Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Потерпілого у кримінальному провадженні може представляти представник - особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником.



2. Представником юридичної особи, яка є потерпілим, може бути її ке­рівник, інша особа, уповноважена законом або установчими документами, працівник юридичної особи за довіреністю, а також особа, яка мас право бути захисником у кримінальному провадженні.

3. Повноваження представника потерпілого на участь у кримінально­му провадженні підтверджуються:

1) документами, передбаченими статтею 50 цього Кодексу, - якщо представником потерпілого є особа, яка має право бути захисником у кри­мінальному провадженні;

2) копією установчих документів юридичної особи - якщо представ­ником потерпілого є керівник юридичної особи чи інша уповноважена за­коном або установчими документами особа;

3) довіреністю - якщо представником потерпілого є працівник юри­дичної особи, яка є потерпілою.

4. Представник користується процесуальними правами потерпілого, інтереси якого він представляє, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо потерпілим і не може бути доручена представ­нику.

1. Представник потерпілого - це особа, яка виконує у кримінальному про­вадженні функцію представництва законних інтересів особи, котра у встанов­леному КПК порядку визнана потерпілим.

2. Представником потерпілого, який є фізичною особою, може бути лише адвокат, відомості про якого внесено до Єдиного реєстру адвокатів України і стосовно якого у цьому Реєстрі відсутні відомості про зупинення або припи­нення права на зайняття адвокатською діяльністю (див. ч. 1 ст. 58, ст. 45 КПК).

181

3. Представником потерпілого, який є юридичною особою, може бути як зазначений адвокат, так і керівник цієї юридичної особи, інша особа, уповно­важена законом або установчими документами, працівник юридичної особи за довіреністю.

4. Повноваження представника-адвоката підтверджуються такими до­кументами: 1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю; 2) ордером, договором із представником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги (див. ч. 1 ст. 50 КПК).

5. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» від 2 червня 2011 р. передбачає можливість надання безоплатної правової допомоги адвокатом за дорученням Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги таким категоріям потерпілих: а) особам, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожитко­вого мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; б) дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, безпритульним дітям, дітям, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї; в) особам, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців» - до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця (п. 1, 2 і 8 ч. 1 ст. 14 Закону).

6. Представник може брати участь у кримінальному провадженні як ра­зом із потерпілим, так і замінюючи його. Він користується процесуальними правами потерпілого, інтереси якого він представляє, за винятком окремих невід'ємних прав потерпілого, зокрема права давати показання.

С т а т т я 59. Законний представник потерпілого

1. Якщо потерпілим г неповнолітня особа або особа, визнана в уста­новленому законом порядку недієздатною чи обмежено дієздатною, до учас­ті в процесуальній дії разом з нею залучається її законний представник.

2. Питання участі законного представника потерпілого у криміналь­ному провадженні регулюється згідно з положеннями статті 44 цього Ко­дексу.

1. Участь у кримінальному провадженні законних представників потер­пілих, які є неповнолітніми, визнані у встановленому законом порядку неді­єздатними чи обмежено дієздатними, є додатковою процесуальною гарантією забезпечення прав і законних інтересів таких потерпілих.

2. Як законні представники можуть бути залучені батьки (усиновлювачі), а в разі їх відсутності - опікуни, піклувальники особи, інші повнолітні близькі

182

родичі чи члени сім'ї, а також представники органів опіки і піклування, установ і організацій, під опікою чи піклуванням яких перебуває неповнолітній, неді­єздатний чи обмежено дієздатний.

3. Про залучення законного представника слідчий, прокурор виносить по­станову, а слідчий суддя, суд - ухвалу, копія якої вручається законному пред­ставнику.

4. Законні представники користуються процесуальними правами осіб, яких вони представляють, за винятком деяких невід'ємних прав потерпілих, зокрема права давати показання.

5. Законний представник має бути замінений слідчим, прокурором, слід­чим суддею, судом, якщо буде встановлено, що його дії та інтереси суперечать інтересам потерпілого.

§ 5. Інші учасники кримінального провадження

С т ат т я 60. Заявник

1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу держав­ної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потер­пілим.

2. Заявник має право:

1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що під­тверджує її прийняття і реєстрацію;

2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 199; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь