Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок лазнево-прального обслуговування



3.1. Миття у лазні військовослужбовців строкової військової служби, курсантів військових навчальних закладів, військовозобов’язаних, призваних на навчання та спеціальні збори здійснюється щотижнево з обов’язковою одночасною заміною комплекту білизни, до якого входять: натільна білизна, тепла білизна (зимою), два простирадла, наволочка подушки верхня, рушники.

Миття у лазні військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом і проживають у казармах або

_______________________________________________

* Забезпечення будівництва нових лазень та пралень технологічним пральним обладнанням, яке передбачено, здійснюється замовником будівництва.

** При реконструкції пралень технологічне обладнання для заміни непридатного (пральні, сушильні, прасувальні машини та центрифуги) відпускається речовою службою безкоштовно.


казармах поліпшеного типу, здійснюється за їх бажанням щотижнево у визначений згідно з графіком миття час у військових лазнях.  

Гігієнічне миття частіше одного разу на тиждень здійснюється за висновком лікаря і рішенням командира військової частини.

3.2. Кухарі і пекарі, крім миття у лазні, щоденно приймають душ. Заміна їм натільної білизни проводиться не рідше як два рази на тиждень, а спеціального одягу – у міру його забруднення. Механіки-водії (водії), інші військовослужбовці, робота яких пов’язана з експлуатацією та обслуговуванням озброєння, бойової техніки, приймають душ у разі потреби.

3.3. Особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, та працівники Збройних Сил України, члени їхніх сімей у разі відсутності у пунктах розташування військової частини місцевих комунальних лазнево-пральних підприємств (організацій) можуть користуватись військовими лазнями та пральнями за плату.

3.4. Підрозділи військових частин й окремі команди, що направляються у тривалі відрядження (більше 7 діб), коштами на лазнево-пральні витрати і миючими засобами на час перебування у відрядженні забезпечуються тими військовими частинами, з яких вони відряджені.

3.5. Військовослужбовці строкової військової служби прямують до лазні у складі своїх підрозділів під командою старшин підрозділів. На весь особовий склад, який миється у лазні, начальником речового складу військової частини завозяться чисті, відремонтовані натільна та тепла білизна і банні рушники.

Видавати військовослужбовцям білизну до миття забороняється.

Білизна з речового складу військової частини чи пральні завозиться у лазню запакованою в чисту тару з маркуванням “Чиста білизна”. Відповідальність за заміну постільної


білизни у підрозділах несуть старшини.

3.6. У кожній гарнізонній та військовій лазні й пральні на видному місці вивішуються правила користування лазнею (пральнею), затверджені начальником гарнізону або командиром військової частини (з’єднання).

3.7. У залежності від пропускної спроможності лазні одночасно здійснюється миття особового складу одного або кількох підрозділів.

Тривалість одного миття в лазні – 45 хвилин, перерва між змінами – 30 хвилин, температура гарячої води у мийному відділенні – 65 градусів. Показники температури повітря та кратності повітрообміну в приміщеннях лазні підтримується відповідно до додатка 4 до Положення. Перед кожною наступною зміною підрозділів лазня ретельно прибирається та проводиться дезінфекція приміщень і обладнання силами чергового наряду.

Підлога в проходах роздягальних (одягальних) приміщень та в душових кабінах облаштовується гумовими килимками (доріжками). Підлогу в приміщеннях для роздягання та одягання підмітають і витирають вологою ганчіркою, а лави витирають ганчірками, змоченими дезінфікуючим розчином. Лави та підлогу приміщення для миття обливають гарячою водою. Крім щоденного прибирання, один раз на тиждень проводиться генеральне прибирання з дезінфекцією.

Нагляд за дотриманням порядку у лазні, а також за прибиранням і дезінфекцією приміщень здійснюють черговий лазні, який призначається з числа сержантів, та фельдшер (санітар-інструктор).

3.8. Черговий лазні зобов’язаний:

перевірити готовність лазні до миття особового складу частини та її санітарний стан, прийняти приміщення та інвентар лазні від обслуговуючого персоналу і до прибуття підрозділів силами наряду та обслуговуючого персоналу усунути усі виявлені недоліки;

слідкувати за порядком і дисципліною у приміщеннях


лазні, дотриманням особовим складом правил користування лазнею;

підтримувати чистоту і порядок в усіх приміщеннях лазні;

перед кожною зміною силами наряду лазні проводити прибирання та дезінфекцію приміщень і обладнання, підготовку їх до миття наступної зміни;

після закінчення миття особового складу військової частини провести прибирання приміщень, здати приміщення та інвентар представнику адміністрації лазні у відповідному порядку і доповісти черговому військової частини про проведення миття;

при прибутті в лазню командира військової частини, його заступника з тилу або начальника речової служби відрекомендовуватися їм, наприклад: “Товаришу полковник! Черговий лазні прапорщик Петренко” та доповідати про стан лазні та якість миття особового складу;

приймати доповіді від старших команд підрозділів та вести облік відвідування лазні особовим складом (додаток 2 до Положення);

керувати підпорядкованим нарядом лазні.

3.9. Черговий фельдшер (санітар-інструктор) зобов ’ язаний :

перевіряти санітарний стан приміщень лазні перед миттям кожної зміни;

проводити медичний огляд особового складу з метою виявлення хворих на захворювання шкіри і уражених педикульозом в обладнаному для цього місці;

надавати у разі необхідності медичну допомогу особовому складу;

здійснювати контроль за ходом прибирання, а також за проведенням дезінфекції приміщень та інвентарю після кожної зміни підрозділів, слідкувати за проведенням дезінфекції мочалок;

здійснювати контроль за повнотою заміни натільної


білизни, видаванням банних рушників, а також за організацією збору і зберігання брудної білизни.

3.10. Перед миттям у лазні особовий склад здає брудну білизну особі, яку призначає старшина підрозділу, а після миття одержує чисті банні рушники та комплект чистої натільної білизни.

Заміна білизни відмічається у книзі обліку миття і видачі білизни особовому складу у лазні (додаток 1 до Положення).

3.11. Підрозділи здають до пральні брудну натільну, теплу, постільну білизну та банні рушники (додаток 3 до Положення) у день їх заміни:

у військових частинах, які мають свої пральні, – безпосередньо у ці пральні;

у військових частинах, які обслуговуються гарнізонними, комунальними пральнями та пральнями інших центральних органів виконавчої влади і організацій, – на речовий склад військової частини не пізніше наступного дня після миття особового складу у лазні. Білизна здається до пральні розсортованою попредметно. Щоб уникнути знеособлення білизни, її таврують відповідно до порядку, встановленого Інструкцією з таврування предметів речового майна.

Транспортування чистої білизни з пральні у військову частину і доставка її у лазню, а також транспортування білизни у пральню повинно здійснюватися у тарі.

Здавати білизну на прання місцевому населенню забороняється.

3.12. При прийманні білизни для прання та одержанні її після прання необхідно пересвідчитись у тому, що вона стандартна, повномірна та протаврована.

При одержанні білизни з пральні перевіряється належність білизни даній частині (за тавруванням), її кількість, якість прання та ремонту.

3.13. На речовому складі для зберігання брудної білизни виділяється окреме приміщення. Зберігати брудну білизн


у разом з чистим речовим майном категорично забороняється. Брудна білизна повинна зберігатися на складі не більше однієї доби, після чого вона повинна бути здана до пральні.

3.14. Чиста білизна зберігається на речовому складі розсортованою і готовою до видачі у підрозділи.

3.15. Білизна після прання повинна бути відремонтована. Видавати для носіння не відремонтовану білизну забороняється.

3.16. Миття хворих, що перебувають на лікуванні у лікувальних закладах, та заміна їм білизни здійснюються за медичними показаннями, але не рідше одного разу на тиждень.

При госпіталізації хворих їм видається госпітальна білизна, а особиста білизна після прання зберігається разом з обмундируванням.

3.17. Білизна інфекційних хворих повинна привозитися до пральні у спеціальній тарі, заздалегідь замоченою у дезінфекційних розчинах.

Перед пранням вона підлягає кип’ятінню у дезінфекційних бучильниках.

3.18. Постільна білизна у лікувальних закладах замінюється одночасно з миттям хворих. Накопичення брудної білизни на складах лікувальних установ забороняється.

3.19. Брудна білизна лікувальної установи до здачі у пральню повинна зберігатися на речовому складі лікувальної установи в ящиках, оббитих оцинкованим залізом. Після здачі білизни у пральню ящики обробляються дезінфікуючим розчином.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 298; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.026 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь