Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розподіл годин на керівництво та рецензування дипломних робіт



Освітньо-кваліфікаційний рівень „бакалавр” До 25 годин на одного студента, у тому числі: по 0,5 години голові та кожному членові державної екзаменаційної комісії; до 20,5 години керівнику і консультантам; до 2 годин рецензенту. Кількість членів комісії – не більше 4-х осіб (в окремих випадках кількість членів комісії може бути збільшена до 6-ти осіб). За одним керівником закріплюється до 8-ми дипломних проектів (робіт).
Освітньо-кваліфікаційний рівень „спеціаліст” До 30 годин на одного студента, у тому числі: по 0,5 години голові та кожному членові державної екзаменаційної комісії; до 24,5 години керівнику і консультанту; до 3 годин рецензенту. Кількість членів комісії – не більше 4-х осіб (в окремих випадках кількість членів комісії може бути збільшена до 6-ти осіб). За одним керівником закріплюється до 8-ми дипломних проектів (робіт).
Освітньо-кваліфікаційний рівень „магістр” До 40 годин на одного студента, у тому числі: по 0,5 години голові та кожному членові державної екзаменаційної комісії; до 33,5 години керівнику і консультантам; до 4 годин рецензентам. Кількість членів комісії – не більше 4-х осіб (в окремих випадках кількість членів комісії може бути збільшена до 6-ти осіб). За одним керівником закріплюється до 5-ти дипломних проектів (робіт).

3.3. За одним викладачем закріплюється не більше п’яти дипломних робіт. Науковий керівник надає студенту допомогу в написанні плану-проспекту, розробці календарного графіка роботи на період виконання дипломної роботи (див. додаток № 1), рекомендує студенту основну літературу, довідкові та архівні матеріали, систематично проводить бесіди та консультації з ним, контролює виконання дипломної роботи.

3.4. План-проспект дипломної роботи погоджується з науковим керівником, який затверджує графік підготовки дипломної роботи і передає його завідувачеві кафедри (копія графіка зберігається у студента).

3.5. Науковий керівник здійснює контроль за виконанням роботи; повідомляє завідувачеві кафедри про порушення графіка підготовки дипломної роботи; приймає рішення про доцільність подальшої роботи студента і письмово інформує завідувача кафедри про це рішення.

 

 

4. ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
ТА ДОПУСКУ ЇЇ ДО ЗАХИСТУ

4.1. Вибір, затвердження і закріплення теми. Орієнтовна тематика дипломних робіт формується випусковими кафедрами на підставі змісту державної атестації, освітньо-кваліфікаційних характеристик, освітньо-професійних програм. Вона розглядається й ухвалюється на наступний навчальний рік випусковою кафедрою і затверджується вченою радою факультету не пізніше 30 червня кожного року.

4.2.Тематика дипломних робіт доводиться до відома студентів у день їх зарахування на навчання. Теми дипломних робіт повинні бути актуальними, проблемними, відповідати сучасному стану і перспективам розвитку науки, поєднувати в собі матеріал навчальних дисциплін та змістових модулів, що виносяться на державну атестацію. Тематика дипломних робіт оновлюється щорічно. Студентам надається право вибору теми дипломної роботи.

4.3.Випускник може запропонувати для дипломної роботи свою тему з необхідним обґрунтуванням доцільності її виконання, але тема дипломної роботи може бути закріплена за ним тільки після затвердження її випусковою кафедрою і радою факультету.

4.4. Закріплення за студентом теми дипломної роботи (згідно з його заявою та за наявності схваленого науковим керівником і затвердженого завідувачем кафедри плану-проспекту) за поданням факультету оформляється наказом ректора не пізніше терміну, що визначається регламентом роботи університету.

4.5. Планування підготовки дипломної роботи і контроль за її виконанням. Після закріплення теми дипломної роботи студент отримує завдання на виконання дипломної роботи, разом із науковим керівником складає графік підготовки роботи (див. додаток № 1, 3) та у 5-денний термін подає їх на затвердження завідувачеві випускової кафедри. Поточний контроль за підготовкою дипломної роботи безпосередньо здійснює науковий керівник.

4.6. Контроль за виконанням дипломної роботи. Завідувачі кафедр двічі за навчальний рік (до 15 грудня і до 15 березня) забезпечують розгляд на засіданнях кафедри питання про хід виконання дипломних робіт. На таких засіданнях студент готує інформацію про фактичне виконання графіка і звітує про виконану роботу.

У разі невиконання студентом графіка підготовки дипломної роботи бакалавра (спеціаліста) завідувач кафедри може звернутися до ректора університету з пропозицією відсторонити студента від виконання дипломної роботи. У разі невиконання графіка підготовки дипломної роботи магістра або її низької якості завідувач кафедри може звернутися до ректора з пропозицію про відрахування студента, що навчається за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра.

За рішенням наукового керівника (але не пізніше, як за 1,5 місяця до кінця навчальних занять в останньому семестрі) дипломна робота подається на попередній захист на випусковій кафедрі.

4.7. Попередній розгляд роботи. Для проведення попереднього захисту завідувачем кафедри призначаються рецензенти з числа працівників кафедри або споріднених кафедр. Рецензенти знайомляться з дипломною роботою і надають висновок (про відповідність та про готовність роботи до захисту) у письмовій формі. За наявності рецензій проводять попереднє слухання доповіді керівника і дипломника про виконувану роботу на засіданні випускової кафедри. За результатами цього слухання кафедра приймає рішення щодо рекомендації роботи до захисту.

Випускова кафедра приймає рішення про неможливість допустити студента до захисту за погодженням із науковим керівником. На таке засідання запрошується й автор дипломної роботи. Протокол засідання кафедри подається на затвердження проректору з навчальної роботи. Якщо дипломна робота бакалавра (спеціаліста) не підготовлена у встановлений термін або з інших причин (як така, що не задовольняє чинні вимоги), вона за рішенням кафедри не може бути подана до захисту, а за студентом залишається право складання державних екзаменів.

4.8. Рецензенти. Якщо на попередньому захисті кафедра приймає рішення про допуск дипломної роботи до захисту, на засіданні кафедри затверджується офіційний рецензент. Призначення рецензентів має відбуватися з урахуванням таких вимог:

1) рецензентами дипломних робіт можуть бути викладачі споріднених кафедр університету або працівники інших ВНЗ, наукових установ, які мають науковий ступінь за фахом, відповідним змісту дипломної роботи;

2) один рецензент може рецензувати не більше 8 дипломних робіт спеціаліста або 5 дипломних робіт бакалавра (магістра) протягом одного навчального року.

Призначення рецензентів затверджується за поданням кафедр наказом ректора університету не пізніше як за 1,5 місяці до захисту дипломних робіт. Після попереднього захисту студент у 10-денний термін допрацьовує дипломну роботу і подає її науковому керівникові. Науковий керівник у
5-денний термін складає відгук, що містить детальний аналіз роботи, і подає його завідувачеві кафедри, який вирішує питання про допуск до захисту. Допущена до захисту дипломна робота подається на рецензію. Рецензент у
5-денний термін складає рецензію і повертає роботу завідувачу кафедри. Рішення про заміну рецензента приймається на засіданні кафедри.

4.9. Подання на захист. Завідувач кафедри подає дипломну роботу разом із відгуком наукового керівника та рецензією до деканату. Декан оформляє допуск роботи до захисту і подає дипломні роботи для підпису проректорам із навчальної роботи не пізніше як за 10 днів до початку державної атестації. Дипломної роботи, подані для оформлення допуску пізніше зазначеного терміну, до захисту не допускаються.

Дипломна робота може бути допущена до захисту за умови виконання вимог цього Положення.

Відповальність за виконання дипломної роботи згідно з вимогами Положення покладається на автора дипломної роботи. Відповідальність за здійснення контролю за виконанням вимог цього Положення покладається на наукового керівника, завідувача кафедри та декана.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 114; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь