Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Територіальна організація населення країни.



Країнознавча сутність розселення як територіальної організації населення. Географічні типи і форми розселення. Сітки поселень та сітки розселень. Макроетапи формування розселення.

Концепції розселення. Методи дослідження сітки поселень і сітки розселень.

Системи сільських і міських поселень. Особливості територіальної структури поселень Методи дослідження системи поселень і системи розселення.

Територіальна організація господарства країни.

Географічні передумови і типи господарської спеціалізації і діяльності. "Людський вимір" господарства. Структура господарства країни, його територіальна організація. Територіальна структура господарства.

Типи розміщення продуктивних сил. Циклічність їх розвитку і характер територіальної організації ("довгі хвилі" Кондратьєва і їх особливості в країнах і районах різних рівнів і типів соціально-економічного розвитку). Зв'язок господарства, його структури і розміщення з технологією.

Дослідження територіальної структури господарства. Проблеми параметризації та оптимальності територіальної структури господарства країни.

 

Міста в розселенні та територіальній структурі господарства.

Міста як генератори і фокуси соціально-економічного розвитку, формування національних угрупувань.

Місто як об'єкт країнознавства. Загальні властивості та особливості міста. Його парадокси і протиріччя.

Місто як система. Типологія міст. Сприйняття міста. Місто в розселенні та територіальній структурі господарства. Економіко-географічне положення міста. Місто — центр свого оточення. Міста — спеціалізовані центри. Міста у складі агломерацій. Опорний каркас розселення. Екологічні, демографічні, економічні проблеми міст. Регіональні системи міст. Територіально-галузеві системи міст.

 

Принципи і значення районування країни.

Основні риси внутрішніх географічних відмінностей. Значення та функції районування країни. Сутність та основні принципи районування країни. Види районування: фізико-географічне, історико-географічне, економічне, соціально-економічне, політико-географічне, етнографічне, військове, церковне, виборче та ін. Розмаїтість підходів до районування: статистично-морфометричний, історичний, функціональних ядер та ін.

Економічні райони і їх типи. Депресивні райони. Природно-господарські райони (гідрографічні басейни і ін.). Нерівномірність і протиріччя розвитку районів.

Територіальна політика держави. Районування і політико-територіальний устрій. Повноваження регіонів. Участь регіонів у міжнародній діяльності, транскордонне співробітництво. Територіальні інтереси і регіональна політика соціально-економічного розвитку.

 

Територіальна організація суспільства і регіональна політика.

Основи територіальної організації суспільства. Територіальна організація суспільства. Розміщення продуктивних сил. Територіальна організація продуктивних сил. Рівні територіальної організації продуктивних сил: макрорівень, мезорівень, мікрорівень. Види структур територіальної організації суспільства та його продуктивних сил: компонентна, просторова, функціонально-управлінська.

Територіальна суспільна система. Елементи, які вона об’єднує. Їх суспільні функції. Типи територіальних суспільних систем, їх ступінь інтегрованості. Типологія територіальних структур. Адміністративно-територіальна організація суспільства.

Географічні аспекти регіональної політики. Регіональна політика. Регіон. Проблемні регіони. Інструменти й механізми впливу держави на просторову організацію суспільства. Вільні економічні зони.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 220; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь