Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Глава 11. Виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід



; (т а і т я 133. Виклик слідчим, прокурором

1. Слідчий, прокурор під час досудового розслідування має право ви­кликати підозрюваного, свідка, потерпілою або іншого учасника кримі­нального провадження у встановлених цим Кодексом випадках для допиту чи участі в іншій процесуальній дії.

2. Слідчий, прокурор під час досудового розслідування мають право викликати особу, якщо є достатні підстави вважати, що вона може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов'язковою.

1. Виклик означає повідомлення, доведення до відома підозрюваного, свідка, потерпілого та деяких інших учасників кримінального провадження слідчим, прокурором, слідчим суддею або судом про необхідність з'явлення до слідчого, прокурора або судді для участі у допиті чи інші слідчі дії.

Для підозрюваного, обвинуваченого (ч. 7 ст. 42 КПК), потерпілого (ч. 1 ст. 57 КПК), свідка (ч. 2 ст. 66 КПК), експерта (ч. 5 ст. 69 КПК), спеціаліста (ч. 5 ст. 71 КПК), перекладача (ч. З ст. 68 КПК) з'явлення за викликом слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду є обов'язком, в тому числі і коли такий учасник криміналь­ного провадження згідно з КПК не може бути допитаний (наприклад, як свідок за наявності відповідного імунітету, передбаченого ч. 2 ст. 65 КПК). При цьому після з'явлення за викликом, підтвердження наявності відповідних підстав (наприклад, що відомості, які цікавлять слідство, свідку стали відомі як священнослужителю і одержані під час сповіді віруючого) та роз'яснення йому права відмовитись да­вати показання такі особи звільняються від обов'язку давати свідчення або у ви­падках, передбачених п.п. 1-5 ч. 2 ст. 65 КПК, можуть бути звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю (відповідно до вимог ч. З ст. 140 КПК щодо таких свідків, які не з'являються за викликом, не може бути застосований привід).

2. Виклик учасника кримінального провадження слідчим або прокурором здійснюється у разі, якщо у них є достатньо підстав вважати, що підозрюваний, свідок, потерпілий або інший учасник кримінального провадження може дати показання, які мають значення для кримінального провадження: наприклад, особа є очевидцем події, яка є предметом кримінального провадження, або коли участь особи у процесуальній дії є обов'язковою (очна ставка, пред'явлення Для впізнання тощо).

Стаття 134. Судовий виклик

1. Слідчий суддя під час досудового розслідування чи суд під час су­дового провадження має право за власною ініціативою або за клопотан­ням слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, потерпілого, його представника здійснити судовий виклик певної особи,

1

якщо слідчий суддя чи суд встановить наявність достатніх підстав вважа­ти, що така особа може дати показання, які мають значення для кримі­нального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов'язковою.

2. Суд здійснює судовий виклик учасників кримінального проваджен­ня, участь яких у судовому провадженні є обов'язковою.

1. Слідчий суддя під час досудового розслідування чи суд під час судового провадження після встановлення наявності достатніх підстав вважати, що осо­ба може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або якщо її участь у процесуальній дії є обов'язковою, має право за власною ініціативою або за клопотанням слідчого, прокурора, підозрюваного, обвину­ваченого, його захисника, потерпілого, його представника здійснити судовий виклик певної особи.

2. Суд здійснює судовий виклик учасників кримінального провадження, участь яких у проведенні слідчих дій є обов'язковою. Під час підготовчого судово­го провадження серед інших питань розглядаються клопотання учасників кримі­нального провадження щодо здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту (ч. 2 ст. 315 КПК), наприклад, свідків обвинувачення та свідків захисту.

Стаття 135. Порядок здійснення виклику в кримінальному про­вадженні

1. Особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

2. У разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка для передачі їй вручається під розписку дорослому члену сім'ї особи чи іншій особі, яка з нею проживає, житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 195; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь