Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Система органів внутрішніх справ складається з трьох ланок.



До першої ланки належать:

– районні (міські на правах районних) відділи (у місті Києві управління), лінійні управління внутрішніх справ;

– підрозділи місцевої міліції.

До другої ланки належать:

– управління (головні управління МВС областей), на правах областей міст Києва та Севастополя та Автономної Республіки Крим, відділи Міністерства внутрішніх справ України на транспорті;

До третьої ланки належить Міністерство внутріш­ніх справ України.

Міліція є єдиною системою органів, що входить у структуру Міністерства органів внутрішніх справ, яка виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну (на договірних засадах) функції. Вона складається з таких структурних підрозділів: кримі­нальна міліція, міліція громадської безпеки, транспорт­на міліція; державна автомобільна інспекція; міліція охорони; судова міліція; спеціальна міліція.

 Правоохоронна дiяльнiсть органiв внутрiшнiх справ (далi — ОВС) є досить рiзнобiчною ї здiйснюється водночас на трьох рiвнях — центральному, регiональному та мiсцевому. Держава, як і суспiльство, заiнтересована у громадянському спокої, у впорядкованостi внутрiшнiх державних вiдносин.

Органи внутрiшнiх справ України виконують і специфiчнi завдання, якi випливають, по-перше, iз загальнодержавної концепцiї боротьби зi злочиннiстю. У зв’язку з цим на ОВС покладено завдання реалiзацi державноі полiтики у боротьбi зi злочиннiстю, охорони громадського порядку на вулицях, майданах, у парках, скверах та в iнших громадських мiсцях, запобiгання та припинення админiстративних правопорушень і забезпечення провадження у справах, розгляд яких законом покладено на органи внутрiшнiх справ.

 По-друге, у цiй правоохороннiй дiяльностi акцент робиться на запобiжнi заходи. Тому ОВС здiйснюють профiлактичнi й оперативно розшуковi заходи щодо запобiгання, виявлення, припинення та розкриття злочинiв.

Крiм того, в ОВС проводяться дiзнання i попереднє слiдство у справах про злочини, розслiдування яких покладено на них законом.

 Для профiлактики правопорушень МВС та його пiдроздiли на мiсцях вносять до центральних i мiсцевих органiв державної виконавчої влади, пiдприємств, установ i органiзацiй подання про необхiднiсть усунення причин i умов, що сприяють вчиненню правопорушень, органiзують проведен ня серед населення роз’яснювально роботи з питань охорони громадського порядку. ОВС органiзують проведення наукових, кримiнологiчних i соцiологiчних дослiджень, розробляють на їх основi програми боротьби зi злочиннiстю та охорони правопорядку, вживають разом з iншими державни ми органами заходiв щодо запобiгання дитячiй безпритульностi та правопорушенням серед неповнолiтнiх.

 Органи внутрiшнiх справ проводять паспортизацiю населення країни, а також здiйснюють паспортний контроль за iноземними громадянами й особами без громадянства, використовуючи накопичену iнформацiю.

 Окремий напрям правоохоронної дiяльностi ОВС складається з дiй, спрямованих на охорону громадської безпеки, тобто забезпечення кримiнологiчної безпеки об’єктiв народного господарства, юридичних i фiзичних осiб, эбереження майна, врятування людей у разi стихiйного лиха, аварiй, проведення заходiв з охорони навколишнього середовища, а також здiйснення операцiй з конвойної охорони. Для розвитку цього напряму дiяльностi в МВС та його органах на мiсцях впроваджуються досягнення науки й передового досвiду, забезпечується розробка озброєнь, спецiальних, технiчних i кримiналiстичних засобiв для ОВС, вiйськ внутрiшньої i конвойної охорони.

Вогнепальну зброю працiвники мiлiцi мають право застосовувати як крайнiй захiд. Її зокрема, застосовують з метою:

1) захисту громадян вiд нападу, що загрожує їх життю i здоров’ю, а також звiльнення заручникiв;

2) вiдбиття нападу на працiвника мiлiцiї або членiв його сiм’ї, якщо їх життю або здоров’ю загрожує небезпека;

3) вiдбиття нападу на об’єкти, що охороняються, конвої, жилi примiщення громадян, примiщення державних i громадських пiдприємств, установ i органiзацiй, а також звiльнення їх у разi захоплення;

4) затримання особи, яку застали при вчиненнi тяжкого злочину i яка намагається втекти;

5) затримання особи, яка чинить эбройний опiр, намагається втекти з-пiд варти, а та озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та iнших предметiв, що загрожує життю i здоров’ю працiвника міліції;

6) зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водiй своїми дiями створює загрозу життю чи здоров’ю громадян або працівників міліції.

 Проте слiд зауважити, що забороняється застосовувати i використовувати вогнепальну зброю при значному скупченнi людей, якщо вiд цього можуть постраждати стороннi особи.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 157; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь