Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


СКЛАДОВІ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ ЗА ПР ВЕРСІЄЮ Х. ЧАЙЛДЗА



Зокрема, професор політичних наук Прінстонського університету, автор багатьох монографій з методологічних проблем вивчення громадської думки та зв'язків з громадськістю Х. Чайлдз вважає, що перш ніж приступати до формування громадської думки з будь-якого питання, потрібно дотриматися таких процедур: чітко визначити об'єкти пропагандистської кампанії; виділити соціальні групи, які повинні стати об'єктом впливу; проаналізувати установки і думки цих груп щодо організації, а також з'ясувати, чому ці групи мають саме такі уявлення або ж проявляють недостатню поінформованість, низьку інформованість з зазначеного питання; відразу ж після виконання попереднього аналізу необхідно створити організацію, яка буде виражати цілі фірми.

 

Тоді програма самих ПР-заходів буде грунтуватися на наступних чотирьох компонентах: 1) організації (саме тієї, що створена для вираження, просування цілей фірми),

2) аргументації (підготовка заяв, статей та ін),

3) методи переконання (емоційні заклики ),

4) паблісіті (вибір засобів масової комунікації, координація їх дій у часі, драматизація гасел, зіставлення їх з поточними подіями).

 

Трохи пізніше Х. Чайлдз докладно розгорнув ці положення в капітальній праці «Громадська думка», приділивши значну увагу ще однією принциповою проблеми управління процесом паблік рілейшнз, а саме, ситуації паблік рілейшнз (ПР-ситуації). Він, зокрема, звернув увагу на те, що в численних публікаціях мова йде про стратегію і методи діяльності фахівців, однак майже ніколи не аналізуються обидві сторони ситуації в їх єдності: з одного боку, особа або організація, заради яких планується ПР-програма, і, з іншого, - населення в цілому або його окремі групи, в середовищі яких розгортається робота з реалізації програми. Адже для успішного втілення програми в життя, проведення ПР-кампанії, зазначав Чайлдз, необхідне комплексне вивчення ситуації (ПР-ситуації), завжди складається з трьох очевидних компонентів: клієнта (особа або організація), маси (населення) і процесу комунікації (взаємодія між ними).

 

У найбільш розвинутій формі паблік рілейшнз як відкрита система є складової частини науково керованого процесу вирішення проблем організації. Спираючись на теорію і тривалу практику управління, фахівці сфери зв'язків з громадськістю виділяють чотири етапи процесу розв'язання ПР-проблем:

1. Визначення проблеми. Це перший крок, що включає зондування та відстеження проблеми, уточнення точок зору, установок і поведінки тих груп громадськості, на які впливає політика організації і від дій яких залежить її діяльність. Власне, це аналітична функція організації, яка, будучи фундаментом для інших напрямків процесу вирішення проблем, з'ясовує: «Що відбувається в даний момент?».

2. Планування і програмування. Зібрана на першому етапі інформація використовується для прийняття рішень щодо програм роботи з громадськістю, визначення завдань і змісту практичних кроків, стратегії і тактики комунікації. Тобто на даному етапі відбувається трансформація накопиченої інформації в політику і програми діяльності організації. Основне завдання другого етапу розв'язання проблеми полягає в тому, щоб дати відповідь на питання: «Що нам необхідно змінити, зробити або сказати, виходячи з уже відомого про ситуацію?».

3. Дія і комунікація. Третій етап - реалізація програми дій і комунікації, спрямованої на те, щоб домогтися конкретних змін у кожній з груп громадськості як складових частин наближення до загальної програмної мети. Головними питаннями, що потребують відповіді на даному етапі, є: «Хто повинен це зробити, сказати, коли, де і як саме?».

4. Оцінка програми. Це останній етап процесу управління, що включає оцінку підготовки, ходу реалізації та досягнутих результатів програми. В ході реалізації програми відбувається постійне коригування курсу з урахуванням зворотної інформації про те, що спрацьовує, а що - ні. Виконання програми продовжується або припиняється після з'ясування питання: «Як йдуть справи або як ми попрацювали?».

 

Кожен з перерахованих етапів ПР-програми вирішення проблем має виключне значення, однак перший крок в управлінському процесі, який починається зі збору інформації та діагнозу, все ж таки є особливим. Вивчення інформації, її інтерпретація виступають мотиваційними чинниками і керівництвом до дії на подальших етапах. Звичайно, діагноз, планування, реалізацію та оцінку процесу управління можна розмежувати лише умовно, оскільки цей процес безперервний, має циклічну природу і протікає в умовах динамічного розвитку подій, на які потрібно постійно реагувати.

Слід підкреслити, що перераховані вище етапи ПР-програми (або ПР-стратегії) нерідко подаються різними авторами в дещо зміненому вигляді.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 247; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь