Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Основні статті балансу підприємства, в яких відображається позиковий капітал.Стр 1 из 3Следующая ⇒
Література 1. Філіна Г.І. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч.посіб.-К.: Центр учбової літератури, 2009.-320с. (базовий підручник) 2. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» від 07.02.2013 №73 3. Господарський кодекс України від 16.03.2003 № 436-IV 4. Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні// Закон України від 12 липня 2001 року. 5. Про заставу // Закон України від 2.10.1992 р. № 2654 ХІІ 6. Про цінні папери і фондовий ринок // Закон України № 3480 від 23.02.2006 р. 7. Про обіг векселів в Україні // Закон України № N 2374-III від 5.04.20016 р. 8.. Про банки і банківську діяльність// Закон України № 2121 від 7.12 200 р. 1. Необхідність позикових коштів та види позикового капіталу у складі фінансових ресурсів підприємства. Призначення позикового капіталу суб'єкта господарювання - підвищення ефективності основної діяльності та інвестування розвитку. Існують два головних об'єктивних чинника існування позикових коштів в капіталі суб'єкта господарювання: 1. Розбіжність термінів виготовлення продукції (робіт, послуг), передання її споживачеві і надходження оплати обумовлює тимчасове переривання грошового потоку підприємства, що означає розрив у наявності оборотних коштів. Переривання грошового потоку за своїм характером буває очікуваним (плановим) внаслідок особливостей технології виробництва (сезонності, тривалості виробничого циклу) або незапланованим внаслідок непередбачених факторів бізнесу. Тимчасова недостатність обігових коштів, як правило, покривається короткостроковими (до 1 року) позиками, кредиторською заборгованістю, поточною заборгованістю за розрахунками. 2. Економічне зростання вимагає розширення або модернізації виробничої бази з відповідним рівнем капіталомісткості інвестиційних проектів, що, як правило, одним самофінансуванням не можливо повністю забезпечити. Саме тому для реалізації інвестиційних програм розвитку крім власних фондів розвитку виробництва, залучається довгостроковий позиковий капітал. Джерела запозичення капіталу в країнах із розвиненим фінансовим ринком відзначаються значним різноманіттям, що забезпечує реальний доступ до запозичень усім формам підприємництва.
Вексельний кредит Вексель - цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю). Характеристика комерційного векселя. Комерційний вексель видається для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги.Векселі можуть бути прості або переказні та існують виключно у документарній формі.Векселі бувають відсоткові і безвідсоткові. Простий вексель виписується і підписується боржником і містить його безумовне зобов'язання сплатити кредитору визначену суму в визначений термін у визначеному місці. Учасники при складанні простого векселя:
Приклад простий вексель: Підприємство " Альф" є боржником підприємства " Віллі". Простий вексель завжди видає боржник (підприємство " Альф). Альф - боржник, векселедавець. Віллі – перший векселедержатель. У знак зобов'язання боржника на простому векселі є напис: «Ми заплатимо проти цього векселя» Тим самим векселедавець бере на себе безумовне зобов'язання заплатити зазначену суму кредиторові як особі, що одержала вексель — ремітенту або тій особі, якій буде надалі переданий вексель із урахуванням норм таких передач. Переказний вексель на відміну від простого виписується і підписується кредитором (трасантом) і містить наказ боржнику (трасату) сплатити у зазначений термін визначену у векселі суму третій особі (ремітенту). Цей наказ виражається словами, які надруковані на бланку векселя: « Заплатіть проти цього векселя наказу …..» Учасники при складанні переказного векселя:
Приклад переказний вексель: Підприємство " Альф" отримало від підприємства " Віллі" товари з відстрочкою платежу. В той же час, підприємство " Віллі" має борг перед ТОВ " Кейт". В розрахунках між підприємствами використовується переказний вексель. Тобто, переказний вексель виписує " середне звено" " Віллі", перед цим підприємством має борг " Альф", але в свою чергу " Віллі" є боржником " Кейт" " Віллі" векселедавець, трассант " Альф" акцептант (дає згоду на оплату векселя), трассат " Кейт" перший держатель векселя, ремітент Література 1. Філіна Г.І. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч.посіб.-К.: Центр учбової літератури, 2009.-320с. (базовий підручник) 2. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» від 07.02.2013 №73 3. Господарський кодекс України від 16.03.2003 № 436-IV 4. Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні// Закон України від 12 липня 2001 року. 5. Про заставу // Закон України від 2.10.1992 р. № 2654 ХІІ 6. Про цінні папери і фондовий ринок // Закон України № 3480 від 23.02.2006 р. 7. Про обіг векселів в Україні // Закон України № N 2374-III від 5.04.20016 р. 8.. Про банки і банківську діяльність// Закон України № 2121 від 7.12 200 р. 1. Необхідність позикових коштів та види позикового капіталу у складі фінансових ресурсів підприємства. Призначення позикового капіталу суб'єкта господарювання - підвищення ефективності основної діяльності та інвестування розвитку. Існують два головних об'єктивних чинника існування позикових коштів в капіталі суб'єкта господарювання: 1. Розбіжність термінів виготовлення продукції (робіт, послуг), передання її споживачеві і надходження оплати обумовлює тимчасове переривання грошового потоку підприємства, що означає розрив у наявності оборотних коштів. Переривання грошового потоку за своїм характером буває очікуваним (плановим) внаслідок особливостей технології виробництва (сезонності, тривалості виробничого циклу) або незапланованим внаслідок непередбачених факторів бізнесу. Тимчасова недостатність обігових коштів, як правило, покривається короткостроковими (до 1 року) позиками, кредиторською заборгованістю, поточною заборгованістю за розрахунками. 2. Економічне зростання вимагає розширення або модернізації виробничої бази з відповідним рівнем капіталомісткості інвестиційних проектів, що, як правило, одним самофінансуванням не можливо повністю забезпечити. Саме тому для реалізації інвестиційних програм розвитку крім власних фондів розвитку виробництва, залучається довгостроковий позиковий капітал. Джерела запозичення капіталу в країнах із розвиненим фінансовим ринком відзначаються значним різноманіттям, що забезпечує реальний доступ до запозичень усім формам підприємництва.
Основні статті балансу підприємства, в яких відображається позиковий капітал.
У статті " Довгострокові кредити банків" показується сума заборгованості підприємства банкам за отриманими від них позиками, яка не є поточним зобов'язанням. У статті " Інші довгострокові фінансові зобов'язання" наводиться сума довгострокової заборгованості підприємства щодо зобов'язання із залучення позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки. У статті " Короткострокові кредити банків" відображається сума поточних зобов'язань підприємства перед банками за отриманими від них позиками. У статті " Векселі видані" показується сума заборгованості, на яку підприємство видало векселі на забезпечення поставок (робіт, послуг) постачальників, підрядчиків та інших кредиторів. У статті " Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги" показується сума заборгованості постачальникам і підрядчикам за матеріальні цінності, виконані роботи та отримані послуги (крім заборгованості, забезпеченої векселями). У статті " Поточні зобов'язання за одержаними авансами" відображається сума авансів, одержаних від інших осіб у рахунок наступних поставок продукції, виконання робіт (послуг). У статті " Поточні зобов'язання із розрахунків з бюджетом" показується заборгованість підприємства за усіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства. У статті " Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці" відображається заборгованість підприємства з оплати праці, включаючи депоновану заробітну плату.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы