Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


КЕРІВНИЦТВО НАПИСАННЯМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ



Зміст

1. Загальні положення  
2. Порядок надання дозволу на виконання дипломної роботи  
3. Наукове керівництво дипломною роботою  
4. Порядок виконання дипломної роботи та допуску її до захисту  
5. Зміст і структура дипломної роботи  
6. Правила оформлення дипломної роботи  
7. Порядок захисту дипломної роботи  
  Додаток 1. Завдання на виконання дипломної роботи (форма № Н-9.01) Додаток 2. Титульна сторінка (форма № Н-9.02) Додаток 3. Подання голові ДЕК (форма № Н-9.03)    


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 

Дипломний проект - робота, що виконується на завершальному етапі навчання студентів за ОКР молодшого спеціаліста, бакалавра та призначена для об’єктивного контролю ступеня сформованості умінь вирішувати типові задачі діяльності, які, в основному, віднесені в освітньо-кваліфікаційних характеристиках до проектної (проектно-конструкторської) та інженерної робочим функціям. Дипломні проекти, як правило, виконуються за інженерними напрямами підготовки (спеціальностями) і передбачають синтез об’єкта (фізичного або ідеального) проектування (системи в широкому значенні, пристрою, технологічного процесу, комп’ютерної програми тощо), який оптимально відповідає вимогам завдання на дипломний проект;

Дипломна робота - робота, що виконується на завершальному етапі навчання студентів за ОКР молодшого спеціаліста, бакалавра та призначена для об’єктивного контролю ступеня сформованості умінь, знань вирішувати типові задачі діяльності, які, в основному, віднесені в освітньо-кваліфікаційних характеристиках до організаційної, управлінської і виконавської (технологічної, операторської) робочих функцій. Дипломні проекти (роботи) передбачають систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань зі спеціальності та застосування їх при вирішенні конкретних наукових, технічних, економічних виробничих й інших завдань, розвиток навичок самостійної роботи й оволодіння методикою дослідження та експерименту, пов'язаних з темою проекту (роботи);

Кваліфікаційна робота - самостійно виконана науково-дослідна робота студентів за ОКР магістра, головною метою і змістом якої є наукові дослідження з новітніх питань теоретичного або прикладного характеру за профілем підготовки. Кваліфікаційна робота є самостійним науковим дослідженням студента, що виконується ним на завершальному етапі навчання. Основне завдання кваліфікаційної роботи - продемонструвати рівень наукової кваліфікації, уміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання;

Відзив - оцінка керівником підготовки дипломного проекту (дипломної, кваліфікаційної роботи) (далі – проекту (роботи)) його якісного рівня, що включає в себе обґрунтування актуальності теми, логічності і структури викладення матеріалу, якості огляду і аналізу літератури, коректності цитувань і посилань на наведені в тексті цитати інших авторів, коректності і обґрунтованості вибору методів дослідження, якості емпіричного матеріалу, ретельності обробки експериментальних даних, коректності формулювання власних висновків, відповідності висновків меті та завданням проекту (роботи), якості оформлення проекту (роботи), апробацію результатів дослідження;

Рецензія - це критичний відгук на проект (роботу) студента, що надається висококваліфікованими спеціалістами виробничих, наукових і проектних організацій, працівниками і викладачами вищих навчальних закладів, які не працюють у вищому навчальному закладі, та містить оцінку проекту (роботи) за прийнятою шкалою оцінки знань.

 

1.1. Дипломна робота являє собою випускну кваліфікаційну роботу наукового змісту, яка має внутрішню єдність та відображає хід і результати дослідження з обраної теми. Вона є заключною частиною професійної фахової підготовки випускника, який навчається за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (бакалавра) або магістра. Назви освітньо-кваліфікаційних рівнів подаються згідно з дворівневою (бакалавр-магістр) або трирівневою (бакалавр-спеціаліст-магістр) системою освітніх рівнів. Сукупність відображених у дипломній роботі результатів повинна свідчити про наявність у її автора навичок наукової роботи у відповідній галузі професійної діяльності.

Написання дипломної роботи є однією з форм підготовки студента до державної атестації, а її захист – способом встановлення фактичної відповідності рівня освітньої підготовки вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми підготовки фахівця з певного освітньо-кваліфікаційного рівня.

Згідно з освітньо-кваліфікаційними рівнями підготовки фахівців із вищою освітою розрізняють дипломну роботу спеціаліста (бакалавра) і дипломну роботу магістра.

1.2. Метою виконання дипломної роботи є:

– встановлення фактичної відповідності підготовки випускників вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики і переліку змістових модулів, що виносяться на державну атестацію;

– розширення і поглиблення теоретичних знань, практичних навичок самостійної роботи й наукових досліджень;

– підготовка до творчої діяльності в певній професійній сфері.

Згідно з особливостями дипломної роботи освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, мета її підготовки ускладнюється:

– закріплення набутих у магістратурі знань, професійних умінь і навичок, необхідних для самостійної наукової та педагогічної діяльності;

– поглиблене вивчення конкретної галузі знань із метою продовження наукових досліджень;

– адаптація теоретичних моделей організації навчального процесу до практичного досвіду роботи навчальних закладів нового типу.

1.3. Головним завданням дипломної роботи освітньо-кваліфікаційного рівня магістра є опанування методології, методики і сучасного інструментарію наукових досліджень, поглиблене вивчення відповідних теоретичних проблем, а також практична орієнтація під час пошуку й обґрунтування ефективних форм і методів викладання фахових дисциплін у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації.

 


2. ПОРЯДОК НАДАННЯ ДОЗВОЛУ
НА ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

2.1. Для виконання дипломних робіт спеціалістів (бакалаврів) можна рекомендувати студентів, які мають середній бал успішності не менше 4,75 за всі попередні семестри. До виконання дипломних робіт залучаються студенти, які добре зарекомендували себе у навчанні й виявили схильність до науково-дослідницької роботи (брали участь в олімпіадах, студентських конференціях, виконували інші види наукової або науково-експериментальної роботи).

Написання дипломної роботи бакалавра (спеціаліста) є формою підготовки студентів до наукової роботи й засобом формування контингенту для набору в магістратуру для забезпечення ліцензійного обсягу підготовки магістрів за певною спеціальністю. Кількість студентів, допущених до написання дипломних робіт бакалавра (спеціаліста), має визначатися з урахуванням вимог цього „Положення” і не може перевищувати кількості, що забезпечує конкурс під час набору в магістратуру до 1,5 особи на одне місце.

2.2. Дозвіл на виконання дипломної роботи бакалавра (спеціаліста) за поданням деканату надається ректором університету та оформляється відповідним наказом. Підставою для подання деканату є витяги з протоколів засідання кафедри і ради факультету, на яких затверджено тему дипломної роботи. Питання про затвердження теми розглядається на засіданні кафедри і ради факультету за наявності плану-проспекту дипломної роботи, в якому визначено актуальність, наукову новизну теми, її відповідність сучасним науковим напрямам і програмам.

2.3. Зміст державної атестації студента, який виконує дипломну роботу бакалавра (спеціаліста), і зміст державної атестації, що проводиться у формі державних іспитів, мають бути тотожними. Із дисциплін, матеріал яких не був об’єктом спеціального дослідження в дипломній роботі, студент складає державні іспити, передбачені навчальним планом.

2.4. Виконання дипломної роботи магістра є обов’язковою вимогою підготовки фахівця з повною вищою освітою, тому до написання дипломної роботи допускаються всі студенти, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра.

Допуск до написання дипломної роботи магістра оформляється наказом ректора університету на підставі подання деканату і за наявності витягу з протоколу засідання кафедри про затвердження теми дипломної роботи, плану-проспекту виконання дипломної роботи магістра.

 





Загальні положення

5.1.1. Дипломні та магістерські роботи оформляються згідно з вимогами чинного ДСТУ № 3008-95. «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення». З огляду на вимоги цього стандарту необхідно дотримуватись порядку подання окремих видів текстового матеріалу, таблиць, формул, ілюстрацій, а також правил оформлення титульного аркушу, змісту, додатків тощо.

5.1.2. Назва дипломної роботи повинна бути максимально лаконічною, відповідати спеціальності, меті й суті завдання, поставленого в роботі. У назві не варто вживати ускладнену термінологію, тематичні силогізми.

5.1.3. Під час написання дипломної роботи обов’язково потрібно посилатися на авторів та джерела, з яких запозичені результати й матеріали. Необхідно вказувати і матеріали, надані співавторами, якщо такі є.

5.1.4. У роботі необхідно стисло, логічно й аргументовано викладати зміст і результати дослідження, уникаючи загальних слів, бездоказових тверджень, тавтології тощо.

5.1.5. Дипломну роботу (обсягом 55-70 друкованих аркушів формату А4, без додатків) подають у вигляді рукопису, оформленого в твердому переплетенні.

5.1.6. Текст роботи друкують на друкарській машинці або на принтері з дотриманням наступних вимог:

· текст розміром 14 кеглів, через 1,5 інтервали (для набору на друкарській машинці – 2 інтервали); на сторінці формату А4 повинно бути
28-30 рядків;

· поля: зліва – 3 см, справа – 1 см, зверху і знизу – 2 см, від краю до колонтитулу – 1,25 см;

· шрифт нормальний, гарнітура Times New Roman, сторінки книжні;

· рисунки повинні бути чіткі, мальовані від руки чорною тушшю або роздруковані на принтері;

· кольорові малюнки і таблиці не допускаються, всі таблиці повинні бути звичайні, без варіацій.

 


Структура дипломної роботи

  Робота повинна містити такі елементи:

Титульний аркуш

Зміст

Перелік умовних позначень (за необхідності)

Вступ

Основна частина (огляд літератури, матеріал, методологія, методика; результати досліджень, узагальнення здобутих результатів)

Висновки

Список використаних джерел

Додатки (за необхідності)

 

Титульний аркуш містить найменування вищого навчального закладу, де виконана робота, прізвище, ім’я та по батькові автора, індекс УДК, шифр і найменування спеціальності, науковий ступінь, вчене звання, прізвище та ініціали наукового керівника, місто і рік.

Зміст подають на початку дисертації. Він містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів роботи. Зокрема, виділяють вступ, висновки до розділів, загальні висновки, додатки, список використаних джерел та ін.

Перелік умовних позначень, символів, скорочень і термінів. Являє собою окремий список, в якому презентовані й розкриті маловідомі чи авторські скорочення, нові символи, позначення. Перелік друкують двома колонками, зліва за алфавітом надають терміни, справа – їх детальне розшифрування.

Вступ розкриває сутність і стан наукової проблеми, її значущість, підстави для розроблення теми, обґрунтування необхідності проведення досліджень. Вступ містить складові (див нижче).

Актуальність теми. Шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими розв’язаннями проблеми або наукового завдання обґрунтовується актуальність і доцільність роботи. Достатньо кількома реченнями висловити головне – сутність проблеми або наукового завдання.

Зв'язок із науковими програмами, планами, темами. Коротко вказується, що тематика роботи є ініціативною або виконується в межах державної теми чи тематики кафедри, лабораторії. Дипломна робота може бути частиною загальної наукової роботи наукового керівника або групи дослідників.

Мета і завдання дослідження. Формулюється мета роботи та завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Визначається об’єкт дослідження (процес або явище, що породжує ситуацію і обране для вивчення) та його предмет (який міститься в межах об’єкта). Перелічуються застосовані методи дослідження.

Наукова новизна роботи. Коротко формулюються виявлені у процесі дослідження нові наукові положення (елементи новизни). Вказується, що певні результати вперше отримані, вперше вдосконалені, вперше набули подальшого розвитку тощо. Аналогічним чином визначають і практичне значення результатів дослідження.

Особистий внесок автора. За наявності свівавторів публікацій за матеріалами дослідження тощо вказується конкретний внесок автора.

Апробація результатів дослідження. Вказується, в яких конференціях, конгресах, семінарах тощо взяв участь виконавець роботи.

Публікації. Вказується, в яких статтях опубліковані окремі положення дипломної роботи.

 

Висновки

У висновках викладаються найважливіші наукові та практичні результати, отримані у процесі виконання роботи. Далі формулюються висновки й рекомендації щодо наукового і практичного використання здобутих результатів. У першому пункті висновків коротко оцінюється стан питання. Далі у висновках розкриваються методи оцінки поставленої наукової проблеми, практичний аналіз матеріалу, на основі якого здійснено дослідження.

Список використаних джерел

Список використаних джерел слід розміщувати одним із таких способів: у порядку появи посилань у тексті, в алфавітному порядку або у хронологічному порядку. Посилання на джерела повинні відповідати реальному тексту і зазначати джерела за наведеним у роботі переліком джерел. Номер джерела вказують арабськими цифрами в квадратних дужках (наприклад: [1], або [1; 12; 23]. Цитати вказуються в дужках із наступним посиланням на номер джерела і номер сторінки (розділяються крапкою з комою); цитати повністю відповідають їх поданню в оригіналі, не підлягають скороченню чи правкам, які викривлюють їх зміст. Пропуск слів у цитаті позначається трьома крапками.

Кожне джерело поздається за вимогами чинних нормативів бібліографічного опису та правил скорочення слів.

Додатки

Додатки оформляються як продовження дипломної роботи в кінці текстової частини, після списку використаних джерел. Кожен додаток починається з нової сторінки і окремо нумерується (наприклад: Додаток 1). Текст і матеріали кожного окремого додатка можна поділяти на підрозділи та підпункти. Таблиці й ілюстрації в додатках нумерують у межах кожного додатка.

 

                  6. ПОРЯДОК ЗАХИСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

     Захист дипломної роботи відбувається на засіданні державної екзаменаційної комісії. Державна екзаменаційна комісія розглядає тільки допущені до захисту роботи.

Автор дипломної роботи виступає з коротким повідомленням
(10-15 хв.), у якому знайомить присутніх з мотивами вибору теми, методами роботи, стислим її змістом, висновками та їх обґрунтуванням. Особливу увагу слід звернути на апробацію результатів дослідження та їх висвітлення у фахових джерелах.

Далі автор відповідає на запитання присутніх.

Оголошується відгук керівника і рецензія. Авторові надається право для відповіді на зауваження рецензента й на виступ із заключним словом.

Члени ДЕК на закритому засіданні обговорюють результати захисту і виносять рішення про оцінку дипломної роботи.

Після захисту по закінченні роботи ДЕК дипломні роботи передаються секретарями ДЕК згідно з актом до бібліотеки МДУ, де зберігаються не менше 5 років, а потім поступають до книгосховища. Рецензії та відгуки на дипломні роботи зберігаються в деканаті відповідного факультету.


Додаток 1



ЗАВДАННЯ

НА ДИПЛОМНУ РОБОТУ СТУДЕНТУ

_______________________________________________________________

                                             (прізвище, імя, по батькові)

 

 

1. Тема роботи _________________________________________________

_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Керівник роботи_________________________________________________

(прізвище, імя, по батькові, науковий ступінь та звання)

 

Затверджені наказом університету від  «___»________201__р.   №____

2. Строк подання студентом роботи______________________________

3. Вихідні дані до роботи __________________________________________

_______________________________________________________________

_________________________________________________________________

_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які потрібно розробити)_____________________________________________________

______________________________________________________________

_______________________________________________________________

_________________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

 

5. Перелік графічного матеріалу (з точним зазначенням обов’язкових креслень)_______________________________________________________

_______________________________________________________________

________________________________________________________________

6. Консультанти розділів роботи

Розділ

Прізвище, ініціали та посада консультанта

Підпис, дата

Завдання видав Завдання прийняв
       
       
       
       
       

 

7. Дата видачі завдання_____________________________________________

 

 

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

№  з/п                Назва етапів дипломної роботи    Строк виконання етапів роботи Примітка
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

 

                                                      Студент _________________________

                                          Керівник роботи_________________________


Додаток 2

 


Імені В.О.Сухомлинського

Факультет філології та журналістики

                 Кафедра української мови та лінгводидактики

                 

Пояснювальна записка

до дипломної роботи

_____________________________________________________________

                                        (освітньо-кваліфікаційний рівень)

 

на тему_______________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

 

 

Виконав: студент___курсу, групи___

напряму підготовки (спеціальності)

___________________________

(шифр і назва напряму підготовки, спеціальності)

 

___________________________

                          (прізвище та ініціали)

 

                                            Керівник _________________

                        ( прізвище та ініціали)

Рецензент__________________

                          (прізвище та ініціали)

 

 

                                   Миколаїв – 2013 року


                                                                                        Додаток 3                                            Миколаївський національний університет


Імені В.О.Сухомлинського

ПОДАННЯ

Загальні положення

Відповідно до закону “Про вищу освіту” практична підготовка магістрантів, тобто стажування, є необхідною складовою частиною формування фахівця у вищих навчальних закладах і повинна забезпечити набуття студентами (магістрантами) практичних професійних навичок та вмінь.

1.1. Чинна програма передбачає проходження стажування студентами, що отримують спеціальності, акредитовані за освітньо-кваліфікаційним рівнем “магістр”. Тривалість стажування за навчальним планом – 4 тижні. Протягом цього терміну магістранти мають на практиці ознайомитися з професійною діяльністю викладача вищої школи, реалізувати протягом навчання професійні знання та вміння щодо викладання окремих навчальних дисциплін.

1.2. Стажування проводиться на базі Миколаївського державного університету ім. В.О.Сухомлинського, методистами педагогічної практики магістрантів вважаються наукові керівники магістрантів або провідні викладачі кафедр, за якими закріплені магістранти.

1.3. Здійснення практичної підготовки магістрантів передбачає ряд організаційних заходів, а саме:

· Деканат факультету (дирекція інституту) як керівник стажування здійснює контроль за рівнем підготовленості навчальних підрозділів до забезпечення якісної практичної підготовки магістрантів.

· Перед початком стажування декан факультету (директор інституту) видає розпорядження про розподіл магістрантів на педагогічну практику та закріплення за ними методистів.

· На початку стажування з магістрантами проводиться настановча конференція, яка визначає мету і завдання стажування. Практикантам надається необхідний перелік документів, літератури та методичних рекомендацій щодо проходження стажування.

· Керівники (методисти) здійснюють поточний контроль за забезпеченням умов та відповідності стажування поставленим задачам.

 

Мета і завдання стажування

2.1.Метою стажування є:

· оволодіння сучасними методами й формами організації праці викладача вищої школи;

· формування в майбутніх викладачів професійних умінь та навичок роботи в реальних умовах вищого навчального закладу;

· виховання в майбутнього магістра потреби систематично поповнювати свої знання і творчо використовувати їх у практичній діяльності.

2.2. Стажування магістрантів передбачає виконання таких завдань:

- поглиблення й закріплення теоретичних знань;

- формування професійно-педагогічних умінь, навичок та досвіду педагогічної діяльності у вищих закладах освіти;

- становлення в майбутніх викладачів педагогічної свідомості та професійно значущих якостей особистості;

- розвиток професійної культури викладачів вищої школи;

- вироблення основ володіння педагогічними технологіями вищої школи і педагогічною технікою викладача вищої школи;

- формування вмінь аналізу педагогічного досвіду викладачів вищої школи та застосування його у власній педагогічній діяльності;

- формування творчого мислення, індивідуального стилю професійної діяльності, дослідницького підходу до неї тощо;

- вироблення вмінь здійснювати індивідуальний підхід до студентів;

- розвиток потреби в педагогічній самоосвіті та постійному професійному саморозвитку.

 

Зміст стажування

    3.1. Протягом першого тижня стажування магістрант повинен:

- взяти участь у настановчій конференції;

- скласти індивідуальний план роботи практиканта, погодити його з методистом (керівником) та затвердити у декана (директора) як головного керівника стажування;

- відвідувати лекційні та практичні заняття, які проводить його методист та провідні викладачі кафедр.

3.2. Протягом другого тижня магістрант повинен підготувати й провести пробні практичні заняття з певної навчальної дисципліни.

3.3. Протягом третього і четвертого тижня магістрант повинен:

- провести 2 лекційні та практичні залікові заняття з певної навчальної дисципліни;

- підготувати наочні навчальні матеріали (за вказівками методиста);

- оформити звіт про педагогічну практику.

 

Звітна документація

1. Звіт стажування.

2. Аналіз відвіданої лекції та практичного заняття викладача університету.

3. Конспект лекційного заняття, підписаний методистом.

4. Конспект практичного заняття, підписаний методистом.

5. Відгук методиста про роботу стажиста.

6. Розробка виховного заходу профорієнтаційного змісту.

 

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН СТАЖУВАННЯ

МАГІСТРАНТА ________________________________

 ГРУПИ _______, спеціальності _____________________________

 

Вид роботи Дата проведення Кількість годин Форма звіту

1.ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА

1 Настановча конференція      
2 Бесіда з керівником (методистом)      
3 Ознайомлення з вимогами до звітної документації      
4 Складання індивідуального педагогічного плану      
5 Підготовка конспектів та інших матеріалів для проведення лекційних і практичних занять      
6 Проведення лекційних та практичних занять      
7 Розробка виховного заходу профорієнтаційного зміцсту      

2.НАУКОВО-ПРАКТИЧНА РОБОТА

8 Відвідування лекційних і практичних занять зі спеціальності      
9 Наукова робота зі студентами в наукових гуртках      
10 Наукова діяльність за власною темою роботи в поєднанні останньої з загально-педагогічними задачами      
11 Робота в науковому відділі університету з метою визначення особливостей системи організації науково-дослідної роботи      

 

 

«Затверджую»

Науковий керівник ________________

«_____» ______________ 20  року

 

Магістрант ________________________

Зміст

1. Загальні положення  
2. Порядок надання дозволу на виконання дипломної роботи  
3. Наукове керівництво дипломною роботою  
4. Порядок виконання дипломної роботи та допуску її до захисту  
5. Зміст і структура дипломної роботи  
6. Правила оформлення дипломної роботи  
7. Порядок захисту дипломної роботи  
  Додаток 1. Завдання на виконання дипломної роботи (форма № Н-9.01) Додаток 2. Титульна сторінка (форма № Н-9.02) Додаток 3. Подання голові ДЕК (форма № Н-9.03)    


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 

Дипломний проект - робота, що виконується на завершальному етапі навчання студентів за ОКР молодшого спеціаліста, бакалавра та призначена для об’єктивного контролю ступеня сформованості умінь вирішувати типові задачі діяльності, які, в основному, віднесені в освітньо-кваліфікаційних характеристиках до проектної (проектно-конструкторської) та інженерної робочим функціям. Дипломні проекти, як правило, виконуються за інженерними напрямами підготовки (спеціальностями) і передбачають синтез об’єкта (фізичного або ідеального) проектування (системи в широкому значенні, пристрою, технологічного процесу, комп’ютерної програми тощо), який оптимально відповідає вимогам завдання на дипломний проект;

Дипломна робота - робота, що виконується на завершальному етапі навчання студентів за ОКР молодшого спеціаліста, бакалавра та призначена для об’єктивного контролю ступеня сформованості умінь, знань вирішувати типові задачі діяльності, які, в основному, віднесені в освітньо-кваліфікаційних характеристиках до організаційної, управлінської і виконавської (технологічної, операторської) робочих функцій. Дипломні проекти (роботи) передбачають систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань зі спеціальності та застосування їх при вирішенні конкретних наукових, технічних, економічних виробничих й інших завдань, розвиток навичок самостійної роботи й оволодіння методикою дослідження та експерименту, пов'язаних з темою проекту (роботи);

Кваліфікаційна робота - самостійно виконана науково-дослідна робота студентів за ОКР магістра, головною метою і змістом якої є наукові дослідження з новітніх питань теоретичного або прикладного характеру за профілем підготовки. Кваліфікаційна робота є самостійним науковим дослідженням студента, що виконується ним на завершальному етапі навчання. Основне завдання кваліфікаційної роботи - продемонструвати рівень наукової кваліфікації, уміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання;

Відзив - оцінка керівником підготовки дипломного проекту (дипломної, кваліфікаційної роботи) (далі – проекту (роботи)) його якісного рівня, що включає в себе обґрунтування актуальності теми, логічності і структури викладення матеріалу, якості огляду і аналізу літератури, коректності цитувань і посилань на наведені в тексті цитати інших авторів, коректності і обґрунтованості вибору методів дослідження, якості емпіричного матеріалу, ретельності обробки експериментальних даних, коректності формулювання власних висновків, відповідності висновків меті та завданням проекту (роботи), якості оформлення проекту (роботи), апробацію результатів дослідження;

Рецензія - це критичний відгук на проект (роботу) студента, що надається висококваліфікованими спеціалістами виробничих, наукових і проектних організацій, працівниками і викладачами вищих навчальних закладів, які не працюють у вищому навчальному закладі, та містить оцінку проекту (роботи) за прийнятою шкалою оцінки знань.

 

1.1. Дипломна робота являє собою випускну кваліфікаційну роботу наукового змісту, яка має внутрішню єдність та відображає хід і результати дослідження з обраної теми. Вона є заключною частиною професійної фахової підготовки випускника, який навчається за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (бакалавра) або магістра. Назви освітньо-кваліфікаційних рівнів подаються згідно з дворівневою (бакалавр-магістр) або трирівневою (бакалавр-спеціаліст-магістр) системою освітніх рівнів. Сукупність відображених у дипломній роботі результатів повинна свідчити про наявність у її автора навичок наукової роботи у відповідній галузі професійної діяльності.

Написання дипломної роботи є однією з форм підготовки студента до державної атестації, а її захист – способом встановлення фактичної відповідності рівня освітньої підготовки вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми підготовки фахівця з певного освітньо-кваліфікаційного рівня.

Згідно з освітньо-кваліфікаційними рівнями підготовки фахівців із вищою освітою розрізняють дипломну роботу спеціаліста (бакалавра) і дипломну роботу магістра.

1.2. Метою виконання дипломної роботи є:

– встановлення фактичної відповідності підготовки випускників вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики і переліку змістових модулів, що виносяться на державну атестацію;

– розширення і поглиблення теоретичних знань, практичних навичок самостійної роботи й наукових досліджень;

– підготовка до творчої діяльності в певній професійній сфері.

Згідно з особливостями дипломної роботи освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, мета її підготовки ускладнюється:

– закріплення набутих у магістратурі знань, професійних умінь і навичок, необхідних для самостійної наукової та педагогічної діяльності;

– поглиблене вивчення конкретної галузі знань із метою продовження наукових досліджень;

– адаптація теоретичних моделей організації навчального процесу до практичного досвіду роботи навчальних закладів нового типу.

1.3. Головним завданням дипломної роботи освітньо-кваліфікаційного рівня магістра є опанування методології, методики і сучасного інструментарію наукових досліджень, поглиблене вивчення відповідних теоретичних проблем, а також практична орієнтація під час пошуку й обґрунтування ефективних форм і методів викладання фахових дисциплін у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації.

 


2. ПОРЯДОК НАДАННЯ ДОЗВОЛУ
НА ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

2.1. Для виконання дипломних робіт спеціалістів (бакалаврів) можна рекомендувати студентів, які мають середній бал успішності не менше 4,75 за всі попередні семестри. До виконання дипломних робіт залучаються студенти, які добре зарекомендували себе у навчанні й виявили схильність до науково-дослідницької роботи (брали участь в олімпіадах, студентських конференціях, виконували інші види наукової або науково-експериментальної роботи).

Написання дипломної роботи бакалавра (спеціаліста) є формою підготовки студентів до наукової роботи й засобом формування контингенту для набору в магістратуру для забезпечення ліцензійного обсягу підготовки магістрів за певною спеціальністю. Кількість студентів, допущених до написання дипломних робіт бакалавра (спеціаліста), має визначатися з урахуванням вимог цього „Положення” і не може перевищувати кількості, що забезпечує конкурс під час набору в магістратуру до 1,5 особи на одне місце.

2.2. Дозвіл на виконання дипломної роботи бакалавра (спеціаліста) за поданням деканату надається ректором університету та оформляється відповідним наказом. Підставою для подання деканату є витяги з протоколів засідання кафедри і ради факультету, на яких затверджено тему дипломної роботи. Питання про затвердження теми розглядається на засіданні кафедри і ради факультету за наявності плану-проспекту дипломної роботи, в якому визначено актуальність, наукову новизну теми, її відповідність сучасним науковим напрямам і програмам.

2.3. Зміст державної атестації студента, який виконує дипломну роботу бакалавра (спеціаліста), і зміст державної атестації, що проводиться у формі державних іспитів, мають бути тотожними. Із дисциплін, матеріал яких не був об’єктом спеціального дослідження в дипломній роботі, студент складає державні іспити, передбачені навчальним планом.

2.4. Виконання дипломної роботи магістра є обов’язковою вимогою підготовки фахівця з повною вищою освітою, тому до написання дипломної роботи допускаються всі студенти, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра.

Допуск до написання дипломної роботи магістра оформляється наказом ректора університету на підставі подання деканату і за наявності витягу з протоколу засідання кафедри про затвердження теми дипломної роботи, плану-проспекту виконання дипломної роботи магістра.

 





КЕРІВНИЦТВО НАПИСАННЯМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

3.1. До керівництва дипломними роботами бакалавра (спеціаліста), магістра залучаються викладачі кафедр, які мають наукові ступені та вчені звання. Керівниками дипломних робіт за окремими спеціальностями, що мають специфіку (музикально-вокальні, фізкультура і спорт, туризм тощо), бажано залучати фахівців-практиків та викладачів, які мають відповідні знання та значний досвід.

3.2. На керівництво, консультування, рецензування та проведення захисту дипломних робіт за наказом Міністерства освіти і науки України (№ 450 від 07.08.2002 р.) відводиться така кількість годин:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 100; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.13 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь