Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


На ухвалу слідчого судді - протягом п'яти днів з дня її оголошення.



Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

4. Протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінально­го провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов'язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

 825

1. Головуючий у суді першої інстанції та слідчий суддя зобов'язаний роз'яснити учасникам процесу зміст вироку, ухвали, строки і порядок їх оскар­ження (див. ч. 1 ст. 376 КПК).

2. Апеляційна скарга подається: 1) на судові рішення, ухвалені судом пер­шої інстанції, - через суд, який ухвалив судове рішення; 2) на ухвали слідчого судді - безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

3. Якщо апеляція подана безпосередньо в апеляційний суд всупереч п. 1 ч. 1 коментованої статті, суддя-доповідач має право залишити апеляційну скар­гу без руху, повернути її чи відмовити у відкритті апеляційного провадження лише на підставах, визначених у ст. 399 КПК. Якщо такі підстави відсутні, суд­дя, доповідач має винести ухвалу про відкриття апеляційного провадження та здійснити дії, передбачені ст.ст. 398, 401 КПК.

4. У випадку порушення правил територіальної чи інстанційної підсудності при поданні апеляційної скарги така скарга направляється до іншого суду відповідно до положень ст. 34 КПК.

5. Апеляційна скарга може бути подана: 1) на вирок або ухвалу про застосу­вання чи незастосування примусових заходів виховного або медичного характеру - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення; 2) на інші ухвали суду першої інстанції- протягом семи днів з дня її оголошення; 3) на ухвалу слідчого судді - про­тягом п'яти днів з дня її оголошення. При цьому треба враховувати, що якщо скла­дання судового рішення у формі ухвали вимагає значного часу, суд має право об­межитись складанням і оголошенням його резолютивної частини, яку підписують всі судді. Повний текст ухвали повинен бути складений не пізніше п'яти діб з дня оголошення резолютивної частини і оголошений учасникам судового провадження. Про час оголошення повного тексту ухвали має бути зазначено у раніше складеній її резолютивній частині (ст. 376 КПК). В такому випадку строк на апеляційне оскар­ження має рахуватись з моменту оголошення повного тексту судового рішення.

6. Ухвали, постановлені в судовому засіданні, оголошуються негайно піс­ля їх постановления.

7. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ви­року чи ухвали суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім у судовому засіданні.

8. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення. Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому для здійснення спрощеного провадження щодо кримінальних проступків, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

9. Про порядок обчислення процесуальних строків див. коментар до ст. 115 КПК.

826

10. Про порядок поновлення пропущеного строку на апеляційне оскар­ження див. коментар до ст. 117 КПК.

11. Про наслідки пропущення строку на апеляційне оскарження див. ко­ментар до ст. 399 КПК.

12. Перебування матеріалів кримінального провадження в суді першої ін­станції протягом строку, встановленого для подачі апеляції, і заборона на їх ви­требування в цей період є гарантіями права учасників процесу на ознайомлення з цими матеріалами й апеляціями, що надійшли в суд.

13. Протягом строку, встановленого для подачі апеляції, суд першої ін­станції за наявності відповідних клопотань сторін зобов'язаний надати їм мож­ливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження. Учасники судового провадження також мають право отримати копію запису судового за­сідання, зробленого за допомогою технічного засобу.

Стаття 396. Вимоги до апеляційної скарги


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь