Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Під час судового розгляду виникли підстави, передбачені частиною другою статті 509 цього Кодексу.



3. До ухвали суду про доручення проведення експертизи у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, включаються питання, по­ставлені перед експертом учасниками судового провадження, судом. Суд має право не включати до ухвали питання, поставлені учасниками судово­го провадження, якщо відповіді на них не стосуються кримінального про­вадження або не мають значення для судового розгляду, обгрунтувавши таке рішення в ухвалі.

4. Після постановления судом ухвали про доручення проведення екс­пертизи судовий розгляд продовжується, крім випадків, якщо таке продо­вження неможливе до отримання висновку експерта.

1. Серед питань надійного і максимального наукового забезпечення судо­вого провадження одне з вагомих місць посідає використання у процесі дока­зування спеціальних знань. Це цілком зрозуміло, оскільки вирішення багатьох ситуацій, які виникають у ході правового регулювання, вимагає опори на здо­буті людством грунтові, досконалі знання.

В ч. 1 коментованої статті ставляться питання про проведення за клопотан­ням сторін кримінального провадження або потерпілого експертизи за наявнос­ті підстав, передбачених ст. 242 КПК. До речі, ця стаття забороняє вирішення шляхом експертизи правових питань (про форму вини, осудність, кваліфікацію діяння тощо). Передбачається, що суд своєю ухвалою доручає проведення екс­пертизи експертній установі, експерту або експертам. Тут слід мати на увазі, що проведення криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз здійснюється виключно державними спеціалізованими установами (ч. З ст. 7 Закону України «Про судову експертизу»).

2. Під час судового розгляду експертиза може бути призначена за кло­потанням сторін кримінального провадження, потерпілого або за ініціативою суду незалежно від наявності таких клопотань у випадках, якщо суду надані

698

\

кілька рисновків експертів, які суперечать один одному, а допит експертів не дав змо^и усунути виявлені суперечності, а також якщо під час судового розгля­ду виникли підстави, передбачені ч. 2 ст. 509 КПК (психіатрична експертиза).

3. Готуючи ухвалу про доручення про проведення експертизи на підста­вах, передбачених ст. 242 КПК, суд повинен надати сторонам кримінального провадження можливість подати питання, які вони вважають за потрібне поста­вити перед експертом, і відвести ті з них, відповіді на які не стосуються цього кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду. При цьому причини відвернення питань суд повинен обгрунтувати в ухвалі.

Призначаючи експертизу з підстав, передбачених ч. 2 ст. 242 КПК, питан­ня експерту повинні бути сформульовані лише в редакції цієї правової норми із точним зазначенням даних про суб'єкта (об'єкта) експертного дослідження.

4. Судовий розгляд після постановления судом ухвали про доручення проведення експертизи продовжується, але якщо проведення експертних до­сліджень вимагає тривалого стаціонарного перебування обвинуваченого в лі­карняній установі, суд оголошує перерву до отримання висновку експертів

Стаття 333. Застосування заходів забезпечення кримінального про­вадження та проведення слідчих (розшукових) дій під час судового про­вадження

1. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу II цього Кодек­су з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

2. Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судово­го провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і доку­ментів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов'язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

3. У разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у вста­новленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або пе­ревірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального про­вадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 213; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь