичне значення, оскільки дає розуміння сучасних суспільно-політичних і державно-правових явищ та інститутів, допомагає у минулому знаходити історичні корені сучасності, у якійсь мірі передбачити майбутнє цих явищ, з’ясувати роль сучасної держави і права у суспільстві, їх соціальну значимість. Цей предмет допомагає курсантам засвоїти найважливіші питання таких навчальних дисциплін, як теорія держави і права, основи римського приватного права, конституційне право сучасних зарубіжних країн, міжнародне право; історія політичних та правових вчень та ін.

Однією з найважливіших і найбільш активних дійових форм засвоєння усіх предметів є семінарські і практичні заняття.

В сучасних умовах перед вищою школою України стоять великі і складні завдання щодо підвищення якості підготовки спеціалістів-юристів. В цьому плані роль семінарських і практичних занять, які вчать курсантів самостійно працювати, творчо мислити, робити висновки, давати оцінку явищам і подіям, ще більше зростає.

Виходячи з цього, головна мета семінару - поглибити і систематизувати вивчення найбільш важливих, складних і актуальних тем курсу історії держави і права зарубіжних країн. Семінарські заняття не повторюють, а доповнюють і поглиблюють теми лекційного курсу і навчальної літератури.

План семінарського заняття включає тему, порядок її розгляду і необхідну літературу. Основою для підготовки кожного семінару є першоджерела: пам’ятники історії держави і права, відповідні кодифікації, закони та інші нормативні акти і т.п. Саме вони дають можливість засвоїти зміст найважливіших галузей та інститутів права, структуру державного механізму, організацію державних установ і т.п., і таким чином ґрунтовно підготуватися до відповідей на основні питання теми.

Самостійна підготовка курсанта до кожного семінару. Прочитайте конспект відповідної лекції і матеріал підручника, звертаючи увагу на соціально-економічні відносини даної епохи і суспільства, на соціальні групи та верстви населення, їх співвідношення і правове становище, значення цих та інших явищ щодо впливу на державу і право. Далі відповідно до теми зверніть увагу на формування держави, структуру державного апарату, питання суті, типу і форми конкретної держави. Розгляньте створення правової основи даного суспільства, зміст основних галузей права, розкриваючи суть і соціальне призначення всіх цих державно-правових інститутів.

Потім у відповідності з планом семінару вивчіть законодавчий матеріал і вказану літературу. Правильно зорієнтують курсанта методичні вказівки до кожної теми. Вони уточнюють рамки кожної теми, суть поставлених питань і проблем, послідовність розгляду матеріалу. У них вказуються питання, на які слід звернути особливу увагу, проблеми, що вимагають самостійного аналізу і оцінки курсантам і т.п.

Треба мати спеціальний зошит для підготовки семінарських занять. У ньому слід конспектувати рекомендовані праці видатних вчених, законодавчий матеріал, документи тощо. Конспектувати підручник, переписувати повністю законодавчий матеріал не вимагається. Краще скласти розгорнутий план /або тези/ відповіді, чи навіть коротко конспективно сформулювати її. Корисно згрупувати рекомендовані статті першоджерел /кодексів, законодавчих актів/, вміти своєчасно на них посилатися при аналізі того чи іншого питання. Для цього слід або коротко викласти у конспекті зміст тієї чи іншої характерної статті збірника законів, або мати записаним її номер, щоб на семінарі зачитати з відповідного збірника. Без посилання на праці видатних вчених, а особливо на відповідний нормативний матеріал відповідь вважається неповною.

Крім цього, з багатьох тем семінарських занять передбачені завдання для самостійної роботи: складання таблиць, схем державного чи суспільного устрою і т.п.

Приступати до їх виконання слід лише після завершення підготовки до семінарського заняття, коли повністю з’ясована як тема в цілому, так і її вузлові питання.

У процесі семінарського заняття з кожного питання виступає основний доповідач. Його виступ доповнюється у разі потреби іншими курсантами. Під керівництвом викладача аналізуються різні варіанти поставлених питань, вирішуються спірні проблеми, виправляються помилки, допущені у відповідях і виступах. Отже, семінар повинен бути активним, творчим заняттям, де курсанти вчаться формулювати і обгрунтовувати вирішення питань, чітко аргументувати свої відповіді даними першоджерел і літератури, захищати і відстоювати свою думку у діловій дискусії. Відповіді на основні питання, а також суттєві доповнення і виступи курсантів оцінюються викладачем у п’ятибальній системі оцінок.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 160; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь