Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Про бригаду швидкої медичної допомоги



1.Загальні положення

1.1.Бригада швидкої медичної допомоги (далі - Бригада) є основною функціональною одиницею швидкої медичної допомоги, що надає екстрену медичну допомогу населенню на догоспітальному етапі при невідкладних станах які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітності тощо.

1.2.Бригада створюється для забезпечення надання екстреної медичної допомоги цілодобово. Режим її роботи та години змін її персоналу встановлюються головним лікарем станції або керівником лікувально-профілактичного закладу в залежності від кількості надходження звернень по швидку медичну допомогу та відповідно до чинного законодавства.

1.3.По структурі виділяють 2 види бригад - лікарські і фельдшерські. Кількість лікарських та фельдшерських бригад визначається головним лікарем станції в залежності від умов та нагальних потреб.

1.4.Бригада створюється та ліквідується наказом головного лікаря станції швидкої медичної допомоги (далі – Станції) або керівника лікувально-профілактичного закладу (дала – ЛПЗ) згідно з чинним законодавством. Дислокується на станції (підстанції, відділенні) швидкої медичної допомоги або в ЛПЗ і при необхідності, може бути переміщена в будь-який час доби на іншу територію обслуговування.

1.5.Бригада оперативно підпорядковується диспетчеру та старшому черговому медичному працівнику швидкої медичної допомоги. Виїжджає на виклик та повертається тільки за їх розпорядженням. Бригада зобов’язана виїхати на виклик одразу після його отримання.

1.6.Лікарська бригада працює в складі лікаря, фельдшера, медичної сестри, водія, її очолює лікар зі спеціалізацією “медицина невідкладних станів”. Фельдшерська бригада працює в складі фельдшера, медичної сестри, водія, її очолює – фельдшер.

Керівнику підпорядковуються всі члени Бригади. Керівник Бригади несе персональну відповідальність за роботу Бригади.

1.7.Бригада забезпечується спеціальним санітарним транспортом.

1.8.Кількість медичних засобів оснащення Бригади повинна відповідати можливості надання екстреної медичної допомоги не менше, як 3 пацієнтам, що знаходяться в однаковому патологічному стані.

1.9.Члени Бригади забезпечуються спеціальним робочим одягом, взуттям і посвідченнями встановленого зразка; засобами індивідуального і медичного захисту на випадок роботи у несприятливих або шкідливих умовах.

1.10.У своїй роботі Бригада керується чинним законодавством, посадовими інструкціями, нормативними і методичними документами Міністерства охорони здоров'я України, наказами головного лікаря Станції (ЛПЗ) та цим Положенням.

1.11.Бригада веде облікову і звітну затверджену документацію та подає її у встановленому порядку.

1.12.Бригада не проводить експертизу алкогольного та наркотичного сп'яніння, судово-медичних та інших експертиз, не виконує консультативних обстежень пацієнтів, не дає рекомендацій щодо подальшого лікування та медичних довідок, не виконує перевезення трупів, препаратів крові, консультантів.

 

2. Основні завдання

Основними завданнями Бригади є:

2.1.Надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі.

2.2.Екстрена госпіталізація пацієнтів в стаціонари лікувально-профілактичних закладів згідно з профілем патології.

2.3.Перевезення, за направленнями медичних працівників, в стаціонари лікувально-профілактичних закладів пацієнтів, які потребують медичного супроводу та надання екстреної медичної допомоги при транспортуванні.

2.4.Участь у ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.

 

3. Функції

У своїй діяльності Бригада виконує такі функції:

3.1.Знаходження у режимі постійної готовності до виїзду для виконання поставлених завдань.

3.2.Прибуття на місце виклику, обстеження і надання екстреної медичної допомоги пацієнтам.

3.3.Екстрена госпіталізація пацієнтів.

3.4.Перевезення пацієнтів, які потребують медичного супроводу та надання екстреної медичної допомоги при транспортуванні в стаціонари лікувально-профілактичних закладів.

3.5.Інформування диспетчера про етапність виконання виклику.

3.6.Оперативне інформування про надзвичайні ситуації диспетчера Станції (підстанції), старшого оперативного чергового Станції або відповідальну особу ЛПЗ.

3.7.Ведення затвердженої медичної статистичної облікової документації та звітування про виконану роботу.

3.8.Звіт про використання медикаментів та інших засобів для надання екстреної медичної допомоги та їх поповнення та обмін.

3.9.Організація надання екстреної медичної допомоги у вогнищі з великою кількістю потерпілих.

3.10.Виконання норм та вимог санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів, правил з охорони праці та пожежної безпеки, правил внутрішнього трудового розпорядку Станції (ЛПЗ), трудової та виробничої дисципліни, посадових і спеціальних інструкцій, вимог медичної етики і деонтології; дотримання медичної таємниці, правил особистого захисту та профілактики від зараження та ураження.

3.11.Взаємодія у своїй роботі з диспетчером Станції швидкої медичної допомоги, іншими Бригадами, працівниками медичних закладів та установ, міліцією, ДАІ, пожежними частинами, рятувальними службами тощо.

3.12.Письмове інформування пацієнта про надану медикаментозну допомогу.

3.13.Прийняття та передача черговій зміні обладнання та матеріальних цінностей Бригади.

3.14.Систематичне підвищення професійного рівня членів Бригади.

 

4.Права

Бригада має право:

4.1.У разі великої кількості пацієнтів викликати собі на допомогу інші виїзні Бригади.

4.2.Госпіталізувати пацієнта у разі загрози його життю у найближчий до місця виклику лікувально-профілактичний заклад, де йому може бути надана необхідна екстрена кваліфікована чи спеціалізована медична допомога.

4.3.Отримувати консультацію від старшого чергового медичного працівника зміни або інших фахівців з питань діагностики, тактики дій при наданні екстреної медичної допомоги пацієнтам.

4.4.Вимагати від адміністрації Станції (ЛПЗ) забезпечення її необхідними засобами для виконання своїх функцій та індивідуального захисту від заражень і уражень.

4.5.Вносити адміністрації Станції (ЛПЗ) покращення організації роботи та підвищення ефективності надання екстреної медичної допомоги.

 

5.Відповідальність

5.1.Відповідальність за своєчасність та якість виконання Бригадою визначених цим Положенням завдань і функцій несе її керівник.

5.2.Ступінь відповідальності інших працівників Бригади визначається посадовими інструкціями.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь