Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розробка та реєстрація товарного знаку (закон України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”).



Реєстрація товарного знака в Україні регулюються спеціальним Законом «Про охорону прав на знак для товарів і послуг». Відповідно до статті 6 розділу ІІ цього Закону України наведено повний перелік підстав для відмови в реєстрації товарного знака. Зокрема, товарний знак не повинен:

- Бути тотожним або схожим з іншим поданим на реєстрацію або зареєстрованим товарним знаком;

- Бути тотожним або схожим із загальновідомим товарним знаком;

- Зображувати або імітувати державні символи; офіційні назви держав, нагород; тощо;

- Не мати розрізняльної здатності;

- Бути позначенням, яке є родовим поняттям для даної сфери діяльності;

- Інше.

 

Товарний знак та класи, за якими можна здійснити процедуру "реєстрація товарного знаку":

У сучасному світі існує безліч різноманітних сфер діяльності, за якими можна зареєструвати товарний знак. Для того щоб їх розмежувати, людство розробило умовну градацію, яка уніфікована у Міжнародному класифікаторі товарів і послуг (МКТП). На сьогодні можна виділити 45 класів, які постійно оновлюються (доповнюються):

- З 1 класу по 34 клас - це всі сфери діяльності, які займаються виробництвом продукції (товарів). У цій ситуації, реєстрація товарного знаку дозволяє виділяти певні товари та його Власника. Наприклад, товарний знак "Sony" виділяє товари серед аналогічних і надає інформацію про виробника цих товарів і т.п.;

- З 35 класу по 45 клас - це всі сфери діяльності, які займаються наданням послуг. У цій ситуації, реєстрація знака дозволяє виділяти певні послуги та його Власника.

 

Для того, щоб Ви не плуталися в підборі класів для реєстрації товарного знака, на практиці нами вироблений наступний підхід: Ви визначаєтесь з переліком назви товарів і послуг, а ми Вам підказуємо до якого класу МКТП це відноситься.

 

Реєстрація товарного знака та терміни отримання свідоцтва на товарний знак:

Реєстрація товарного знака та отримання свідоцтва відбувається не відразу. Період, який проходить між цими двома етапами, на законодавчому рівні не обговорюється. А на практиці термін залежить від кількості поданих документів на реєстрацію товарного знаку та пропускної здатності Патентного відомства по їх обробці.

 

На практиці існують три варіанти терміну отримання свідоцтва на товарний знак:

1) більше року; 2) 8 місяців; 3) 2 місяці.

 

За правовою охороною товарного знаку - перший, другий і третій варіант нічим не відрізняються один від одного, хіба тільки що в двох останніх варіантах істотно зростає розмір держмита Патентного відомства за прискорення проходження експертизи товарного знака.

 

Прискорення експертизи товарного знаку і коли це треба?

  По-перше, коли є правопорушник, який використовує Ваш товарний знак та з яким хочете йти до суду;

  По-друге, коли хочете зареєструвати доменне ім'я в зоні UA («назва товарного знака». UA). Це правило не поширюється на інші доменні імена, наприклад: «назва товарного знака». COM.UA або «назва Вашої торгової марки». KIEV.UA і т.д.

По-третє, коли хочете укласти ліцензійний договір з третьою особою з використання товарного знака.

 

Товарний знак і попереджає маркування:

Зареєстрований товарний знак може за бажанням Власника мати поряд с собою попереджувальну маркування.

 

Наведемо приклад: в Україні, Росії, Білорусії Власники товарного знака частіше використовують попереджувальну маркування у формі ® або ™.

 

Реєстрація товарного знака та послідовність етапів:

1). заявник повинен:

1.1. мати товарний знак в електронному вигляді;

1.2. визначитися хто буде власником товарного знаку (фіз.особа, або юр.осіб, або група осіб);

1.3. перелік товарів та послуг, за якими буде охоронятися товарний знак;

2) патентний повірений визначає охороноздатність і класи товарного знака;

3) при бажанні Заявника подається запит пошуку на визначення вже зареєстрованого до нього тотожного або схожого товарного знаку (тотожний товарний знак - це співпадання у іншого позначення всіх елементів позначення Заявника);

3 *) аналіз патентного повіреного відносно наданого звіту пошуку товарного знака;

4) складання заявки на реєстрацію товарного знаку;

5) подача заявки на реєстрацію товарного знаку;

6) оплата держмита за реєстрацію товарного знаку;

7) формальна та кваліфікаційна експертиза товарного знака;

8) отримання свідоцтва на товарний знак.

 

Реєстрація товарного знаку - вартість та існуючі знижки:

Для тих, хто знайшов нас через сайт та звернувся до патентного повіреного Пономарьова Олександра Івановича вартість першої реєстрації товарного знака акційна.

Вартість послуг патентного повіреного фіксована і виключає приховані платежі.

Вартість послуг з реєстрації товарного знака складається з гарантії якості та напрацьованої практика. З вартістю послуг можете ознайомитися у відповідному розділі Вартість послуг.

   

Реєстрація товарного знака та кольорова гама, яка може бути використана:

Якщо розглядати товарний знак з точки зору кольорової гами, то товарний знак може бути: у чорно-білому варіанті або кольоровому.

 

Реєстрація товарного знака та існуючі обмеження.

Після отримання свідоцтва на товарний знак, позначення набуває статусу товарного знака. При цьому товарний знак має правову охорону в межах тієї країни, в якій було здійснено його реєстрацію. Саме в цьому полягає територіальне обмеження знака, бо статус товарного знака не поширюється автоматично на інші країни.

 

Реєстрація товарного знаку в інших країнах?

Якщо Заявник бажає мати статус товарного знаку в інших країнах, то реєстрація:

1. здійснюється через патентних повірених цих країн;

2. або подачею заяви на міжнародну реєстрацію товарного знаку. Бувають винятки - у кожному випадку необхідно підходити індивідуально. Більш докладно міжнародна реєстрація.

 

Реєстрація товарного знака та який вона надає захист:

Наприклад, одним зі способів захисту товарного знака може слугувати - внесення даних про зареєстрований товарний знак до митного реєстру. Даний захід дозволяє Власнику товарного знака блокувати дії третіх осіб щодо експорту - імпорту продукції, що ввозиться під уже зареєстрованим товарним знаком.

 

Реєстрація товарного знака і криза:

Аргумент 1. Очевидним фактом залишається те, що коливання економічних процесів хвилеподібно, а товарний знак - це атрибут будь-якої продукції, що виробляеться (або послуг, що надаються). Товарний знак навіть у період кризи дозволяє компанії виділятися на ринку товарів і послуг серед конкурентів та привертати увагу покупців.

Аргумент 2. Правильна політика підприємства, дозволяє уникнути багатьох проблем та втрати додаткового прибутку. Приклади проблем.

Аргумент 3. З року в рік зростає попит на реєстрацію товарного знаку. Для того, щоб не опинитися перед фактом, що хтось встиг раніше Вас зареєструвати торгову марку, скористайтеся процедурою реєстрації торгової марки сьогодні.

Аргумент 4. Реєстрація торгової марки - це відмінне інвестування, яке неодмінно принесе дивіденди.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 294; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.021 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь