Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організації медичної допомоги М.П. Жданова



 

 

Затверджено

наказ МОЗ України

від 29.08.2008 р. № 500

 

Примірне положення

Про фельдшера (сестру медичну) – диспетчера

По прийому викликів і передачі їх виїзним бригадам

Станції швидкої медичної допомоги

Загальні положення

1.1. Фельдшер (сестра медична) - диспетчер з приймання викликів і передачі їх виїзним бригадам станції швидкої медичної допомоги (далі – Диспетчер) є медичний працівник, який приймає від населення звернення про екстрену медичну допомогу і направляє на виклики бригади швидкої медичної допомоги.

1.2. На посаду Диспетчера призначається медичний працівник (фельдшер, сестра медична), який є молодшім спеціалістом з медичною освітою.

Призначається на посаду та звільняється з неї головним лікарем станції швидкої медичної допомоги (далі – Станції) або керівником лікувально-профілактичного закладу (далі – ЛПЗ), згідно з чинним законодавством. Допускається до роботи після обов’язкового стажування.

1.3. Диспетчер підпорядковується керівнику структурного підрозділу (завідувачу оперативним відділом Станції, підстанції, відділення), а в оперативній роботі - відповідальному черговому медичному працівнику Станції.

1.4. Диспетчеру в оперативній роботі підпорядковується персонал визначених виїзних бригад швидкої медичної допомоги.

1.5. Диспетчер у своїй роботі керується своєю посадовою інструкцією, регламентуючими документами Станції (відділення) та цим Положенням.

Основні завдання

       Основними завданнями Диспетчера є:

2.1.Прийняття виклику та своєчасна передача його вільній виїзній бригаді для виконання.

2.2.Забезпечення встановлення черговості виконання викликів.

2.3.Забезпечення вибору і направлення на виклики бригад швидкої медичної допомоги.

2.4.Забезпечення оперативного управління роботою бригад швидкої медичної допомоги.

2.5.Забезпечення управління оперативною роботою структурного підрозділу швидкої медичної допомоги у відсутності його керівників.

 

ФУНКЦІЇ

У своїй діяльності Диспетчер виконує такі функції:

3.1.Прийом від населення звернень по телефону відповідно до правил виклику швидкої медичної допомоги і затверджених алгоритмів опитування всіх звернень по екстрену медичну допомогу населення, їх реєстрація.

3.2.Передача необґрунтованих для станції (відділення) швидкої медичної допомоги викликів в інші лікувально-профілактичні установи для їх виконання.

3.3.Переадресація непрофільного звернення відповідальному працівнику зміни для вирішення питання про відмову від реєстрації виклику.

3.4.Сортування викликів за їх територіальністю, черговістю виконання, вибору та направлення бригад швидкої медичної допомоги.

3.5.Передача вільним бригадам швидкої медичної допомоги прийнятих викликів для їх виконання.

3.6.Контроль за оперативністю роботи бригад швидкої медичної допомоги, які знаходяться у підпорядкуванні Диспетчера.

3.7.Визначення черговості бригад відділення швидкої медичної допомоги при відсутності викликів.

3.8.Реєстрація працівників та санітарного транспорту чергової зміни.

3.9.Оформлення подорожніх листків водіям бригад швидкої медичної допомоги, підпорядкованих даному Диспетчеру.

3.10.Перегрупування медичного персоналу бригад швидкої медичної допомоги, підпорядкованих даному Диспетчеру, при виробничій необхідності та надзвичайних ситуаціях.

3.11.Володіння оперативною обстановкою про стан виконання викликів, ведення яких доручено даному Диспетчеру, про наявність сил і засобів для їх виконання.

3.12.Інформування старшого чергового медичного працівника зміни про неможливість своєчасного надання екстреної медичної допомоги персоналом бригад підпорядкованих даному Диспетчеру.

3.13.Ведення затвердженої обліково-звітної документації та своєчасне її подання у встановленому порядку.

3.14.Надання населенню по телефону затвердженої інформації.

3.15.Підтримання оперативного радіозв'язку з бригадами швидкої медичної допомоги, підпорядкованих даному Диспетчеру.

3.16.Підготовка та подача у встановленому порядку оперативної щодобової статистичної інформації про діяльність бригад швидкої медичної допомоги.

3.17.Прийом від працівників бригад інформації про виникаючі надзвичайні події та ситуації і передача її старшому черговому медичному працівнику зміни (станції, відділення) або відповідальній особі лікувально-профілактичного закладу.

3.18.Прийом та перевірка повноти оформлення первинних облікових медичних документів бригадами швидкої медичної допомоги, якщо це входить до посадових обов’язків Диспетчера даної Станції (відділення).

3.19.Організація направлення для допомоги бригадам швидкої медичної допомоги працівників міліції, ДАІ, пожежних та інших рятувальних служб.

3.20.При відсутності керівництва виконує контроль за забезпеченням збереження матеріальних цінностей, додержанням санітарно-гігієнічного, протиепідемічного, охоронного, протипожежного режимів та керування аварійно-ремонтними роботами.

3.21.Передача оперативної інформації про роботу підрозділу, документації та матеріальних цінностей Диспетчеру, який прийшов на зміну.

4.Права

Диспетчер має право:

4.1.Давати рекомендації щодо подальших дій особи що звернулась на Станцію у випадку консультативного звернення.

4.2.Вимагати від керівників підпорядкованих йому бригад повторення переданої інформації про отриманий виклик, повідомлення про прибуття на виклик та його закінчення.

4.3.У разі виробничої необхідності переміщати медичний персонал підпорядкованих йому бригад для їх рівномірного укомплектування.

4.4.Вимагати письмових пояснень від оперативно підпорядкованих працівників при порушенні ними правил внутрішнього трудового розпорядку, посадових та виробничих інструкцій, законності в роботі, санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів, вимог техніки безпеки і протипожежної безпеки.

4.5.Не допускати до роботи працівників, які знаходяться у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, та направляти їх на медичне обстеження, повідомивши про це старшого чергового медичного працівника Станції (відділення) або відповідальну особу ЛПЗ.

4.6.Брати на себе повноваження оперативного управління структурним підрозділом у разі відсутності керівництва.

4.7.Звертатись до відповідального чергового медичного працівника структурного підрозділу з усіх оперативних питань, які вимагають негайного вирішення.

4.8.Вимагати від керівництва створення належних умов праці.

4.9.Підвищувати свою кваліфікацію і в установлені строки атестуватися.

4.10.Брати участь у роботі медичних конференцій, нарад, семінарів, які проводяться на Станції (ЛПЗ).

4.11.Подавати керівництву пропозиції щодо покращення організації оперативної роботи підрозділу.

5.Відповідальність

Диспетчер несе відповідальність згідно з чинним законодавством:

5.1.За достовірне прийняття звернень по екстрену медичну допомогу, організацію своєчасного їх обслуговування та виконання завдань і функцій, передбачених цим Положенням.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 178; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь