Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Договірні відносини позичальника і кредитора



Усі партнерські відносини кредитора і позичальника будуються на основі двостороннього договору. Кредитний договір на одержання позики складається за довільною формою на основі рекомендованої НБУ Положенням «Про кредиту­вання». Після укладення угоди позики кредитор зобов'язаний надавати кошти на відкритий для цієї угоди кредитний рахунок, стежити за їх викори­станням, аналізувати платоспроможність позичальника і відповід­ність надходження платежів згідно з договором кредитування.

 

6. Фінансування облігаційними позиками

Залучення позикового капіталу на фондовому ри­нку шляхом випуску облігацій є способом позикового фі­нансування суб'єктів господарювання, які повинні відповідати пев­ним юридичним вимогам: їхній капітал повинний бути цілком опла­чений і вони повинні отримати дозвіл на емісію від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Облігація - цінний папір, що: - посвідчує внесення його власником грошей, визначає відносини позики між власником облігації та емітентом (емітент – той, хто випустив облігацію, наприклад, підприємство); - підтверджує зобов'язання емітента повернути власникові облігації її номінальну вартість (тобто вартість, що вказана в умовах випуску облігацій) у передбачений умовами розміщення облігацій строк; - виплатити доход за облігацією, якщо інше не передбачено умовами розміщення.

Залучення облігаційної позики передбачає певний перелік робіт, які і складають витрати на емісію. Послідовна робота емітента вклю­чає:

- розробку параметрів позики, які обґрунтовують її економічну доцільність і показників, які подаються на реєстрацію емісії: номінальна вартість облігації, кількість облігацій, термін, на який випускаються облігації, умови виплати доходу по облігаціях, умови погашення облігацій;

- створення інструмента позики;

- розміщення облігаційного займу;

-   погашення облігаційного займу.

7. Фінансування оборотних активів механізмом факторингу

Поняття договору факторингу.

За договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги):

- одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб),

- а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).

       Предметом договору факторингу може бути:

- право грошової вимоги, строк платежу за якою настав (наявна вимога);

- право вимоги, яке виникне в майбутньому (майбутня вимога).

Сторонами у договорі факторингу є фактор і клієнт.

Клієнтом у договорі факторингу може бути фізична або юридична особа, яка є суб'єктом підприємницької діяльності.

Фактором може бути банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції. (гл 73 ЦК Кн.5 Зобов′ язальне право).

Факторинг — комплекс обслуговування, який складається з наступних елементів:

Фінансування — оплата документів, що підтверджують відвантаження товарів покупцеві на умовах відстрочки платежу.

Сервіс — управління дебіторською заборгованістю, що включає наступні послуги:

• юридичне супроводження оформлення документів на постачання товарів/ надання послуг;
• облік документації, що супроводжує діяльність за контрактом між постачальником і дебітором;
• контроль своєчасності оплати дебіторської заборгованості;
• робота з дебітором постачальника з питань несплати (без порушення стосунків між ними та з урахуванням інтересів постачальника);
• надання звітності постачальнику і дебітору (із урахуванням отриманих побажань);
• аналіз платіжної дисципліни дебіторів. Надання постачальнику відповідної інформації та рекомендацій від банку;
• зберігання бази даних щодо дебіторської заборгованості за всю історію партнерства між банком і постачальником.

П’ять простих кроків: 1. Поставка товару чи надання послуг. 2. Передача до банку документів, що підтверджують поставку чи надання послуг. 3. Виплата постачальнику авансу (до 90% від суми поставки/послуг). 4. Надходження оплати від дебітора. 5. Виплата залишкової суми за поставкою.

Кредитування за допомогою факторингу зазвичай використовують підприємства у двох випадках:

- у першому - це великі підприємства з значним торговим оборотом, для яких є вигідним прискорення отримання коштів у поточну діяльність;

- у другому - це підприємства з постій­ними невеликими розмірами поставок, але з диверсифікованою дебітор­ською заборгованістю по постійних покупцях (не менше 10 покупців).

Залучення кредитних ресурсів факторингом здійснюється наступним чином: фактор купує розрахункові документи (векселі або рахунки - фактури) на умовах негайної їх оплати, тобто здійснює операцію купівлі з дисконтом представлених документів. Умовами факторингу передбачається виплата авансового платежу у розмірі від 50 % до 90 % від суми акцептованих документів на поставку безпосередньо у день надходження їх до фактора або в обумовлений договором тер­мін. Процент фінансування залежить від надійності дебітора


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь