Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Склад і структура бюджетної системи України
План 1. Склад бюджетного законодавства України. 2. Бюджетний Кодекс України і його значення. 3. Бюджетний процес в Україні та його стадії. 4. Повноваження учасників бюджетного процесу. · повноваження Верховної Ради України в бюджетному процесі; · повноваження Президента України в бюджетному процесі; · повноваження Кабінету міністрів України в бюджетному процесі; · повноваження Національного банку України в бюджетному процесі; · повноваження Рахункової палати України в бюджетному процесі;
Методичні вказівки Мета заняття: охарактеризувати складові бюджетної системи України. Детально розглянути Бюджетний Кодекс України, значення його прийняття. Розглядаючи складові бюджетної системи України необхідно звернути увагу на діяльність окремих частин бюджетної системи. Необхідно розглянути стадії бюджетного процесу (складання проектів бюджетів; розгляд та прийняття закону про Державний бюджет та рішень про місцеві бюджети; виконання бюджету; підготовка та розгляд звіту про виконання бюджету).
Література: І-2,4,5,15,21.ІІ-1,2(14-19),3(4-13),6. ІІІ-1,3,4,11,19,20.
Змістовий модуль ІІ. Доходи і видатки бюджетів
Семінарське заняття 3. Тема 4. Склад і структура доходів державного бюджету України
План 1. Організація системи доходів бюджету: - рівень бюджетної централізації ВВП; - джерела формування доходів бюджету; 2. Податкові надходження та їх структура. 3. Неподаткові доходи бюджету держави. 4. Доходи бюджету держави від операцій з капіталом. 5. Офіційні трансферти.
Методичні вказівки Мета заняття: охарактеризувати систему доходів бюджету; звернути увагу на моделі бюджетної централізації ВВП, їх переваги та недоліки. Необхідно з`ясувати, що склад доходів бюджету, форми мобілізації грошових ресурсів до бюджетів залежать від системи і методів ієватанін, а також від завдань, що вирішуються суспільством в той чи інший період. Розглядаючи склад та динаміку бюджетів України слід звернути увагу збільшення неподаткових доходів, а також доходів від державних підприємств бюджету держави. В Україні вагомий вплив на рівень доходів держави відіграє “тіньова економіка”.Вивести економіку з “тіні” – одне з головних завдань влади.
Література:І-2,3,5.ІІ-3(26-35),2(64-137,170-199),5. ІІІ-1,2,4,6,12,20. Семінарське заняття 4-5. Тема 5. Склад і структура видатків державного бюджету України План 1. Видатки бюджетів у фінансовому забезпеченні потреб економічного і соціального розвитку. 2. Види бюджетної класифікації видатків (функціональна, економічна, відомча, програмно-цільова). 3. Форми та методи бюджетного фінансування. 4. Розпорядники бюджетних коштів, їхні функції.
Методичні вказівки Мета заняття: охарактеризувати систему видатків бюджету; звернути увагу на роль видатків у фінансовому забезпеченні потреб економічного і соціального розвитку.Звернути увагу на те, що видатки бюджетів – особлива економічна категорія, яка відображає відносини з приводу витрат держави на здійснення своїх повноважень. Бюджетне фінансування ієватанінимання певних принципів, спрямованих на забезпечення ефективності використання бюджетних асигнувань.Звернути увагу на основні напрями, які фінансуються з Державного бюджету.
Література: І-2,5,,22.ІІ-1,3(29-35),2(123-137),5,6. ІІІ-1,5,8,17. Семінарське заняття 6. Тема 6. Бюджети місцевого самоврядування. Доходи і видатки місцевих бюджетів України План 1. Стадії бюджетного процесу на місцевому рівні. 2. Розподіл ієватані трансфертів. 3. Структура доходів місцевих бюджетів. 4. Структура видатків місцевих бюджетів.
Література: І-2,5,15.ІІ-3(170-187),2(123-137),5,6. ІІІ-1,3,8,19. Змістовий модуль І I І. Система видатків бюджету Семінарське заняття 7.Тема 7. Фінансування державного бюджету України План 1. Кошторис доходів і витрат бюджетної установи. 2. Зміст основних кодів видатків бюджетної установи. 3. Власні надходження бюджетних установ. 4. Характеристика основних планових документів бюджетних установ(лімітна довідка, штатний розпис, план асигнувань,штатний розпис).
Мета заняття: охарактеризувати основні документи бюджетних установ, зміст основних кодів видатків бюджетних установ, Література: І-2,21,22.ІІ-3(41-44),2(301-313),5. ІІІ-1,318
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 219; Нарушение авторского права страницы