Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Станції швидкої медичної допомоги. Директор Департаменту. Директор Департаменту



1.Загальні положення

1.1.Старший черговий медичний працівник станції швидкої медичної допомоги (далі - Працівник) - керівник, який здійснює управління оперативною роботою станції швидкої медичної допомоги по прийманню та виконанню викликів бригадами станції швидкої медичної допомоги.

1.2.Працівник забезпечує оперативну координацію дій всіх структурних підрозділів і служб станції швидкої медичної допомоги та використання наявних сил і засобів по забезпеченню населення своєчасною екстреною медичною допомогою на догоспітальному етапі згідно з медико-економічними стандартами.

1.3.На посаду Працівника призначається лікар або молодшій спеціаліст з медичною освітою, в залежності від категорійності станції, який має практичний досвід роботи на станції швидкої медичної допомоги не менше трьох років.

Призначається на посаду та звільняється з неї головним лікарем станції швидкої медичної допомоги згідно з чинним законодавством. Допускається до роботи після відповідного стажування.

1.4.Працівник підпорядковується керівництву станції швидкої медичної допомоги, а в оперативній роботі – відповідальному черговому працівнику місцевого органу управління охорони здоров'я.

Працівнику в оперативній роботі підпорядковується весь черговий медичний та обслуговуючий персонал усіх структурних підрозділів та служб станції швидкої медичної допомоги.

1.5.Працівник у своїй роботі керується чинним законодавством України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої виконавчої влади, директивними документами Міністерства охорони здоров'я України, місцевих органів управління охорони здоров'я, головного лікаря станції швидкої медичної допомоги, Cтатутом станції, положеннями про станцію та підстанцію швидкої медичної допомоги, про фельдшера (медсестру) по прийому викликів, про лікаря, фельдшера, медсестру та водія виїзної бригади швидкої медичної допомоги, правилами виклику бригади швидкої медичної допомоги, відповідними інструкціями, правилами внутрішнього трудового розпорядку та цим Положенням.

 

2.Основні завдання

Основними завданнями Працівника є:

2.1.Забезпечення приймання від населення звернень по екстрену медичну допомогу на догоспітальному етапі та своєчасне направлення на виклики виїзних бригад швидкої медичної допомоги для їх виконання.

2.2.Забезпечення оперативної координації дій усіх структурних підрозділів і служб для надійного функціонування станції швидкої медичної допомоги по наданню екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі.

2.3.Забезпечення взаємодії станції швидкої медичної допомоги в оперативній роботі з іншими (визначеними) оперативними та рятувальними службами і медичними закладами та установами.

2.4.Забезпечення своєчасного розгортання сил і засобів станції при виникненні надзвичайних ситуацій.

 

3.Функції

У своїй діяльності Працівник виконує такі функції:

3.1.Знання оперативної обстановки на станції швидкої медичної допомоги про стан надходження звернень по швидку медичну допомогу і їх виконання, про наявність сил і засобів для подання екстреної медичної допомоги, в тому числі при виникненні надзвичайних ситуацій.

3.2.Прийняття рішень щодо відновлення оперативного функціонування структурних підрозділів та служб станції швидкої медичної допомоги. Перегрупування працівників зміни, засобів (автотранспорту, радіостанцій, медикаментів, перев'язного матеріалу, виробів медичного призначення, шприців, апаратури тощо) і території обслуговування з метою забезпечення своєчасного подання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі, згідно з медико-економічними стандартами, та ліквідації вогнищ з великою кількістю потерпілих.

3.3.Контроль за прийманням викликів від населення, правильним їх розподілом та своєчасним виконанням.

3.4.Відмова в направленні виїзних бригад швидкої медичної допомоги на необґрунтовані виклики.

3.5.Контроль за повторними зверненнями по екстрену медичну допомогу, направлення на ці виклики виїзних бригад швидкої медичної допомоги з медичними працівниками, які мають більш високу кваліфікацію, аналіз причин повторних звернень та інформування про це визначених осіб.

3.6.Мати необхідну інформацію про наявність вільних місць в лікувально-профілактичних закладах для госпіталізації пацієнтів; розподіл потоків госпіталізації пацієнтів, яким необхідна екстрена медична допомога в умовах стаціонару, вирішення конфліктних питань, що пов'язані з екстреною госпіталізацією.

3.7.Контроль за виконанням персоналом зміни правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці та протипожежної безпеки, посадових, методичних та спеціальних інструкцій; дотримання лікарської таємниці; оперативне розслідування виявлених порушень трудової та виробничої дисципліни і конфліктних ситуацій між працівниками зміни та прийняття необхідних рішень; інформування про такі випадки та вжиті заходи визначених осіб.

3.8.Розгляд усних заяв та пропозицій, що безпосередньо надходять до Працівника від населення та інформування керівництва станції швидкої медичної допомоги про вжиті заходи.

3.9.Керування наданням екстреної медичної допомоги при виникненні вогнища з великою кількістю потерпілих, взаємодією з іншими рятувальними службами до прибуття визначених керівників управління медичної допомоги, відповідальних за організацію цієї роботи.

3.10.Приймання від визначених керівних органів МНС наказів про приведення в готовність необхідних сил та засобів і направлення їх у визначені місця для надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях, негайне інформування про це керівників станції швидкої медичної допомоги та віддавання необхідних розпоряджень структурним підрозділам і службам станції щодо розгортання сил та засобів.

3.11.Виявлення вогнищ з великою кількістю потерпілих, направлення до них виїзних бригад швидкої медичної допомоги та інформування про це визначених керівних осіб.

3.12.Надання медичному персоналу виїзних бригад швидкої медичної допомоги (при їх звертанні) рекомендацій і вказівок з питань тактики, діагностики та лікування пацієнтів.

3.13.Приймання оперативної інформації від структурних підрозділів і служб станції швидкої медичної допомоги та органів місцевої виконавчої влади, управління охорони здоров'я, організацій служб закладів, установ тощо, її аналіз і передача визначеним керівникам та прийняття необхідних рішень.

3.14.Ведення затвердженої обліково-звітної документації та своєчасне її подання у встановленому порядку у вищі інстанції.

3.15.Забезпечення взаємодії станції швидкої медичної допомоги в оперативній роботі з іншими оперативними та рятувальними службами (міліцією, ДАІ, пожежною охороною, медичними закладами і установами тощо).

3.16.Забезпечення надання населенню інформації при відсутності довідкової служби про місце госпіталізації пацієнтів.

3.17.Представництво станції швидкої медичної допомоги у відсутність її керівників.

3.18.Забезпечення використання резервних виїзних бригад швидкої медичної допомоги для виконання екстрених викликів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

3.19.Передача та приймання чергування по зміні. Продовження виконання своїх службових обов'язків у разі відсутності змінюючого працівника з подальшим повідомленням про це керівництва станції для прийняття необхідного рішення.

 

4. Права

Працівник має право:

4.1.Вирішувати всі питання, пов'язані з оперативною роботою станції швидкої медичної допомоги, з метою забезпечення своєчасності та якості надання екстреної медичної допомоги пацієнтам.

При відсутності керівників станції вирішувати також нагальні адміністративно-господарські питання по всіх структурних підрозділах станції.

4.2.Відмовляти населенню в прийомі необґрунтованих та непрофільних викликів, надаючи при цьому конкретну пораду щодо лікувального закладу та його адреси, куди необхідно звернутися по медичну допомогу.

4.3.Робити обґрунтовані зауваження медичному персоналу станції щодо неоперативної роботи, неправильної тактики, неякісного обстеження та проведення лікування пацієнтів, порушення вимог етики і медичної деонтології, несумлінного виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, посадових обов'язків. Вимагати пояснювальної записки з цих дій.

4.4.Представляти станцію швидкої медичної допомоги у відсутність її керівників. З'ясовувати у осіб, які прибули на станцію, мету їх прибуття та особові дані.

4.5.Звертатися до керівників станції швидкої медичної допомоги з усіх оперативних питань, які вимагають негайного вирішення, та надавати пропозиції щодо покращення організації роботи станції швидкої медичної допомоги.

4.6.Вимагати від керівників станції швидкої медичної допомоги створення належних умов роботи, направлення у встановлені строки на курси підвищення кваліфікації та атестацію.

 

5.Відповідальність

5.1.Працівник несе відповідальність за організацію оперативної роботи з надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі, згідно з чинним законодавством, та за виконання завдань і функцій, що передбачені цим Положенням.

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь