Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.



2. У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здій­снення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.

3. Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката негайно направляється відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, і є обов'язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постано­ви (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.

1. Відповідно до Основних положень про роль адвокатів, прийнятих 1 серпня 1990 p. V1II Конгресом ООН із запобігання злочинів, обов'язком уря­дів є забезпечення можливості кожному бути поінформованим компетентною

160

161

 

владою про право одержати допомогу адвоката за його вибором при арешті, затриманні або поміщенні в тюрму, або обвинуваченні у кримінальному зло­чині. Будь-яка зазначена особа, що не має адвоката, у випадках, коли інтереси правосуддя вимагають цього, повинна бути забезпечена допомогою адвоката, котрий має відповідну компетенцію та досвід ведення таких справ, щоб забез­печити її ефективну допомогу без оплати з її боку, якщо у неї немає необхідних

коштів (п.п. 5 і 6).

2. Перелік випадків, коли призначається захисник для надання безоплат­ної правової допомоги, передбачений ч. 1 ст. 49 КПК, не є вичерпним. Згід­но з Законом України «Про безплатну правову допомогу» від 2 червня 2011 р. право на безоплатну правову допомогу мають також особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відпо­відно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення; інваліди, які отримують пенсію чи допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб - захист від обвинувачення і складання документів процесуального характеру; підозрювані у вчиненні зло­чину особи, які затримані органами дізнання та слідства, - на захист від обви­нувачення; особи, щодо яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, - на захист від підозри (обвинувачення). Така допомога надається протягом 72 го­дин з моменту затримання (п.п. 1, 5 і 6 ч. 2 ст. 13 Закону).

3. Суб'єктами надання безоплатної правової допомоги є центри з надан­ня безоплатної вторинної правової допомоги, створені Міністерством юстиції України при головних управліннях юстиції АРК, областей, міст Києва і Севас­тополя (див. ст. 16 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).

С т а т т я 50. Підтвердження повноважень захисника

1. Повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:

1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю;

2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (устано­ви), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

2. Встановлення будь-яких додаткових вимог, крім пред'явлення за­хисником документа, що посвідчує його особу, або умов для підтвердження повноважень захисника чи для його залучення до участі в кримінальному провадженні не допускається.

1. У статті наводиться перелік документів, якими офіційно підтверджу­ються перед слідчим, прокурором, слідчим суддею, судом повноваження захис­ника на участь у конкретному кримінальному провадженні: 1) документ, що посвідчує особу адвоката (посвідчення адвоката, паспорт або інший); 2) свідо­цтво про право на зайняття адвокатською діяльністю; 3) ордер адвокатського

об'єднання на ведення провадження; 4) договір із захисником підозрюваного, обвинуваченого чи іншої особи, щодо якої здійснюється кримінальне прова­дження, або осіб, які діють в її інтересах, за її клопотанням або за її наступною згодою (ст. 51 КПК) або 5) доручення органу (установи), уповноваженого за­коном на надання безоплатної правової допомоги. Таке доручення, згідно з За­коном «Про безоплатну правову допомогу», видає захиснику Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (ч. З ст. 22 Закону).

2. Перелік документів є вичерпним. Встановлена в законі заборона ви­магати інші документи має на меті запобігти спробам не допускати адвоката до участі у кримінальному провадженні під приводом відсутності певного до­кумента чи невиконання якоїсь умови.

С т а т т я 51. Договір із захисником


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 180; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь