Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеокон-ференції, фіксуються за допомогою технічних засобів відеозапису.



8. Особа, якій забезпечується захист, може бути допитана в режимі відеоконференції з такими змінами зовнішності і голосу, за яких її немож­ливо впізнати.

9. Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, Верховному Суді України під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

1. Коментована стаття є новелою у КПК. Необхідність проведення проце­суальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження зумов­лена тим, що при здійсненні судового розгляду виникають різні ситуації, в яких судовий розгляд може бути відкладено, і таким чином, значно збільшено строк його проведення. Досвід зарубіжних країн свідчить, що при розгляді кримі­нальних справ часто використовується режим відеоконференції, що обумовлю­ється зниженням витрат на транспортування ув'язнених для їх участі в процесі, а також виключає можливості їх втечі, дозволяє продовжувати судовий розгляд у разі неможливості їх прибуття в суд тощо. Наприклад, якщо потерпілий не має можливості бути присутнім під час судового розгляду за станом здоров'я

 705

або з інших поважних причин, а щодо обвинуваченого обрано запобіжний за­хід у вигляді тримання під вартою. Проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового розгляду залишається єдиною можливістю його завершення протягом розумного строку.

2. Суд за власною ініціативою чи за клопотанням сторони або інших учас­ників кримінального провадження ухвалює рішення про здійснення дистанцій­ного судового провадження, проте суд обмежений у здійсненні дистанційного судового провадження:

- у випадку, якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий за­перечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухва­лити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обгрунтував­ши в ній прийняте рішення;

- у випадку, якщо обвинувачений перебуває поза межами приміщення суду і заперечує проти проведення дистанційного судового провадження, суд не має права прийняти рішення про здійснення такого провадження.

Судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції також у разі необхідності забезпечення безпеки осіб. Статтями 1, 2, 3 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінально­му судочинстві» визначається поняття забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у судовому розгляді, встановлюється перелік осіб, які мають право на забезпечення безпеки, а також визначається перелік органів, які забезпечують безпеку під час судового провадження. Дуже важливо зазначити, що особа, яка знаходиться під захистом, може бути допитана в умовах відеоконференції зі змінами її зовнішності і голосу за допомогою комп'ютерних технологій, щоб її неможливо було впізнати. Справжній відеозапис допиту цієї особи має зберіга­тись окремо в режимі секретності.

3. Особа може бути залучена до участі в судовому провадженні дистан­ційно, коли вона перебуває в приміщенні на території, яка знаходиться під юрисдикцією суду, що проводить цей судовий розгляд, або на території міста, в якому розташований цей суд, чи особа тримається в установі попереднього ув'язнення або установі виконання покарань, - відповідно судовий розпоряд­ник (секретар судового засідання) або службова особа установи попереднього ув'язнення чи виконання покарань повинні вручити такій особі пам'ятку про її процесуальні права, перевіривши її документи, і перебувати поряд з нею (в кадрі) до закінчення судового засідання.

Необхідно звернути увагу на процедуру участі за дорученням у відеокон­ференції іншого суду та зміст і способи спілкування цих судів між собою (ч. 5 коментованої статті).

4. Фіксація ходу і результатів судового розгляду в режимі відеоконферен­ції відбуваються за загальними правилами (ч. 5 ст. 27, ст. 343 КПК), але лише способом відеозапису.

Для спілкування в режимі відеоконференції під час судового проваджен­ня суд та сторони судового провадження повинні мати термінальний пристрій

706

зв'язку відеоконференції, відеотелефон або інший засіб обчислювальної тех­ніки. Як правило, в комплекс пристроїв зв'язку відеоконференції входять: ві-деокамера з мікрофоном, що забезпечує кодування/декодування аудіо- і віде-оінформації, захоплення і відображення контенту (все, що є в кадрі), а також пристрій відображення інформації і відтворення звуку.

5. Коментована стаття визначає, що судове провадження в режимі відео­конференції може здійснюватись в судах всіх інстанцій та у Верховному Суді України.

§ 2. Межі судового розгляду

Стаття 337. Визначення меж судового розгляду


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 151; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь