Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Підстанції (станції) швидкої медичної допомоги



1.Загальні положення

1.1.Пункт поповнення виїзних бригад (далі - Пункт поповнення) є структурним підрозділом підстанції (станції) швидкої медичної допомоги, який забезпечує своєчасне поповнення виїзних бригад лікарськими засобами, шприцами, перев’язним матеріалом, виробами медичного призначення та медичною апаратурою.

1.2.У своїй діяльності Пункт поповнення підпорядковується старшому фельдшеру підстанції, завідувачу підстанції та працює згідно з чинним законодавством України, директивними документами Міністерства охорони здоров’я України, місцевих органів управління охорони здоров’я і головного лікаря станції швидкої медичної допомоги (далі – Станція), Статутом Станції, положеннями про Станцію, підстанцію, про виїзну бригаду швидкої медичної допомоги, робочими та методичними інструкціями цих положень та цим Положенням.

1.3.На посаду фельдшера (медсестри) Пункту поповнення призначається відповідальний молодший спеціаліст з медичною освітою, який знає і володіє методами діагностики і надання медичної допомоги при невідкладних станах.

1.4.Пункт поповнення у своїй структурі повинен мати дві спеціально обладнані кімнати:

1) Перша - для зберігання медикаментів, перев’язного матеріалу, виробів медичного призначення, медичної апаратури та проведення первинної дезінфекції шприців, медичних інструментів та виробів медичного призначення. Перша кімната повинна бути обладнана: шафами (стелажами) для зберігання медикаментів, перев’язного матеріалу, виробів медичного призначення, медичної апаратури; холодильником; сейфом; столом, стільцем; умивальником; місцем для проведення первинної дезінфекції; необхідним комплектом прибирального інвентарю, маркованим як „пункт поповнення”.

2) Друга - безпосередньо для поповнення скриньок-укладок через спеціальне вікно, має бути обладнана столами (стелажами) для розміщення, прибирання, поповнення та зберігання самих скриньок-укладок у перервах між викликами.

1.5.Пункт поповнення функціонує у режимі цілодобового чергування.

1.6.На Пункті поповнення працює медичний працівник-фельдшер (медсестра), який здійснює протягом робочої зміни укомплектування та поповнення виїзних бригад Станції (підстанції) лікарськими засобами, перев’язними матеріалами, шприцами, медичним інструментарієм, іншими виробами медичного призначення, медичною апаратурою тощо замість використаних (з виниклими ушкодженнями) при пред’явленні працівниками бригад необхідних документів (карт виїздів, рецептів, вимог тощо).

 

2.Основні завдання

Основними завданнями Пункту поповнення є:

    2.1.Поповнення виїзних бригад лікарськими засобами, шприцами, медичним інструментарієм, перев’язним матеріалом, виробами медичного призначення та медичною апаратурою згідно вимог виїзних бригад.

2.2.Проведення первинної дезінфекції медичних інструментів, шприців та виробів медичного призначення.

2.3.Забезпечення можливості функціонування станції (підстанції) при надзвичайних ситуаціях, для цього на Пункті поповнення створюється аварійний запас медикаментів, перев’язного матеріалу та виробів медичного призначення в залежності від потужності підстанції, станції та згідно наказу по станції швидкої медичної допомоги „Про аварійний запас”.

2.4.Забезпечення належного санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, виконання правил асептики та антисептики.

2.4.Контроль за дотриманням правил збереження, використання та списування лікарських засобів, наркотичних препаратів, спирту та перев’язного матеріалу.

2.5.Своєчасне надання вимог-замовлень старшому фельдшеру щодо поповнення Пункту всім необхідним для роботи виїзних бригад.

2.6.Надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, які безпосередньо звернулися на станцію (підстанцію).

2.7.Фельдшер (медсестра) Пункту поповнення виїзних бригад повинен вміти здійснювати маніпуляції і процедури, знімати електрокардіограму та володіти сучасними методами інтенсивної терапії та реанімації.

 

3.Функції

У своїй діяльності Пункт поповнення виїзних бригад виконує такі функції:

3.1.Забезпечення правил зберігання лікарських засобів, перев’язного матеріалу, спирту, наркотичних препаратів, скриньок-укладок для виїзних бригад.

3.2.Забезпечення збереження та використання, при необхідності, аварійного запасу підстанції (Станції).

3.3.Поповнення виїзних бригад при пред’явленні бригадою бланку обліку використаних лікарських засобів із зазначенням в ньому витрачених лікарських засобів з дотриманням правил реєстрації витрачених лікарських засобів та інструкцій по зберіганню та використанню сильнодіючих та наркотичних препаратів.

3.4.Надання заявки-вимоги старшому фельдшеру щодо поповнення Пункту всім необхідним для роботи виїзних бригад.

3.5.Оформлення актів встановленого зразка у випадку втрати шприців, лікарських засобів, виробів медичного призначення.

3.6.Дотримання відповідних санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог щодо дезінфекції використаних виїзними бригадами і зданих шприців, виробів медичного призначення, які підлягають обміну через Пункт поповнення.

3.7.Своєчасне проведення обміну в Центральному стерилізаційному відділенні станції використаних шприців, виробів медичного призначення.

3.8.Облік проведеної роботи, оформлення обліково-звітної документації.

 

4.Права

Працівники Пункту поповнення мають право:

4.1.Вимагати від персоналу виїзних бригад виконання правил зберігання медичної апаратури, виробів медичного призначення, санітарного майна, лікарських засобів, перев’язного матеріалу, додержання вимог санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, термінів використання лікарських засобів, перев’язного матеріалу та виробів медичного призначення.

4.2.Вимагати від керівництва Станції (підстанції) створення належних умов праці та забезпечення всім необхідним для роботи.

4.3.Подавати адміністрації Станції (підстанції) пропозиції щодо удосконалення та покращення комплектації виїзних бригад медичною апаратурою, лікарськими засобами, перев’язним матеріалом, виробами медичного призначення, санітарним майном тощо.

 

5.Відповідальність

5.1.Всю відповідальність за своєчасність і якість виконання завдань і функцій на Пункті поповнення покладено на фельдшера (медсестру) Пункту поповнення.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 167; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь