Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організації медичної допомоги М.П. Жданова. Затверджено. Примірне положення. Про фельдшера (сестру медичну) станції (відділення). Затверджено



Затверджено

наказ МОЗ України

від 29.08.2008 р. № 500

Примірне положення

Про фельдшера (сестру медичну) станції (відділення)

Швидкої та невідкладної медичної допомоги

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Фельдшер (сестра медична) станції швидкої та невідкладної медичної допомоги (далі - Фельдшер) – молодший спеціаліст з медичною освітою, який працює у складі лікарської бригади або самостійно, здійснює надання екстреної медичної допомоги згідно з затвердженими нормативами та показниками якості.

1.2.На посаду Фельдшера призначається молодший спеціаліст з медичною освітою, який знає і володіє методиками надання екстреної медичної допомоги при невідкладних станах на догоспітальному етапі.

Призначається на посаду та звільняється з посади головним лікарем станції швидкої медичної допомоги (керівником лікувально-профілактичного закладу) згідно з чинним законодавством.

1.3.Фельдшер підпорядковується керівнику структурного підрозділу, а в оперативній роботі - лікарю виїзної бригади, фельдшеру-диспетчеру і старшому черговому медичному працівнику закладу. Фельдшеру - керівнику бригади в оперативній роботі підпорядковуються всі члени виїзної бригади, за роботу яких він несе відповідальність.

1.4.У своїй діяльності Фельдшер керується чинним законодавством України, директивними документами Міністерства охорони здоров’я та місцевих органів управління охорони здоров’я, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої виконавчої влади, нормативними документами станції швидкої медичної допомоги (структурного підрозділу лікувально-профілактичного закладу), робочими і методичними інструкціями та цим Положенням.

1.5.При потребі Фельдшер може бути переміщений у будь-який час на іншу виїзну бригаду швидкої медичної допомоги, в тому числі для роботи без лікаря, затриманий після закінчення зміни для продовження роботи у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, а також направлений з бригадою за межі території обслуговування станції швидкої медичної допомоги (структурного підрозділу лікувально-профілактичного закладу).

2.Основні завдання

Основними завданнями Фельдшера є:

2.1.У складі лікарської бригади - забезпечення виконання визначених інструментальних обстежень, медичних процедур та маніпуляцій при наданні екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі.

2.2.У складі фельдшерських бригад - забезпечення надання екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі, згідно з затвердженими протоколами (Стандартами якості), забезпечення екстреної госпіталізації осіб, стан яких потребує екстреної стаціонарної допомоги в умовах лікувально-профілактичних закладів, а також перевезення пацієнтів, стан яких потребує медичного супроводу.

3. Функції

У своїй діяльності Фельдшер виконує такі функції:

3.1.Постійна готовність до виїзду бригади швидкої медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі.

3.2.Поповнення та обмін використаних медикаментів, виробів медичного призначення, санітарного майна тощо. Підготовка до списання матеріальних цінностей виїзної бригади швидкої медичної допомоги, що непридатні до використання, а також направлення для ремонту обладнання і апаратури, які вийшли з ладу.

3.3.Прийом та передача по зміні підзвітних матеріальних цінностей бригади швидкої медичної допомоги.

3.4.Організація та особиста участь в перенесенні пацієнта на ношах.

3.5.Забезпечення збереження матеріальних цінностей виїзної бригади швидкої медичної допомоги, їх раціональне використання та звітування про використання.

3.6.Ведення встановленої медичної документації та звітування про свою роботу.

3.7.Підвищення кваліфікації та професійної майстерності.

3.8.Виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог техніки безпеки і протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, вимог асептики і антисептики, збереження медичної таємниці.

3.9.Оформлення у карті виїзду та в супровідному листі інформації про наявність у пацієнтів з порушенням пам’яті та психіки та у виявлених трупів людей матеріальних цінностей, коштів, документів тощо при передачі їх визначеним особам.

3.10.Додатково:

3.10.1.У складі лікарської бригади:

3.10.1.1.Доставка до місця знаходження пацієнта медичної апаратури, медикаментів, виробів медичного призначення, нош, санітарного майна тощо та повернення їх в санітарний транспорт.

3.10.1.2.Проведення призначених лікарем виїзної бригади швидкої медичної допомоги інструментальних обстежень, експрес-методів діагностики, медичних процедур та маніпуляцій.

3.10.1.3.Доставка хворих, потерпілих та породіль до санітарного транспорту, розміщення їх в салоні автомобіля та доставка до визначеного лікарем місця призначення.

3.10.2.У складі фельдшерської бригади:

3.10.2.1.Проведення обстеження та надання екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі, згідно з затвердженими нормативами та показниками якості.

3.10.2.2.Керування діями членів бригади швидкої медичної допомоги при наданні екстреної медичної допомоги.

3.10.2.3.Супроводження пацієнтів при їх транспортуванні в лікувально-профілактичні заклади.

3.10.2.4.Підтримування постійного радіозв'язку з диспетчером станції (підрозділу) при виконанні завдань.

3.10.2.5.Доведення до відома водія бригади швидкої медичної допомоги про місце виклику.

3.10.2.6.Підписання подорожнього листка водія після кожного маршруту.

3.10.2.7.Забезпечення спадкоємності надання медичної допомоги на етапі виїзної бригади швидкої медичної допомоги, амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних лікувально-профілактичних закладів.

3.10.2.8.Організація надання екстреної медичної допомоги у вогнищах з великою кількістю потерпілих до прибуття лікарської бригади швидкої медичної допомоги чи керівників охорони здоров'я.

3.10.2.9.Забезпечення виконання іншими членами виїзної бригади швидкої медичної допомоги правил внутрішнього трудового розпорядку, дотримання техніки безпеки і протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, вимог асептики та антисептики.

3.10.2.10.Взаємодія в роботі з іншими виїзними бригадами швидкої медичної допомоги, медичними закладами та установами, міліцією, ДАІ, пожежниками, рятувальними службами та з медичними формуваннями, які беруть участь у ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.

3.10.2.11.Інформування в установленому порядку визначених осіб про випадки масового ураження та травмування людей, дорожньо-транспортні пригоди, кримінальні та суїцидальні випадки, інфекційні захворювання, захворювання на СНІД, виявлені психічні захворювання, смертельні випадки, позалікарняні пологи, про надану допомогу бригадою та подальшу допомогу і нагляд за пацієнтом, про неупорядкованість територій, що заважає бригаді в оперативній роботі та виявлені фактори, які шкідливо впливають на здоров’я людей або призвели їх до смерті чи каліцтва, про неможливість виконання виклику, про порушення членами бригади правил трудового розпорядку та своїх посадових інструкцій.

 

ПРАВА

Фельдшер має право:

4.1.Виконувати свої службові обов'язки в обсязі, регламентованому положенням про виїзну бригаду швидкої медичної допомоги, посадовою та виробничими інструкціями і цим Положенням.

4.2.Бути направленим у визначені строки для підвищення кваліфікації та атестації.

4.3.Подавати керівництву станції швидкої медичної допомоги (лікувально-профілактичного закладу) пропозиції щодо покращення організації роботи виїзної бригади швидкої медичної допомоги та вимагати створення безпечних умов праці і забезпечення необхідним для виконання поставлених завдань і функцій.

4.4.Додатково (у складі фельдшерських бригад):

4.4.1.При виникненні ускладнень або неможливості проведення діагностично-лікувального процесу отримувати консультацію старшого чергового медичного працівника станції швидкої медичної допомоги та викликати на допомогу лікарську бригаду швидкої медичної допомоги.

4.4.2.У разі загрози життю пацієнта під час транспортування госпіталізувати його у найближчий лікувально-профілактичний заклад, де може бути надана екстрена кваліфікована або спеціалізована медична допомога незалежно від наявності вільних ліжок, відомчої підпорядкованості та форми власності.

4.4.3.Визначати характер і обсяги роботи членів бригади в обставинах, що не передбачені посадовими інструкціями та цим Положенням.

4.4.4.Вимагати від водія виїзної бригади швидкої медичної допомоги додержання маршруту руху, виконання правил безпеки руху, допомоги в перенесенні пацієнтів та виконання покладених обов'язків при наданні допомоги у вогнищі з великою кількістю потерпілих.

4.4.5.Вимагати від членів виїзної бригади швидкої медичної допомоги виконання їх обов'язків, визначених положеннями та посадовими інструкціями.

4.4.6.Подавати керівництву станції (підрозділу) пропозиції про заохочення та притягнення до відповідальності членів бригади швидкої медичної допомоги.

4.5.Вимагати від диспетчера уточнення адреси виклику і приводу до виїзду.

4.6.Вимагати від працівників пункту невідкладної медичної допомоги, реєстратур поліклінік прийняття виклику для активного нагляду за пацієнтом.

 

5.Відповідальність

5.1.Фельдшер несе відповідальність, згідно з чинним законодавством, за виконання завдань і функцій, передбачених цим Положенням.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь